kaamir

Regisztráció: 2012. május 17. (8 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

Krimiket írok, hátha valaki majd megfilmesíti őket.

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Alfonso Cuarón, Brad Bird, Clint Eastwood, David Fincher, Ethan Coen, Joel Coen, Matthew Vaughn, Milos Forman, Peter Weir, Roman Polański, Terrence Malick
Színészek: Al Pacino, Daniel Day-Lewis, Edward Norton, Jack Nicholson
Műfajok: dráma, horror, krimi, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol

Hosszú út lefelé
2 2021-02-21 3,2

2021-03-07 20:46:47 [JÁTÉK] kaamir #45865

4. Csillagok között?

Nehéz döntés volt, de végül az Egy makulátlan elme örök ragyogása lett a kedvenc.

A sorrend pedig így néz ki nálam:

1. Egy makulátlan elme örök ragyogása
18. Kill Bill: Vol. 1

2021-03-03 20:13:35 [JÁTÉK] kaamir #45845

6. Fargo?

2021-03-03 15:20:47 Nomadland (2020) / A nomádok földje kaamir (3) #1

Hiteles, vagy legalábbis annak látszó portré egy igen furcsa szubkultúráról és életmódról (szektáról?). Zhao kétségkívül maximális empátiával közelít a közeg és figurák felé, ugyanakkor kritikát nem igazán fogalmaz meg, és a nomádlét árnyoldalait sem mutatja be különösebben.

Ami a megvalósítást illeti: erőteljesen dokumentarista a feldolgozás (néha be is zavar a tolakodó, túl erős zene). Ennek megfelelően McDormand alakítása is olyan, mintha egy természetfilmest látnánk. Ő visz be minket ebbe a világba, az ő szemén keresztül látjuk, és rajta keresztül szólalnak meg a "bennszülöttek" (akik egytől egyig mind ultra jófejek. Árnyoldalak ebben a tekintetben sincsenek). Igazán főhőssé csak az utolsó fél órában válik, ahol viszont megfelelő felvezetés nélkül elég tompán puffan a dráma.

Hagyományos értelemben vett cselekmény nincs, inkább egy állapotot mutat meg a Nomadland. Kissé romantikusan, lassan, de alapvetően jó ízléssel. Inkább érdekes, mint jó film.

2021-03-03 10:29:14 [Szoktál mobilon filmet nézni?] kaamir #9

Sokáig én is csak sorozatot néztem telón, azok közül is azokat, amiket csak unaloműzőnek gondoltam.

Sajnos az utóbbi időben ilyen-olyan okok miatt egyre többet nézek filmeket is mobilon. Nem mondom, hogy hú, de nagy élmény, és persze jobb lenne a TV-n nézni mindent. A pozitív oldala az, hogy sokkal több filmet tudok így megnézni, mint korábban.

Fanyar humor, zseniális színészek, hat döbbenetesen erős történet, pompás fényképezés, átgondolt tartalmi és érzelmi mélység, váratlanul elszabaduló erőszak - egyszóval minden, ami egy újabb Coen-remekműhöz kell.

2021-03-01 20:19:52 [JÁTÉK] kaamir #45813

5. Mission: Impossible - Utóhatás?

2021-03-01 20:17:54 [JÁTÉK] kaamir #45812

3. Amistad?

2021-03-01 20:17:32 [JÁTÉK] kaamir #45811

1. Volt egyszer egy Hollywood?

P.s. a négyesre osztályzóknak pedig (akik között sok kedvencem is van), nagyon kíváncsi lennék az újranézés utáni véleményére.

Nálam most, újranézés után ment fel 4-esre (a mozis verzió). Szóval egy kicsit megkésve válaszolok :)

Sztem Jeunet jól mérte fel, hogy az Alienek (már '97-ben is) annyira beépültek a popkultúrába, hogy lehetetlen ijesztgetni velük. Ezek a lények ott vannak bögrén, pólón, meg a gyerekek iskolatáskáján. Nincs ember, aki megijedni már tőlük. Lerágott csont.

Mit lehet tenni? Hát, viccesre és gusztustalanra venni a figurát. Az Alien 4 se nem félelmetes, se nem izgalmas, ellenben remek a humora és valami egészen gyomorforgató. Utóbbit én erényként tartom számon, mert remekül illik az Alien-univerzumba (ellentétben azzal a tudománytagadó bullshittel, amit a Prometheus próbált beleerőltetni).

Jeunet filmje nálam inkább a body-horror műfajába tartozik, annak pedig egyáltalán nem rossz. Ebből a szempontból pedig a sokat szapult hibrid is működik: hogy egy ilyen torzót, se nem ember, se nem idegen valamit a világra segítettél, hát, ez tömény rémálom.

Nyilván az első két rész színvonalát meg sem közelíti. A harmadiknál talán jobb valamivel, de hogy eredetibb, az biztos.