drnagyi

Regisztráció: 2011. október 29. (12 év, 5 hónap)

Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Egy makulátlan elme örök ragyogása
5 2011-12-15 4,2

The Dark Knight
A sötét lovag
5 2011-10-29 4,3

2011-12-11 19:34:38 Garden State (2004) / A régi környék drnagyi (5) #20

Tisztában vagyok a két jelenet közti különbségekkel, de én ezek ellenére is tartom magam a verziómhoz. Viszont abban kétségtelenül egyetértünk, hogy kiváló film, és pont ez adja meg a nagyszerűségét, hogy el lehet rajta gondolkodni, akár többféle mondandót is bele lehet látni! A te verziód is nagyon érdekes elgondolás, köszönöm, hogy megosztottad!

előzmény: wayage (#19)

Nehéz helyzetben vagyok, hogy mi alapján értékeljem a filmet, de végül a felháborodásom győzött: előbb elolvastam a könyvet, ami hihetetlenül zseniális! Aztán megnéztem ezt a borzalmat. Az eredeti történet velejét adó morális kérdéseknek nyoma sincs ebben a giccses, leegyszerűsített műben. Teljesen megcsúfolja az egész történetet, a szereplőket idiótának és sablonos jelleműnek állítja be. Teljes ellentéte a könyvnek, és már emiatt a legrosszabb értékelést érdemelné, de azért a díszletek és jelmezek nagyon nagy hozzáértéssel lettek megtervezve, ez menti meg a nézhetetlenségtől. A zenéjéről nem szólok, az teljesen szubjektív, egyébként a főcímdalon kívül semmi említésre méltó nincs ezek közt sem.

2011-11-01 10:41:01 Garden State (2004) / A régi környék drnagyi (5) #18

Lehet, hogy én értem félre a filmet, de kicsit olyan érzésem van, mint a Mr.Nobody-nál.
Ugye a film azzal kezdődik, hogy zuhan Andrew repülője, ő maga pedig mindenki mással ellentétben teljesen érzelemmentes, passzív. A pilóta bemondja, hogy Los Angeles torony, zuhanunk! Tehát a New Jersey-ből hazafelé tartó gépen ül, a film 4 napja után. Aztán a plafonon meglátja a telefont, ezzel veszi kezdetét a "visszaemlékezés". Innen végignézzük a 4 nap eseményeit, aminek során Andrew hatalmas személyiségfejlődésen megy keresztül, Sam hatására. Végül a küzdelem a megszokott, gyógyszerek által elnyomott élete és az új, sokkal izgalmasabb és boldogabb élet lehetősége közül az utolsó győzedelmeskedik, mert visszafordul a gépről és Sammel marad.
Ez lenne az unalmas opció, de így nem nyer értelmet az első jelenet a repülőn. Ezért gondolom azt, hogy végül Andrew visszament az anyja temetésére, eltöltött pár napot a megszokott bezárkózó, érzelemmentes-depressziós módon, majd visszament L.A.-be és lezuhant a géppel. Az egész film csak a fiú fejében játszódik le, a zuhanáskor szembesül azzal, hogy ha kicsit próbált volna tenni a saját nyomorult helyzete ellen, akkor a dolgok sokkal jobbra fordultak volna. Ez az elgondolás számomra sokkal realistábbá és kevésbé nyálassá teszi a filmet, abszolút kiválóvá!

2011-10-29 09:33:30 Donnie Darko (2001) drnagyi (5) #68

Egyértelműen utánozhatatlan hangulatú film. Nagyon kevés filmnél áll ennyire össze a soundtrack, a színészi játék és a gondolkodásra késztető történet. Ahhoz persze, hogy bejöjjön a film, bele kell hogy érezze magát a néző ebbe az amerikai kisvárosi gimnazista életbe. Szerepel itt minden, ami egy problémás gimnazista srác életében jelentős: a gyerekneveléssel nehezen megküzdő szülők, idióta tanárok, (jófej tanárok), egy rendszer, ami ellen lázadni lehet, és a szerelem, ami kiutat jelenthet.
Ezek mind önmagukban elvitték volna filmet a hátukon, de kaptunk ezen túl egy teljes egészében talán soha meg nem magyarázható időutazás-jövőlátás szálat is. Ez az ami miatt elgondolkodhat a néző a filmen, megnézheti többször, hogy magyarázatot találjon. És mivel a film hangulata ennyire jó, szívesen nézem meg többször, hogy rájöjjek a nyitjára. És lehet, hogy itt sem létezik valódi magyarázat,de az hogy magamtól, vagy másokkal beszélgetve kitalálunk egy elméletet nagy örömmel tud eltölteni és ez az ami halhatatlanná teszi a filmet.