nons

Regisztráció: 2005. szeptember 27. (18 év, 6 hónap)

Születési év: 1976

Hide and Seek
Bújócska
4 3,2

2005-11-22 00:53:35 Crash (2004) / Ütközések nons (5) #3

Szerintem a film a rasszizmuson túl arról szól, hogy mennyire különbözőek az emberek, és mennyire nem tolerálja egyik a másikat.

Bemutatja az emberi érzések sokoldalúságát, megmutatja, hogy mindenki, még a legelítélendőbbnek tűnő ember is lehet hős (pl. Matt Dillon karaktere), benne is lehet emberség, és mindenkinek megvan a maga keresztje amit cipelnie kell. Az emberi érzések kettőssége, illetve sokszínüsége. Hogy minden szerepben létezhetünk, és a szitációk döntik el, hogy melyik oldalunkat mutatjuk.

Én nem tartom olcsó hatásvadászatnak a kisarkított párbeszédeket és jeleneteket, inkább okos, tudatos döntésnek látom, és a mexikói apuka és kislányának jelenéténél "durvább" jelenetet nem tudok elképzelni egy drámában.
Nem is emlékszem, mikor láttam utoljára egy filmet, amelyben az összes színész levett a lábamról, mindegyikük egyformán zseniális volt. Nagyon tetszett, hogy nem volt egy hős aki "vitte" a filmet, hanem kiegyensúlyozott volt a film, mert minden szereplő egyformán jó volt, egyformán fontos volt, és ezért olyan realistává tette a filmet. Ha ki is tudok emelni valakit, akkor az Matt Dillon:életének legjobb alakítása.
A színészi játékon és rendezői munkán túl, nagyszerű a szövegkönyv és fantasztikus az operatőri munka is, mindez kísérve gyönyörű filmzenékkel. Kerek egész, felejthetetlen moziélmény. Annyira tetszett, hogy nem is tudok más filmet egyenlőre,amit mellette jelölhetnék az Arany Vapitin.
Nálam a film 10/10

2005-11-21 22:41:44 [Honlapajánló] nons #2

Sziasztok!
www.nonsi.gportal.hu NonsiFilm (válogatott filmajánlók)
www.crash.gportal.hu - Ütközések című film ajánlója
Nézzetek be!

2005-10-26 12:22:13 [Hamarosan a mozikban!] nons #191

Sziasztok!
Akit érdekel a Crash című film, nézzen be a www.crash.gportal.hu-ra. (Ütközések)

Most néztem a Memoirs of a Geisha -című film trailerét. Egész jól néz ki. Rendező:Rob Marshall (Chicago)

John Cusac, Kevin Spacey, Naomi Watts, Ewan McGregor, Natalie Portman, Mark Ruffalo
Téa Leoni (Family man -Nicolas Cage mellett szerintem nagyot alakított, kár hogy nem kap jobb szerepeket)

2005-10-20 11:30:11 [Hamarosan a mozikban!] nons #184

Sziasztok
A horror kedvelőinek új film: Hatchet

"A filmben látható többek között : Joshua Leonard (The Blair Witch Project), és a horror szakmában jól ismert Robert Englung (Freddy Krueger) is.

"A legjobb horror film, amihez valaha is közöm volt!" -Kane Hodder (Jason -Péntek 13-ból) "

Ha már horror: hallottátok, hogy Reneé Zellweger egy horror film főszerepében lesz látható? Tom Cruise a producere a filmnek, és a Kör rendezője fogja rendezni. Érdekes háromszög.

2005-09-28 11:33:55 [Hamarosan a mozikban!] nons #153

a Happy Endings-ben játszik Lisa Kudrow (Jesse Bradford-al), nem pedig a Yes-ben, mint tegnap írtam.

2005-09-28 11:33:00 [Hamarosan a mozikban!] nons #152

Most forgatnak egy filmet Clint Eastwood rendezésében, Paul Haggis írta a forgatókönyvet, II. Világháborús dráma. FLAGS OF OUR FATHERS. Trailer még nincs. Persze ez sem hamarosan kerül hozzánk... (Clint E. sokkal jobb a kamera túlvégén: rendezőként, és Paul. H.-el összetették a fejüket, nem lehet rossz! )
Jesse Bradford is játszik a filmben, ami emlékeztet: a HAPPY ENDINGS

2005-09-28 10:57:35 [Hamarosan a mozikban!] nons #149

A Flightplan re kíváncsi vagyok. Azt olvastam régebben róla, hogy a screening vetítéseken a film befejezése nem tetszett a közönségnek, ezért lehet újra kellett írniuk. De van egy olyan gyanúm hogy ez is hatásvadász lesz, logikátlan történettel, befejezéssel...lehet becsalogat minket a moziba, de kétséges hogy tetszeni fog-e...Szeretném, ha az ellenkezőjét bizonyítanák be, mert az alaptörténet érdekes.

2005-09-28 10:45:41 [Most láttam...] nons #7

Dió, tegnap megnéztem én is a Dark Water-t. Hát, igen, csak úgy el volt nyújtva az egész, unalmas volt, lassú. Nem igazán kötött le se a történet, se a képek, se a színészi munka, de elment. Egy jó közepes alá.

Viszont a SKELETON KEY annál jobb volt. Nem rémisztett halálra, mégis fogva tartott... Nagyon okos kis történet, végre valami új a sok sablon között.

2005-09-28 10:33:04 [Hamarosan a mozikban!] nons #142

Igen, Limupei. sajnos a nagy kasszasikert ígérő filmek, melyekre már másnap nem emlékszünk, elveszik a helyet az igazán jóktól. (pl. a Világok harca helyett hozhattak volna sok "bármi" mást...biztos volt akinek tetszett, de én pl.Spielberg-ben ekkorát még nem csalódtam...)
Dió, a History of Violance nagyon-nagyon jónak néz ki, már nagyon várom!
Új film Nicolas Cage rajongóknak: THE WEATHER MAN - végre nem akciózik! irónikus dráma/humorral (díjakra is számít a film) Rendező: Gore Verbinski (the Mexican) http://www.apple.com/trailers/paramount/the_weather_man/twm_trailermed.html