kaamir

Regisztráció: 2012. május 17. (6 év, 1 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Alfonso Cuarón, Brad Bird, Clint Eastwood, David Fincher, Ethan Coen, Joel Coen, Matthew Vaughn, Milos Forman, Peter Weir, Roman Polański, Terrence Malick
Műfajok: dráma, horror, krimi, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol

Big Hero 6
Hős6os
3 2018-05-24 3,7

2018-06-25 10:40:32 Ready Player One (2018) kaamir (3) #18

Rendesen kicsinálták a könyvet. Amit ott ésszel, logikával kellett megoldani, azt itt többnyire izomból, akcióval. Ott a popkultúra szerves része az eseményeknek, itt lényegében csak díszlet.

De saját jogán se jó film: az első egy óra zavaros csapongás és vizuális környezetszennyezés. Hihetetlen, hogy Spielberg egy ilyen faék egyszerű sztorit se tud már rendesen felépíteni, átélhetővé tenni. Ledarálja a kötelezőt, de a mai trendeknek megfelelően minden a Nagy Filmvégi Csinnadrattához való eljutásról szól.

Az utolsó egy óra azért elég szórakoztató, valahogy elkezd működni a dolog, de átlag fölé egy percig sem emelkedik. A vége meg akkora facepalm, hogy a fal adja a másikat (igen, az emberek tényleg ilyen gyorsan, kb. 3 perc alatt felejtik el, hogy honnan jöttek, de könyörgöm, ezt azért ne ünnepelje már ilyen fennhangon a film)

Az is egy vicc, hogy Hollywood szerint Olivia Cooke egy mini sebhellyel az "átlagos csaj". Jaj, még véletlenül se legyen egy kilo túlsúly vagy nem cuki pofika.

A közepest is csak nagy jó indulattal lehet rá megadni, abba meg inkább bele se gondolok, hogy mit művelne ez a mai Spielberg a Jurassic Parkkal.

2018-06-21 17:57:50 [Tévésorozatok] kaamir #3285

Szerintem megállja a helyét a hasonlat, Cumberbatch Hardy mellett a legnagyobb tehetség napjainkban.

2018-06-19 09:00:35 The Truman Show (1998) / Truman show kaamir (5) #122

Még ma is ugyanolyan friss, aktuális és eredeti, mint 20 éve. Valahogy mégis ritkán emlegetem a kedvenc filmjeim között, pedig simán top10-ben lenne a helye. Mestermű, még a bivalyerős 90-es évek filmterméséből is magasan kiemelkedik.

2018-06-18 09:37:16 Black Panther (2018) / Fekete Párduc kaamir (1) #55

Ha megpróbálom komolyan venni ezt a filmet, akkor sem jobb a helyzet. Hihetetlenül gáz a mondanivalója.

Kezdjük ott, hogy az alkotók szerint Vakandának kéne lennie a világ gyámjának. Egy elavult monarchiának, ahol vérre menő utcai bunyóban dől el, hogy ki lesz az uralkodó. Hát tényleg, pont erre van szüksége a világnak. Semmi nem derül ki, hogy mégis miért alkalmas ez az ország a vezető szerepre. Mert nem háborúznak? Hűha, a totális bezárkózás mellett ez valóban hatalmas teljesítmény.

És a vége: feketék tíz és százmilliói (és amúgy más színű emberek is, csak azt valahogy ezek a buddhista, galamblelkű hippik lefossák) élnek szerte a világon háborúban, éhínségben, járványoktól sújtva, elképesztő szegénységben. És akkor hol nyílik az első Vakandai Szamaritánus Központ? Az USA-ban! Ja, mert tényleg ott a legégetőbb a segítség, valóban. De hát ez egy Marvel film, tehát Amerika Über Alles.

Kicsit Spielberg Amistadjával rokon ez a film: a jó szándék oda vezetett, hogy brutálisan rasszista lett a film (A fentebb említett okon kívül azért is, mert kvázi azt állítja, hogy az afrikaiak a legfejlettebb technikai szinten se fognak tudni túllépni a legprimitívebb törzsi szokásokon, ellentéteken és hiába a tudomány, a mágikus halandzsa uralja majd az életüket.)

Almagombóc banda
Amerikába jöttem
Távkapcs

2018-06-15 13:50:51 Black Panther (2018) / Fekete Párduc kaamir (1) #53

Nem hazug Übermensch-mítosz kell nekik

De, pont az kell nekik, azért váltanak dollármilliárdokért jegyet az aktuális szuperhősfilmre.

2018-06-13 22:31:04 Black Panther (2018) / Fekete Párduc kaamir (1) #49

Miért? Komolytalan egy vélemény, ha a megfogalmazója szerint a Bosszúálló-filmek a megalomán, ultra-ostoba filmkészítés non plusz ultrái?

2018-06-13 22:00:40 Black Panther (2018) / Fekete Párduc kaamir (1) #47

Kedves a Marveltől, hogy nem fárasztja történettel a nagyérdeműt, bár lehet, hogy a célközönségnek ez a kismilliószor elmesélt királydráma is a komplexitás csúcsa. Így legalább jut idő megcsodálni a semmit, amit ez a film képvisel. Viccen kívül, itt egyetlen eredeti gondolat, beállítás, szöveg, megoldás nincs. Na mindegy, legalább élvezhetjük minden idők legrosszabb színészgárdáját, akiket annyira lekötött a mű-akcentus megfelelő előadása, hogy közben egy ovis drámaszakkör szintjére jutottak. A százmilliós effektek azért jók, feltéve, ha nem voltál moziban az elmúlt 25 évben. Van viszont bátor társadalmi kiállás, ami olyan mély és rétegelt, mintha Fekete Pákó foglalná össze két mondatban a feketék helyzetét a nagyvilágban.

Általában a Marvel a Bosszúállók aktuális részével szokta megmutatni, hol is van a gödör alja, de nehéz elképzelni, hogy miként lehetne alulmúlni ezt a Sas-kabarét.

2018-06-01 08:58:09 [Tévésorozatok] kaamir #3276

Handmaid's Tale S02

Ez eddig gyáva pávatánc, unalom, erőlködés és ötlettelenség.

Jó fan service sztem pl. a Halálos fegyver 3-4. Bennük van minden, amit a rajongók vártak, de már kicsit idézőjelbe téve (a 4-ben nem is annyira kicsit), sok humorral és öniróniával.

előzmény: paksiendre (#34)