kircsia

Regisztráció: 2012. március 3. (12 év)

Le otto montagne

Air
Air - Harc a legendáért
4 2023-10-15 3,8

2017-12-05 00:27:41 Haemoo (2014) / Ködbe veszve kircsia (5) #1

A koreai filmhéten adták itthon, mindenkinek tudom ajánlani.

Egy újabb szórakoztató koreai film a bűnügy/akció tematikában. Aki szereti a műfajt, annak mindenképpen jó szívvel ajánlom.

Sziasztok,

szeretnék kérni egy dél-koreai filmet, ami innen még hiányzik:

Köszi!

2017-08-19 21:43:27 Geon-chook-hak-gae-ron (2012) kircsia (5) #1

,,Amennyiben az ember zárkózott, bénázik, a megfelelő pillanatokban totálisan idióta, sokat gondolkozik csajokon, akikbe szerelmes volt, mint mondjuk én, akkor értékelni fog egy filmet, ami arról szól, hogy milyen, amikor egy ember zárkózott, bénázik, a megfelelő pillanatokban totálisan idióta, és sokat gondolkozik csajokon, akikbe szerelmes volt. A film Csedzsu szigetén játszódik, ami teljesen mesebeli hely. Van benne egy ház. A házat sajnos a forgatás után nagyrészt elvitte a Bolaven tájfun. Ettől még elmentem a helyére kocsival, és kinéztem a Kelet-kínai tengerre, mint a nagy ablak a filmben, a fűrészes szélű, koromfekete vulkáni kövekre, ahogy megtörnek rajtuk a hullámok. Aztán mandarinokat vettünk a csajommal egy kertből, és megettük őket." by Orosz Péter

Lassan már azt mondhatjuk, hogy újra van magyar film.

Igen, hatalmas élmény.

előzmény: Korben (#61)

Szétesett, nagyon gyenge film.

Egészen pontosan ez az:

előzmény: ryood (#4)

2013-10-25 22:58:19 Isteni műszak (2013) / Heavenly Shift kircsia (3) #25

Vállalható film.

2013-09-22 10:27:24 A nagy füzet (2013) / The Notebook kircsia (3) #8

Na, tegnap hazafias kötelességből megnéztük a magyar film Vajna korszakának (két éves kihagyás utáni) első termését, ami se a fiatal Tarr Béla utódgeneráció (Mundruczó, Török, Pálfi) filmjeihez, se a nagyszabásúnak szánt magyar közönségfilmekhez nem hasonlított igazán. A film kritikai fogadtatása elég vegyes itthon, bár elismerik, hogy nem annyira szar a film, ódákat még nem zengett egyik általam olvasott kritikus sem.

A film ugyan belőlem is vegyes benyomásokat váltott ki, de ami a lényeg, hogy mindenkinek bátran, sőt erősen ajánlom a megtekintését. Ami messze a legjobb dolog volt a moziban ülve, hogy nem kellett szégyenkeznem és kínosan érezni magam, hogy megint sikerült egy ennyire szar filmet legyártani, amit majd a hazai művészvilág körbeünnepel, a magyar mozikban pedig 553-an tekintenek meg. Szóval, ha a film külföldi lenne, a benne lévő idegesítő hibák miatt biztos leszaroznám (bár sokszor éreztem azt, hogy nem kellene sok ahhoz, hogy jó filmmé váljon), magyarként viszont azt gondolom, hogy még büszke is leszek, mikor ilyen-olyan fesztiválokra nevezni fogjuk a filmet. Szóval támogassátok a magyar filmet, mindenképp menjetek el megnézni, és ez alkalommal végre még csalódnotok sem kell!