csabaimate

Regisztráció: 2012. január 9. (12 év, 1 hónap)

Nem: nem publikus

Liza, a rókatündér
Liza the Fox-Fairy
5 2015-05-28 3,9

2023-08-12 12:11:41 Asteroid City (2023) csabaimate (3) #15

Wes Anderson túltolta a Wes Anderson-stílust, ez egy üres ujjgyakorlat, amiben a rendező védjegyei még erőteljesebben jelennek meg. Viszont számos témába belekap az önkényesen metaszintekre polcolt cselekmény: gyász, alkotás, színészet, hidegháború, atomfenyegetettség, műanyag 50-es évek és paranoia. Egyik témát sem fejti ki igazán, emberi mélysége pedig így nincs a filmnek.

kurva jó film. imádom ezt a műfajt. Sean Penn karaktere rohadt jó feelt hoz, és amúgy ez az a film, amiben Nicholas Cage is statiszta

2017-12-31 02:03:29 Rebel in the Rye (2017) / Salinger csabaimate (3) #1

Letöltöttem torrentmoziból, mert kíváncsi voltam, itthon nem fogjuk látni, a poszt-Weinstein-korszakban pedig már csak Kevin Spacey miatt sem. Közepes film, pedig a sztorit majdnem jól fogja meg, de azért sokszor összecsapott és fantáziátlan.
Ott van a Rozsban a fogó (az öregebbeknek Zabhegyező), egy végtelenül fantáziadús regény, ehhez képest a filmnek annyit sikerül csak, hogy visszhangozza a mondatokat. Pedig a háborús vonal és a regénycselekmény között adja magát a párhuzam -- ezt Kenneth Slawienski monográfiája hangsúlyozza is, és elvileg ez alapján készült a biopic. Csak hogy nem sikerül fogást találni rajta.

Nagyon rossz.

2015-08-03 12:34:42 Blindness (2008) / Vakság csabaimate (?) #19

A könyvet szerettem, úgy tűnik, a filmet nem fogom megnézni. Már a trailer is elrettentett.

A könyv sokkal jobb, a végével együtt is.

2014-04-03 11:02:46 Észak és dél gyermekei (2014) csabaimate (?) #14

Engem a vágás fogott meg, főleg a gyors képsorok, azok nagyon profik voltak, nagyon hatásosak. Nagyon jó zenék voltak benne, bár néha, amikor ötmásodpercenként változott a dal, amit hallasz, olyan volt, mint amikor a CD-lejátszót léptetgeted.
BonnyJohnny, nem épp Gáti Oszkár, lehet, hogy még egy kamaszgyerek hangját hallod, de ez nem baj, én inkább a szöveg nyelvi ügyetlenségeire hívnám fel a figyelmet. Gondolom, szerény technika állt rendelkezésre, ami nem is rögzíti a hang teltségét. Mindenesetre én javaslom, hogy következőnek kerüljön a hanghoz egy kis basszuskiemelés, esetleg mélyítés, plusz visszhang. És máris teltebb hangú narrátort kapunk.
Tetszett, hogy a vége megfogalmazott valamit, valahova mégis kilyukadt a történet.
Az elején nem jegyeztem meg, ki az a néger kislány, hogy ő a Jenny, én teljesen két karakternek vettem, és vártam végig, hogy a néger kislány bekapcsolódjon a történetbe... Na mindegy, én hibám.Fura volt, hogy az elején fekete bőrű azt szőke kék szemű :D

Amikor Latham Coleról kiderül, hogy Butch testvére, és a fiú nem tudja, ki az ellenségem ki a barátja, majdnem megöli a nagybátyját, megörültem, hogy végre beindul a sztori. De nem indult be. A vége nagyon elnyújtott volt már, 100-120 perc elég lett volna ebből a filmből. A keret - öreg indián - is felesleges volt.
Johnny Depp tetszett, a látvány is jó volt, de a végső vonatos üldözés borzasztóbb, mint bármi, amit mostanában láttam. Nézhető, egyszer.

2013-05-30 21:33:03 Onegin (1999) / Anyegin csabaimate (?) #6

jesi, az angol nyelvű levél még semmi... a tavasz tizenhét pillanatában cirill betűkkel vannak írva a náci akták :D

ChrisAdam, beszélgethetsz vele, vár ebédre... Mondja a végén: I've got some friends for dinner...