kaamir

Súly: 2081
Regisztráció: 2012. május 17. (10 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Krimiket írok, hátha valaki majd megfilmesíti őket.

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Alfonso Cuarón, Brad Bird, Clint Eastwood, David Fincher, Ethan Coen, Joel Coen, Matthew Vaughn, Milos Forman, Peter Weir, Roman Polański, Terrence Malick
Színészek: Al Pacino, Daniel Day-Lewis, Edward Norton, Jack Nicholson
Műfajok: dráma, horror, krimi, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol

Top Gun: Maverick

3 2023-01-03 4,0

2023-02-02 16:28:41 [Tévésorozatok] kaamir #4202

The Last of Us - 2. és 3. rész

A második részről igazából nem tudok sokat írni. Ezerszer látott zombis klisékből építkező megyünk, harcolunk rész. Ha láttál életedben egyetlen filmet/sorozatot a témában, akkor láttad ezt is. 6/10

A harmadik résszel viszont rendesen megleptek az alkotók. Nem mondom, hogy ennél jobb drámát még nem láttam, de kétségkívül hatásos volt. Finom, érzékeny és az érzelmek tekintetében hiteles (azt viszont egy percig sem hiszem el, hogy ezek ketten húsz évig élték a kertvárosi idillt a világvége közepén), a színészek pedig remekelnek. Néha elbillen egy cseppet a giccs felé, de át sosem lépi a határt. Szép volt, működött. 8/10

Lehet, hogy hagyni kéne a hülye zombikat meg a két se íze, se bűze főhőst, és inkább ilyen világvége minidrámákra koncentrálni :)

2023-02-01 19:59:05 [Tévésorozatok] kaamir #4199

Itt ezt kb. háromszor játszották el másfél óra alatt. Eddig egyetlen olyan esemény sem volt, ami a karakterekből fakadt volna.

2023-02-01 14:49:00 [Tévésorozatok] kaamir #4197

The Last of Us 1. rész

A játékról még csak nem is hallottam soha, úgyhogy teljesen szűz szemmel ültem le. Hát, egy rész után finoman szólva sem vagyok elragadtatva. Ez eddig egy tizenkettő egy tucat zombi-apokalipszis sorozat, átlagos hangulattal, színészekkel, sztorival. Minden olyan átlagos, ezerszer látott. A 80 perces játékidő rettentő túlzás, ez kb. 15 perc történés.

Mondjuk a videójátékos eredetét le sem tagadhatná, mert a forgatókönyv piszok egyszerű sémát követ: küldetés expozíciója, küldetés ismertetése, elfogadása és végrehajtása. Ennél azért egy filmhez több kellene.

Még 1-2 részt nézek azért, hátha javul.

Teljesen érthetetlen, hogy tűnhetett el a sorozat ennyire a süllyesztőben (haha), miközben egy igazán minőségi darabról van szó. Nem is annyira a sztori miatt, mert az sok újat nem tud mondani az északi vizek vagy a matrózok kegyetlenségéről, sokkal inkább a hangulat és a színészek miatt. Mindkettő csillagos ötös ugyanis, Colin Farrell pedig egyszerűen zseniális, fenomenális, brutálisan jó ennek az ösztönlénynek a szerepében. Szinte alig lehet felismerni, de minden morgása, hörgése félelmetesen hiteles. És szinte egy jelölést nem kapott sehol. Nonszensz.

A sorozatot jórészt valódi körülmények között vették fel, és ez bizony meg is látszik. Ezerszer átélhetőbb, mint bármilyen zöld háttér-CGI kombó. És tényleg, szinte harapni lehet a sorozatban a hideget, érzi az ember a kilátástanságot, a végtelenséget, miközben a táj valójában meseszép. Csak épp nem embernek való.

Sajnos az utolsó rész már gyengébb és ötlettelenebb, mint a többi. Meggyőződésem, hogy ezt a sztorit a jégen kellett volna lezárni. Illetve itt a vége felé kicsit sok a deus ex jegesmedve/hittérítő/eszkimó.

Egy ideális világban ez az alkotógárda készítette volna el Dan Simmons Terror-feldolgozását, és akkor megszülethetett volna a tökéletes északi vizeken.

Östlund filmjei főleg azért tetszettek eddig, mert finoman, képekben tudott beszélni nehéz témákról. Na, az új filmjében ebből alig maradt valami. Itt is vannak jól megkomponált, képekben beszélő jelenetek, de a ToS alapvetően semmit nem bíz a véletlenre. Mindent jó alaposan a szánkba rág, hogy biztosan értsük. Konkrétan van olyan jelenet, ahol a kapitány és az orosz oligarcha tizenöt percen keresztül üvöltik a hangosbeszélőbe a rendező világmegfejtéseit...No comment.

Amúgy is, a hajó, mint a társadalmi különbségek és a süllyedés szimbóluma nagyon elcsépelt, de a lakatlan sziget, mint a társadalmi újraszerveződés színpada sem sokkal jobb. Ha pedig Östlund arról akar beszélni, hogy a gazdagok belefulladnak a saját szarukba, akkor szó szerint belefulladnak a saját szarukba.

Ha már gazdagok és felső tízezer, a film itt is biztosra megy: influenszerek, orosz oligarcha, hadiipar. Ugyan mekkora sportértéke van őket fikázni? Mit mond róluk ez a film, ami nem filléres sztereotípia, ami ne hangzana el egy talponállóban? Semmit.

2023-01-25 10:12:21 [Általános fórum] kaamir #9789

Sziasztok,
hasonlóan jártam én is: véletlenül kétszer küldtem be ezt a filmet. A hiányos adatlapot kérlek töröljétek.

előzmény: fempolip (#9788)

2023-01-23 10:34:47 [JÁTÉK] kaamir #51888

6. Valami követ?

2023-01-23 10:33:30 [JÁTÉK] kaamir #51887

3. Nem vénnek való vidék?

2023-01-18 14:17:28 Close (2022) / Közel kaamir (4) #11

Az első fél óra nagyon betalált. Tele van apró csodával, mesésen mutatja be a gyerekkort, és szívbemarkolóan annak végét az események hatására.

Ami utána jön, azért már nem tudok annyira lelkesedni. Persze itt is van nem egy szívbemarkoló, gyönyörű és fájdalmas jelenet, de összességében azt érzem, hogy a film nem tudott mit kezdeni a gyász és a felelősség témájával.

Az utolsó egy órában a rendező semmit nem bíz a véletlenre. Százszor is a néző szájába rágja a szimbólumait (a sokadik hokizós jelenet már borzasztó unalmas. Értem, kicsúszott a lába alól a talaj), és elsüti az ilyenkor szokásos szituációkat. Csak persze életszagúbban és hitelesebben, mint a legtöbb film.

A végén pedig már annyira görcsösen meg akar hatni a film, hogy az túlzás. Meghatódtam először, másodszor, de ötödjére már nem fogok (főleg, hogy a zárójelenet bizarr és hiteltelen). Háromszor vége lehetett volna a filmnek, de Dhont nem volt benne biztos, hogy már sírunk-e, ezért kellett még néhány extra jelenet.

A színészekkel van hatalmas szerencséje ennek a filmnek, mert nekik kb. mindent elhittem. A felnőttek is odateszik magukat, de Gustav De Waele és főleg Eden Dambrine egyenesen szenzációsak.

Ami a szárazföldön megy nagyban, az megy a szigeten kicsiben. Emberek ki tudja miért, milyen okból pusztítják egymást. McDonagh ebben a mikrokörnyezetben nagyon-nagyon sok aspektusát bemutatja annak, hogy miért is esünk egymásnak akár verbálisan, akár tettlegesen. Az okok között szerepelhet féltékenység, irigység, bántalmazás, hatalommal való visszaélés, félreértés, felbujtás. Keserű látlelet ez a film az emberi természetről, miközben mesél mellette barátságról, elszigeteltségről és elvesztegetett öregedésről.

A fényképezés mesés, a zene csodálatos és minden színész pazar. Lehet, hogy előbb-utóbb felviszem ötösre, most azért kap négyest, mert valahogy mégsem került igazán közel hozzám a film, és nem maradt velem a megtekintés után.