m4rv1n

"Nagyon egyszerű a válasz szerintem a rádiótornyos,zajbejátszásos dologra.Azt tudta ,hogy a testvére hallgathatja az adást és így ,többek közt tudathatta vele/velük,hogy célba ért,sikerrel járt."

Engem is ez zavart a legjobban. Mert a testvérén kívül más nem hallgathatta, ha meg mégis fejhallgatón, ebből nem tudja meg, hogy ez egy fegyver. És hogyan fogják megtudni? Szóval mi is a siker?

Persze, ha túllendültünk azon, hogy teljesen vak, úszni sem tudó lények hogyan győzték le a teljes amerikai hadsereget. Hogyan nem szaladnak neki semminek, ami csak csöndben épp az útjukban áll? És honnan tudják, hogy hányan vannak vhol, ahol zajongtak, mert az utolsó emberig keresnek bőszen? :)

előzmény: bambula (#4)

Hosszú sorozat szakadt most meg számomra, mert eddig csak azokat a filmeket osztályoztam, amik nagyon tetszettek és ötösre.

De John Wick 3.5D kalandjai a nyuggermátrixbanra kénytelen leszek rávágni az első karómat!

A 20 éves példánynak szüksége lehet hamis személyazonosságra.
Ezt a filmet szerintem ne nézd meg! :)

Miért lenne probléma, ha kettő lenne belőle?
A kettő között nincs lényegi különbség emiatt, hogy nem probléma.

előzmény: hhgygy (#26)

Ha eltekintünk attól, hogy csak az időben biztos, hogy nem lehet utazni, minimum téridő ugrásra van szükség.
Szóval, ha feltételezzük, hogy mégis lehetséges, és vki visszautazik 1980-ból 35 évesen 1940-be, akkor természetesen 35 éves marad (ez az énje). Ő utazik az időben, nem az idő rajta... :)

előzmény: hhgygy (#15)

2021-12-06 00:42:26 Demonic (2021) / Démoni m4rv1n (?) #4

Pedig a District 9 talán a legjobb sci-fi, amit láttam. Inkább azt folytatta volna...

2021-06-28 16:03:42 Unhinged (2020) / Téboly m4rv1n (5) #19

Újranéztem. Nyilván a főszereplő/rendezés jobb az Összeomlásban, de
A két főszereplő motivációja/terve ugyanaz. Mindketten elhagyták a "Point of no return"-t. Elvesztettek mindent és meg akarnak halni. De előtte még bosszút akarnak állni a világon, vagyis azokon, akiket a balszerencse az útjukba sodor.

előzmény: budaik (#18)

2021-06-22 20:38:52 Unhinged (2020) / Téboly m4rv1n (5) #17

Én biztos, hogy ezt is újra fogom nézni.
Szerintem lényegében ugyanarról szól mindkét film,
a dugóban vki bekattan és ámokfutásba kezd.
Azzal annyira nem tudtam azonosulni, mint ezzel, de mindent egybevetve nekem mindkét film tökéletes.

előzmény: budaik (#16)

2021-06-22 20:18:46 Unhinged (2020) / Téboly m4rv1n (5) #15

Engem leginkább az Összeomlásra emlékeztetett.
Eleve nem nagy elvárásokkal ültem le megnézni a sok fanyalgó komment miatt.
Ennek ellenére mindkét főszereplő tökéletesen hozta a figurát,
teljesen bele tudtam élni magam és végigizgultam az egészet.
Szerintem az is életszerű, hogy a baleset van első helyen a rendőrségnél a fontossági listán.

2015-04-30 00:25:06 St. Vincent (2014) m4rv1n (5) #12

Még az Idétlen időkigben sem tetszett?

előzmény: Vitelotte (#5)

2013-05-02 14:10:50 Fight Club (1999) / Harcosok klubja m4rv1n (5) #160

Inkább csak nem elégszer... Én először egy barátomnál láttam, miután megnéztük kölcsönkértem, hazamentem és megnéztem mégegyszer.
És ez a spoiler mindössze 1 perc egy több, mint 2 órás filmből, szóval messze nemcsak erről szól...
"Vészkijárat 10.000 méter magasan? A biztonság ábrándja. Tudja miért van oxigénmaszk a gépeken? Az oxigén úgy hat, mint a drog. Az ijedt utasok belélegzik és szépen betépnek tőle. Nem pánikolnak tovább, megnyugszanak, kezelhetők lesznek. Kényszerleszállás 900 km/h-val, mosolyogva, halálnyugodtan."
A hozzászólásom tárgya nem a személyed volt...
"Ha lenne egy tumorom, Marlának nevezném. Marla. A seb a szájpadlásodon rég begyógyult volna, ha nem piszkálnád a nyelveddel. De nem bírod megállni."

előzmény: somogyireka (#157)

2013-05-02 01:29:44 Fight Club (1999) / Harcosok klubja m4rv1n (5) #154

'Sok ismerősömnek is csak annyi maradt meg ebből a filmből, hogy "jaja, mikor a Tyler Durden ráönti a kezére a lúgot, meg emberi zsírból főznek szappant LOLXD".'

Úgy tűnik, az egyik ide is írt egy 'tudálékos, arrogáns' véleményt, amit meg én nem tudok komolyan venni:
'A filmbéli piff-puff kisfiús játék. Nem tudom komolyan venni.'

Vajon mit szólna ehhez Tyler:
'A legerősebb és legbölcsebb férfiak állnak itt körülöttem. Sok nagy lehetőség, ami pocsékba megy.
Az egész elkúrt nemzedék benzint csapol, kaját tálal vagy nyakkendős rabszolgának állt. Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk. Melózunk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyekerei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború. A mi válságunk az életünk. A tv elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk. És nagyon, nagyon berágunk...'

Eszement Freddy, eredetileg Freddy got fingered, azaz Megujjazott Freddy, aki egyébként nem a főszereplő, hanem az öcse, valszeg Tótisz fordította ezt is. :)

2012-03-18 07:49:38 The Hangover (2009) / Másnaposok m4rv1n (?) #124

Én már elsőre így éreztem. Dagadt Jézus is sokkal jobb a Due Dateben szvsz, azt a filmet 3x is végigröhögtem, ezt meg már először se.

előzmény: erahurka (#118)