gregibroki

Regisztráció: 2011. november 5. (12 év, 4 hónap)

Könnyű testi sértés

5 2016-03-06 3,4
Journey to the Center of the Earth
Utazás a Föld középpontja felé
1 2016-02-29 2,6
Non c'è due senza quattro
Nincs kettő négy nélkül
Trainwreck
Kész katasztrófa
2 2015-12-16 3,0

2020-12-05 19:35:03 The Jerk (1979) / A pacák gregibroki (?) #4

Ez a film elérte a célját, önfeledten tudsz szórakozni a néha fárasztó, néha ütős poénokon. Olórin jól írta, pofátlanul blőd, amivel teljesen egyetértek. Az eleje különösen erős, mondhatni szuperszónikus, aztán kicsit visszavesz szerencsére, különben nagy bajok lennének.

2017-01-09 12:34:06 Könnyű testi sértés (1983) gregibroki (3) #6

Most, hogy a Falfúróval szinte egy időben néztem meg ezt a filmet már nem tartom különlegesnek a film stílusát: "Nyolcvanasévek" békaperspektívából.

2016-10-11 23:24:41 Indul a bakterház (1980) gregibroki (4) #29

Érdekes, de én pont az 5 év egyetem után hülyültem el annyira, hogy megszerettem ezt a filmet - mondjuk inkább részeket szeretek belőle nagyon. Kellett hozzá mondjuk egy éven át naponta egyszeri Nyomás utána (Spencer Hill) közös italozáskori filmnézés.
Tehát gyerekkoromban ki nem állhattam ezt a filmet, és a Bud Spencer filmeket is utáltam, most már a klasszikusokat szeretem az őszinteségük miatt. Igazi trash vígjátékok ezek a maguk módján szarós-dugós ponok nélkül.

Kalandfilm 10 év alatt az tuti, csak emlékeim szerint már 7 évesen is hányingerem volt az olyan pojácáktól, mint drága főhősünk. A sárkányokat, egyén szuper lényeket már nem vártam meg, át kellett kapcsolnom.
Amikor el kezdtem nézni, nekem is az volt a célom, hogy kikapcsolom az agyamat és megnézem hogyan mászkálnak a föld mélyében. Sajnos képtelen voltam elvonatkoztatni a főhős iránt érzett undortól.

A csajszi valóban bájos teremtés volt.

előzmény: gellert01 (#20)

Minden megnézni kívánt filmet lecsekkolok itt, mielőtt megnézem. De valamiért az még sosem jutott eszembe, hogy ezt a filmet is megnézzem a kritikustömegen. Megfogadtam, ha nincs 4 fölötti osztályzata, akkor többet nem olvasom ezt a fórumot. De szerencsére nem kellett csalódni.
Ja a film milyen? Zseniális!

Nem értem miért kell mostanában ilyen hosszú filmeket csinálni, mint pl. ez is. Mit nem lehetett kihagyni a kedves rendezőúrnak? Melyik zseniális részt?
Amyt leütném, amúgy jobb, mint vártam. A film legeleje nagyon kiszámítható, ami némileg feljavul, de a vége nagyon unalmas-ki is kellett bontanom egy chipset.
A legjobb szereplő LeBron James: vagy nagyon tehetséges kitűnni a színészek közül.

Tegnap volt szerencsém a Concerto Budapest előadásában meghallgatni Ligeti György két művét is, a Lontanot és a Clocks and Cloudsot. Mindkét mű elképesztően frenetikus, főleg élőben voltak nagy hatással rám. Nem csoda, hogy Kubrick akkoriban tökéletesnek találta Ligeti munkáit és nem is kellettek North féle átíratok (amik egyébként nem is készültek el időben). Ligeti életében régebben felmerült a lehetőség, hogy filmzenéket írjon, viszont derogált neki ez ilyen típusú munka. Műveit Kubrick a háta mögött használta föl, nem tudott róla.
Szóval szerintem ez a mű elsősorban a zenék nagyszerű időzítése miatt emelkedik ki az átlagból.

2015-01-20 09:58:46 I Origins (2014) / Az origó gregibroki (4) #9

szerintem nem kell minden filmben megváltani a világot; ez egy remek film arra, hogy a fiatalok megnézzék az ilyen témájú, régebbi, esetleg sokkal mélyebb filmeket
a színészi alakítások nekem bejöttek, habár a csáveszt néha megcsapdostam volna egy péklapáttal az őrült nagy túdóssága miatt...egyébként rendben volt
egyébként nem biztos, hogy a reinkarnációról akart szólni a mondanivaló, hanem arról, hogy mennyire tudjuk feladni a sziklaszilárd nézeteinket annak ellenére, hogy rendkívül okosnak tartjuk magunkat és 100%-ban biztosak vagyunk az igazunkban

2015-01-16 14:10:33 Secretary (2002) / A titkárnő gregibroki (4) #16

Jó volt nagyon. A két főszereplő nagyot alkotott és a képi világ is remek volt. Szinte az egész film egy lakásban játszódik, de nagyon jó kamerabeállításokkal teljesen izgalmassá tették a terepet.
Maggie pedig zseniálisan játszik és nagyon jó a filmben a nővé való "kupálódásának" folyamata. A szemétben keresgélős részen sírtam...zseniális volt!

Érdekes, régen találkoztam ezzel a helyzettel. Adott egy jó sztori, rendező, pazar színészek, de nekem sok volt. Egyáltalán nem sikerült ez a film. A kevesebb több lett volna. Majd legközelebb.