dudaskoko

Regisztráció: 2011. december 30. (12 év, 2 hónap)

The Way Way Back

5 2013-10-11 4,2
The Conjuring
Démonok között
5 2013-10-11 3,6

Azért ne feledjük Edward Nortont se az Amerikai História X-ben!

2013-02-22 10:34:37 Serbuan maut (2011) / A rajtaütés dudaskoko (5) #24

Non-stop akció, kiválóan koreografált harcjelenetek, plusz a 'bujtatós' jelenet feszültsége! Kell ennél több egy ilyen filmtől? :)

Nem volt egyszerű dolgom ezzel a filmmel, mivel Anderson munkásságát nem ismerem, így elsőre furcsa volt a stílusa, humora. De az mindenképp elgondolkodtató, hogy a megtekintése után három nappal még mindig "előttem" vannak a jelenetei, helyszínei stb. A kiváló színészek egyszerűen belesimulnak a filmbe, így egyszer sem arra gondoltam, hogy most Norton, Willis stb. játékát látom, hanem azt, hogy ezek a karakterek valóban "élnek". A Holdfény királyság egy különleges, egyedi stílusú mozi A-listás aktorokkal,kiváló fényképezéssel, és zenével amiért azonban nem mindenki fog egyhangúan lelkesedni.

2012-07-24 23:21:25 The Raven (2012) / A holló dudaskoko (3) #5

Abszolút középszer. Viszont legalább kedvet kaptam a filmben felsorolt Poe művek újraolvasásához! :)

2012-04-08 11:07:48 Stone (2010) dudaskoko (2) #5

Nem kétlem, hogy vannak a filmben érdekes erkölcsi-vallási gondolatok azok számára akik nyitottak az ilyenekre, engem nem igazán tudtak velük megfőzni az alkotók. Rövidsége ellenére is unalmas,gyakorlatilag semmi nem történik benne, amitől izgalmassá válhatna! Sajnos még a remek színészek sem tudják menten (mondom ezt úgy, hogy Norton a No. 1 favoritom) Érdekes, hogy a rendező egy remek Színes fátyol után ilyen mozit tett le az asztalra... Aki pedig csak De Niro, és Norton párosa miatt választaná, inkább keresse elő a Szajré-t, azt biztos jobban fogja élvezni!

Az új pite-film igazi nosztalgia nemcsak a szereplőknek, hanem a nézőknek is, akik együtt "nőttek fel" a 99'-es osztállyal. A helyzetkomikumok legtöbbje betalál, a szomszéd lány visszacsempészése a házba fergeteges! :)
A szereplők közül mindenki hozza a megszokott formáját, Stifler pedig továbbra is a mozi legnagyobb poénfelelőse. Az alkotók ügyesen csavartak egyet a jól bevált, netán unalmas elemeken (pl. Finch és Stifler mamájának kapcsolata), s így az osztálytalálkozó a második legélvezetesebbé lépett elő nálam az első "szelet" után. Az utolsó mozis szcéna Jim papájával, és Stifler mamájával pedig egyszerűen frenetikus :)))))))

2012-03-24 10:56:58 Contagion (2011) / Fertőzés dudaskoko (3) #28

Akadt néhány jobb jelenet benne, de egészében véve nem lett maradandó! Ami zavart, hogy nem volt kiért izgulni se a lakosság (talán Matt Damon lehetett volna, de az ő karaktere nem kapott elég teret), se az orvosok között, így pedig elég nehezen tudta fenntartani a figyelmemet! A sok jónevű aktor most kevés volt ahhoz, hogy emlékezetes élménnyel gazdagodjak!

2012-03-24 10:46:46 Drive (2011) / Drive - Gázt! dudaskoko (5) #192

Én is épp most olvastam ezt a remek hírt! :)

előzmény: nightrace (#191)

Clooney jófajta mozit rendezett,ami ugyan nem találja fel a spanyolviaszt, de így is izgalmas időtöltés. A színészek nagyon viszik a filmet: Giamatti és Hoffmann továbbra is erőteljes mellékszerepekre képes, Clooney okosan háttérbe szorította magát, míg Gosling ezúttal is hozza mindig remek formáját. Végig lekötött, nem éreztem benne üresjáratot, de tény, hogy Gosling jelenléte nélkül nálam biztosan kevesebb lenne egy-két ponttal. Így viszont:

2012-01-17 20:45:45 Moneyball (2011) / Pénzcsináló dudaskoko (5) #22

Mivel nem különösebben érdekel a baseball, így nem vártam a filmtől, hogy elvarázsol, esetleg hatással lesz rám, és mégis ez történt! Jó ötlet, hogy nem akarják feltétlen előtérbe tolni magát a játékot, inkább a háttérmunkára koncentrálnak, hiszen így az olyanoknak is élvezetes, akik nem értenek ehhez a sporthoz (mint pl.én)
Brad Pitt egyszerűen fantasztikus, minden jelenetet ural, de Jonah Hill sem panaszkodhat, mivel a komolyabb szerep ezúttal visszafogottabbá, így szimpatikusabbá is tette. Végig lekötött, nagyon "szurkoltam" Pitt-nek, hogy bejöjjön neki a módszer, annak ellenére, hogy nem árul zsákbamacskát a finálé. Lehet, hogy csak a friss élmény mondatja velem, de nekem az egyik kedvencem lett 2011-ből.