kaamir

Regisztráció: 2012. május 17. (7 év, 6 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Alfonso Cuarón, Brad Bird, Clint Eastwood, David Fincher, Ethan Coen, Joel Coen, Matthew Vaughn, Milos Forman, Peter Weir, Roman Polański, Terrence Malick
Színészek: Al Pacino, Daniel Day-Lewis, Edward Norton, Jack Nicholson
Műfajok: dráma, horror, krimi, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol
Korszakok: '70-es évek, '90-es évek

Születési év: 1983
Lakhely: Baracska

Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)

2 2019-11-16 4,0

3 2019-10-11 3,8
Calibre
Kaliber: A valóság ösvénye
4 2019-10-08 3,9

Második nekifutásra ez inkább kettes. Lapos, ostoba, a főhős pedig annyira ellenszenves, hogy alig vártam, hogy defektet kapjon, felforrjon a hűtővize vagy szakadjon le a kipufogója.

Nem, szó sincs erről. Én természetesen elhiszem, hogy ez az indok, egy percig nem gondolnám, hogy nem mond igazat. Egyszerűen szerintem rosszul döntött, ennyi. Én más megoldást kerestem volna a helyében.

Spielberg egyébként jó példa, mert amikor ő fekete-fehérben forgatott, akkor organikusan illett a témához. Itt meg nem.

előzmény: Doc (#39)

Nem vagyok operatőr, nem értek hozzá, de azért még a dogma-filmeket is széles vászonra tudták forgatni. Meg ha más (szűkebb) képkivágásokat használ, akkor semmivel sem kell nagyobb területet bevilágítani, mint így. Viszont nem lett volna ilyen telenovella-érzése az egésznek, és nem lett volna ekkora kontraszt a modern mondanivaló és az elavult képi világ között.

előzmény: Doc (#37)

Én is erre gondolok, de attól még zavar :)

előzmény: Hulla88 (#34)

Ha ez egy sorozat pilotja lett volna, azt mondanám, oké. Így viszont pont ott van vége, ahol el kéne kezdődnie.

(ez a képarány totál baklövés, a címben a vesszőhiány pedig erősen böki a nyelvtannáci csőrömet.)

2019-11-13 16:11:17 Taxi Driver (1976) / Taxisofőr kaamir (4) #117

Hú, ahány film esetében már felmerült ez a teória :)

Legutóbb pl. a Volt egyszer egy...Hollywood kapcsán, hogy ti. az egész finálé csak Brad Pitt beszívott lázálma.

2019-11-12 11:15:35 [Vélemények kritikákról] kaamir #223

Komolyabb, tartalmasabb filmek esetében nálam inkább a kritikusi vélemények szoktak mérvadók lenni, és általában azokkal egyezik utóbb az én véleményem is.

Blockbustereknél meg sajnos általában értetlenül állok, hogy milyen magas értékelést kapnak itt is, ott is.

előzmény: xaladu (#222)

Sztem is gagyi, de valszeg nem magyar találmány, mert több országban is ezzel a címmel kerül majd mozikba.

előzmény: Dangar (#1)

2019-11-11 09:29:16 The Favourite (2018) / A kedvenc kaamir (5) #23

Sok-sok film készült már a régi idők dicsfénye mögött megbújó romlottságról, vagy éppen a hatalom valódi, erkölcstelen természetéről. Lánthimosz alkotásának azonban ott a helye a legjobbak között. Maró gúnnyal festi meg Anna királynő udvarának viszonyait, ahol a józan észnek kevés szerep jut. Az érdekek, az érzéki vágyak, a hatalomvágy és az ilyen-olyan perverziók kavalkádja ez, mint egy teljesen eszement, szürreális, mégis nagyon is hihető ringlispíl.

Akárcsak a rendező korábbi filmjei, a The Favourite is számos értelmezést tesz lehetővé. Ha akarom, a feminizmusról szól (van egy jelenet, amikor Stone megkérdezi a szobába lépő csávót, hogy erőszak lesz-e vagy udvarlás. Ilyet forgatni napjainkban, ehhez sok vér kell abba a bizonyos pucába), ha akarom a Brexit-őrületet is beleláthatom. Viszont totál tévúton jár, aki ezzel a filmmel a saját meggyőződését akarja igazolni, mert Lánthimosz mindent kétszeres idézőjelbe tesz.

A lényeg amúgy sem ezen, hanem a három főszereplőn van, akik egytől egyig a végletekig kidolgozott, csodálatosan megírt karakterek. Ahogy ők "ölik egymást" és a környezetüket, az egyszerre az üvöltésig vicces és sírnivalóan tragikus.

Ezt a mesterművet a varázslatos fényképezés, a szokatlanságában is briliáns zenehasználat és a három főszereplő brutálisan jó alakítása (Olivia Colmanra szavak sincsenek) koronázza meg.

2019-11-10 10:23:03 [Filmet keresek] kaamir #2540