dora87

Regisztráció: 2011. december 31. (10 év, 11 hónap)

Nem: nem publikus

3 2022-06-27 4,0
Red Rocket
Vörös rakéta
5 2022-06-26 3,9

Nekem, így lassan 8 év után felment ez a film ötösre. Eltelt pár év, de még mindig rendszeresen hallgatom a soundtracket.

Mikkelsen felejthetetlen módon hozza a kiégett, enervált tanárt, családapát, aki a hivatását, ill. házasságát szeretné megmenteni. Vinterberg megint fontos témát hoz nekünk, amit több rétegben ábrázol, a film nem csak a mértéktelen alkoholfogyasztás okozta problémákról szól, hogy mennyire iszonyatosan veszélyes, hanem a törékeny emberi kapcsolatokról, a hallgatásról, az élet monotonitásáról, sorolhatnám még.
Úgy tűnik egy dologban eléggé hasonlít a magyar társadalom a dánhoz...

2020-03-25 17:09:36 The Little Drummer Girl (2018) dora87 (5) #1

Nézzétek, nagyon jó!

Megható, de nem giccses, hosszú, de mégis dinamikus és részletgazdag, szép íve van. A család történetét megannyi boldog és tragikus pillanat adja, ami egyébként végülis maga az élet. A történet egyik gyöngyszeme az értelmi fogyatékos lány, G. és M. kapcsolata, hogy lehet szavak nélkül is mélyen kötődni, és, hogy a szeretet gyógyít. Érdekes volt látni, hogy milyen az olasz család működése, nem összezáró, hanem nyitott, őszinte és elfogadó.

előzmény: from hell (#1)

2019-01-19 18:09:11 L'amant double (2017) / Dupla szerető dora87 (4) #7

A végén először a Rosemary gyermeke jutott eszembe. A párhuzamot az állapotos nőben - a külvilág történéseivel összefüggésben - lezajló folyamatok megjelenítése okán gondolom.
A nő lelki folyamatai mentén vágyai, érzései adják az anyagot, a rendező szépen zárja a történetet.

2019-01-04 21:25:36 Rossz versek (2018) / Bad Poems dora87 (5) #15

Én bevallom, nem csupán úgy éreztem, hogy tudnék bőgni, hanem jó néhányszor bőgtem is. Több pontom nálam nagyon betalált, talán jobban is, mint a Van. Minden a helyén volt, mindennek megvolt az értelme. Nagyon meghatóak voltak nekem Vali mondatai a szerelemről, mint egyfajta keret lettek elhelyezve a filmben, de a politikai szál is tetszett, szépen, nem erőltetetten, humorosan prezentálta lélekállapotunkat.
A csúcs pedig számomra a wc jelenet az ifjabb Tamásokkal. Talán azt tanácsolja a rendező, hogy merjük már magunkat szeretni ebben a siker fétisiszta világban, igenis mindenki megérdemli, még akkor is, ha nem lett az, aki szeretett volna lenni, vagy mi...

2018-02-13 15:14:02 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] dora87 #23668

Bocsi, ezt a kommentet elrontottam...

Áthelyezve a(z) Nyeljubov topikból.

2018-02-13 15:11:07 Nyeljubov (2017) / Szeretet nélkül dora87 (5) #24

2018-02-13 15:10:02 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] dora87 #23667

[spoiler]Szerintem volt értelme, helye az apokalipszis hírnek is, hiszen a házaspár számára gyermekük elvesztésével eljött a vég, lelkileg megsemmisültek.
Vagy szeretet nélkül élni egyet jelenthet a véggel, egy belső, pszichológiai értelemben; ahogyan láttuk a film végén a szereplőket, ők csak vegetáltak. [/spoiler]

Áthelyezve a(z) Nyeljubov topikból.

2017-10-17 18:35:48 [Melyik filmen sírtál?] dora87 #4

Hú, ez tényleg nagyon jó téma. Én legutóbb a Kedin könnyeztem.
Korábbról beugrik a Manchester by the sea nekem is, és napokig a fejemben járt aztán. Akkor amire emlékszem még a Gilbert Grape, az Elefántember, valamint a Hetedik pecsét mindhárom meghatározó élmény mellesleg. Utóbbi persze egy életre elgondolkodtatja az embert.
És tényleg: a Philadelphia, szintén emlékeztes, többször megnézett film.