tomasso

Tapasztalat: 1988 film
Súly: 2063
Regisztráció: 2011. november 29. (5 év, 4 hónap)

Születési év: 1985

The Quick and the Dead
Gyorsabb a halálnál
2 2017-04-04 3,2

2017-04-16 08:37:15 Brimstone (2016) tomasso (5) #4

Ezek alapján gondolom az Oldboy elől is sírva menekülsz majd. Egyébként meg egy világtól elzárt középkori közösségben simán életképes a történet, még a múlt századból is hallani hasonlóan aberrált sztorikat, a családon belüli (szexuális) erőszak pedig napjainkban is jelen van. Arról nem beszélve, hogy a prédikátorok, politikusok ma is ugyanúgy megbolondítják az embereket. Persze sok helyen túl van tolva, de mindezek tükrében nem éreztem annyira öncélúnak.

előzmény: nickless (#2)

2017-03-29 12:36:21 Brimstone (2016) tomasso (5) #1

Mikor már azt hinnéd, hogy benned van a hiba, jön egy ilyen mestermű és újra értelmet nyer a zseniális osztályzat. Felkavaró filmélmény annyi szent, egy sötét kor elborult eszméiről, amikor a vallás intézménye mögé bújva, kellőképpen kifordítva azt bármit megtehetett az ember. Hihetetlenül maga alá gyűr a hangulata, köszönhetően a fényképezésnek, a történetvezetésnek, a makulátlan színészi játéknak és nem utolsó sorban a rendezésnek - kiváló munkát hagytak maguk után a készítők. Én szívből ajánlom mindenkinek, mert ez a film sokkal nagyobb nézettséget érdemel, szerintem simán odaveri például a Visszatérőt.

2017-03-20 20:11:58 Tiszta szívvel (2016) tomasso (4) #10

Nevesebb díjakat nem nyert, de azért kisebb fesztiválokon tarolt.

Nekem főként az tetszett, hogy a mozgássérülteket egyenjogú partnerkért kezeli. Nem ébreszt szánalmat vagy sajnálatot, csupán bemutatja hogy valójában ők is ugyanolyan emberek mint mi, s mindezt egy zseniálisan megszerkesztett történetbe ágyazva.

Kellemes meglepetés volt ez a film, jól ábrázolja az ember-macska kapcsolatot, amihez Bob tökéletes partner. Nagyon szimpatikus jószág, sokszor véltem benne felfedezni saját megboldogult cicámat. A Nine Lives után maga a mennyország!

Szerintem a Sátánka nem olyan kegyetlen szar (már nem is tudom hányást adtam rá), az legalább direkt béna. Voltak amik sokkal nagyobb szenvedéssel jártak, nincs is annál rosszabb mikor komolyan azt hiszi valaki hogy vicces, és közben nem az - még akkor sem ha sok kiszippantott-agyút egyébként szórakoztat.

Nagyszerű északi vígjáték, sírva nevetős fajta - a finom drámai vonal miatt is. Mindemellett nagyon aktuális témát karol fel, amin nem árt kicsit elgondolkozni, őseink szempontjából is. Kicsit hasonlít az Ove-ra, csak más szemszögből közelíti meg a problémát. Csak ajánlani tudom!

2017-02-14 20:26:46 I.T. (2016) / Behálózva tomasso (3) #3

Brosnannek jól áll ez a szerep, na...

2017-01-31 10:13:07 Deliverance (1972) / Gyilkos túra tomasso (4) #31

Ez az "amerikai éjszaka" elég zavaró elem volt a filmben, a nap ugyanis nem süt éjszaka. Azt hittem először hogy a felvétel hibás, aztán értetlenkedve álltam, hogy így esteledik be. Ez sokat rontott az esztétikai élményen.

2017-01-25 15:47:20 Nine Lives (2016) / Kilenc élet tomasso (2) #5

Annyira cukormázas, hogy már a színek is azt az érzetet keltik, mintha egy menő édességboltban lennénk. Ehhez mérten a történet is elég elfuserált, bár mondhatnám rá hogy misztikus, de sajnos nagyon messze áll attól. Spacey meg kezd a kiöregedett gagyiwoodi sztárok sorsára jutni, akik megfelelő összegért bármilyen hígfost elvállalnak, csak jusson a passziókra.

Mads Mikkelsen testvére a főszerepben, egy teljesen középszerű, unalmasnak mondható thrillerben.