kaamir

Regisztráció: 2012. május 17. (6 év, 6 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Alfonso Cuarón, Brad Bird, Clint Eastwood, David Fincher, Ethan Coen, Joel Coen, Matthew Vaughn, Milos Forman, Peter Weir, Roman Polański, Terrence Malick
Színészek: Al Pacino, Daniel Day-Lewis, Edward Norton, Jack Nicholson
Műfajok: dráma, horror, krimi, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol

Upgrade

4 2018-09-05 3,9

2018-11-13 09:49:47 [In Memoriam...] kaamir #2360

Nyugodjon békében!

Gyerekkoromban mindig a Pókember és az X-Men képregényekhez nyúltam, ha ki akartam szakadni a valóságból. Tele voltak humorral, érzelmekkel, akcióval. A képregényeivel beírta magát a halhatatlanok közé. A belőlük készült filmekkel meg...hát, sok pénzt keresett, és fergetegesen jól érezte magát :)

előzmény: Raul (#2359)

Talán kisebbségben leszek a véleményemmel, de nekem abszolút nem fontos a történelmi hitelesség. Ha egy film működik, a saját világán belül koherens, akkor nem tud érdekelni, hogy nem felel meg a tényeknek. A Rettenthetetlent pl. sokat fikázták, hogy mennyi pontatlanság és anakronizmus van benne, és ez biztos így is van. De a saját univerzumán belül egységes, átélhető, és amit akar, azt elmondja.

Én nem tudok több szinkronról, csak a klasszikus és mesteri Makay Sándor - Velenczey István duóról. Melyik csatornán nézted?

előzmény: terika (#5)

2018-11-05 13:29:00 [Miért nem járok KT-találkozókra?] kaamir #1

Nekem Soros Gyuri bácsi és a gyíkember-zsidóufó háttérhatalom csak a kommentelésért fizet, találkozóra járkálásért nem.

2018-10-31 14:56:46 First Man (2018) / Az első ember kaamir (?) #23

végre tényleg a Marsra lépünk

Na, most már tényleg nagyon érdekel a film :D

előzmény: Adam Taylor (#22)

2018-10-31 08:34:55 Norway (2018) / 22 July kaamir (3) #1

Kíváncsi voltam, hogy az elementáris erejű norvég verzióhoz képest mire képes Greengrass a témában; sajnos azt kell mondjam, nem sokra. Ügyesen felmondja a leckét, igen, így kell kinéznie egy mainstream filmnek a témában, de kb. ennyi. Semmi eredeti, újszerű vagy meglepő nincs benne. Túl sok szereplőt akar mozgatni, emiatt - bő lére eresztett játékidő ide vagy oda - senki nem kap igazi mélységet. Minden szereplő leírható egy szóval, és mindenki pontosan úgy viselkedik, ahogy a rá osztott szerep elvárja. Sajnos ez Breivikre is igaz: talán a film leggyávább húzása, hogy semmit nem kezd vele. Megmutatja, de bemutatni nem tudja. Sőt, talán még rá is játszik arra a mitikus, megfejthetetlen imidzsre, amit a tömeggyilkos magáról akar mutatni. Mondjuk lehet, hogy jobb így, mert amikor viszont mégis véleményt formál a film, akkor borzalmasan didaktikussá válik.

A színészek amúgy jók, a rendezés hozza az elvárt szintet, az angol nyelv ellenben borzalmasan zavaró. Greengrass tehát rendezett egy bátortalan, nagyon korrekt filmet egy olyan témában, amiben nincs helye a korrektségnek.

Zsigeri filmélmény, ami után nagyon nehéz megszólalni. Poppe filmje Utoya-ról szól, de azt hiszem, van annyira univerzális, hogy bármely terrortámadásra/tömegmészárlásra érvényesíthető. Nem is tudom, láttam-e már olyan mozit, ami ennél plasztikusabban mutatja be a pánikot, a tehetetlenséget és a kiszolgáltatottságot.

Ha pedig csak egyetlen ember lesz a földön, aki a film hatására elgondolkozik, hogy mit is okoz, ha fegyvert ragad, már elérte a célját.

2018-10-29 11:30:49 [Tévésorozatok] kaamir #3365

előzmény: Kempesbaba (#3363)

2018-10-23 11:55:57 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben kaamir (3) #54

Akin ezúttal túl sokat akart, és ennek sajnos egy kevésbé erős film lett a vége. Egyszerre akar beszélni a német társadalomról, az igazságszolgáltatásról, a gyászról és a bosszúról. Túl sok ez 100 percben, így a film egyikben sem tud elmélyülni igazán. 40 percig építgeti a film Katja karakterét, de amikor épp kezdene érdekes lenni, akkor váltunk a tárgyalásra, ami a film legerősebb része - lehetne, ha a védőügyvéd nem lenne már-már karikatúraszerűen gonosz, és megtudnánk egy kicsit többet az elkövetőkről. A finálé aztán a maga módján megint erős, de nekem itt túl nagy a váltás Katja karakterében. Nincs igazán bemutatva a belső folyamat, ahogy a fájdalom elől kábítószerekbe és öngyilkosságba menekülő nőben megfogan a bosszú- és a tettvágy. Mindennek olyan gyorstalpaló-íze van a filmben, emiatt pedig inkoherens és felszínes.

Kár érte, mert egy remek rendező nyúlt egy fontos témához, de mintha - és talán ez a legmeglepőbb, ismerve Akint - nem lett volna igazán bátor odacsapni az asztalra. Ez így csak korrekt.

(Teszem hozzá: túl sokat tudtam előzetesen a filmről és a borzalmas szinkronnal láttam. Talán ez is közrejátszik a csalódásban)

2018-10-15 20:05:01 Ransom (1996) / Váltságdíj kaamir (5) #14

Ok, nem gond. Te se haragudj, nem is fordult meg a fejemben, h ez spoiler lehet.