Filozofus

The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers

4 2020-08-23 ?
Fahrenheit 9/11

4 2020-08-17 3,5

Köszönöm szépen a válaszokat!

Cucu 2015. augusztus 24-i kommentje (549-es komment a Kritikus kód fórumban) teljesen eligazít: "a törzstaggá válás algoritmusa titkos."

Csakugyan nem magam miatt kérdeztem, már több mint kilenc éve vagyok a Kritikus Tömeg közösségének tagja – amelyet a szerény képességeimmel igyekszem különféle formákban (egyes jelek szerint jobbára sikerrel) gazdagítani.

Ugyanakkor a törzstagság kritériumaira nem találtam feljegyzéseket az oldalon.

A kérdés megválaszolása nem sürgető: éppen csak felvetődött bennem, hogy elgondolkozzam rajta: vajon egy bizonyos idő eltelte után lesz valaki törzstaggá, vagy a megnézett filmek száma a döntő, esetleg valami egyéb.

Sziasztok!

Noha már cseppen sem vagyok újonc az oldalon, de most valahogy a világért sem találom, hogy mi szükséges ahhoz, hogy valaki törzstaggá váljon.

Köszönöm a válaszotokat előre is!

Sziasztok!

Rövid felvezetővel is készültem a közkérdéshez:

Idén is megkérdezem tőletek, hogy 50 esztendővel ezelőtt melyik filmnek adtátok volna a Vapiti-díjat? (A tavalyi közkérdés itt érhető el: https://kritikustomeg.org/kozkerdes/1825/kinek-adtad-volna-a-vapiti-dijat-fel-evszazaddal-ezelott)

Játékról van szó, az 1970-ben megjelent, Magyarországon nem feltétlenül még abban az évben bemutatott filmeket soroltam fel. Több filmet is megjelölhettek, kommentekben szabadon bővíthetitek a listát – hátha más is kedvet kap az ajánlatokhoz.

2020-09-26 08:44:18 [In Memoriam...] Filozofus #2732

Elhunyt Goran Paskaljević, a Lőporos hordó (Bure baruta), a '68 szeszélyes nyara (Varljivo leto), a Valaki más Amerikája (Tuđa Amerika), az Argentín tangó (Tango Argentino) rendezője. 74 éves volt.

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy filmet (az Új film kérése menüpontban már jeleztem az igényem, de a kívánságom – minden jel szerint – nem nyert kedvező fogadtatást).

Erről van szó: https://www.imdb.com/title/tt6790012.

(Részletek: francia-svéd-svájci dokumentumfilm, minisorozat; 2017-es, rendezője nincsen, egyik-másik színész már szerepel a Kritikus Tömegen. Kulcszavak: anarchizmus, forradalom, politika; Tartalomleírás: A dokumentumfilm az anarchizmus történetét ismerteti két részben.)

A Tudnivalók... III/2. pontja szerint minisorozat felkerülhet az oldalra, ez pedig minisorozat. Csak emiatt próbálkozom ismét.

Köszönöm szépen előre is!

2020-05-19 13:00:00 Badiou (2018) Filozofus (4) #1

Itt nézheted meg: https://vimeo.com/418047554.

Sziasztok!

Ez a film https://kritikustomeg.org/film/74588/life-itself-az-elet-maga-2018 nemcsak amerikai alkotás, hanem az IMDb szerint https://www.imdb.com/title/tt5989218/ spanyol is.

Köszönjük a módosítást!

2020-01-13 00:09:30 [Vapiti 2019] Filozofus #37

Arany Vapiti

En guerre / Sztrájk a gyárban // Stéphane Brizé
Gisaengchung / Élősködők // Bong Joon-ho (Bárcsak elcsípné az első helyet!)
Egy nő fogságban / A Woman Captured // Tuza-Ritter Bernadett

A többit még nem tudom. :)

Holy Motors – Leos Carax (2012)
Az ölés aktusa – Joshua Oppenheimer (2012)
A torinói ló – Tarr/Hranitzky (2011)
Pina Bausch – Wim Wenders (2011)
A bőr, amelyben élek – Pedro Almodóvar (2011)
Ítélet Magyarországon – Hajdú Eszter (2013)

Ezek voltak szerintem a legjobbak és a legfontosabbak. :)