Henriett

Regisztráció: 2012. május 18. (11 év, 10 hónap)

Joker

Prayers for Bobby
Imák Bobbyért
5 2012-12-15 3,9

2013-06-01 15:30:28 Desu nôto (2006) / A halállista Henriett (5) #10

Fantasztikus :) (láttam az animét,és olvastam a mangát is),ügyesen felépített,remek történet.(az olvasottak nélkül is érthető!!->vagyis nem feltétlen kell ismerned mellé a mangát,de,a filmet látva úgyis megakarod ismerni majd ^^) A színészi játék nagyon tetszett(főleg L),a zene a helyén volt,a karakterek tetszetősek. Ryuuk pedig szerintem az egyik legjobb. érdemes többször megnézni.:}

Kellemes vígjáték. üdítő,szórakoztató is. tetszett,hogy a főhősnő egy okos,jó tanuló,és művelt leány volt,nem holmi cicababa(mert,a hug sem volt annyira az szerintem.) Írok majd hosszabban is ^^
Heath Ledger meg egyszerűen zseniális =) Idővel a néző is kezd beleszeretni a figurába....

2012-12-15 13:17:37 Skyfall (2012) Henriett (4) #126

Tegnap délután moziban voltam édesanyámmal.(hétfőn volt)
Hosszas tanakodás után(miután a Hobbit még nincs műsoron) az új James Bond film,a "Skyfall" mellett döntöttünk.
Javier Bardem(aki amúgy régóta kedvenc színészem) egyszerűen zseniális ebben a filmben! =) Komolyan,én nem vagyok megszállott James Bond rajongó,de,ezt látni kell! Daniel Craig miatt anno sokat fanyalogtak,de,szerintem ő tökéletes Bond. itt pedig esendő,és emberi. Judi Dench a "Botrány részletei" óta nagy tiszteletnek örvend nálam,így őt is csak dicsérni tudom.
Tudni kell rólam,hogy nem vagyok James Bond rajongó,mikor adta a TV anno a régebbi változatokat,akkor persze megnéztem,mert,része a filmtörténelmek,de,annyira nem fogott meg.
az új verzió(k) Daniel Craig-gel viszont már tetszettek. Craig a 2011-es Tetovált lány(a David Fincher rendezte) verzió óta a kedvencem így ezt is inkább miatta néztem meg,na meg Javier Bardem miatt,akit a "Belső tenger" című filmje óta szeretek nagyon(na,meg a Goya kísértetei),Ben Whishaw-ot a 2007-es "Parfüm" című film óta nem láttam a vásznon,de,ez inkább az én hibám,de,jelenleg nem tudok más filmet felsorolni most tőle. itt mindenesetre ő is jó volt =)
Judi Dench: pár hete láttam a Botrány részleti című alkotást tőle,ott lenyűgöző

2012-12-15 13:14:15 The Ring (2002) / A kör Henriett (5) #40

A Kör/The ring(2003)

Ez egy igen régi 2002-es horror film,és,amit mellesleg kevesen tudnak könyvadaptáció is(mivel a japán eredeti is a könyvből készült.)
Amiről én írok most,az az amerikai remake,Naomi Watts főszereplésével.
A története pedig ez: Van egy videokazetta,amit,ha valaki megnéz,utána csöng a telefon,és az illető 7 nap múlva meghal.

A Naomi Watts által alakított újságíró,Rachel,valamint exférje(?) Noah,és gyermekük is bele keveredik ebbe miután Rachel egyik rokona(unokahúga,talán) is megnézte a kazettát,majd,meghalt,barátnője pedig megbolondult. Innen veszi kezdetét a nyomozás a titokzatos kazetta titka után. A nyomozás raéz hihetetlen erős,és feszültség keltő volt,együtt próbálsz rájönni Rachel-el a múltra,és a kazetta rejtélyére.

Hamarosan eljutnak a lótenyésztő nő férjéhez,aki újabb megoldatlan rejtélynek tűnik titkolózásával.

azonban nyugalom már soha nem lesz az életükben....
A film színészi alakításai abszolút hitelesek voltak,Naomi Watts-ot amúgy is szerettem,mellette nagyon tetszett Samara alakítása( ő volt a kislány) illetve a kisfiú is,aki nekem inkább a "Hatodik érzék" főszereplőjére hasonlított.

Hozzá kell tennem,hogy a Japán eredeti Ringu filmet nem láttam,csak az előzményeit. így összehasonlítási alapom nincs.

Nekem tetszett a remake :} Ajánlom,aki még nem látta :}

Az "Imák Bobby-ért" egy regényadaptáció.
Megtörtént eset alapján írták. Ez a film egy nagyon vallásos édesanya és meleg fia történetét mutatja be.

A 20 éves Bobby rájön,hogy Ő más,mint a többiek: nem a lányok,hanem a fiúk vonzzák. Kétségbe esik,és végezni akar magával,de aztán nem meri bevenni a gyógyszereket. Bátyja talál rá,akinek bevallja,hogy meleg. Majd könnyek közt kéri,hogy ne mondja el senkinek,főleg ne az édesanyjának,mert,ő úgyse értené meg ezt. A testvér azonban elmondja az anyának,és innentől kezdve Bobby-t ki akarják "gyógyítani a melegségből",ami nem történik meg,Bobby kezdi szép lassan elfogadni önmagát,a bátyó,és az apa is megbékül,csak az édesanya hajthatatlan,és elutasító a fiúval szemben. Bobby elköltözik egy rokonához,ahol rátalál a szerelem is,úgy tűnik helyre rázódik az élete. Azonban míg Párja családja befogadja őt,és szeretné megismerni,Bobby családja ugyanolyan elutasító marad. Bobby végül nem lát más kiutat,csak az öngyilkosságot: egy híd tetejéről ugrik le,és meghal. Halálhírét nehezen dolgozza fel a családja,az édesanya még mindig Bobby másságát hibáztatja. Amikor a helyi templomba eljut,és egy homoszexuális lelkész segítségével kezdi lassan elfogadni a melegek világát,és vele együtt Bobby-t is,valamint saját hibáját is belátja.

Ez egy nagyon szép,és megindító film a melegségről,és egymás elfogadásáról.

Arról,hogy a vallási fanatizmus milyen tragédiákhoz is vezethet...

Miért kell elítélni valakit mert meleg?ugyanolyan ember mint bárki más!szegény fiú:(

Ez az a film,amit mindenkinek látnia kell!!!

Ezt a filmet tegnap láttam.
Kétszer is megnéztem,mert egyszerűen nem hittem el,hogy ilyen létezhet.
Igaz történet alapján.
A fiú nem érezte jól magát férfiként,és nőként kívánt tovább élni: családja,és legfőképpen édesanyja,aki egy nagyon erős karakter mindenben mellette álltak,támogatták,és óvták: legfőképpen óvták,mert,már akkor is ilyen ostoba,és kegyetlen világot éltünk. aki kicsit más(és most itt nem csak a melegség,vagy a transzszexuális a más) hanem az is,aki másképp gondolkodik,érzékenyebb a világra,régen az is gúny tárgya volt,ha valaki szemüveges,ma meg már minden második ember,az,van,aki csak divatból.
Szóval féltették. a baj meg is történt,mert egy buliban egy elkényeztetett,kényes lány,megharagudott rá,mivel nagyobb sikere volt nőként a férfiaknál,mint neki.
SPOILER!!!
(innentől kezdve csak az olvassa tovább,aki látta már a filmet)
Tehát a megsértve érzett nő,és a többiek kitalálják,hogy kiderítik mi is igazából Gwen.
Bulit szerveznek,ahová "elhívják" Gwen volt szerelmét is.(persze nem hívták),de,a gyanútlan Gwen odamegy,és miután az egyik fiú(aki ismerte régebbről a gimnáziumból,az akkor még fiúként) elkezdte fogdosni,ölelgetni,csókolni stb. mikor kiderült,hogy Gwen valójában férfi,így a három fiú szörnyű haragra gerjedt,és ütni-verni kezdték őt órákon keresztül.
Végül belehalt a sérüléseibe.

a múltbéli történettel párhuzamban megy a bírósági tárgyalás,ahol a bűnősöket ítélik el.

A film a temetéssel zárul,melyet a motorosok(ismét egy ostoba sztereotípia feloldása) kísér csendben...

Megdöbbentő volt számomra ez a film: rettenetesen sajnáltam Eddie-t/Gwen hogy miért kellett így végeznie? miért nem lehetett elfogadni ő ilyen?
a legszörnyűbb,hogy mindez megtörtént. hogy igaz történet,és emberek hiszik azt,hogy ők ,magasabb rendűek,mint a többiek,mikor egyáltalán nem azok.
Gwen (még Eddie-ként is) csak szeretetre,és megértésre vágyott.

Úgy vagyok ezzel a filmmel,hogy látni kell.
Hasonlóképp,mint az "Imák Bobby-ért" című filmet. és nem zavar,hogy ilyen filmeket is megnézek. sosem szerettem a tucat filmeket,ami meg tetszett,és jó volt,azt mindig is ajánlottam,ez alól ez sem kivétel: nehéz témája ellenére sem.
A történet szomorú,és kegyetlen.
Ugyanakkor rádöbbent: fogadd el a másikat!
ez a fiú nem ártott a légynek sem =( mégis megölték,csak mert rossz testbe született,mert nem érezte önmagának magát férfiként...
A színészi alakítások első osztályúak voltak,főleg a két főszereplő,
az édesanya(Mercedes Ruehl) és a fia(J.D. Pardo) alakítása.

Ajánlom a film megtekintését mindenkinek!!!

gépelési hibákért elnézését,nagyon siettem,késő volt már :{

A Bel Ami Guy de Maupassant azonos című, 1885-ös regénye alapján készült 2012-es film,a Bel Ami,vagyis "Szépfiú" című alkotás. Főszereplője,Georges Duroy(Robert Pattinson),aki a szegény sorból próbál kitörni,először újságírói állással(amihez vajmi kevés tehetséggel rendelkezik),majd pedig gazdag,unatkozó úrhölgyek elcsábításával(itt azért nagyobb sikereket ér el)szeretője lesz a gazdag,de,még a szegénységben beleszerető(?) Clothilde-nak(Christina Ricci),aki az egész történet alatt mellette áll,és támogatja,meglátja benne rossz tulajdonsága(i) ellenére is a szépet. Feleségül veszi a megözvegyült Madeleine Forestiert(Uma Thurman),aki ugyanolyan játékot úz a férfival,mint ő vele,elcsábítja a gazdag,férje mellett unatkozó asszonyt(Kristin Scott Thomas),majd végül leveszi annak leányát. Mindezt a jó,és szép élet reményében,mert,ahogy mondja is igen találóan vége felé Christina Riccinek "Te,ezt nem értheted,mert sosem voltál szegény" (nem így pontosan ez kb.emlékezetből maradt meg) S ez az egész lényege,a társadalmi ranglétrán való emelkedés,bármi áron. A színészekkel én teljes mértékben megvoltam elégedve. Kövezzetek meg,de,Robert Pattinson igenis jó,és tehetséges színész(én pedig igen csak fanyalgó kritikus vagyok...szóval...),nekem már az Alkonyat sorozatban is tetszett,ott is őszinte alakítást láttam tőle. azért,mert most őt divat utálni én még nem fogom. Pattinson játéka nálam csillagos 5-ös. Minden elismerésem. A tekintetében,mozdulataiban minden benne ven. A női koszorúból nekem Christina Ricci volt a legszimpatikusabb,őt a "The Monster"(a Rém címmel ment kishazánkban) óta szeretem. A legjobb volt az ővé. Őszinte karakter Uma Thurman nálam,vagy Kill Bill,vagy Ponyvaregény miatt ugrik be. Picit itt idősebbnek láttam koránál,de,ez lehet,hogy csak nekem jött le így. Céltudatos,kemény nő,akit tőle láthattunk. Tetszett. Kristin Scott Thomas nálam az "Élet háza" című film miatt maradt meg nagyon.Itt is elvarázsolt,főleg a vége felé,amikor könyörög Pattinsonnak,vagy a legvégén,mikor teljesen megalázottan,megtépetten,összetörve gyászol...a szerelmet,a lányát,mindent... A muzsika,és a díszlet,a korabeli Párizs megvalósítása lenyűgöző. (igen,Budapest is szerepel benne picit,Operaház környéke) Szóval nálam többször nézős! Ajánlom! Jóféle irodalom mindig elfér a mozivásznon :}

2012-05-22 09:30:16 Twilight (2008) / Alkonyat Henriett (4) #114

Szerintem egyáltalán nem rossz ez a film. S én nem vagyok 15 éves rikácsoló rajongó.
Van egy egyedi hangulata,ami magával ragadja az embert: a zene,a táj,a színészek játéka.
Én a könyveket is olvastam(igen,mind a 4-et),és egyáltalán nem tartom ezt a szériát rossznak. mert nem lenne vele baj.sokan csak divatból utálják,pedig nem rossz ez. én speciel pont akkor láttam az első részt(2009-ben),mikor az első párkapcsolatom is volt,így maradandó élmény volt a film.
azért nem kell utálni,mert "divat",sőt utóbbival nem is kell foglalkozni,azért,mert,valami rajongást vált ki,és a tábora meglehetősen fiatalokból áll még magát a filmet nem kell elítélni,mert nem rossz. A kritikusok meg szeretnek mindent amúgy is lehúzni.
U.I: egy kis személyes észrevétel az alkotóknak: anno Catherine Hardwricke könyvében olvastam,hogy az eredeti koncepció az lett volna,hogy a régi stílusú vámpír filmek jelmezeit öltik magukra a színészek... hmm.... nem lett volna rossz ^^ sőt ^^ azt hiszem,még egyedibb lett volna ^^ (amúgy lehet a DVD extrák közt volt a nyilatkozat,nem biztos,hogy a könyveben)

Zseniális!