grofjardanhazy

Regisztráció: 2012. március 31. (6 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Újságot ír, épületekbe lóg be, fényképez, gyorsan beszél, gyorsan ír, sokat fut, keveset pihen. Néha eszik is.

Szerzői lapom a 24-en: http://24.hu/author/vinczem/

FB-oldal:

Az Ismeretlen Budapest-sorozat:

Képes online jegyzettömb, posztok tízezrei egymásra dobálva: http://grofjardanhazy.tumblr.com/

Rendezők: Fritz Lang, Orson Welles, Quentin Tarantino, Stanley Kubrick, Tarr Béla
Műfajok: dokumentumfilm, dráma, krimi, sci-fi
Országok: amerikai, csehszlovák, magyar, svéd
Korszakok: '20-as évek, '30-as évek, '70-es évek

4 2018-12-12 3,6
The Great Gatsby
A nagy Gatsby
4 2018-12-12 3,6

Több év után másodszorra is megpróbáltam megküzdeni vele, de nem volt jó ötlet: a Keresztapa továbbra is a világ leginkább túlértékelt filmje, a celliloidra történő öncélú maszturbáció mintapéldája.

Néha azt kívántam, inkább engem lőjön le valaki ahelyett, hogy újabb egészséges paradicsomokat alakítanak vérpatronná.

2018-08-26 08:51:36 Medianeras (2011) / Sidewalls grofjardanhazy (5) #3

Ez valami elképesztően zseniális...

2018-08-13 22:34:36 1945 (2017) grofjardanhazy (1) #31

Indokolatlanul tökéletes gyöngyszem a XXI. századi magyar filmgyártás aranylapjairól.

Az iróniát pedig az i betűnél tessék keresni a lexikonban, ennél szájbarágósabb, vontatottabb, és mozi helyett inkább a tévék esti műsorsávjába kívánkozó film ugyanis hosszú évek óta nem született Magyarországon.

2/10, de csak az utolsó percek néhány szép képe miatt, ahol Ragályi akkorát megy, mint a nyolcvanas évek eleje óta soha.

A hörcsögfejű pingvin volt az egyetlen értékelhető szereplő.

előzmény: polarbee (#333)

Meglepően zseniális munka!

2018-01-12 19:41:38 [Filmet keresek] grofjardanhazy #2231

@radmutant69 – ÚRISTEN, lecsekkoltam, tényleg!

Na de miért nézek én ilyen szarokat? :'( Gyorsan újra is nézem a Werckmeister harmóniákat!

2018-01-12 17:38:11 [Filmet keresek] grofjardanhazy #2229

Sziasztok!

Van egy nagyon távoli, de rettenetesen fárasztó filmemlékem egy olyan, magyar szinkronnal látott filmből, amiben a Majmok bolygójában látotthoz hasonló intelligenciaszérummal lövik a gorillákat, akik aztán hirtelen többen is közepesen szörnyű humorú, beszélő állatokká válnak.

A lényeg a következő:

A gorillák által elkötött fehér furgonban, egy kertvárosi ház előtt ül két kedves, szőrös emberszabású, aki mögé a raktérbe bepattan még kettő (?), majd az egyikük kijelenti: Húzzunk el innen, mert démon szállta meg a házat.
Mire a sofőrgorilla hátrapillant, és ijedtében felüvölt:
- Matt Damon szállta meg a házat?

Google-ből, különböző kulcskifejezésekkel nem találtam meg. Nektek van valamilyen ötletetek?

Úristen, a portrérajzolós jelenet alatt A harmadik ember (1949, r.: Sir Carol Reed) című klasszikuson végigvonuló, Anton Karas által szerzett dallam szól.

A film ezen a ponton végképp megvett, de egyébként is ritkán látott határozottsággal nyomtam rá a négyesre.

2016-11-19 11:45:06 Café Society (2016) grofjardanhazy (4) #6

Jaj, Woody Allen megöregedett, és megint csinált egy megúszós filmet, amiben ugyan elképesztően káprázatosal a díszletek és az operatőri munka, a sztori azonban nem annyira. A gengszteres szál és ezek miatt legyen a film négyes, de ha igazán elfogulatlan tudnék lenni, csípőből nyomnám rá a hármast.

Bizony, az első felén már túl is vagyok. Tegyetek így ti is, még mindig szuper!

előzmény: Amokh (#57)