dora87

Regisztráció: 2011. december 31. (7 év, 4 hónap)

Nem: nem publikus

2 2019-05-13 2,5
Le prénom
Hogyan nevezzelek?
4 2019-05-06 4,0
Qu'est-ce qu'on a encore fait au bon Dieu?
Bazi nagy francia lagzik 2.
3 2019-04-13 ?
Vice
Alelnök
4 2019-02-22 3,8

2019-01-19 18:09:11 L'amant double (2017) / Dupla szerető dora87 (4) #7

A végén először a Rosemary gyermeke jutott eszembe. A párhuzamot az állapotos nőben - a külvilág történéseivel összefüggésben - lezajló folyamatok megjelenítése okán gondolom.
A nő lelki folyamatai mentén vágyai, érzései adják az anyagot, a rendező szépen zárja a történetet.

2019-01-04 21:25:36 Rossz versek (2018) / Bad Poems dora87 (5) #15

Én bevallom, nem csupán úgy éreztem, hogy tudnék bőgni, hanem jó néhányszor bőgtem is. Több pontom nálam nagyon betalált, talán jobban is, mint a Van. Minden a helyén volt, mindennek megvolt az értelme. Nagyon meghatóak voltak nekem Vali mondatai a szerelemről, mint egyfajta keret lettek elhelyezve a filmben, de a politikai szál is tetszett, szépen, nem erőltetetten, humorosan prezentálta lélekállapotunkat.
A csúcs pedig számomra a wc jelenet az ifjabb Tamásokkal. Talán azt tanácsolja a rendező, hogy merjük már magunkat szeretni ebben a siker fétisiszta világban, igenis mindenki megérdemli, még akkor is, ha nem lett az, aki szeretett volna lenni, vagy mi...

2018-02-13 15:14:02 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] dora87 #23487

Bocsi, ezt a kommentet elrontottam...

Áthelyezve a(z) Nyeljubov topikból.

2018-02-13 15:11:07 Nyeljubov (2017) / Szeretet nélkül dora87 (5) #24

2018-02-13 15:10:02 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] dora87 #23486

[spoiler]Szerintem volt értelme, helye az apokalipszis hírnek is, hiszen a házaspár számára gyermekük elvesztésével eljött a vég, lelkileg megsemmisültek.
Vagy szeretet nélkül élni egyet jelenthet a véggel, egy belső, pszichológiai értelemben; ahogyan láttuk a film végén a szereplőket, ők csak vegetáltak. [/spoiler]

Áthelyezve a(z) Nyeljubov topikból.

2017-10-17 18:35:48 [Melyik filmen sírtál?] dora87 #4

Hú, ez tényleg nagyon jó téma. Én legutóbb a Kedin könnyeztem.
Korábbról beugrik a Manchester by the sea nekem is, és napokig a fejemben járt aztán. Akkor amire emlékszem még a Gilbert Grape, az Elefántember, valamint a Hetedik pecsét mindhárom meghatározó élmény mellesleg. Utóbbi persze egy életre elgondolkodtatja az embert.
És tényleg: a Philadelphia, szintén emlékeztes, többször megnézett film.

Nagyon rég láttam ilyen jó krimit. Én is azt éreztem, hogy meg tudnám nézni rögtön újra, amikor vége lett.

Nem gondolom, hogy jelen korunkban több a pszichopata, Tomóceusz Katatiki, mint amennyi pl. 1944-ben, vagy bármilyen másik történelmi korszakban volt. Sánta nagyon jól szemléltette az emberiség egyik nagy erkölcsi kérdését a rabszolga/zsarnok ellentét felvázolásával, ami természetesen ma is működik, látható, jól beazonosítható. De tud-e egy államrendszer működni anélkül, hogy kitermelje a saját TK-jait és Gyugyujait?

Amúgy valószínűsítem, hogy a Gyugyu szerep állna hozzám közelebb... :-)

2017-05-03 09:55:02 Paterson (2016) dora87 (4) #21

Hu, ez tényleg érdekes felvetés, újra kell nézni. Paterson az egész filmben olyan, mint aki csak rutinszerűen éli a mindennapjait, és mint, aki totálisan magányos.

előzmény: Rituska (#14)

Nagy rajongóként ültem le, hogy végre megnézzem az új részeket. Azonban elég hamar rá kellett jönnöm, hogy borzasztóan erőltetett és kidolgozatlan az egész. Nem értem, azt gondolták, hogy a rajongók így is úgy is megnézik majd és nem kell koncepcionális, a személyiségekhez, a korábbi történésekhez jól illeszkedő forgatókönyv?
Értem, az volt a terv, hogy keretet adnak az egész sorozatnak és Rory "ugyanúgy jár", mint Lor., de komolyan, így? Ő, aki a yale-re járt, komoly újságírói szakmai körökben ismert és jártas, valamint az édesanyja sztoriját maximálisan ismerő ember? A karaktert áldozták be a szerkesztés oltárán. De egyébként sem stimmel, hát a csaj (már) 32 éves. És igen tudjuk, hogy az emberek manapság (tovább) "keresik önmagukat" és kitolódik a családalapítás, a gyermekvállalás, rendben, megmutatták mai széteső világunk egyik jellemzőjét, bemutatták a "menő" karrierista nőt, aki megy előre, nem tartják vissza béklyók, sem a hagyományos szerepeknek való megfelelni akarás, éss akkor a végén úgymond "elintézik", mert tessék, kiderül, hogy babát vár, és lám lám egyedül fogja nevelni, ennyit a "modern" szerepfelfogásról, emellett romokban a karrierje, le van égve. :-) És így visszajutunk oda, hogy a minta milyen fontos, Rory esetében is ez győzött, nem a tehetség és a szorgalom. :-) Azonban, aki végignézte a korábbi évadokat, az tudja, hogy itt két különböző karakterről volt szó, és gyakran a kettejük eltérő személyisége szolgáltatta a párbeszédek esszenciáját. Nem volt tehát magától értetődő (sőt), hogy a lány is egyedülálló szülőként neveli majd gyermekét. Ezentúl Lor. karaktere is sok-sok olyan elemet tartalmaz, ami nem tejesen áll össze, miért most indul el a nagy túrára? Most vagy soha? Nagyon erőltetett volt, hiszen több éve együtt élt már Luke-kal... Tehát szét kell választani a mostani minisorozatot a korábbi évadoktól, ez ugyanis nagyon nagyon nem passzol a korábbiakhoz. Megérdemeltünk volna egy igényesebb, átgondoltabb folytatást is, hiába volt a nagy hype.