kaamir

Regisztráció: 2012. május 17. (5 év, 9 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Alfonso Cuarón, Brad Bird, Clint Eastwood, David Fincher, Ethan Coen, Joel Coen, Matthew Vaughn, Milos Forman, Peter Weir, Roman Polański, Terrence Malick
Műfajok: dráma, horror, krimi, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol

Wind River
Wind River - Gyilkos nyomon
4 2018-01-01 4,1

2018-02-14 15:23:54 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kaamir #23480

A képregényfilmeket alapvetően nem utálom, néhányat kifejezetten szeretek (Sin City, Logan, X-Men: Eljövendő múlt). A Marvelt valóban utálom a Homecoming óta, mert ott minden elképzelhető színvonalat alulmúltak.

Lehet, hogy kisebbségben vagyok a véleményemmel, de számomra ezek a filmek az infantilizmus olyan fokát képviselik, amit képtelen vagyok tolerálni. Elmebeteg főhősök mű-konfliktusokkal. Poszt-humán karakterek, akiknek már az égvilágon semmi közük az emberhez, ezért teljesen hidegen is hagynak. Embertelen látványpornók.

Áthelyezve a(z) Black Panther topikból.

előzmény: Varga Ádám (#23479)

2018-02-14 15:02:15 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kaamir #23478

Könnyebb lenne felsorolni, hogy melyikre nem. De akkor a legrosszabbak:

Avengers 1-2
Spider-Man: Homecoming
Captain America: Civil War

Áthelyezve a(z) Black Panther topikból.

előzmény: Varga Ádám (#23477)

2018-02-14 14:20:16 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kaamir #23475

Ez elég gyenge magyarázat arra, hogy az összes többi zsírtakony Marvel-film is brutál jó kritikákat kap.

előzmény: Mizi (#23474)

Puzsér nem akarja végre békénhagyni a filmeket? Foglalkozzon politikával vagy menjen zsűrizni valami karaoke versenybe, de könyörgöm, akadjon már le a filmekről. Ez az ellenvéleményt nem tűrő, a maga vélt igazságát isteni kinyilatkoztatásnak gondoló, a számára antipatikus filmeket sorscsapásként és a világot tönkretevő kórként kezelő hozzáállás valami egészen hányingerkeltő. Ez az ember nem elemez, nem kritizál, hanem mint valami középkori konkvisztádor, ítéletet hoz. Nála már csak a két bólogató palotapincsije szánalmasabb.

Egy alapvetően jó ötlet totál átlagosan kifejtve. Ha üresbe teszem az agyamat, elszórakoztat. Kb. ennyi + Jessica Rothe remek alakítása.

McDonagh eddigi legjobbja. Csak a nagy rendezők képesek arra, hogy őszintén meghassanak és önfeledten megnevettessenek egy filmben. A fekete humor, a mély humánum és a pazar karakterek tökéletes elegye a Három óriásplakát.

Külön öröm, hogy Sam Rockwell - talán karrierjében először - valódi mélységgel tudta megtölteni a tőle megszokott zakkant karaktert.

Az elmúlt év legjobb filmje nálam. Olyan sokrétű és sűrű, hogy azt se tudom, hol kezdjem. Ami a számomra a legérdekesebb aspektusa volt, hogy mennyire fanyar módon mutatja be, hogy a XXI. század embere hogyan reagál, ha bekopog az ajtón a szakralitás, a mágia. A fekete humor csúcsa, amikor orvosi konzílium zajlik egy átok kapcsán. A totális tehetetlenség, az elkerülhetetlennel való viszony nem fér bele modern világunkba. (A feleség kapcsol először: megcsókolja a megkínzott "mártír" lábát, mi baj lehet, hátha mégis ő Jézus)

De legalább ilyen fontos ebben a filmben a szereplők egymáshoz való viszonya is. Üres, torz lelkű emberek próbálnak valami szeretetfélét kicsiholni magukból, ha már családnak hazudják magukat. Ami persze leginkább képmutatásba és önzésbe torkollik. A "Gonosznak" igazán nincs nehéz dolga, hogy egymás ellen fordítsa őket.

Meg lehetne még említeni a kertvárosi idill lebontását, a hübrisz (főhősünk mégiscsak magát istennek gondoló szívsebész) pusztító hatását vagy az orvostársadalom kritikáját, hiszen ezek mind benne vannak a filmben. Emellett pedig akár bosszúfilmnek se utolsó.

És a színészek, anyám! Farrell simán élete legjobbját nyújtja, de Kidman is remek. Barry Keoghanra pedig szavak sincsenek. Ha egy színész el tudja érni, hogy megfagyjon az ereidben a vér, pedig nem csinál mást, mint spagettit eszik, az nagyon tud valamit. Minden díjat megérdemelne mindegyik színész.

Erre a csodára az okos rendezés, a végtelenül precíz fényképezés, és a groteszk zenehasználat teszi fel a pontot.

Ha Tom Cruise szórakoztatni akar, akkor szórakozol. Üdítően kellemes kis filmecske.

2018-01-04 13:17:52 Get Out (2017) / Tűnj el! kaamir (4) #45

Sztem ez a film se nem feketéknek, se nem fehéreknek készült, hanem mindenkinek, aki vevő a szarkazmusra, és képes nevetni egy kicsit saját magán.

előzmény: Mizi (#44)

2018-01-04 09:46:12 [Tévésorozatok] kaamir #3195

Mert az első évad alapján nem volt egyértelmű, h milyen olcsó játékot játszik a Westworld...

előzmény: kwzatz (#3193)