Simpleton Larry

Regisztráció: 2012. január 15. (7 év, 4 hónap)

Nem: nem publikus

4 2017-03-12 3,9
Doctor Strange

3 2017-02-19 3,4

2018-09-03 12:43:04 American Animals (2018) Simpleton Larry (4) #1

Ez eléggé más volt, mint amire a trailer alapján számítani lehetett. Nem azt mondom, hogy rossz, de elég sokan lesznek csalódottak, joggal.

Érdekes számomra a sok magyarázat, hogy minek is szimbóluma a film (és egyre inkább tűnik úgy, hogy pusztán, mint szimbólum működőképes), mert mi van, ha már ott elakadtam, hogy miért küldik be a sokadik csoportot a legeslegmélyébe a zónának, ha egyszer minden alkalommal kudarcba fullad a dolog? Hol van a procedúra, ahol mondjuk egy embert, kötélen, védőfelszerelésbe küldenek be, először mondjuk csak pár méterre, pár percre, mintákat gyűjteni, hogy utána vissza tudják húzni, és onnan haladni egyre bentebb, egyre hosszabb ideig, egyre nagyobb csoporttal? Nem ezt diktálná a józan ész?

2017-03-19 18:27:50 [Tévésorozatok] Simpleton Larry #2930

Iron Fist
Az eddigi leggyengébb Marvel-Netflix sorozat - ami nem feltétlen jelenti azt, hogy rossz, hanem inkább, hogy már háromszor látott formula kibontakozását látjuk újra. Tudjuk, hogy hol jönnek a fordulatok, tudjuk, hogy a hetedik epizódba lesz valami erősebb, váratlanabb, etc. És Danny Rand, a nagyranőtt gyerek találkozása a nagyvilággal bár Finn Jones által hihetően van előadva, mégsem olyan érdekes, mint egy vak árva a szerethető barátaival, vagy egy erőszak miatt PTSD-ben szenvedő nő, vagy egy golyóálló fekete fickó. Ami leginkább leköti ezúttal a nézőt, az a Daredevil-ből már megismert, titokzatos Hand, ez az amiről mégtöbbet szeretnénk tudni. De ismétlem, nem egy rossz sorozatot látunk, csak az eddigieknél kicsit kevésbé érdekes karaktert látunk egy már ismert formulán végighaladni. Talán újítani kellett volna ezúttal Marveléknek.

2017-01-08 14:32:08 [Tévésorozatok] Simpleton Larry #2892

Sherlock s04e01 jaj. Csak szimplán jaj.
A harmadik évad után már eleve nem terveztem esélyt adni a dolognak, de mégis megtettem, és bánhatom is.

"Ha nem lenne szép, meg sem torpantál volna megnézni."

Kilencven perc DVD-extra anyag; vágatlan vagy kihagyott jelenetek halmaza inkább, semmint film.
Nem kötelező, sőt, nem is nagyon ad sokat sem a sorozathoz, sem a filmhez (bár egy bizonyos kórházi jelenet érdekes lehet, attól függően, hogy figyelembe veszi-e majd az új sorozat), így csak azoknak ajánlott akiknek nagyon bejött a film, és nekik is inkább csak érdekességképp. De aki nem látta, nem kell izgulnia, hogy valami fontosról lemaradt.

Sokan hozták fel mindenfele, hogy mennyi mindent hagy nyitva a film, mily keveset magyaráz meg, pedig gyakorlatilag Nichols filmjei közül ez magyaráz meg, mutat meg a legtöbbet, és úgy érzem, ez kárára is válik. Minden, amit megmutat vagy megmagyaráz, erőtlen, kevesebb, mint amit a néző elképzelt volna a helyébe, ha rá hagyják.

Hangulatfüggő. Többnyire a könnyedebbekre, viccesebbekre könnyebben nyitok (Stardust, Easy A, The Princess Bride, de a Chaos Theory is egész jó volt), ha meg még furcsa is, akkor főleg, de máskor akár a színtiszta érzelem is bejöhet (pl. Szerelemre hangolva). És ezt akár párral, akár baráttal, akár egyedül.
A színtiszta szirup riaszt, meg a valószerűtlen forgatókönyv.

Listára jöhetett volna még:
Groundhog Day (!!!!!!!!!)
Lars and the Real Girl
Stranger than fiction
Szerelemre hangolva (!!!)
Csungking expressz (!!!!!!)

2015-10-27 12:38:43 Dune (1984) / Dűne Simpleton Larry (2) #37

Gondoltam utánajárok, vajon tényleg olyan rossz-e, mint mondják. Nos,... igen. Nehéz pozitívumokat kiemelni, mert csapnivaló a forgatókönyv, pocsék a rendezés, és Von Sydow-tól eltekintve az alakítások is fájdalmasak. A díszletekben van fantázia, de a kivitelezésük már nem hibátlan: a formák klasszak, de a "fényük", anyaguk olcsó fröccsöntött műanyag benyomását kelti. A trükkök gyengék és sokszor ismétlik őket (néhol pedig teljesen hiányoznak: sok akciójelenetnél a fegyverekkel pásztáznak, de nincs torkolattűz, nincs lövedék, csak hang). És a filmzene sem emlékezetes vagy hangulatos.
Nem értek egyet azzal, hogy ha tetszett a könyv, akkor jobb. Inkább fájdalmas, hogy néhol összeollózzák a könyv sorait, de úgy, hogy a karaktereken nem érződik, miért teszik/mondják azt, amit. Csak azért, mert volt a könyvben egy ilyen sor. Inkább írták volna át. De ahol meg nem, ott meg pont azért rosszabb: a Harkonnenek borzalmasak, kegyetlenek a kegyetlenség kedvéért, undorítóak a sokkhatás kedvéért. Feud egy rossz karikatúra egy méltó trónörökös helyett, de maga a báró is egy nevetséges sablongonosszá lett alacsonyítva.
Inkább az érződik rajta, hogy valakik a SW sikerén felbuzdulva meríteni akartak egy vödörrel, semmint, hogy tisztelettel el akarták készíteni ezt a művet (kb. ugyanaz a különbség, mint a Hobbit meg a LotR közt).
Nem ajánlom senkinek.

2015-10-08 09:26:42 [PC- és konzoljátékok] Simpleton Larry #750

Mad Max
Íme, egy open world játék, ami a lehető leglustábban lett megcsinálva. Gyakorlatilag az egész játék egy nagy lista végigpipálva: legyenek mindenféle összegyűjtendő apróságok, legyenek táborok, amiket elfoglalhatsz, legyenek tornyok léggömbök, amivel felfedheted a régiókat, meg tulajdonságok, amiket fejleszthetsz. De mindez úgy, hogy egy óra játék után már mindent láttál, amit a játék ad. A következő 4-14 óra (játékstílustól függően) teljesen ugyanaz, csak könnyebb lesz, ahogy a kocsid és karaktered erősödik. Sztori szinte nincs ("el akarsz jutni egy bizonyos helyre, de ehhez jobb kocsi kell, menjél és csinálj dolgokat, hogy az alkatrészek elérhetővé váljanak a menüben", de ugye nem mintha a filmbeli motiváció ennél bonyolultabb lenne), és még az is gyakorlatilag arról szól, hogy igazolja a többi játékelemet. Ez a Shadow of Mordor a nemezis-rendszer és a LotR-mondavilág nélkül vagy a Far Cry a nagy, eltúlzott gonoszok, sztori és a fegyverek nélkül.
Ami pozitívum, hogy akinek bejön a filmek világa, az megtalálhatja ezt a játékban, van a nagy semmi, ahol minden darab kacat és minden csepp víz és üzemanyag érték. Valamint ez a nagy üres, megsemmisült világ gyönyörűen mutat a monitoron. De ez kevés, nagyon kevés.
Aki szeret mindenféle mondvacsinált tennivaló után szaladgálni órákon át, összegyűjteni minden szakadt fényképet, elfoglalni minden tábort, átugratni minden szakadékot, megszerezni minden alkatrészt a kocsiba, bepipálni minden készséget a karakteren, pusztán azért, mert benne van a játékban, annak tetszhet.