kaamir

Regisztráció: 2012. május 17. (5 év, 6 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Alfonso Cuarón, Brad Bird, Clint Eastwood, David Fincher, Ethan Coen, Joel Coen, Matthew Vaughn, Milos Forman, Peter Weir, Roman Polanski, Terrence Malick
Műfajok: dráma, horror, krimi, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol

Gifted
A tehetség
4 2017-09-17 3,7

2017-11-12 13:44:12 [Melyik filmen sírtál?] kaamir #36

Legutóbb a Szobán, amikor először találkozik Anya a szüleivel a kórházban.

A Forrest Gumpon pedig mindig, amikor megkérdezi, hogy "De okos gyerek Jenny, vagy ő is..."

2017-11-12 12:48:33 [Tévésorozatok] kaamir #3166

Stranger Things s02

Hát ez sajnos egy nagyon-nagyon kényelmes folytatás lett, minimális kockázatvállalással. Történet lényegében nincs is, csak annyi, hogy jönnek a Neogranormonok és...ennyi. Se az első évadban felvázolt világot, se a szereplőket (1-2 kivételtől eltekintve) nem sikerült mélyíteni, fejleszteni. Ellenben kényszeresen ismételgeti a jól bevált dolgokat (lámpák helyett most rajzokkal dekorálják ki a házat, most nem Will megy a Tótágasba, hanem a Tótágas megy Willbe). Kicsit korán van még ahhoz, hogy önmaga előtt is tisztelegjen a sorozat, márpedig nagyon ezt éreztem. Hiba volt szétválasztani a srácokat, mert így még a köztük lévő kémia se tud működni. Eleven - filler - epizódja pedig botrányosan közhelyes.

A legjobban egyébként még mindig akkor működik, amikor nincs semmi misztikum meg történés, csak simán élik az életüket a szereplők. Az utolsó 15 perc pl. az egész sorozat eddigi legjobb pillanatait hozza.

Nincs nagy baj, de következő szezonra több bátorságot kérnék.

6.5/10

Szerencsétlen Pókemberből megannyi rettenetes film után mára már csak annyi maradt, hogy promóciós felületet biztosítson a Bosszúállóknak. A Hazatérés mögött lényegében nincs is film, a lényeg, hogy 15 percenként reklámozzák a Bosszúállókat egy utalással, cameo-val, poénnal, bármivel. Amikor véletlenül épp nem a Bosszúállókat tukmálja a film, akkor valami érdektelen klisé történik, tucatgonosszal, átlagakcióval, műkonfliktusokkal. Alig várod, hogy végre megjelenjen valamelyik Bosszúálló. Ha kivárod a stáblistát - surprise! - kapsz még egy Bosszúállós jelenetet. Most megyek is, beírom a naptárba, mikor jön a következő Bosszúállók-film, mert Bosszúállókból egyszerűen sosem elég!!!

Az első két résszel is elvoltam, ezzel is, de továbbra se látok ebben a filmben/trilógiában semmi extrát. Ez a rész egy tét nélküli bohóckodás, jó hosszan elnyújtva. Miért olyan fontos ez az erdő, hogy ekkora háborút kell érte vívni? Az egész világ lakatlan, de mindenkinek pont ez a néhány négyzetméter kell. Itt terem a gumibogyó, vagy mi?! A személyes drámák/konfliktusok egy fokkal jobbak, de sok eredeti gondolat azokban sincs.

Ami viszont kifejezetten bosszantó, az a két önjelölt hadvezér falrengetően ostoba viselkedése. Mintha szándékosan mindig a lehető legnagyobb baromságot lépnék, hogy az ellenfelet helyzetbe hozzák. (az ezredes elfogja a majmok vezérét, ám ahelyett, hogy egyszerűen likvidálná, inkább tucatnyi helyzetet teremt, ahol újra lázadást szíthat. Bravó. Amúgy is, ebben a filmben mindenki vár és vár, amikor ütni, lőni, cselekedni kéne, hátha elmúlik az alkalom).

A trilógia, hosszú és keserves úton végül nem fut ki sehová. A harmadik rész végén egy centivel se vagyunk előrébb,mint a második legelején.

Marad tehát néhány jó jelenet (a kislány és Maurice szavak nélküli egymásra találása briliáns), a látvány, ami még mindig remek és kb. ennyi. Középszer.

2017-10-01 18:44:03 [Kritikus kód] kaamir #1956

Az értesítések csak nálam nem működnek? (egy hónapja legalább)

2017-09-13 15:26:00 [Tévésorozatok] kaamir #3129

Orange is the new black s05

Szinte hihetetlen, hogy 5 év után sem engednek jottányit a színvonalból. Ugyanolyan ütős, élvezetes és kreatív.

A Toy Story 3-at idéző utolsó jelenet különösen parádés

2017-09-07 09:24:12 [Megérdemelte-e az Oscart...] kaamir #10264

Mondjuk ez is igaz.

2017-09-06 08:17:32 [Megérdemelte-e az Oscart...] kaamir #10257

Én sem tartom sokra azt az alakítást (egysíkú, üres és igen, túl játszott), úgyhogy sztem nem érdemelte meg. P.S. Hofmannak kellet volna kapnia abban az évben a Kételyért.

előzmény: Mario Brothers (#10256)

2017-09-05 22:55:33 Captain Fantastic (2016) kaamir (2) #8

Szépen megmutatja, hogy mi a jó a természetközeli életben, aztán azt is, hogy mik az árnyoldalai, ha felnőni képtelen szektások/hippik a szüleid. Hogy aztán a végén egy huszárvágással kihátráljon minden konfliktusból, elkenje őket, és egy képeslappal útjára engedje a nézőt. Szívből gratulálok, ez így kb annyira mély és igaz, mint egy Coelho idézet a Facebookon.

2017-08-31 09:32:27 T2: Trainspotting (2017) kaamir (2) #43

Fáradt, céltalan és ötlettelen folytatás. Boyle-t már szemlátomást nem igazán érdeklik már ezek a figurák, igyekszik is minél távolabb maradni tőlük. Az ürességet a jól bevált stílussal próbálja palástolni, ami viszont iszonyatosan modorosnak hat. Eltelt 20 év, sajnos Boyle is már csak turista a saját világában.