kaamir

Regisztráció: 2012. május 17. (7 év, 2 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Alfonso Cuarón, Brad Bird, Clint Eastwood, David Fincher, Ethan Coen, Joel Coen, Matthew Vaughn, Milos Forman, Peter Weir, Roman Polański, Terrence Malick
Színészek: Al Pacino, Daniel Day-Lewis, Edward Norton, Jack Nicholson
Műfajok: dráma, horror, krimi, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol

Adams æbler
Ádám almái
5 2019-06-06 4,4

2019-07-17 13:05:18 [Általános fórum] kaamir #7948

vagy csak épp nincs mit nézni a wc-n

Aki ennyire tartja a saját munkáját, annak a munkáját én annyira se tartom érdemesnek, hogy megnézzem.

előzmény: Mardel (#7926)

2019-07-12 11:14:04 Dragged Across Concrete (2018) kaamir (3) #8

Nem érzem annyira erősnek, mint Zahler előző két filmjét. A szándékot értem és értékelem: lebontani a zsigerekig a zsarufilmet, és minden lehetséges módon szembemenni a néző elvárásaival. Csak ez a műfaj már lényegében halott, így nem érzem igazán aktuálisnak a filmet, emellett erősebb stílus kellett volna, markánsabb világkép, hogy ne fulladjon unalomba a dolog. A színészi játékot is enerváltnak látom, mintha takaréklángon égne mindenki.

A vége is furcsa, mert itt mintha Zahler csak azért is meg akarna felelni az elvárásoknak, és a morálisan legkevésbé kompromittált szereplő lesz az, aki mindent visz. Aztán lehet, h ez a dupla csavar: azt hitted, már kiismerted a film logikáját, erre jön egy tucatmegoldás. Na, erre biztos nem számítottál :D

Most, hogy ennyit szidtam, azért hozzátartozik az igazsághoz, hogy hetekkel ezelőtt láttam, és valahogy minidig vissza-visszatérnek hozzá a gondolataim. A figuráihoz, a filmes és forgatókönyvírói megoldásaihoz. Hatással volt rám, ez tagadhatatlan. Ezért most kap egy hármast, de könnyen lehet, h ez egy mestermű, csak még bennem nem érett meg igazán.

2019-06-26 14:40:01 Yesterday (2019) kaamir (?) #6

A régen minden zene jobb volt felkiáltás pedig azért veszélyes, mert - ahogy a filmeknél is, úgy itt is - a jobbak maradnak fent.

Ez pontosan így van. Ez a top 100 1969-es sláger a Billboard szerint. OK, ott vannak a mai napig fennmaradt klasszikusok, de azért a jelentős részére a kutya nem emlékezett már egy évvel később sem.

2019-06-26 13:30:00 [Tévésorozatok] kaamir #3633

True Detective S03

Az idők végezetéig elnéztem volna ezeket a karaktereket, még úgy is, hogy a történet azért elég laposka. De amit Ali, McNairy és főleg Stephen Dorff leraknak az asztalra, az minden pénzt megér. Nekem főleg az utóbbi volt nagy meglepetés, mert eddig még a nevét sem hallottam, most meg mintha a fiatal (és öreg) Jack Nicholsont láttam volna.

Tényleg kár, hogy Pizzolatto nem tudott felnőni a feladathoz, mert egy fókuszáltabb sztorival akár az első évadot is kenterbe verhette volna.

2019-06-26 13:05:54 Yesterday (2019) kaamir (?) #4

Alapvetően egyetértek, bár, hogy mi a jó zene, az elég szubjektív. Akiket te felsoroltál számomra pl. fényévekre vannak tőle (főleg a Queen).

És azért tegyük hozzá, a mainstream nagyon ritkán szólt a minőségről, azt mindig is az eladhatóság dominálta. A tucatzenék, amik mindenhonnan szóltak, az esetek többségében szarok, alattuk viszont ott vannak az igazán jó előadók - és ez ma is így van. Kicsit mélyebbre kell ásni, és akkor megtalálod azokat, akik mai is az igényességre törekszenek.

előzmény: Bogár Bence (#2)

2019-06-11 09:38:46 Black Mirror (2011) / Fekete tükör kaamir (5) #119

Sajnos ez a sorozat most már végleg kifulladt. Brooker ugyanazokat az ötleteket futtatja, más-más megvilágításban és helyzetben. Már az előző évadban is éreztem, hogy kezd önismétlővé válni, az 5-ben viszont konkrétan semmi nincs, amit ne láttunk volna már korábban. Persze még így is bőven nézhető, és vérprofi lett az egész, csak a gondolat, az ihlet hiányzik az egészből.

2019-06-10 09:12:42 Chernobyl (2019) / Csernobil kaamir (5) #59

A bányászokat nem a második robbanás miatt küldik oda, hanem, h megakadályozzák, hogy a reaktor a talajvízbe olvadjon. A robbanást a három búvár hárítja el.

Nem vagyok atomfizikus, de nekem a 3-4 megatonna reálisnak tűnik. Egy gőzrobbanás nem veszélyeztetné fél Európát.

előzmény: ipartelep (#45)

2019-06-07 23:58:05 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kaamir #24312

Mint megnézni valamit a saját szemeddel? Komolyan?

2019-06-07 09:10:09 The Mule (2018) / A csempész kaamir (3) #15

Alapvetően ez egy érdektelen, lapos film, ahol csak hébe-hóba villan meg az Eastwoodra jellemző mély humanizmus. Egy újságcikk alapján készült, és kb. pont annyira érdekes is.

Ami miatt mégis közepest kap, az maga Eastwood. Nagyon ritka, hogy egy színész ilyen nyíltan felvállalja a vénségét. Itt ő már nem egy korosodó vagy öreg ember, hanem valóban az élete utolsó fázisába lépett matuzsálem. Örülök, hogy Eastwood meg merte ezt mutatni. A Nincs bocsánatban elbúcsúzott a westernszerepeitől, a Gran Torinóban a rendíthetetlen macsótól, itt pedig szépen elengedi magát az "erős embert". Soha, de soha nem volt ennyire törékeny, sebezhető és tehetetlen. Ezt felvállalni pedig szép dolog.

2019-06-06 13:39:08 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kaamir #24310

Megnéztél pár videót a Youtube-on, elolvastál pár cikket, és már tudod is, h milyen a Csernobil?
Szerintem inkább nézd meg, csak mondjuk politikai szemüveg helyett filmes/emberi szemmel.

előzmény: saatonda (#24308)