kaamir

Regisztráció: 2012. május 17. (6 év, 4 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Alfonso Cuarón, Brad Bird, Clint Eastwood, David Fincher, Ethan Coen, Joel Coen, Matthew Vaughn, Milos Forman, Peter Weir, Roman Polański, Terrence Malick
Színészek: Al Pacino, Daniel Day-Lewis, Edward Norton, Jack Nicholson
Műfajok: dráma, horror, krimi, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol

2 2018-08-22 4,3
Taxidermia

4 2018-08-22 3,8

2018-09-20 09:18:11 [Tévésorozatok] kaamir #3338

Rákaptam esténként a Vészhelyzet nézésre az utóbbi időben, talán az 5. évad megy most az M3-on. Azt kell mondanom, hogy ez a sorozat mai szemmel is megállja a helyét. Tele van energiával, nagyon koherensek a karakterek, technikailag pedig kimagasló, főleg a kamerakezelés és a vágás.

Viszont ez még a régi iskola, 20+ részes évadokkal, ami azért sok üresjárathoz, fiiler részhez vezet. Emiatt az évadon átívelő történetszálak sem elég feszesek.

Érdekes azt is nézni, hogy mennyi, később befutott sorozatszínész bukkan fel egy-egy részben, jó fiatalon :)

Kubrick 55 felett készítette a Ragyogást és az Acéllövedéket is.

előzmény: Kempesbaba (#12)

Azt megkérdezhetem, hogy a Ryan közlegény miért 1-es nálad?

Engem is meglepett, amikor összeraktam a listát, hogy mennyire nem szeretem a kései Spielberg-filmeket. Tulajdonképpen a Világok harca óta nem igazán tetszett tőle semmi. A Kémek hídja és az Indy 4 még csak-csak elmegy, de a Lincoln, a RPO, a Tintin és főleg a Hadak útján bűnrossz alkotások. A többi meg simán érdektelen.

A drámái sekélyesek, a meséi fantáziátlanok és rutinból összetákoltak. A technikai tudását nem lehet elvitatni egyedül, de komoly innovációt, sose látott dolgokat már ott sem tud letenni az asztalra. Fájó leírni ezt arról az emberről, aki jelentős mértékben felelős azért, hogy beleszerettem a filmekbe.

2018-09-09 15:01:08 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben kaamir (?) #42

Ezek a fogalmak szerintem egyre kevésbé használhatóak.

Egyet értek. Szerintem ma nem ezek a régi fogalmak a vízválasztók, amikor egy pártot megítélünk. Inkább az, hogy könnyű megoldásokat, egyszerű válaszokat ígérnek összetett dolgokra, vagy hogy mennyire tagadják az objektív valóságot és a tényeket (és ebből a szempontból, bár ideológiailag teljesen különbözők, nyugodtan egy kalap alá vehetjük Orbánt, Trumpot vagy a Brexit-párti briteket).

Mindez az egész pedig abból nőtt ki, hogy a problémák tényleg tabusítva voltak, mind a mainstream kultúrában, mint a mainstream médiában.

Ezzel viszont nem értek egyet. Nem a problémák lettek tabusítva, hanem az a káros hozzáállás, hogy kezeljük homogén masszaként a bevándorlókat, alkossunk róluk kollektíven negatív véleményt. Sztem a mainstream média beszámolt minden jelentősebb bűncselekményről, ami adott esetben menekültekhez volt köthető, és ez így korrekt. Ami nem korrekt az az, amit számos underground sajtótermék és politikus csinált, hogy striguláztak, meg nem történt eseteket hoztak vezércímben, és kollektív bűnösséget sugalltak. Nem a mainstream média emberi és normális hozzáállása a káros, hanem az olyan agymosodáké, mint pl. a napimigráns. A gyűlölet lett tabusítva, de még így is döbbenetes szinten tombol mind idehaza, mind Európában.

előzmény: agymosott09 (#41)

2018-09-06 09:33:45 [Megérdemelte-e az Oscart...] kaamir #10666

A The Favourite-et teljesen esélytelennek látod legjobb filmre? Brutál jó kritikákat kap.

előzmény: Vektor (#10665)

Messze nem utáltam annyira, mint vártam, hogy utálni fogom. Sőt, igazából jól szórakoztam. Tetszett az önirónia és a tempó is rendben volt. Külön öröm, hogy a látvány sem megalomán, nem fordul az egész CGI pornóba.

Ha nem lenne benne Kevin Hart és Jack Black (most komolyan, mikor volt utoljára vicces ez a nő férfitestben dolog? 50 éve?) lehet, hogy a 4-est is megkapná. Bár tartok tőle, hogy néhány hét múlva csak Karen Gillan kilométer hosszú combjaira fogok emlékezni az egészből.

2018-09-05 14:12:02 Upgrade (2018) kaamir (4) #16

Tényleg olyan, mint egy Black Mirror rész, viszont éppen ezért sok neki a 90 perc. A remek alapötlet nem tud elmélyülni, idővel egysíkúvá és kiszámíthatóvá válik sajnos. 40 percben sokkal töményebb lehetett volna (na majd az amerikai remake :D)

A 3-as és a 4-es határán mozog, de mivel mégis csak eredeti ötletre épülő, és alapvetően szórakoztató film, megkapja a jobb osztályzatot.