lazadio

Regisztráció: 2011. augusztus 25. (10 év, 2 hónap)

Nem: nem publikus

4 2012-05-07 3,6
The Grey
Fehér pokol
4 2012-05-02 3,6

Bocs, azt hittem a mimika fontos része a színészkedésnek.
Amúgy csubakka is kurvajó volt!

Az első az volt. A képi világ, a karakterek, a történet, mindenből áradt a "Batmanesség" :)

előzmény: JeszKar (#352)

Egyszer nézhető volt, de nálam nincs benne a képzeletbeli top 300 -ban sem. Majd ha egyszer a Film+ -on adják olyan harminc év múlva, akkor lehet hogy megnézem megint.

Nem tudom hogy mire alapozzák azok az emberek a véleményüket, akik azt mondják hogy a Bane -t alakító Tom Hardy nagyon jól játszott.
1. csak a szeme látszik, meg a kopasz buksija
2. a lent belinkelt videóból kitűnik hogy sokszor még a hangsúlyait is megváltoztatták. Szerintem a Darth Vader -t alakító színész sokkal nagyobbat alakított :)

A film vége szerintem komplett baromság az eredeti Batman világának tükrében.
Jó kis halivúdi szuperprodukció amit a Batman név ad el. Ha végignézek a Nolan féle trilógián, akkor a bőregér helyett simán lehetne a főszereplő mondjuk egy takarítónő, a történet megállná a helyét. Valahogy nem elég "Batmanes" az egész.
Azért az előző rész jobb volt, Joker elvitte a hátán a filmet.
Hozzáteszem, hogy az első Batman film és a Batman Begins közti mosléktól fényévekkel jobbak Nolan filmjei. Akkor már inkább Nolan.

Véleményem teljesen szubjektív, melynek alapja az én filmmel kapcsolatos érzéseim-élményeim, vitának helye nincs.

Tetszett, de nagyon vártam hogy vége legyen. Effektekkel nem volt semmi gond, a történetet kiszolgálta maximálisan.

2011-11-15 15:28:23 Cars 2 (2011) / Verdák 2. lazadio (3) #31

Már az első részben is szörnyen idegesítő volt Matuka, itt meg sokszorosan, lévén hogy ő lett a főszereplő.
A Megaagy mellett az Verdák első része a kedvenc animációs filmjeim, de ez a második nagyon felejtős.
Verdák 2. Matukával 4/10
Verdák 2. Matuka nélkül 8/10

2011-10-11 14:36:28 Real Steel (2011) / Vasököl lazadio (2) #20

Majdnem kifelejtettem az edzőterem megmentős szálat.
Minek kell megmenteni ha nem is jár már oda senki?? Azért hogy a csajszi ott szerelgesse a robotokat? Adja el, és vegyen egy kisebb műhelyt :D

2011-10-11 14:32:48 Real Steel (2011) / Vasököl lazadio (2) #19

Na meg az is :D

előzmény: Zalaba Ferenc (#18)

2011-10-11 13:25:03 Real Steel (2011) / Vasököl lazadio (2) #17

Ennyire unalmas és kiszámítható filmet is régen láttam már.
Mindig pontosan tudja a néző hogy mi fog történni a következő pillanatban. Klisé-klisé hátán.
A főszereplő jellemfejlődése olyan meredek, mint amekkorát nem indokolnak a látottak. A robotos részek szerintem szörnyen gagyin néznek, és mind közül a Zeusz nevű überrobot a legbénább.
Persze mindezek csak díszletnek szolgálnak egy tökéletesen kiszámítható és undorítóan negédes történethez.

Így láttam a filmet:
- Jackman (nem erre a filmre lesz büszke, bár ő viszi a hátán a filmet)
- inkább idegesítő mintsem aranyos vagy vicces kisfiú
- béna robotok (számomra érthetetlen vezérlési mechanizmussal)
- nagy adag apa-fia egymásra találós cukormáz

Amúgy egy az egyben a Túl a csúcson -t idézi a film szerintem, annyi különbséggel hogy itt az apának nem kell a gyerek a film elején, és a szkandert kicserélték "robotokra".
Ja, meg hogy az egy jobb film.

Tény hogy lassú a film, és sok értelmetlen hosszúságúnak tűnő jelenet van benne, de én ezeket gondolkodási időknek értelmeztem. Amúgy a telefoncsengős részen kívül egyik sem volt idegesítő, segített elmélyülni inkább.
Jó film volt, 8/10.

B kategóriás film még ennyire nem kötött le, mint ez.
A film végére már akkora gombóc volt a torkomban, hogy nem tudtam nyelni. Na nem az izgalom miatt, hanem mert majdnem elbőgtem magam többször is, ami nem jellemző rám egyáltalán. Nagyon beleéltem magam a történetbe :)
Rengeteg hibája van a filmnek, de ennek ellenére nagyon erős!!!
Ajánlom!