tomasso

Regisztráció: 2011. november 29. (6 év, 1 hónap)

Születési év: 1985

1 2018-01-14 ?
Les compères
Balekok
3 2018-01-14 3,6

Amelyik hármasról indul azt végignézem, abból még valami jó is kisülhet, szigorúan csak a "nézhetetlen" filmekre céloztam.

Ami fél óra után nézhetetlen, az másfél óra után is az lesz, nem fog tudni meggyőzni ;)

Szerintem nyugodtan lehet értékelni egy filmet fél óra után is. Egy film stílusa nagyjából körvonalazódik ennyi idő után: ha sablonos, ízléstelen, szarban-fosban tapicskolós vígjáték, akkor valószínűleg nem fog változni az összkép a végére sem. Miért ne lehetne leosztályozni? Mit várhatnék még egy ilyen produkciótól?
Például egy vámpíros tini-vígjátékból nem tudom miféle katarzist lehet kihozni.

Van amikor jól néz ki a felvezetés, aztán annyira elcseszik, hogy hármasról simán egyes lesz. Ha fordítva nézem akkor is ugyanúgy egyes a végeredmény.

Szerintem meg sokkal rosszabb mint az első rész, abban legalább volt valami szerethető, ebben viszont semmi. Egy cseppnyi eredetiség nincs benne, csupán meghempereg a jól megágyazott trágyában.
Ékes példa arra, hogy egyébként nívós színészek hogyan járatják le magukat.

2017-12-30 05:00:31 Good Time (2017) / Jólét tomasso (4) #3

Nehéz lehet szabadulni a skatulyából, amelybe a vámpíros tinifilmek évekre bezárták, úgy vélem ilyen szerepekkel lehet bizonyítani a szakmának - közönségnek, hogy komolyabb filmekben is megállja a helyét. A kezdő képsorok szinte marnak, a zene önmagában is tökéletes, eszméletlen hangulatot ad! Érezni némi hanyatlást a játékidő teltével, de az összkép így is nagyon rendben van!

2017-12-29 18:42:44 [Filmet keresek] tomasso #2226

Szia, az előbbi az szerintem:

Tranzit a mindenhatóhoz

Király film lehetne, kár hogy átcsap akcióba, el is rontja a végét rendesen. De most javult egy osztályzatot mégis :D

2017-10-29 16:24:06 L'argent (1983) / A pénz tomasso (2) #2

Ha színészet szempontjából a minimalizmus teljesítménytelenséget jelent, akkor értem a pozitív visszhangot, ellenkező esetben nem tudom hova tenni ezeket a kétszavas dialógusokat. Kaurismäki esetében például más a helyzet: ott az egész légkör illeszkedik a stílushoz, itt viszont a pezsgő nagyvárosban kimondottan idegesítőek ezek a félmondatok és a karót nyelt színészek. Ezt így bárki el tudja játszani, akit behívnak az utcáról és elég merev hozzá.

Sokadik semmitmondó sablonvígjáték, ugyanazokat a fonnyadt frázisokat pufogtatva végig, ugyanazokkal a jellegtelen színészekkel, akik csak ezt az "jópofa" viccespasit tudják megformálni.

2017-10-15 19:40:01 The Snowman (2017) / Hóember tomasso (3) #10

Középszerű krimi, ami sokkal több is lehetett volna. A hozzávalók megvannak, mégsem sikerült igazán ütős filmet kreálni a készítőknek. Kihagyott ziccer.