tomasso

Regisztráció: 2011. november 29. (9 év, 5 hónap)

Születési év: 1985
Lakhely: Interzóna

Things Heard & Seen
Kísértő múlt
2 2021-05-06 2,3
El desconocido

4 2021-05-04 3,5
Ventajas de viajar en tren
A vonatozás előnyei

Dead Silence
Halálos csend
2 2021-04-25 3,1
Boss Level
Boss Level - Játszd újra!
2 2021-04-24 3,4

Fura volt először, hogy Gesztesi Az utolsó belövés óta átköltözött Jim Belushiba, de aztán rájöttem, hogy ennek a megformált karakter lehetett a fő oka. Vállalható zsarufilm, amely hozza a zsáner kötelezőit, végig tudja tartani az érdeklődést, a hihetetlen kategóriába sorolható események ellenére is. Főszereplőink végzetszerűen sodrodnak a pokol felé, és végül nem is nyer feloldozást egyikőjük sem.
A kártyafüggőség kaphatott volna nagyobb prezentációt illetve a korábbi gyilkosságokból is jó lett volna látni, hogy ez pokol még érthetőbb, élhetőbb legyen a néző számára. Összességében a legmaróbb konzekvencia számomra, hogy Tupac Shakur nem csak a hip-hop zenének volt nagy veszteség, ezt a filmet pedig teljesen átitatja a szelleme.

Lidérces órák világvége-aspektusból. Amennyire abszurd, legalább annyira komoly is. Előttem már felsorolták az erényeit, aki nem szereti a szürreális agymenéseket, annak kínkeserves perceket okozhat.

Először meghekkelte az országot, aztán Európát, egy vírus a gazdatestben. Kíváncsian várom mi jöhet még, vagy hogy mikor lesz vége ennek az őrületnek. Ezt a vírust hogyan lehet "megsemmisíteni"?

2021-04-11 13:16:32 Run (2020) / Fuss tomasso (3) #5

Jodie Foster által jegyzett Black Mirror epizód jutott eszembe, ez sajnos elbújhat mellette.

2021-04-09 06:55:53 The Father (2020) tomasso (5) #14

Nem szórom az ötösöket, de erre nem nagyon lehet mást adni. Makulátlan színészi játék mellett a rendező nagyon ügyesen hozza felszínre a betegség viszontagságait, melyeket saját magunk is megtapasztalhatunk a film által. Mint egy mindfuck thriller, csak ez nem az, annál sokkal keserűbb, életszagúbb. Sőt, maga az élet - elmúlás és megöregedés - a lemenő nap nagyra nyúlt árnyékában.

Avagy így veretik a spanyol huszonévesek, az elitsuli árnyékában. Ezen kívül más nem nagyon fog megmaradni belőle.

Jól építkezik a sorozat, a fináléig nagyon rendben volt, néha már a zseniálison gondolkoztam, de az utolsó rész lerombolja az addig ügyes-bajosan felépített koncepciót. Jobban mutatott volna egy reálisabb összkép ami érdemi útravalót ad, ha már 300 percet áldoztam az életemből.
Az egész sztori lényegében ezoterikus-bullshit-lélekvándorlásra épül.

2021-04-03 15:59:26 Flashpoint (1984) / Gyulladáspont tomasso (4) #1

Remek hétvégi szórakozás, bármiféle kötöttség vagy elvárás nélkül. Csak hömpölygő 80-as évek flash, akciófilmes-búgó szinti zene, vagány arcok, menő dumák, érdekes és izgalmas sztori. Ha gyerekként látom ezt a filmet, tuti határőr akartam volna lenni!

2021-03-31 09:02:14 Let Him Go (2020) / A vér földje tomasso (5) #6

Némi hezitálást követően ment rá az ötös. A lassú, kellemes nyugdíjas-roadmovie tempó ne tévesszen meg senkit, a hajrában bőven akad izgulni való!

2021-03-08 12:57:54 Foxy Brown (1974) tomasso (2) #4

Bíztam benne hogy tetszeni fog, de Pam Grier keblein kívül sok pozitívumot nem találtam benne. Gyenge humorral és a pancser bűnözőkkel szemben a főhősnő kisugárzása és a 70-es évek hangulata képez ellensúlyt a mérleg másik oldalára.