tomasso

Regisztráció: 2011. november 29. (6 év, 10 hónap)

Születési év: 1985

5 2018-10-06 3,8
Now You See Me 2
Szemfényvesztők 2.
1 2018-10-06 2,8

Azért ezekről az úgynevezett természetfeletti teremtményekről (??) szívesen megtudtam volna többet, ez így megint a szokásos "képernyőre hányunk valami szörnyet, aztán parázzatok" érzés volt. A film első fele nekem sok volt, a második fele - a bosszú - már emészthetőbb, de nem szolgált valódi feloldozással a kezdeti kínzást követően. Vizuálisan egyébként erős, Cage is jó, de a fentiek tükrében nem tudok kettesnél jobbat adni.

2018-10-15 12:45:23 Killer Joe (2011) / Gyilkos Joe tomasso (5) #34

Bocsi, de egy alapjaiban fekete humorral operáló, szürreális hatású filmnek miért kellene életszerűnek lennie? Pont az a lényeg, hogy görbe tükörben mutatja a dolgokat. Én speciel remekül szórakoztam végig, tökéletesen működtek a karakterek, McConaughey ismét zseniális, Juno Temple elbűvölő, és a többi szereplő is rendben volt. A befejezés valóban brutális, kicsit engem is meglepett, de kinézem ebből a fazonból :D

Eredeti hanggal érdemes nézni, a bemutatót látva szerintem a szinkron sokat ront az élményen.

előzmény: ipartelep (#33)

2018-09-24 12:33:36 Searching (2018) / Keresés tomasso (4) #1

Technikailag újszerű, mégis abszolút élvezhető, feszültséggel teli thriller, fájóan amerikai befejezéssel.

A két kisöreg emel a filmen és egyébként a befejezés is jó, habár sok logika nem szorult belé.

2018-09-01 22:03:03 Straw Dogs (2011) / Szalmakutyák tomasso (1) #5

Semmit nem tesz hozzá, csak elvesz az eredeti filmből. Ha nem lenne Peckinpah remeke, talán még nézhető is lenne, de ilyen erős viszonyítási alappal a háttérben nehezen ér el bármilyen pozitív hatást, ami értelmet adna a produkciónak. Nem is sikerült.

2018-08-19 08:21:43 [Filmet keresek] tomasso #2348

Köszönöm, de egyik sem az.
Erre hasonlít inkább hangulatában: The Hitcher (1986)
A gond az hogy egyetlen szereplőre sem emlékszem konkrétan és az alapkonfliktusra sem.

2018-08-17 11:22:37 [Filmet keresek] tomasso #2346

Egy (feltehetően amerikai) akció/thriller után kutatok. A 80-as évek vége felé, talán a 90-es évek elején készülhetett. Amire emlékszem: üldözés során a jófiú egy autószállítóról engedi rá üldözőire a kocsikat, emlékezetes volt, ahogy valamivel kitámasztotta a gázpedált :D Vagy amikor a "rossz" beleköp a "jó" levesébe. A fináléban a rosszfiút egy metrókocsihoz bilincselik, és abból lóg ki. Sajnos egyéb támpontot nem tudok, nagyon régen láttam már.

Van tippetek?

2018-08-13 22:09:14 Traffik (2018) tomasso (2) #1

Borzasztóan gyenge eresztés, szinte csak klisékből építkezik. Emberrablásos sztori feminista kampányba ágyazva, ehhez mérhető logikai mutatókkal. Rég cseszett fel film ennyire, egyest érdemelne, de egyszer-egyszer azért elkapja a hangulatot.

2018-07-30 10:13:01 The Ron Clark Story (2006) / A diadal tomasso (4) #2

Filmes szempontból nem túl erős alkotás, de erényére nagyon szerethető. Az otthoni minták sokat számítanak, gyakorlatilag nincs rossz gyerek, csak rossz vagy túlvállalt szülő. Nagyon sok múlik a pedagóguson, hogy mennyire tud ellensúlyozni két végpont között, felszínen tartva a gyereket, hogy elkerülje a rossz társaságot és valódi értékrendet kialakítva, felelősségteljes felnőtt emberként szerves része legyen a társadalomnak.

Már nem is tudom mikor adtam utoljára ötöst (működhetne jobban a szelekció), ebben a produkcióban látom azt a bizonyos pluszt, amit a mai filmekben már nagyon nehezen tudnak lépre csalni, és attól félek egyre kevésbé, vagy talán egyáltalán nem tudnak majd. George Meliesnek pedig maximális tisztelet, lefektetette a minőségi filmgyártás alapjait, még ma is csak ámulva nézem!