Filozofus

Regisztráció: 2011. december 27. (5 év, 4 hónap)

Rendezők: Alain Resnais, Andrej Tarkovszkij, Bernardo Bertolucci, Buster Keaton, Charles Chaplin, Charlie Kaufman, Danis Tanovic, Emir Kusturica, Ethan Coen, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Gothár Péter, Huszárik Zoltán, Ingmar Bergman, Jean-Luc Godard, Jim Jarmusch, Krzysztof Kieslowski, Lars von Trier, Leos Carax, Luis Buñuel, Michael Haneke, Michel Gondry, Nicolas Winding Refn, Pedro Almodóvar, Pier Paolo Pasolini, Quentin Tarantino, Rainer Werner Fassbinder, Roy Andersson, Stanley Kubrick, Szabó István, Tarr Béla, Tomas Alfredson, Werner Herzog, Wong Kar-Wai, Woody Allen, Xavier Dolan, Yorgos Lanthimos
Színészek: Alicia Vikander, Anna Karina, Arno Frisch, Audrey Tautou, Buster Keaton, Charles Chaplin, Christoph Waltz, Danilo 'Bata' Stojkovic, David Thewlis, Denis Lavant, Edward Norton, Emilia Clarke, Emma Stone, Emmanuelle Béart, Emmanuelle Riva, Fernando Rey, Giulietta Masina, Isabelle Huppert, Jacques Tati, Javier Bardem, Jean-Paul Belmondo, Julie Delpy, Katrin Cartlidge, Klaus Kinski, Laia Costa, Latinovits Zoltán, Marcello Mastroianni, Maria Schneider, Marion Cotillard, Marlon Brando, Michael Keaton, Miki Manojlovic, Monica Vitti, Ninetto Davoli, Őze Lajos, Philip Seymour Hoffman, Rosamund Pike, Rudolf Hrušínský (I), Samuel L. Jackson, Sharon Stone, Tilda Swinton, Tim Roth, Tony Leung Chiu Wai, Ulrich Mühe
Műfajok: dráma, szatíra

Nem: nem publikus

Eu când vreau sa fluier, fluier
Fütyülök az egészre

4 2017-03-29 ?
Funny Games U.S.

4 2017-03-27 3,6

Hahó!

Egy igazán apró javítás szükségeltetne az alábbi film leírásánál: https://kritikustomeg.org/film/31336/armin-2007 " Az utazás nem várt végt ér" mondatban hiányzik egy betű.

Köszönöm szépen. Az alkotást máskülönben ajánlom a kedves figyelmetekbe!

2017-03-06 14:49:55 Herbert's Hippopotamus (1996) Filozofus (?) #1

Itt elérhető a film: https://youtu.be/vnZ8WaiXnBY

Itt például (több felirattal is) elérhető ez a szenzációs alkotás: https://www.youtube.com/watch?v=IaHMgToJIjA

Érdemes ezt hozzánézni: https://www.youtube.com/watch?v=i-0PyQOWFX4. A felvétel készítője szerint Az oroszlánkirály politikai alkotás, konzervatív mű, mert (állatfigurákon keresztül) úgy láttatja a társadalmunkat, mint amelyben természetszerűen meghatározott, ki lehet a vezető és ki az elnyomott.

Sziasztok!

R. W. Fassbinder profiljához szerettem volna új képet hozzáadni, de sajnos a kép vágása nem sikerült. Ezt https://kritikustomeg.org/muvesz/8384/rainer-werner-fassbinder/kepek/167849#pix és ezt is https://kritikustomeg.org/muvesz/8384/rainer-werner-fassbinder/kepek/167850#pix nyugodtan töröljétek.

Köszönöm szépen!

2017-03-04 10:53:27 Happy End (2017) Filozofus (?) #1

Nagyon-nagyon várjuk már! :)

2017-02-14 14:24:00 Los olvidados (1950) / Elhagyottak Filozofus (5) #14

Magyar felirattal itt most megnézhető: Elhagyottak

A film magyar felirattal itt elérhető: Szerelem és düh