tomasso

Regisztráció: 2011. november 29. (7 év, 2 hónap)

Születési év: 1985

Van Wilder 2: The Rise of Taj
Buliszerviz 2.: Taj előmenetele
1 2019-02-17 2,2
Dude, Where's My Car?
Hé haver, hol a kocsim?!
1 2019-02-17 2,7
1 2019-02-12 2,4
Coming out

1 2019-02-12 2,5

2019-02-13 09:24:40 The Guilty (2000) / A bűnös tomasso (2) #9

Néha olyan érzésem volt, mintha egy felturbózott dél-amerikai szappanoperát néztem volna :)

2019-02-07 09:57:59 Marrowbone (2017) tomasso (4) #8

Vannak vicces jelenetek benne, de egy misztikus farmon bármi megtörténhet :)
morzézés szobalámpával 10 km távolságba :)
Egyébként meglepően jól működik, van potenciál a forgatókönyvben, amit egy ilyen kaliberű thriller-drámától elvárhatunk, azt becsülettel hozza.

2019-02-02 09:48:26 First Blood (1982) / Rambo - Első vér tomasso (4) #33

Az ismeretes szomorú eset kapcsán került elő, egyébként eszembe nem jutott volna megnézni. Kellemes csalódás volt, jól felépített, szórakoztató, végig izgalmas akciófilmet kaptam, tapintható tartalmi háttérrel. A befejezés kicsit elcsúszott ugyan, az alternatív lezárás jobban ütött volna, de az erős kontraszt ellenére is megvan a négyes!

2019-01-26 23:04:25 Lion (2016) / Oroszlán tomasso (5) #21

Nagyon jól működik, mondandóját tekintve célba ér, tényleg levegőkapkodós élmény az elejétől a végéig. Kisebb kilengések vannak, például Nicole Kidman szerintem nem kellene, az ő jelenléte még inkább elviszi az egészet amerikai érzületűbe, de a befejezéssel még ezt is megbocsájtottam. Az első harmad volt igazán kiemelkedő, nagyon jól megcsinálták, a lurkóknak pedig piros pont, vérprofin tették a dolgukat. Összességében számomra egy nagyon kedves, szívmelengető alkotás kerekedett ebből, megannyi értékes pillanattal.

2019-01-25 09:07:03 Welcome Home (2018) / Az otthon melege tomasso (2) #1

Gondolom nem kell ecsetelni a film legfőbb erényét, minden más szempontból felejthető alkotás, jelentős túlzásokkal a finisben.

A zenék nem a legjobbak, sokszor túltolják, ellenkező hatást kiváltva. Egyébként nem rossz film, de sokkal fajsúlyosabbak vannak a témában.

Azoknak szól elsősorban, akik nem gyűlölik még eléggé a Karácsonyt, nagyjából minden benne van, ami miatt ellenszenvet válthat ki az ünnep az emberből.

Messze elmarad a sorozattól, meglehetősen csonka, technikailag kevésbé élvezhető megvalósítással. Aki esetleg megnézné a sorozatot, de ezzel a filmmel kezdené kedvcsinálónak, annak egyáltalán nem ajánlott.

Nehéz bármit is szólni, ennél jobban ezt nem lehet filmre vinni. Felkavaró filmélmény, amely olyan érzelmi dózist ad, hogy számomra nem lesz az a tipikus újranézős fajta. Szerintem jobb, hogy az egyik áldozat szemszögéből mutatja az eseményeket, sokkal átélhetőbb és fajsúlyosabb így. Félelmetes belegondolni, hogy az eldurranó lövések épp egy-egy életet ontanak ki, vagy nyomorítanak meg. Érthetetlen, hogy valaki nacionalista ideológia mögé bújva, halomra gyilkolja az embereket, szimplán bőrszínük, vagy politikai hovatartozásuk miatt.

Azért az durva, hogy a tömeggyilkos luxuskörülmények között tölti a büntetését, semmiféle megbánást, vagy együttérzést nem tanúsítva. Azt gondolom az ilyen speciális esetek értelmet adnának a halálbüntetésnek, ha érintett szülő lennék nem igazán tudnék beletörődni ebbe.

2018-12-08 09:41:32 Lizzie (2018) tomasso (4) #1

Megrázó film, brutális jelenetekkel. Legutóbb a Visszafordíthatatlanban láttam ilyen felismerhetetlenségig szétcsapott fejszerkezetet.
Jól adja vissza a kor hangulatát: kimért-módos párbeszédek, jó sminkek-ruhák-díszlet, visszafogott, célra törő színészi játék. Továbbá az első Kristen Stewart film, amire jó osztályzatot tudok adni :D