Filozofus

Regisztráció: 2011. december 27. (5 év, 7 hónap)

Rendezők: Alain Resnais, Andrej Tarkovszkij, Bernardo Bertolucci, Buster Keaton, Charles Chaplin, Charlie Kaufman, Danis Tanovic, Emir Kusturica, Ethan Coen, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Gothár Péter, Huszárik Zoltán, Ingmar Bergman, Jean-Luc Godard, Jim Jarmusch, Krzysztof Kieslowski, Lars von Trier, Leos Carax, Luis Buñuel, Michael Haneke, Michel Gondry, Nicolas Winding Refn, Pedro Almodóvar, Pier Paolo Pasolini, Quentin Tarantino, Rainer Werner Fassbinder, Roy Andersson, Stanley Kubrick, Szabó István, Tarr Béla, Tomas Alfredson, Werner Herzog, Wong Kar-Wai, Woody Allen, Xavier Dolan, Yorgos Lanthimos
Színészek: Alicia Vikander, Anna Karina, Arno Frisch, Audrey Tautou, Buster Keaton, Charles Chaplin, Christoph Waltz, Danilo 'Bata' Stojkovic, David Thewlis, Denis Lavant, Edward Norton, Emilia Clarke, Emma Stone, Emmanuelle Béart, Emmanuelle Riva, Fernando Rey, Giulietta Masina, Isabelle Huppert, Jacques Tati, Javier Bardem, Jean-Paul Belmondo, Julie Delpy, Katrin Cartlidge, Klaus Kinski, Laia Costa, Latinovits Zoltán, Marcello Mastroianni, Maria Schneider, Marion Cotillard, Marlon Brando, Michael Keaton, Miki Manojlovic, Monica Vitti, Ninetto Davoli, Őze Lajos, Philip Seymour Hoffman, Rosamund Pike, Rudolf Hrušínský (I), Samuel L. Jackson, Sharon Stone, Tilda Swinton, Tim Roth, Tony Leung Chiu Wai, Ulrich Mühe
Műfajok: dráma, szatíra

Nem: nem publikus

Tandori

4 2017-08-07 ?
Mr. Nobody

2 2017-08-06 3,8
Ruka

4 2017-08-03 3,9
La course des sergents de ville
A rendőrök futása

Ace in the Hole
A nagy karnevál
4 2017-07-24 4,7

Sziasztok!

A Mr. Nobody című film (a felsoroltak mellett amerikai és egyesült királyságbeli film is. http://www.imdb.com/title/tt0485947/

Köszönjük a javítást!

Köszönöm!

Akkor készítem a kérdéseket. :)

Sziasztok!

Ha az oldal alapítóinak és szerkesztőinek nincsen ellenvetése, szeretnék Wikipédia-szócikket írni a Kritikus Tömegről. Ehhez azonban adatokra és információkra lenne szükségem az oldalról. Kivel léphetnék kapcsolatba?

Sziasztok!

Apró adatbővítés szükséges csak a Borgman című film esetében, amely nem pusztán holland, de belga és dán alkotás is, valamint a triller mellett dráma is (http://www.imdb.com/title/tt1954315/).

Köszönjük!

A filmből, magyar szinkronnal, itt megtekinthető egy tíz perces részlet. (Sajnos nem akadtam a nyomára, hol lehetne elérni a teljes filmet magyar szinkronnal.) http://indavideo.hu/video/Ostromallapot_-_Etat_de_sige_1973_-_reszlet

(Kérlek, erről se feledkezzetek meg! Köszönöm szépen! :) )

"Sziasztok!

Csupán némi adatbővítésre lenne szükség a Toni Erdmann című film (https://kritikustomeg.org/film/67621/toni-erdmann-2016) kapcsán, amely nem csak osztrák és német, de román és svájci film is. http://www.imdb.com/title/tt4048272/

Köszönöm szépen előre is!"

S a Toni Erdmann mellett még egy pontosítás: a The Little Death https://kritikustomeg.org/film/59512/the-little-death-szexterapia-2014 című film nem csupán vígjáték, de dráma és szerelmi történet is http://www.imdb.com/title/tt2785032/.

Köszönöm szépen! :)

Sziasztok!

Köszönöm szépen előre is!

Hahó!

Egy igazán apró javítás szükségeltetne az alábbi film leírásánál: https://kritikustomeg.org/film/31336/armin-2007 " Az utazás nem várt végt ér" mondatban hiányzik egy betű.

Köszönöm szépen. Az alkotást máskülönben ajánlom a kedves figyelmetekbe!

2017-03-06 14:49:55 Herbert's Hippopotamus (1996) Filozofus (?) #1

Itt elérhető a film: https://youtu.be/vnZ8WaiXnBY