Kalevala

Regisztráció: 2012. április 24. (4 év, 10 hónap)

Nem: nem publikus

Ernelláék Farkaséknál
It's Not the Time of My Life
3 2017-01-28 4,2

2017-02-19 11:56:30 [Tévésorozatok] Kalevala #2912

Látta már valaki a Medici: Masters of Florence-t?
Milyen? Érdemes várni a dvd-re?

A mondanivalón valóban nem változtat, de ha a film megadja a megoldást, akkor persze leszűkül a szabad interpretáció lehetősége.
A vendégek távoznak, a házigazda férj és feleség dícséri a jól sikerült estét (???), aztán elhangzik az áruló mondat, ami mindenre fényt derít,amitől leesett az állam, hogy de jó, hogy azt a telefonos játékot nem játszották.
Alaposan lóvá tettek!!

2017-02-17 16:20:00 La La Land (2016) / Kaliforniai álom Kalevala (3) #52

Igen, a youtube-on látható:

Mint a végén kiderült, az egész film egy feltevés: ez történt volna, ha eljátszották volna a játékot. De mint elhangzott, elvetették, így nem történt semmi.

2017-02-09 09:29:40 Toni Erdmann (2016) Kalevala (4) #17

Azt olvastam, hogy Amerikában nem nagyon szinkronizálnak, a feliratos filmeknek meg nem sok esélyük van a mozikban, így egyszerűbb, ha egy sikeres témából új filmet forgatnak (pl. A tetovált lány). A sztorit pedig amerikai környezetbe helyezik, ismert sztárokkal forgatnak, így könnyebben elérik az amerikai közönséget. Azt is olvastam, hogy Maren Ade lesz a film producere, a rendezést nem vállalta. Jack Nicholsonnak annyira tetszett a film, hogy ő maga kezdeményezte a remake-t. Állítólag az amerikai remake nem tragikomédia lesz, mint a német-osztrák film, hanem tiszta vígjáték.

előzmény: Ágó (#16)

Telt ház volt a moziban. Elég ritka az ilyen, nem is kedvelem annyira – (a mellettem ülő nő tele pofával röhögött a fülembe – kellemetlen), de ez a film megérdemli a közönségsikert. Kitűnő kamaradarab sziporkázó színészekkel. Hol humoros, hol drámai, hol megható, hol kínos szituációk tele meglepetéssel, mindig újabb helyzetekkel. Egy percre sem ül le a film, mert az alapötletből adódóan rögtön jön a következő fordulat, a következő vallomás, magyarázkodás, lemeztelenülés.

Bámulatos, hogy egy ilyen egyszerű, mindennapi ötletből mit lehet kihozni! Egy abszurd ötlet, mert egy ilyen játékba józan ember nem menne bele, de itt a filmben következetesen végigjátszották.
Egy igazi mai, modern vígjáték az okos telefonunkkal a főszerepben. A titok azért titok, hogy titok maradjon. Hogy kinek mennyi takargatnivalója van párja, családja, barátai elől, ez emberétől függ, meg attól is, mennyire tudja ezt összeegyeztetni önmagával, a lelkiismeretével.
A játék túllép minden diszkréción, belegázol a szereplők legintimebb szférájába, az ütések mégsem övön aluliak, nem durván közönségesek vagy sértőek, hanem inkább empátiát váltanak ki a szereplők iránt.
Egy jelenetnél (talán a film legkedvesebb képsora) Koncz Zsuzsa dala is eszembe jutott.
A film zárása pedig alaposan fejbe kólintja a nézőt. Tessék, el lehet gondolkozni rajta!

2017-01-24 22:46:38 Az ötödik pecsét (1976) Kalevala (5) #141

Most megy azM5-ön!

2017-01-24 18:22:52 Mindenki (2015) Kalevala (4) #9

A youtube-on fent van. Telefonon nem tudom belinkelni, ahhoz en hülye vagyok, de könnyen meg lehet talalni, most neztem meg.

A XX. század Robinsonja úgy szakad el a társadalomtól, hogy habár benne él, ez veszi körül, mégis testileg-lelkileg elvtávolódik, elidegenenedik tőle, elszigetelődik a szó legszorosabb értelmében.
Mindenki a maga kis szigetén él, a lényeges kérdés csak az, hogy vannak-e hidak, amik az egyént összekötik a társadalommal. Micsoda abszurd, szinte nevetséges kép a felhőkarcolók gyűrűjébe zárt kóreai Robinsonunk, aki nem menekül, pedig a valós világ csak kéznyújtásra van. Vagy a négy fal között élő lány, aki kíváncsian szemléli a külvilágot, ahonnan kizárta önmagát.

Erre a tárasadalmi jelenségre Japánban figyeltek fel először, de azóta szerte a világon megfigyelhető: egyre többen zárkóznak el a külvilágtól hónapokra, néha évekre. A japánok az ilyen személyt Hikikomorinak (elzárkózottak) vagy becézve Hikky-nek nevezték. És egyre többen vannak.
Pedig az ember társas lény. Ok nélkül senki nem zárja ki magát a társadalomból.

Nagyon szeretni való film. Zseniális ötlet, ahogy a rendező szembe állítja a klasszikus robinzonádot e mai modern jelenséggel.
Mi lett volna, ha a lány nem éri el a buszt? Ez lett volna a méltóbb befejezés? A busz után futós jelenet alatt volt időm átgondolni ezt a lehetőséget is. De a néző igenis megérdemli a heppiendet, mert ez a két kizárt ember annyira szomjazott egy kis szeretetre, megértésre, együttérzésre, egy emberi társra, így hát kellett a csoda!

Vagy a főhős felnő a feladathoz (és felelősséget vállal):
About a Boy
Himizu
Hallam Foe
Hrútar – Kosok
és megpróbál változtatni az életén
Fúsi – Virgin Mountain