Filozofus

Regisztráció: 2011. december 27. (6 év, 5 hónap)

Rendezők: Alain Resnais, Andrej Tarkovszkij, Bernardo Bertolucci, Buster Keaton, Charles Chaplin, Charlie Kaufman, Danis Tanovic, Emir Kusturica, Ethan Coen, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Gothár Péter, Huszárik Zoltán, Ingmar Bergman, Jean-Luc Godard, Jim Jarmusch, Krzysztof Kieslowski, Lars von Trier, Leos Carax, Luis Buñuel, Michael Haneke, Michel Gondry, Nicolas Winding Refn, Pedro Almodóvar, Pier Paolo Pasolini, Quentin Tarantino, Rainer Werner Fassbinder, Roy Andersson, Stanley Kubrick, Szabó István, Tarr Béla, Tomas Alfredson, Werner Herzog, Wong Kar-Wai, Woody Allen, Xavier Dolan, Yorgos Lanthimos
Színészek: Alicia Vikander, Anna Karina, Arno Frisch, Audrey Tautou, Buster Keaton, Charles Chaplin, Christoph Waltz, Danilo 'Bata' Stojkovic, David Thewlis, Denis Lavant, Edward Norton, Emilia Clarke, Emma Stone, Emmanuelle Béart, Emmanuelle Riva, Fernando Rey, Giulietta Masina, Isabelle Huppert, Jacques Tati, Javier Bardem, Jean-Paul Belmondo, Julie Delpy, Katrin Cartlidge, Klaus Kinski, Laia Costa, Latinovits Zoltán, Marcello Mastroianni, Maria Schneider, Marion Cotillard, Marlon Brando, Marozsán Erika, Michael Keaton, Miki Manojlovic, Monica Vitti, Ninetto Davoli, Őze Lajos, Philip Seymour Hoffman, Rosamund Pike, Rudolf Hrušínský (V), Samuel L. Jackson, Sharon Stone, Tilda Swinton, Tim Roth, Tony Leung Chiu Wai, Ulrich Mühe
Műfajok: dráma, szatíra

3 2018-05-01 3,7
Plusz-mínusz egy nap

4 2018-05-01 4,3
Lepa sela lepo gore
A szép falvak szépen égnek
2 2018-04-30 ?
Crni film

4 2018-04-30 ?

Sziasztok!

Ha listát szeretnék készíteni, s a film, amelyet be szeretnék válogatni rövid című (Tri, magyarul Három), s emiatt a legördülő filmek közt nem találom (noha az oldalon megtalálható), akkor mi a teendő? (A magyar címmel is próbálkoztam, az évszám feltüntetésével is, hiába.)

Köszönöm a segítséget! // Köszönöm! Megoldódott. :)

Sziasztok! Néhány kulcsszó A kínai lány című filmhez: forradalom, Mao Ce-tung, maoizmus, marxizmus, leninizmus, művészet, Louis Althusser, Bertolt Brecht, erőszak, terror, forradalmi erőszak, kapitalizmus, szocializmus, kommunizmus, Franciaország, Kína, imperializmus, fasizmus.

A film itt magyar szinkronnal megtekinthető: 6-os számú kórterem.

Sziasztok!

Ez a film https://kritikustomeg.org/film/70699/annihilation-expedicio-2018 nemcsak amerikai, de angol alkotás, valamint a felsoroltak mellett dráma is (lásd: https://www.imdb.com/title/tt2798920/).

Köszönjük a módosítást!

Sziasztok!,

az IMDb szerint A négyzet című film német-svéd-dán-francia alkotás (és nem amerikai-dán-francia..., ahogy most a KT-n szerepel).

Köszönjük az apró javítást!

Jó, értékelem a lelkesedéseteket, ám magyarázatot kérek: magam nem boldogulok ugyanis a film értelmezésével. Annyiben állna a dolog, hogy a féktelen nemi vágy idegenekhez kötődik, a beteljesületlen pedig a szerelmesekhez, szeretettekhez? S mindez betegségként jelenik meg (kannibalizmus az egyik oldalon, impotencia a másikon)? Segítsetek!

Sziasztok!

A Blue című film nem csak angol, de japán alkotás is. http://www.imdb.com/title/tt0106438/

2017-08-27 12:40:56 Guernica (1950) Filozofus (4) #1

Sziasztok!

A Mr. Nobody című film (a felsoroltak mellett amerikai és egyesült királyságbeli film is. http://www.imdb.com/title/tt0485947/

Köszönjük a javítást!