grofjardanhazy

Súly: 1928
Regisztráció: 2012. március 31. (6 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Újságot ír, épületekbe lóg be, fényképez, gyorsan beszél, gyorsan ír, sokat fut, keveset pihen. Néha eszik is.

Szerzői lapom a 24-en: http://24.hu/author/vinczem/

FB-oldal:

Az Ismeretlen Budapest-sorozat:

Képes online jegyzettömb, posztok tízezrei egymásra dobálva: http://grofjardanhazy.tumblr.com/

Rendezők: Fritz Lang, Orson Welles, Quentin Tarantino, Stanley Kubrick, Tarr Béla
Műfajok: dokumentumfilm, dráma, krimi, sci-fi
Országok: amerikai, csehszlovák, magyar, svéd
Korszakok: '20-as évek, '30-as évek, '70-es évek

Budapest Noir

3 2018-06-16 3,0
The Recall

1 2018-05-02 1,4

A hörcsögfejű pingvin volt az egyetlen értékelhető szereplő.

előzmény: polarbee (#333)

Meglepően zseniális munka!

2018-01-12 19:41:38 [Filmet keresek] grofjardanhazy #2231

@radmutant69 – ÚRISTEN, lecsekkoltam, tényleg!

Na de miért nézek én ilyen szarokat? :'( Gyorsan újra is nézem a Werckmeister harmóniákat!

2018-01-12 17:38:11 [Filmet keresek] grofjardanhazy #2229

Sziasztok!

Van egy nagyon távoli, de rettenetesen fárasztó filmemlékem egy olyan, magyar szinkronnal látott filmből, amiben a Majmok bolygójában látotthoz hasonló intelligenciaszérummal lövik a gorillákat, akik aztán hirtelen többen is közepesen szörnyű humorú, beszélő állatokká válnak.

A lényeg a következő:

A gorillák által elkötött fehér furgonban, egy kertvárosi ház előtt ül két kedves, szőrös emberszabású, aki mögé a raktérbe bepattan még kettő (?), majd az egyikük kijelenti: Húzzunk el innen, mert démon szállta meg a házat.
Mire a sofőrgorilla hátrapillant, és ijedtében felüvölt:
- Matt Damon szállta meg a házat?

Google-ből, különböző kulcskifejezésekkel nem találtam meg. Nektek van valamilyen ötletetek?

Úristen, a portrérajzolós jelenet alatt A harmadik ember (1949, r.: Sir Carol Reed) című klasszikuson végigvonuló, Anton Karas által szerzett dallam szól.

A film ezen a ponton végképp megvett, de egyébként is ritkán látott határozottsággal nyomtam rá a négyesre.

2016-11-19 11:45:06 Café Society (2016) grofjardanhazy (4) #6

Jaj, Woody Allen megöregedett, és megint csinált egy megúszós filmet, amiben ugyan elképesztően káprázatosal a díszletek és az operatőri munka, a sztori azonban nem annyira. A gengszteres szál és ezek miatt legyen a film négyes, de ha igazán elfogulatlan tudnék lenni, csípőből nyomnám rá a hármast.

Bizony, az első felén már túl is vagyok. Tegyetek így ti is, még mindig szuper!

előzmény: Amokh (#57)

2016-08-23 10:18:46 Iep! (2010) / Bip! grofjardanhazy (4) #1

Elképesztően szürreális, egyedi hangulatú alkotás, amit vagy tíz perc után kikapcsolsz, vagy végigülöd, és imádni fogod.

Ma reggel láttam egy sajtóvetítésen IMAX 2D-ben, és azt kell mondanom, hogy összeségében kár volt ezért korábban kimászni az ágyból.

A 137 perc első fele tiszta dráma volt, ez valószínűleg túl sok lesz a sorozat rajongóinak, (nekem meg pláne, ki is akartam szaladni valami kajáért) bár a moziba véletlenül elhurcolt Oravecz Nóra-rajongó barátnők egész biztosan jól fognak szórakozni!

A film második fele vegytiszta akciófilm, még mindig korrekt operatőri munkával és CGI-vel, high-tech cuccokkal, a végén pedig egy tényleg korrekt Paul Walker-megemlékezéssel, de egészen biztos nem lesz többször újranézős, mint a szép (szebb) emlékű első vagy második rész.

Vin Diesel a múlt héten azt nyilatkozta a Variety-nek, hogy simán elviheti a Furious 7 a legjobb filmért járó Oscar-szobrocskát, de ezt nyilván már akkor is teljességgel kizártnak tartottam. :(

A pénztáraknál viszont legalább nagyot fognak kaszálni.

Iszonyú rossz filmet vártam, de óriási pozitív csalódás volt ért.

Épp ezért meg is kockáztatok rá egy négyest, mivel szerencsére az altesti poénokat sikerült kihagyni, és hát be kell vallanom, hogy elég tűrhetően szórakoztam.