Filozofus

Regisztráció: 2011. december 27. (5 év)

Rendezők: Alain Resnais, Andrej Tarkovszkij, Bernardo Bertolucci, Buster Keaton, Charles Chaplin, Charlie Kaufman, Danis Tanovic, Emir Kusturica, Ethan Coen, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Giorgos Lanthimos, Gothár Péter, Huszárik Zoltán, Ingmar Bergman, Jean-Luc Godard, Jim Jarmusch, Krzysztof Kieslowski, Lars von Trier, Leos Carax, Luis Buñuel, Michael Haneke, Michel Gondry, Nicolas Winding Refn, Pedro Almodóvar, Pier Paolo Pasolini, Quentin Tarantino, Rainer Werner Fassbinder, Roy Andersson, Stanley Kubrick, Szabó István, Tarr Béla, Tomas Alfredson, Werner Herzog, Wong Kar-Wai, Woody Allen, Xavier Dolan
Színészek: Alicia Vikander, Anna Karina, Arno Frisch, Audrey Tautou, Buster Keaton, Charles Chaplin, Christoph Waltz, Danilo 'Bata' Stojkovic, David Thewlis, Denis Lavant, Edward Norton, Emilia Clarke, Emma Stone, Emmanuelle Béart, Fernando Rey, Giulietta Masina, Jacques Tati, Javier Bardem, Jean-Paul Belmondo, Julie Delpy, Katrin Cartlidge, Klaus Kinski, Laia Costa, Latinovits Zoltán, Marcello Mastroianni, Maria Schneider, Marion Cotillard, Marlon Brando, Michael Keaton, Miki Manojlovic, Monica Vitti, Őze Lajos, Philip Seymour Hoffman, Rosamund Pike, Rudolf Hrušínský (I), Samuel L. Jackson, Sharon Stone, Tilda Swinton, Tim Roth, Tony Leung Chiu Wai, Ulrich Mühe
Műfajok: dráma, szatíra

5 2017-01-12 3,5
Elle

4 2017-01-10 3,8

Sziasztok!

Csekély módosítás: Az Under the Skin (A felszín alatt) című film nemcsak angol, hanem svájci és amerikai film is.

Műfajai pedig sci-fi, horror és dráma. IMDb

Sziasztok!

A Ropáci/Olajfalók https://kritikustomeg.org/film/12871/ropaci-olajfalok-1988 nemcsak rövidfilm és dokumentumfilm, de szatíra is. S talán leginkább éppen szatíra.

Köszönöm szépen a film műfajának részletesebb leírását előre is!

A következő filmet kérném szépen:
Cím: Saskarom
Rendező: Kovács Ákos, Laskovity J. Ervin, Tóth Szilárd
Évszám: 2016.
Ország: magyar
Műfaj: Dokumentumfilm
Leírás: A Saskarom című film egy különleges sportolót mutat be, egy olyan embert, aki saját tervezésű gépeken edz, és hatvanon túl is megszállottan küzd a győzelemért.
Szereplők: [önmagát alakítja] Józsa Mihály
A film: https://www.youtube.com/watch?v=BarrH9muqHc
Kulcsszavak: szkander, karbirkózás, világbajnok

//Szerkesztve: Bajos kérés ez? Szóljatok, kérlek, ha valami nem stimmel a dokumentumfilmmel, s nem kerülhet a KT oldalára.//

A következő filmet kérném szépen:
Cím: "...a mindiget javítom örökkére" - EP-emlékek
Rendező: Ruszthi Zsolt
Évszám: 2016.
Ország: Magyarország [magyar]
Műfaj: Dokumentumfilm
Leírás: Esterházy Péter 2016. július 14-én hunyt el hasnyálmirigyrákban (a betegségéről könyvet is írt Hasnyálmirigynapló címmel). Az "...a mindiget javítom örökkére" - EP-emlékek című film elsősorban gyászfilm, az elengedés riportsorozata, ami a hátra hagyott űrt tapogatja. A filmben Esterházy Péter ismerősei és írótársai beszélnek a hozzá fűződő kapcsolatukról.
Szereplők: [mindenki önmagát alakítja] Darvasi László, Dragomán György, Grecsó Krisztián, Németh Gábor, Péterfy Gergely, Tóth Krisztina, Parti Nagy Lajos, Kulcsár Szabó Ernő, Szabó T. Anna, Cserna-Szabó András, Várszegi Asztrik, Esterházy Márton, Esterházy Péter...
Link: http://konyves.blog.hu/2016/10/31/esterhazy_peter_film_aegon
A film: http://indavideo.hu/video/esterhazy_2?utm_source=flash&utm_medium=watchoninda&utm_campaign=videoplayer&token=1fff16d831a0d0d8fbb431e8661c4afa
Kulcsszavak: irodalom, posztmodern, Esterházy Péter

Sziasztok!

A Beszélgetés Lukács Györggyel című dokumentumfilmet szeretném kérni.

A film itt tekinthető meg: https://www.youtube.com/watch?v=K_7ua9XV2jg
A rendező Garai Tibor.
A műfaj: dokumentumfilm.
A megjelenés éve: 1987.
Leírása: Lukács György filozófus életének utolsó éveiben a Tanácsköztársaság és a proletárdiktatúra hónapjairól, valamint a Tanácsköztársaság bukása utáni földalatti tevékenységéről beszél.
Szereplő: Lukács György.
Kulcsszavak: filozófia, munkásmozgalom, Tanácsköztársaság, kommunizmus.

Köszönöm szépen, külön köszönet ChrisAdamnak.

Sziasztok!

A Me Before You c. film https://kritikustomeg.org/film/66548/me-before-you-mielott-megismertelek-2016 nemcsak amerikai, de angol (Egyesült Királyság) alkotás is.
Lásd: http://www.imdb.com/title/tt2674426/

Valamint nem pusztán dráma, de szerelmi történet is.

Köszönet a javításért!

Nagyon érdekes, ahogyan a fekete himlőt politikai allegóriává emeli a rendező, s közben egy meglehetősen kritikus attitűddel megfestett képet kapunk a kései Jugoszláviáról. Ajánlom a kedves figyelmetekbe a filmet.

2016-08-02 00:40:35 Bibó Breviárium (2002) Filozofus (5) #1

Itt megtekinthető: https://www.youtube.com/watch?v=s80ND0gT3V4. Érdemes.

Sziasztok!

Jelezni szeretném, hogy a What If https://kritikustomeg.org/film/58889/what-if-the-f-word-2014 című film nem amerikai, hanem kanadai és ír alkotás.

IMDB-link: http://www.imdb.com/title/tt1486834/
Angol nyelvű Wikipédia szócikk: https://en.wikipedia.org/wiki/The_F_Word_(2013_film)

Köszönöm a javítást!
(Kössz! a szerk.)