kaamir

Regisztráció: 2012. május 17. (7 év)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Alfonso Cuarón, Brad Bird, Clint Eastwood, David Fincher, Ethan Coen, Joel Coen, Matthew Vaughn, Milos Forman, Peter Weir, Roman Polański, Terrence Malick
Színészek: Al Pacino, Daniel Day-Lewis, Edward Norton, Jack Nicholson
Műfajok: dráma, horror, krimi, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol

Glass
Üveg
1 2019-04-06 3,2

2019-05-16 13:00:17 Black Mirror (2011) / Fekete tükör kaamir (5) #114

Azt nem lehet tudni, hogy a tényleges elkövetőt mennyire büntetik meg, de hogy a virtuális énjén miért állnak bosszút - aminek valójában semmi értelme, mert ugye csak szoftver - az nem derül ki, pedig egészen adddig logikus volt minden mozzanat a filmben

Szerintem ez egyáltalán nem hiba, csak rámutat az emberi természetre: elfogadták embernek, önálló érző lénynek a virtuális énjét, ezért bosszút állnak rajta. Maga a jelenet is ilyen: a technikus csak úgy önhatalmúlag, brahiból felnyomja az időt, mert miért ne. Lehet, hogy logikusan nézve az csak egy szoftver, de ők nem úgy gondoltak rá.

előzmény: sachinho (#113)

2019-05-15 13:10:46 [Megérdemelte-e az Oscart...] kaamir #11129

Engem leginkább az érdekel, hogy vajon Malickben van-e még egy mestermű. Olyan jó lenne egy új Őrület határán.

előzmény: PG (#11128)

Ez egyébként a férfiakra is igaz: sosem lesz szuperhős egy Danny DeVitóból vagy egy Steve Buscemiből. Ezzel szemben a szupergonosz minden további nélkül lehet ronda. Érdekes kérdés ez is.

előzmény: pietro (#62)

Én ehhez őszintén jó szórakozást kívánok, a magam részéről inkább más jellegű alkotásokkal töltöm a hátralévőt :)

Sztem senki nem vizionál világvégét, csak elbeszélgetünk arról, h milyen problémák merülnek fel a szuperhősfilmek kapcsán.

Amúgy is, ha jön világvége, tucatnyi szuperhős közül válogathatunk, akik majd megmentik a valagunkat :D

előzmény: saatonda (#54)

2019-05-08 13:38:13 A Perfect Circle: Judith (2000) kaamir (5) #1

A "kiáll a zenekar és lenyomja a dalt" típusú klippek közül az egyik legjobb. Fincher lényegében a Fight Club vizuális megoldásait zsúfolja össze 4 percbe.

Ez nem hazugság. Úgy hívják, fantasy.

Ahogy már Fonghi is megfogalmazta, a fantasy egy elemelt, szürreális világban játszódik, a szuperhősfilmek ezzel szemben az általunk ismert világba próbálják beleerőszakolni az isteni hősöket. Ez így azért egészen más tészta.

(Kicsit off: pontosan ezért nem szeretem Nolan Batman-filmjeit: akkora ellentmondás van a szögrealista világkép és a karikatúra figurák között, hogy szétesik az egész film atomjaira.)

Általános tévhit, hogy a szuperhősáradatot a 9/11 utáni Pókember indította el, holott az X-Men már előtte volt.

Szerintem nem tévhit, de komolyan érdekel, hogy te mivel magyarázod a képregényfilmek ilyen szintű népszerűségét.

nincs benne ez a rettenetesen demagóg "hazug" jelző. Egy szórakoztatóipari, mainstream blockbuster nem a rögvalóságot ábrázolja hűha, hát ROTFL bammeg:)

Nem az a baj, hogy nem a rögvalóságot ábrázolja, hát nem dogma-filmeket várok én sem. A hazugság az, hogy olyan sztenderdeket állítanak, olyan hősöket állítanak középpontba, akik messze-messze túl vannak az átlagember határain. Olyan azonosulásra késztetnek, ami irreális.

a filmipar és az általa elmesélt történetek folyamatos kölcsönhatásban vannak a társadalommal, többnyire nem lehet egyértelműen szétválasztani az okot az okozattól.

Egyetértek, sztem is egy kölcsönhatásról beszélünk.

amit te a szuperhősökön kérsz számon, azt más nagyjából ugyanolyan megalapozottan számonkérheti más történeteken. Nem kell a fenti példákkal egyetérteni, de azt el kell fogadni, hogy (objektíven nézve) ugyanúgy problémásak lehetnek valakinek, mint neked a szuperhősök.

Ezzel is egyetértek. Ebből a szempontból nem egyediek a szuperhősfilmek, az általad felsorolt példák is megállják a helyüket. A különbség megint csak a mérték. Ha hébe-hóba készülne egy szuperhősfilm, ami korrekt siker lenne (mint mondjuk a 90-es években), egy szót nem szólnék. Beleférne. Amit nehezen tudok megemészteni, hogy ma lényegében ez az egyetlen narratíva, amivel megszólítják az embereket, és amire reagálnak az emberek. Ez a dominancia, és ez a mértéktelenség, gigantománia az, ami miatt a szuperhősfilmeket sokkal problémásabbnak tartom, mint a többi hőstípust.

előzmény: MicaHiro (#37)