somogyireka

Regisztráció: 2012. január 2. (7 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

4 2019-04-08 4,0
A Star Is Born
Csillag születik
1 2019-04-05 3,5
Nessuno si salva da solo
Páros megváltás
3 2019-04-03 ?
Cea mai fericita fata din lume
A legboldogabb lány a világon
5 2019-04-01 3,7
Kollektivet
A kommuna
4 2019-03-26 3,8

Pontosan!! (a film, mellyel magadat osztályozod anélkül, hogy tudnád!)

2019-05-22 01:21:13 November (2017) somogyireka (4) #7

Szerintem igen. Ez meg két videó, ez egyik angol a főszereplő lánnyal, totál természetes..a másik meg a rendezővel, az német alámondással.

2019-05-21 23:21:03 November (2017) somogyireka (4) #4

Köszönöm az ajánlást, el is kezdem nézni!

2019-05-21 11:04:07 November (2017) somogyireka (4) #2

(November a kedvenc hónapom, december 1-től érkezik a melankóliám, hogy most még egy egészet évet kell várnom...)
Nem volt könnyű végignézni, kell kis mazochizmus hozzá, de aztán megjött az is útközben. Mire vége lett utáltam, aztán reggelre, hogy leülepedett érkezett meg a hatása. Olyan film ez, mely jól teleken sárral, aztán mosakodj. S ahhoz, hogy alapos legyen a tisztulásod bizony súrolókefe kell, az meg leszedi azt a koszt is rólad, amit már megszoktál magadon..na jó, ezt most túltolom, de ennyi falusi misztika után talán belefér.
És akkor feldereng a mesebeli képzetek mögötti világosság. S azóta pontosan tudom, kétféle szerelem létezik, az egyik csak szerelmes, a másik meg azonkívül, hogy szerelmes szeret is. Ezen aprócska pontosítás után érdemes is lenne az elsőt eztán nem szerelemnek hívni, az valami bájitalos, birtoklós cucc, melynek hatása idővel enyhül. S ez az utóbbi aztán tényleg mindent kibír, számára valódi kívánság a másik öröme, még akkor is, ha az egy harmadik érkezését feltételezi, mert a szerelmét, akit szeret is igazán boldognak szeretné látni. Nem lehet ennél kevesebb tervünk egy kapcsolatban, úgyhogy érdemes tanulni e lánytól, még akkor is, ha útközben néha elbukunk.
Egyszer festettem egy olyan képet, ahol a tévéműsor kilépett a készülékből és önálló útra indult el, úgy tűnik, ezt a mozit és a hatását festettem meg jólelőre. Ugyanis e való életben, ahol éppen -úgy tűnik -itt ülök és írom e sorokat, a főszereplő lány és fiú a film után házasságot kötöttek. Így teljesült a lány filmbéli kívánsága. Na az ilyenfajta "miszticizmus" már érdekel.
Kicsit sajnálom, hogy inkább nem észtül tanultam.

Igen.Ez a szerencsès eset.

Ja..de ez ott van sokkal hitelesebben,eredetiben a dokumentumfilmben is.

Az eredeti felvételeket látva bizony csalódás ez a film. Innentől két Basquiat él a gondolataimban, s ezt a filmbélit szívesen kiűzném, de már nem tudom, megfertőzte a valódit. Noha mindkét alak kedves nekem, de azon kívül, hogy mindkettő fekete vajmi kevés köze van a személyiségeiknek egymáshoz. Az van, hogy ugyan elég rossz színész vagyok, de ezt a Basquiatot még lehet én is jobban eljátszom..néhány interjúból pontosan átjön a fiú - nagyon jellemző - sehova sem tartozó lebegése és semmibe vesző csendje, melybe két mondat között gyakran belezuhan, és még egy interjú sem tudja onnan visszacsalogatni a felszínre.

A másik ügy meg Andy Warhol karaktere, amit David Bowie a látvány szintjén tényleg szuper jól megjelenít, de ugyanazt tanácsolom, nézzetek meg 1-2 eredeti interjút Warhollal és hasonlítsátok össze. Ez az, amikor túljátszanak egy szerepet, ami a valóságot igenis ferdíti, hisz innentől moshatom le a film okozta Warhol-képzetet arról ahogy ez a jelenség valójában megjelent.
Persze a köztes rész az úgy ahogy rendben, mondjuk éppen csak átsiklik Basquiat tényleges kínjain, éppen csak felszínesen be-bemutatja művészete-élete egyes állomásait.
Mivel létezik a The Radiant Child című dokumentumfilm erre az életrajzi limonádéra szerintem igazán nincs szükség, többet árt, mint használ..

2019-05-14 17:22:09 3 Tage in Quiberon (2018) somogyireka (?) #1

Lesz bemutatója itthon? Az Urániában lesz vetítés: https://www.facebook.com/events/1024526981269507/

2019-05-04 21:23:56 Arctic (2018) / Sarkvidék somogyireka (3) #9

Még egyszer hangsúlyozom, nem a témával, történettel van bajom, sőt! Egész nap a túlburjánzott tehetség kontra valódiság témán gondolkodom (nyilvánosan, hangosan). Vagyis azon, a tökéletes színész még nem egyenlő azzal, hogy valami igazi is. A filmmel semmi bajom, de végre ennek kapcsán jutottam el egy számomra fontos kérdéshez. Amit bőven lehet cáfolni, semmiképp sem kell velem egyetérteni.

Pontosan!