kaamir

Regisztráció: 2012. május 17. (6 év, 10 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Alfonso Cuarón, Brad Bird, Clint Eastwood, David Fincher, Ethan Coen, Joel Coen, Matthew Vaughn, Milos Forman, Peter Weir, Roman Polański, Terrence Malick
Színészek: Al Pacino, Daniel Day-Lewis, Edward Norton, Jack Nicholson
Műfajok: dráma, horror, krimi, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol

4 2019-03-19 4,2
Next - A holnap a múlté
2 2019-03-18 3,0
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Pókember: Irány a Pókverzum!
5 2019-03-11 4,3
Knowing
Képlet
2 2019-03-03 3,1
How to Train Your Dragon 2
Így neveld a sárkányodat 2.
5 2019-02-24 3,8
How to Train Your Dragon: The Hidden World
Így neveld a sárkányodat 3.
5 2019-02-24 3,8
4 2019-01-25 3,5
Valami Amerika 3.

1 2019-01-14 2,4

2019-03-20 11:13:14 Der Hauptmann (2017) / The Captain kaamir (4) #13

Meglepődtem, h ez igaz történet, mert annyira tökéletes allegóriája annak, hogy az ember a legkisebb hatalomtól is totálisan meg tud őrülni. Hát még ha egy hatalmas hadigépezet is áll mögötte. Ennél tökéletesebben tényleg nem lehet bemutatni, hogy mi történik, ha nímandok kapnak erőt, hatalmat és lehetőséget (talán csak Zoltán Gábor Orgia című könyve jobb ebben a témában).

Max Hubacher egyszerűen zseniális, egy ilyen alakítás simán Oscart kéne, hogy érjen.

Nálam egyértelműen a CineFix, imádom, ahogy jól megfér náluk egymás mellett a kommersz és a szerzői film, ráadásul mindig tudnak olyan aspektusokat mondani egy filmhez, ami számomra is új megvilágításba helyezi.

(Aki WatchMojo-ra szavazott, kifejthetné, hogy miért. Engem a hideg kiráz tőlük.)

Ezt a kérést nem akarom, nem tudom, és főleg nem fogom teljesíteni.

előzmény: Kempesbaba (#34)

Más ügy, más kor, más státusz, más szülők (!)

Miért gondolod, h ami és ahogy a Kósz ügyben történt, az egy univerzális norma, és minden eset csak úgy folyhat le, és sehogy máshogy?

előzmény: Kempesbaba (#30)

Viszont egy valamiről nagyon kevés szó esik,ez pedig a bizonyíték. Alapos,perdöntő bizonyíték. Mert e nélkül az egész csak ocsmány fröcskölődés. Én ugyanis úgy gondolom ha engem atrocitás ér nem a netet kiabálom vele tele és nem dokumentumfilmben szereplek,hanem rendörséghez,ügyészséghez,bírósághoz fordulok. Mert a jogállam így működik...

Alapvetően igen, így működik. De azért mégsem ennyire egyszerű a helyzet, ha szexuális abúzusról van szó, pláne, ha gyerekek is érintették. Vagy hogy gondolod? 8-10 éves gyerek rohan a rendőrségre, hogy a bácsi megfogdosta? És milyen bizonyítékot mutasson? Az ő szava van egy felnőttével, adott esetben egy félisteni rangban lévő hírességével szemben. Te is beláthatod, hogy ez messze nem ennyire egyszerű.

És akkor még vedd hozzá a szexuális bántalmazás pszichológiáját, ahol az áldozat magát hibáztatja, nem tud, és nem is mer beszélni róla. Igen, sokszor évtizedek kellenek, h az ilyen emberek felfogják, h mit tettek velük, és hogy az nem az ő hibájuk volt.

előzmény: Kempesbaba (#27)

Elképesztően szórakoztató, vicces és kreatív film, ami nemcsak jól néz ki, de igazi képzőművészeti értékeket villant. Nagyon jó volt megannyi szutyok után újra Pókember-rajongóvá válni. Szenzációs. Mestermű.

Én azzal egyetértek, hogy régen egy-egy minőségi filmnek nagyobb esélye volt a sikerre. Ennek biztos társadalmi okai is vannak, de az is közrejátszik, hogy a stúdiók ma kevésbé bátrabbak (ilyen elrugaszkodott költségek mellett ez is érthető).

Viszont ebből nem következik, hogy úgy általában régen jobb filmek készültek volna. A születésünk előtti évtizedekből hozzánk már csak egy szelekció jut el. Azok a filmek, amik - így vagy úgy - megmaradtak az emlékezetben, amiket ma is emlegetnek, ma is a köztudatban vannak. Míg a mai filmek közül az ember minden szirszart megnéz, a '70-es évekből már csak a krémet, a legjavát. Nem rágjuk át magunkat azon több száz/ezer szutykon, ami akkoriban készült, míg a mai filmek esetében igen. Így könnyen úgy tűnhet, hogy akkor általában is jobb volt a színvonal.

Sztem Maynard James Keenan esetében már önmagában az anyjával való viszonya bőven elég lenne egy filmhez. Egy jó forgatókönyvíró kezében igazi kincsesbánya az az ember.

előzmény: Jereváni Rádió (#44)

Három évadot néztem, aztán leesett a tantusz, hogy ez egy non-stop bullshit-generálás. A hideg kiráz, ha csak rágondolok.