ChYga

A filmes kikacsintgatások (Welles, Fellini, Bergman, Godard, stb.) miatt egy hangyányival jobb, mint a rendező legutóbbi néhány filmje, de alapvetően pont ugyanolyan semmitmondó és üres, mint azok. Most is úgy éreztem, hogy a világ semmit nem veszített volna, ha ez a film nem készül el. Szomorú, de az utóbbi tizenakárhány Woody Allen film közül 1 (maximum 2) van, ami tényleg jónak mondható.

2022-01-01 19:40:17 [Vapiti 2021] ChYga #5

Rebecca Hall [The Night House / Éjszaka a házban]
Carey Mulligan [Promising Young Woman / Ígéretes fiatal nő]
Margaret Qualley [My Salinger Year / Egy évem Salingerrel]

2021-12-21 22:33:23 Fatman (2020) / A dagadék ChYga (2) #4

Ez a film olyan, mint egy "egész estés rövidfilm".

Az utolsó mondat nem kellett volna bele, hiszen így, ebben a formában semmi értelme nem volt, bár értem az üzenetét. Ennek ellenére is ez egy remek, és végig izgalmas dokumentumfilm, ami akkor üt igazán nagyot, ha semmit nem tudsz a témáról.

2021-03-05 10:26:38 Possessor (2020) / Gyilkos tudat ChYga (3) #5

Ilyen jó alapkoncepciót, ennyire nem kihasználni...

2021-02-19 07:52:57 Unpregnant (2020) / Nemterhes ChYga (4) #3

Ez az "épp, hogy csak nem ünnepli az abortuszt" dolog tetszett benne igazán. Nem csak, hogy tabu a téma a legtöbb amerikainak, egyenesen eretnekség kiállni mellette, holott igenis joga van minden nőnek rendelkeznie a teste felett és meghoznia a saját döntését.
Ha film végén valami giccses szerelmes összeborulást követően úgy dönt a csaj, hogy megtartja a gyereket minimum 2 osztályzatot lejjebb csúszik a film nálam. A pszichopata keresztély család nagyon jól reprezentálja, hogy sokan hogyan állnak ehhez és akarják meghozni ezt a döntést mások helyett. Ugyanakkor tökjó volt, hogy ott volt benne az anyuka ellenpólusként, aki bár ugyanazokat az elveket vallotta, mint a bébifurgonosok, mégis elfogadta lánya döntését (még ha nem is értette meg). Ezek miatt nem is éreztem a filmet egyoldalúnak. Nyilván egy olyan főhős van a középpontban, aki az abortuszt képviseli, így az nagyobb hangsúlyt kap, de a film ad ellenoldalt is - pozitívat, negatívat. A film végi bemutatása az egész procedúrának gyakorlatilag lépésről lépésre pedig kimondottan segíthet egy tinilánynak az államokban aki nem mer egy hasonló döntést meghozni pedig szeretne (nyilván van ennek lelki hozadéka is, amiről nem beszél a film, de nem is kell neki, pont ez a könnyedség adja a báját).
Emiatt gondolom, hogy a film fontosabb egy átlagos tinivígjátéknál. Nekem a frankó road trip hangulat végig megvolt. Nem is tudom mikor láttam utoljára jó road movie-t.

2021-02-17 21:40:27 Unpregnant (2020) / Nemterhes ChYga (4) #1

Nagy meglepetés a film! Kicsit a Cooltúra csajos változata jutott eszembe, mégis mélyebb tud lenni annál. Sikerül egy fontos témáról könnyedén beszélnie, miközben a baratságról is mesél (bár e téren újat nem mutat). Fontosabb film, mint amilyennek elsőre tűnik az biztos.

2021-02-17 21:13:00 Light of My Life (2019) / Életem fénye ChYga (3) #4

Szerintem Az ember gyermeke és Az Út is erősebb film, bár ennek is akadtak jó pillanatai. Mégis a műfajon belül a The Last of Us két része viszi a prímet minden tekintetben. Ez a közelébe sem ér.

Gyenge TV film szint, amiből 30-40 percet simán le lehetne vágni, és hozzácsapni 2 merőkanálnyi humort. Ettől függetlenül felvittem egy ponttal az osztályzatomat, mert egy mai gyereknek jelenthet annyit, mint nekem anno a Goonies. A nosztalgia nélkül az sem hiszem, hogy ennél több élvezetet nyújtana egy mai felnőttnek.

Jóval kevesebb Michelle McNamara és kicsit több Golden State Killer jót tett volna ennek az amúgy ígéretes dokunak. Én sajnos bedőltem a csalinak. Ugyanis ez a minisorozat elsősorban NEM egy félelmetesen termékeny és beteg sorozatgyilkos négy évtizeddel későbbi leleplezéséről szól, hanem Michelle McNamara-ról, és arról hogyan írta meg az "I'll be gone in the dark" című könyvét. Szóval ennek fényében álljon neki az akit érdekel a téma, különben félrevezetve fogja érezni magát... akárcsak én most.

2020-11-13 09:29:44 Krisha (2015) ChYga (3) #1

Nagyon hatásos rendezői debüt a Krisha, remek alakításokkal. Viszont a sztoriban nincs annyi kraft, hogy 3-as fölé tudjon emelkedni.

2020-10-27 16:24:04 Southbound (2015) ChYga (3) #7

Szerettem volna neki négyest adni, mert tényleg nagyon jó néhány epizód (a kórházas még biztosan felvillan majd rémálmaimban), de ott vannak a gyengébbek... így pedig közepes marad a vége.

2020-10-09 10:23:27 Des (2020) ChYga (4) #2

David Tennant valóban zseniális.

előzmény: robertjordan (#1)

2020-10-05 16:07:37 You Don't Nomi (2019) ChYga (1) #1

Ez nem dokumentumfilm. Ez időpocsékolás.

2020-09-04 22:00:05 Deathwatch (2002) / Virrasztás ChYga (2) #3

Egy Alkonyzóna epizódnak elment volna, filmnek kevés.

2020-06-01 18:37:01 Brigsby Bear (2017) / Brigsby Mackó ChYga (4) #1

Rendkívül aranyos mese a felnőttéválásról, és a gyermekként fontosnak vélt dolgok elengedhetetlen átalakulásáról (direkt nem az elengedés szót használtam, mert ahogy a valósában, úgy itt sem teljesen ez történik).

2020-04-06 23:51:23 Underwater (2020) / Árok ChYga (3) #24

Csak Cthulhu miatt adom meg neki a hármast.

2020-01-11 00:00:51 [Vapiti 2019] ChYga #35

Női ezüst
Scarlett Johansson [Marriage Story / Házassági történet]
Florence Pugh [Midsommar / Fehér éjszakák]
Trine Dyrholm [Dronningen / Szívek királynője]

Olcsó cyberpunk sztori klisékkel teletűzdelve. A történet nem koherens, az animáció béna (anno lehet, hogy ez jónak számított, ma már nagyon nem az) a karakterek pedig üresek. Csak azért kap kettest tőlem, mert a város egész jól fel volt építve.

2019-10-15 20:31:17 Long Shot (2019) / Csekély esély ChYga (4) #2

Valóban kiemelkedik a jelenlegi felhozatalból. Pont nemrég került szóba nálunk, hogy ma már nem készülnek klasszikus értelemben vett romkomok (főképp a PC világrend, férfi-női szerepek átalakulásának köszönhetően). Na ez olyan, mint a régi típusú darabok, bár aki régebben a férfi volt, itt most a nő. De így is baromi könnyed és szórakoztató.

És bár nem hittem volna, de Rogen és Theron között nagyon működik a kémia.

2019-08-04 23:42:29 Batman: Hush (2019) ChYga (3) #1

Hát ezt rendesen átalakították az eredetihez képest. Igaz, így legalább a képregény (ami azért sokkal jobb ennél) ismerőinek is okoz némi meglepetést.

Az Infinity War-ral kéz a kézben lett az Endgame a legjobb Marvel film. Azt hiszem ennél jobban nem is lehetett volna lezárni ezt a 22 filmet. Arról nem is beszélve, hogy még sosem volt olyan moziélményben részem, ahol egy emberként tapsol, üvölt és "hű-házik" a közönség.

A "szemkápráztató steampunk kaland" tényleg jól jellemzi a filmet. Nem nyújt maradandó filmélményt, de a sajátos látványvilág miatt egynek simán megteszi. Shrikre figurája pedig kimondottan tetszett.

2019-02-11 00:03:28 Hot Girls Wanted (2015) ChYga (3) #1

Sajnos a film nem tudja igazán izgalmas módon kitölteni a másfél órát. Nem ás elég mélyre, így súlytalan marad.

Az időbanditákat sem szerettem, de ennél még az is jobb volt. Talán az univerzum üzenni akart Gilliam-nek, hogy mindenki jobban jár, ha el sem készíti ezt a filmet. Bárcsak hallgatott volna rá.

2019-01-13 16:03:09 [Vapiti 2018] ChYga #19

The House That Jack Built
Suspiria
Hereditary

Férfi
Rami Malek (Bohemian Rhapsody)
Steven Yeun (Beoning)
Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Női
Tilda Swinton (Suspiria)
Toni Collette (Hereditary)
Matilda Anna Ingrid Lutz (Revenge)

Fura, hogy Choi és Sin (és Kim) sztorija eddig feldolgozás nélkül maradt, nagyjátékfilmért kiált a történetük.

2018-12-23 10:54:09 Bird Box (2018) / Madarak a dobozban ChYga (3) #3

Talán nem is a logikai bukfenc a legjobb szó rá, hiszen átfogóan értem a sok blőd dologra, ami átszövi a filmet. Gondolok itt a remek döntésekre, hogy:
- "engedjünk be magunk közé egy vadidegent, és hagyjuk kószálni mindenfajta megfigyelés nélkül, elvégre egy ilyen poszt-apokaliptikus helyzetben mindenkiben meg lehet bízni..."
- vagy hogy ekkora távolságot megtenni ennyi idő alatt azzal csónakkal embert próbáló feladat lenne szerintem még blindfold nélkül is, nem ám így (a vízen töltött tapasztalatok hiányáról nem is beszélve)...
- vagy nevezzük a gyerekeket fiúnak meg lánynak (semmi értelme), hogy aztán a végén egy drámai húzás keretében a halott szereplőkről nevezhessük el őket...
- de említhetném a sztori lyukait is, hogy semmit nem tudunk meg semmiről...

Mindezek ellenére, Netflix filmeket nézve a jobbak között van (igaz nincs túl magasan a léc).

2018-12-22 10:29:05 Bird Box (2018) / Madarak a dobozban ChYga (3) #1

Kicsit a The Happening meg az A Quiet Place furcsa elegyének tűnhet a film (előbbinél jobb, utóbbival nagyjából megegyező színvonallal). Meglepően izgalmas egyébként. Ha nem lenne nyakon burítva egy nagy tál logikai bukfenccel, még négyest is érdemelt volna.

David Lynch rajongók előnyben.

2018-11-23 18:16:39 The Transfiguration (2016) ChYga (2) #1

Nem lett volna ez rossz film...
hiszen az alapötlet, miszerint azért sorozatgyilkos egy srác, mert tévképzetei szerint ő egy vámpír, tökjó. Lett volna benne potenciál, ha kiaknázzák, ám semmit nem kezdenek vele végül. Lassú, unalmas, érdektelen katyvasz, nulla karakterekkel, bosszantó kameramozgással. Talán ha kezdenek valamit a főszereplő srác figurájával, és több bepillantást nyerünk a "vadászataiba", illetve hogy hogyan éli meg azok utózengéseit, talán jobb lett volna.
...de rossz lett.

2018-11-05 20:43:14 Yoga Hosers (2016) ChYga (1) #1

Mi történt Kevin Smith-el?! Ez a film egy rossz vicc. Pedig a Tusk-ban láttam fantáziát, de ez már nekem is sok...

Néhány napja találkoztam a plakáttal, ami megtetszett. Majd amikor utánajártam miről is van szó, ez fogadott: "Egy bizarr lengyel horror-musical kannibál sellőkről". Azonnal meg kellett néznem!
Sajnos nekem túl morbid és túl szürreális volt az egész. A látvány és a színészek ugyan jók, de a szintipop szerű zene is távol áll tőlem (ami egy musical-nél azért fontos lenne, hogy szeressem). Mindenesetre értékelendőek az ilyesfajta bátor vállalkozások.

2018-10-31 12:19:03 Skate Kitchen (2018) ChYga (3) #1

Kicsit a Larry Clark-féle szörnyűségeket juttatta eszembe a film, bár azoknál azért jóval több van benne. Itt legalább akadnak szerethető karakterek, és a (javarészt improvizált) dialógusok is életszagúak. Nekem mondjuk kicsit sok volt a jeleneteket összekötő deszkázós motázs, nem is igazán értettem a funkcióját... ha volt egyáltalán. A szubkultúrát viszont ügyesen bemutatja a film. Muszáj is neki, tekintve, hogy cselekmény és mondanivaló nem nagyon akad.

2018-10-17 08:37:15 Spring (2014) / Újjászületés ChYga (5) #11

Nagyon nagy meglepetés volt ez a film! Be is került a szerelmi történet Top10-embe (annak ellenére, hogy elméletileg horror... is).
Érdekes elegy ez. Nem is igazán tudnám bekategorizálni, de ha muszáj lenne azt mondanám, ez egy romantikus film. Legalább is nagyobb százalékban az, mint bármi más.
Imádtam a film szimbolikáját, a dialógusokat, a képeket, Nadia Hilker-t, és hogy igazibb volt, mint sok másik társa, mégha azok kevésbé is rugaszkodnak el a talajtól.
Váratlanul ért, amit kaptam (többek között ezért is teszem spoilerbe ezt, mert szerintem jól tesz a filmélménynek, ha nem tudod mit várj), és teljesen megával ragadott. A zárójelenet viszi fel egyébként nálam is ötösre.

Az utóbbi idők egyik legjobb filmélménye.

2018-09-06 20:24:25 Used Cars (1980) / Tragacsparádé ChYga (3) #1

Nem váltja meg a világot Zemeckis egyik első rendezése, de egynek elmegy. Talán a legjobb szó a filmre, hogy aranyos. Kurt Russel-ről pedig ismét kiderül, hogy vígjátékokban működik leginkább.

ezeket össze lehetne fűzni egy "Neil Gaiman adaptációk" csokorba:

Egy Korn filmet én is szívesen megnéznék.

2018-07-31 23:39:02 Mute (2018) ChYga (2) #4

A film valóban irtó gyengére sikerült, de Paul Rudd sosem volt még ennyire jó! Miatta nézhető.

2018-07-26 12:54:54 Tehran Taboo (2017) / Teheráni tabuk ChYga (4) #1

Iszonyúan őszinte képet kapunk a mai Irán képmutató társadalmáról. A film három sorsot mutat be, leginkább a nők helyzetére fókuszálva, de bepillantást nyerünk más, aktuális problémákba is. És a megvalósítás! Igaz, nekem már korábban is bejött az effajta animáció (Loving Vincent, Libanoni keringő, Kamera által homályosan, stb.), de itt kimondottan jól kihasználják a kontrasztokkal, szimbolikával (állatok megjelenése) és a kiváló szín-árny játékkal.
Különleges és fontos film ez, amit mindenképp érdemes megnézni!

2018-06-22 18:38:34 Tomb Raider (2018) ChYga (2) #28

Vikander szerintem is tökéletes választás volt a szerepre... és akkor el is fogytak a potizívumok. Akartam szeretni ezt a filmet. Tényleg akartam, de nem ment.

2018-05-31 22:50:33 The Outsider (2018) ChYga (2) #3

A Netflix-nek sajnos láthatóan fontosabb a mennyiség, mint a minőség. Pedig én értékelem, hogy mernek kockáztatni (igaz, ez az ő esetükben kisebb kockázat, mint egy nagyobb stúdiónál), és új alapanyagokhoz, illetve ötletekhez nyúlni.
A Bright-hoz hasonlóan azonban ez is egy gyengébb próbálkozás tőlük. A történet nehezen áll össze koherens egésszé, a figurák súlytalanok, a több, mint két órás játékidő irtó hosszú, a film pedig unalmas. Pedig lett volna potenciál benne. Akárcsak a már fentebb említett (és még sok más) darabjukban.
Na, de hogy valami jót is mondjak: Leto nem rossz, és ha nagyon figyelek még valami sajátos atmoszférát is vélek felfedezni benne.
Kár, hogy néhány hét múlva alig fogok emlékezni rá.

Ugyan egyértelmű Neon Genesis Evangelion nyúlás volt, nekem tetszett az első rész. Benne volt az egyedi Guillermo del Toro-féle képi világ, a sötét tónus adott neki egy tökös atmoszférát, a harcok (és velük a CGI) jók voltak, de legfőképp: azt adta, amit ígért. Egy véregyszerű, ám igényesen összehozott blockbustert.

A folytatás alapkoncepciója, mi szerint a szörnyek hiányában egymás ellen fordulnak az emberek, nem lett volna rossz. Kár, hogy nem kezdenek aztán semmit vele. Helyette kapunk egy maréknyi hülyeséget (pedig az előző résznél sem épp az "okos" jelző jutna elsőként eszembe), amitől egy totál inkonzisztens folytatást lesz a Lázadás... egyáltalán, mi ez a cím? :D

Ez egy felesleges folytatás... felesleges film, amit felesleges volt megnéznem.

Elméletileg meg tudná... ám egy ilyen nyertes helyzetben én sem biztos, hogy a jövőm miatt aggódnék.

előzmény: SentryD (#63)

Aggódva ültem be a filmre. Leginkább azért, mert elképzelhetetlennek tartottam, hogy mindenkire jusson kellő idő. A film azonban minden akadályt simán vett. Több, mint zseniális! Filmtörténetileg pedig abszolút egyedülálló az, amit itt az évek alatt felépítettek. Thanos-t is szerettem, meglepően jól működött, hogy őt állították a középpontba. Személy szerint a CGI-al sem volt gondom. A poénok ellenére (mert azért volt itt is bőven) a "dark-osabb" hangulat is megmaradt.
Azt hiszem ennél jobb Marvel filmet már nem fogok látni... csillagos ötös!

2018-01-10 23:06:33 Loving Vincent (2017) ChYga (4) #1

Öröm, hogy elkészült az eredetileg rövidfilmnek tervezet Loving Vincent egész estés változata. Megérdemelte a festő ezt a remek, látványában kiemelkedően jó mozit.
Annak ellenére, hogy a történet adta "nyomozás" kissé töredezett, és megvannak a maga hiányosságai, méltó Van Gogh munkásságához. Aki kicsit is el tud merülni az impresszionizmusban, szerintem imádni fogja ezt a filmet.

2017-12-16 10:00:37 Mother! (2017) / Anyám! ChYga (4) #42

Azért a "randifilm" jelzőt erősnek érzem... :D

2017-12-15 19:04:35 [Vapiti 2016] ChYga #115

Basszus tényleg. :D

2017-12-15 11:00:45 [Vapiti 2016] ChYga #113

Tavaly miért nem volt Vapiti?

2017-11-22 16:57:54 Egy kupac kufli (2017) ChYga (3) #2

Scherer Péter tényleg jó. Bár ez az animáció abszolút gyerekeknek íródott. Nem mondom, egyszer-kétszer engem is megmosolyogtatott, de az inkább a fárasztó poénoknak és az LSD trip szerű látványnak volt köszönhető, mintsem a mély tartalomnak és üzeneteknek. Egyszerű, ám aranyos gyerekmesék egy csokorban.

Hát ez jól meglepett. A téma mondjuk jó alapot kínál (nem emlékszem, hogy láttam volna rossz idő-loop filmet), a film pedig kellőképp ki is használja. Félreértés ne essék, ez egy tucat tini-horror (igen az a fajta, ami az ezredfordulón a csapból is fojt), viszont az alaphelyzet csavar annyit rajta, hogy kiváló kikapcsolódást nyújtson. Van benne humor, lendület, kedvelhető karakterek, csattanó... meg minden ami a zsánerhez kell.

2017-11-10 10:26:48 King Jack (2015) ChYga (3) #1

Korrekt dubütfilm Felix Thompson-tól. Egy nagyon valódi coming-of-age sztori, szerethető karakterekkel, ám sajnos egy nagyon üres kerettörténettel. Erős hármasnak viszont pont elég.

2017-11-05 12:52:09 Budapest Noir (2017) ChYga (3) #5

A könyv sem volt kedvencem, de tökéletes alapot adott volna egy vérbeli noir-hoz. Ez viszont csak egy korrektül levezényelt mezei krimi (TV film színvonalon).
Nagyon nagy kihagyott ziccer.

A film minden képkockáján érződik mennyire szeretne Woody Allen darab lenni. De hiába a Manhattan-i atmoszférát megofgni próbáló monológok, az Allen-féle stílusjegyek, témák, vagy éppen karakterábrázolási módszer, sehogy nem válik olyanná, mint egy Manhattan, vagy egy Annie Hall.
Ahogy Jeff Bridges is narrálja a filmben: "Érezzük, hogy valami hiányzik..." Na ja, a film lelke. Szomorú, hogy ezt a felejthető semmit ugyanaz csinálta, aki a zseniális (500) Days of Summer-t.

2017-10-18 22:53:45 The Nightmare (2015) ChYga (2) #1

Ez sok minden volt, csak informatív nem. A jelenség tudományos oldalról történő megközelítése minimális, vagy még inkább semmilyen. Néhány "álom" megjelenítése elég tűrhető, de az interjúk többsége hiteltelen. Pedig a téma érdekes. Talán még jó is lehetett volna, ha nem csak annyi történik, hogy emberek elmesélik, milyen rosszakat álmodtak...

2017-08-31 23:13:27 Gossip (2000) / Pletyka ChYga (3) #1

Imádom az ezredforduló tinifilmjeinek hangulatát. Emiatt a film is totál nézhetővé válik. Ám ha ezt levesszük nem marad más, csak egy felejthető thriller, kiszámítható csavarral a végén.

Az, hogy könnyedebb, mint az eddigi Batman sztorik, engem sem zavart volna, de az összecsapottságára nincsen mentség. Irtó gyenge.

2017-07-13 12:58:53 Personal Shopper (2016) / A stylist ChYga (2) #1

Rég láttam ennyire semmitmondó filmet. Egyfajta művészieskedő horrorként tudnám leginkább leírni, ami lassan és céltalanul halad a semmibe. Kristen Stewart a tőle megszokott módon, egy jelentéktelen és csapnivaló alakítást nyújt (ezáltal egészen passzolva a film színvonalához). A feszültségkeltés pedig néhol még működött is. Kár érte.

Nagyon sajnálom, hogy nem moziban láttam ezt a filmet (no nem mintha lett volna rá lehetőségem). Iszonyatosan szép képekkel operál végig, már csak ezért érdemes nekiülni.
Egyébként Herzog egy másik dokuja után leltem rá erre (Into the Abyss), és bár ott sokkal érdekesebbnek tűnt a téma, mégis ezt mondanám jobbnak. Aki szereti a műfajt, és kicsit is érdekli az Antarktisz világa, ezt semmiképp ne hagyja ki!

Én úgy értelmeztem meghalt.

Na igen, Nightwing sosem volt még ilyen tökös.
De áruld már el, mitől volt elszúrva szerinted a vége?

Látta, mivel pont ma olvastam, hogy Salma Hayek-nek ajánlotta a gálán. :)

Igen, az Enemies Within valóban súlyosabb témát boncolgat, de mint filmet, a TGV-t határozottan jobbnak tartom.

előzmény: Szamár (#2)

Így végignézve a 2017-es rövidfilm jelölteket, elfogultság nélkül állíthatom, hogy a Mindenki volt valóban a legjobb. Viszont itt a La femme et le TGV, ami egyedüliként tudta volna megszorongatni Deák Kristóf filmjét. Nagyon szép képekkel dolgozik, egy csupa szív alapanyagból, egy remek színésznővel a főszerepben. A sok lehangoló jelölt között pedig mindenféleképp kiemelkedik ez a csupaszív kisfilm.

2017-02-08 11:55:11 Captain Fantastic (2016) ChYga (4) #4

Vaciláltam a négyes és az ötös között. Ez pedig leginkább Fantasztikus kapitányunknak köszönhető, aki bár erősen ellehetetleníti és rendkívül megnehezíti gyermekei későbbi életét, mégis végig szerethető tud maradni. Mortensen élete alakítását nyújta (remélem kap egy szobrocskát), életet visz a figurába. Remek feel-good családi mozi ez, ami véleményem szerint köröket ver az agyonajnározott Into the Wild-ra (ha már meg lett említve a ars poetica-i párhuzam).

2017-01-31 08:46:56 Life, Animated (2016) / Mesés élet ChYga (4) #1

Kiváló arányérzékkel összedobott film, amit remekül színesítenek a gyönyörű animációs betétek. Jó volt látni, hogy a művészetnek mekkora ereje van... ebben az esetben a Disney-nek. Újra is nézem az Oroszlánkirályt.

2017-01-21 20:17:07 The Beauty Inside (2012) ChYga (4) #1

Itt megtekinthető: https://www.youtube.com/watch?v=rbNP_c0wUxE

Az idő fölött járó lány és a Farkasgyermek után Hosoda Mamoru nagyon magasra tette a lécet, ám bőven sikerül megugrania azt jelen filmjével is. Megindító, mély, humoros és remek szimbolikával dolgozik. Az egyik legjobb filmélményem az évben.

legrosszabb szinkron evör.

2016-04-28 21:50:24 Pale Cocoon (2006) / Peiru Kokun ChYga (4) #1

Remek hangulatú anime ez lenyűgözően szép animációval. Még a kissé szürreális finálé is bejött. Csak az a borzasztóan rossz videoklip-betét ne lett volna benne...

2016-04-21 19:16:11 Identicals (2015) / Brand New-U ChYga (1) #1

Eddig a legrosszabb film az évben, ami elém került. Erőtlen színészek, silány rendezés és egy totál értelmetlen és csapnivaló forgatókönyv.

Louie Psihoyos ezúttal is egy alapos, erőteljes és őszinte dokut hozott össze. Érdekes mód, azt vártam, hogy a jelenleg kihaló félben lévő állatok bemutatásáról fog szólni, de azért itt többről van szó. Az alkotók továbbmentek, mert a film inkább szól a a teljes élővilág kipusztulásáról, arról, hogyan rohan az emberiség a saját vesztébe. Mély és elgondolkodtató alkotás, ami a The Cove-hoz hasonlóan egy "must-see" film. Mindenkinek látnia kéne.

A Him és a Her koncepciója tetszett (még ha a filmekkel magukkal annyira nem is voltam elragadtatva), de egybegyúrni a kettőt teljesen feleslegesnek éreztem.

Ugyan akadnak benne kiemelkedően kreatív részek, összességében elég unalmas. Végig az volt az érzésem, hogy ez egy negyed órás rövidfilmként mennyire zseniális lenne. Így viszont belefullad a saját erőlködésébe.
Az idei Oscar jelölt animáltak közül sajnos egyértelműen ez a leggyengébb.

2016-01-31 21:09:05 Krigen (2015) / Egy háború ChYga (3) #2

Mert valószínűleg...
A) ...ott volt az ellenség is, és együtt hullottak a civilekkel.
B) ...a légitámogatás hatására berezeltek annyira, hogy eliszkoltak a helyszínről.

Szerintem ez annyira nem is lényeges a sztori szempontjából.

előzmény: ender1112 (#1)

2015-10-09 17:21:46 Knock Knock (2015) / Kopp-kopp ChYga (3) #3

KR volt elég gyér (pedig amúgy nem szokott vele bajom lenni). de nyilván a film sem túl emlékezetes, azért egynek megteszi vasalás mellé. :D

előzmény: Killjoy (#2)

2015-10-09 15:35:12 Knock Knock (2015) / Kopp-kopp ChYga (3) #1

Keanu Reeves régen volt ilyen rossz filmben, de ennek ellenére is totál nézhető.

Szomorú, hogy végül ez a film nem született meg. Nicholas Cage ellenére is tökéletes társa lehetett volna a Burton-féle Batmaneknek. És a concept art-ot elnézve (főleg a második szkriptét) a zseniális és egyedi látványvilág abszolút kiemelte volna a többi Superman mű közül, ahogy a történet adta újítások (pl. "K" karaktere, Lex sajátos figurája, vagy akár Brainiac 3 alakja) is jónak tűntek. Úgy fest sosem fogok már jó Superman filmet látni.

2015-09-01 12:04:55 Arrugas (2011) / Wrinkles ChYga (4) #1

Jó film, de az egyik legnyomasztóbb, amivel az utóbbi időben összeakadtam.

2014-12-08 10:56:23 Tusk (2014) / Agyar ChYga (4) #2

Komolyan vehetetlen "WTF" ez a Tusk, de megmondom őszintén én élveztem. Van valami szórakoztató a beteges humorában. Vérbeli gulity pleasure, ami annyira rossz, hogy már tényleg jó (külön kiemelendő a rozmár-fight). Johnny Depp-et meg fel sem ismertem először. :D

2014-11-25 18:42:39 Lucy (2014) ChYga (2) #36

Hogy mitől bullshit? Lássuk csak...
Az amúgy jó színészek középszerű alakítását önmagában még elnézném (nem az ő hibájuk, üresek a karakterek). A semmilyen rendezést (pl. az elején a "préda becserkészése" indokolatlan volt. engem ne nézzen ennyire hülyének egy film, enélkül is értettem, hogy mi történik. ha meg csak így megy a feszültségkeltés akkor no comment.) is elviselném. De a komolyan vehetetlen sztori már kicsit sok volt (ahogy erre useless kommentje szépen rá is világít). Vagy legalábbis mindezek együtt.

Úgy gondolom elég nyitott vagyok mindenre, és még egy olyan film is simán beszippant, ahol óriás hangyák igázzák le a bolygót... persze csak ha megfelelően van felépítve. Ebben a science fiction-ben a science rész borzasztóan volt tálalva. A fiction meg önmagában kevésnek bizonyult.

Pedig bíztam benne, hogy az ötödik elemhez hasonlóan valami érdekes elegyet kapunk (bár az sem kedvencem, de egy teljesen korrekt űr-eposz), ám a Lucy féle USB metamorfózis kicsit tú máccs.

előzmény: Corso666 (#33)

2014-11-17 00:23:53 Cold in July (2014) / Rideg világ ChYga (5) #6

Először én is négyest adtam volna neki, de így jobban belegondolva nagyon megérdemli az ötöst, pont azok miatt, amiket megemlítettél.

Elvégre ha belegondolsz, a lyukak a történetben csak még életszerűbbé tették az egészet. Hiszen ha belekerülnénk egy ilyen helyzetbe, ezekre valószínűleg mi sem kapnánk választ. A kezdeti rejtély pusztán arra szolgált, hogy eljussunk az igazán súlyos dolgokig. Ez az egyedülálló narratíva valahogy megfogott. Több ilyen kéne azt mondom. Haverokkal még találgattunk is a film után, hogy vajon mi állhatott a dolgok hátterében... :D
Szóval ez az én olvasatomban inkább plusz pont, mintsem negatívum. A színészek, a remek képek, a jó hangulat, a hihetetlenül stílusos zene és minden korabeli apróság amire odafigyeltek a készítők pedig csak még inkább meggyőztek arról, hogy ez az év egyik nagy különlegessége. Tényleg az "ilyet már nem csinálnak manapság" típusú film. És bár nem hinném, hogy valaha újra fogom nézni, egynek most annyira jó volt, hogy repül a csillagos 5-ös!

előzmény: blazserbozso (#5)

2014-10-11 14:17:15 Chef (2014) / A séf ChYga (4) #1

Meglepően laza feel-good movie ez. Mondjuk valami ilyesmire is számítottam. Nagyon jó nézni annak ellenére (vagy pont azért?), hogy hiányoznak belőle a nagy katarzisok és konfliktusok. Jon Favreau viszont kiválóan hozza karakterét, a hangulat pedig remek. A végefőcímig mire elértünk már farkaséhes lettem.
Negatívum ugyanakkor, hogy nincs mélysége az egésznek és pont emiatt lesz olyan felejthető a végeredmény. Nem hinném, hogy bárki emlegetni fogja a későbbiekben. De mint mondtam: egynek tökéletesen megteszi.

Nagyon nagy csalódás. A látványra mondjuk én sem tudok rosszat mondani, de hát ez még édeskevés...
Ha nem lenne benne a Johnny-féle szál (Joseph Gordon-Levitt), egyértelműen rossznak könyvelném el. Így viszont belefér a gyengécske hármas, mert az tényleg jó volt. Annyira, hogy akár az előző rész egyik epizódja is lehetett volna.

2014-09-18 00:15:04 The Giver (2014) / Az emlékek őre ChYga (2) #3

"Aki érti a filmet az 5 pontra értékeli. Aki csak leül és bámul az 1 pontra."
Kettesnél jobbat nem érdemel, pedig én tökéletesen értettem a filmet. Ahogy a könyvet is. Ezutóbbi jó volt, a film nem az.
Értem én, hogy a történet elsősorban nem a világ kidolgozottságára, hanem a központi morális kérdésre fekteti a hangsúlyt és emiatt kellett némileg alakítani a sztorin, DE minden egyes változtatás indokolatlan és felesleges volt.
Miért kellett ennyire felhúzni a főhősök életkorát? A világot már csak a serdülő tinik menthetik meg? Jonas törékenysége és ártatlansága veszett oda, pedig az egész mű az ő karakterére és jellemfejlődésére épít. Ezt Jeff Bridges is kifogásolta, ha jól tudom. Tökéletesen megértem miért.
Aztán ott a szerelmi szál. Véleményem szerint erősebb lett volna a végeredmény nélküle, illetve, ha meghagyják a háttérben, ahogy az eredetiében is volt.
A finálé egyenesen borzasztóra sikeredett. A könyv nagyon szépen és árnyaltan hagy utalásokat és megválaszolatlan kérdéseket. Itt pedig mindent belenyomnak a képünkbe a szánkós-világmegváltós jelenettel (én pl. tökre nem így értelmeztem a befejezést).
A személytelen ellenségképet pedig felváltotta Meryl Streep karaktere, hogy még szájbarágósabb legyen az egész.
Az emlékek őre nagyon hálivúdi lett, ám sajnos negatív értelemben.

De hogy ne csak szidjam: Jeff Bridges jó volt, Alexander Skarsgård pedig mintha a lapokról lépett volna le. Pont így képzeltem Jonas "apját". Meg a zongorás jelenet is tetszett.

És mielőtt megvádolnátok, egyáltalán nem vagyok az a "könyv mindig jobb, mint a film" típusú arc. Sőt, sok esetben még jót is tesz az adaptációnak a rengeteg változtatás, példáért nem is kell messze mennem: All You Need is Kill kontra Edge of Tomorrow.
A The Giver esetében jobb lett volna, ha nem nyúlnak bele az alapanyagba, vagy egyáltalán meg sem filmesítik.

előzmény: Horusz (#2)

Furcsa egy perverzió, de valamiért élvezem az ilyen retteneteket. Ahogy BonnyJohnny is említette, annyira szar, hogy nem lehet rá egyest adni. És valóban. :D

2014-08-08 00:54:10 Locke (2013) / Locke - Nincs visszaút ChYga (5) #9

Akár harmadszorra is. :)

előzmény: dabo (#4)

2014-07-27 16:51:10 Divergent (2014) / A beavatott ChYga (2) #3

A Hunger Games-től valóban mérföldekre van, de az amúgy gyenge Burok és Lopott idő is jobban tetszett, mint ez. Shailene Woodley borzasztó választás volt Tris szerepére, a film egyik legkritizálhatóbb pontja. Csakúgy, mint a gyér forgatókönyv. Összecsapottnak éreztem, a cselekmények "gyorsan" és indokolatlanul követték egymást... némi magyarázat itt-ott jól esett volna.
Nem olvastam egyébként, szóval a filmet önmagában értékelve mondom ezt. Gondoltam majd biztosan úgy leszek vele, mint az Ender's Game-mel, hogy meghozza a kedvem a könyvekhez (mert azért ott érződik az erős alapanyag), de itt sok dolog előtt értetlenül álltam, kezdve a megkérdőjelezhető kasztrendszerrel.

2014-06-11 13:16:31 The Double (2013) / A hasonmás ChYga (3) #4

A hangulat, a színek (vagy épp azok hiánya) és a képi világ abszolút a korai Cronenberget idézte nekem. Kár, hogy azok színvonalát nem éri el. Jesse Eisenberg pedig, bár sosem volt kedvencem, kimondottan rossz ebben a szerepen. Gyenge hármas.

Del Toro és Hitchcock filmjeire tuti beülnék. Bár ezutóbbi egy sci-fi elkészítésén is gondolkodott, na arra lennék igazán kíváncsi.

Dane DeHaan valóban meglepően jól hozza az amúgy gyengécske Harry Osbornt. Nekem tetszett egyébként, bár én elfogult vagyok Pókemberrel. Valahol tökre megértem azokat, akik fikázni fogják...

2014-04-24 23:35:46 Locke (2013) / Locke - Nincs visszaút ChYga (5) #1

Egy visszafogott, valós idejű kamaradráma, melyben Tom Hardy megint megmutatja, hogy nem csak egy valaki a tömegből. Bár korai ezt még kijelenteni, tudom, de azt hiszem már meg is van az egyik vapiti jelöltem az idei évre.
Lényegében az egész film alatt azt látjuk, ahogy egy kocsiban ül, és különböző hívásokat bonyolít le, ezáltal a feszültség is hétköznapi interakciók által érkezik. Az alapszituáció ellenére gyakorlatilag három szálon fut a cselekmény (a lezárásukért külön piros pont jár), melyek totál beszippantják a nézőt. Legalábbis engem nagyon magával ragadott. És akkor itt vissza is térnék Hardy-ra, aki mondhatni a szíve-lelke ennek a filmnek, hiszen szó szerint az arcát bámuljuk másfél órán keresztül. Ez pedig egy nehéz szerep, amiben a legtöbb színész hivalkodó "körömrágós-rángatózós-kiabálós" ripacskodásban vérzett volna el, de Tom Hardy játékában nem volt hiba. Karaktere kimérten, meggondoltan viselkedik, mégis érzelmek ezernyi skálája olvasható le az arcáról.
Úgy gondolom ebből a filmből mindent kihoztak, amit lehetett. Megéri beülni rá. (Lesz magyar premier?)

2014-03-30 03:31:01 Breathe In (2013) / Kísértés ChYga (4) #3

Bár nem olyan erős, mint Drake Doremus előző munkája, a Like Crazy, azért a Breathe In sem okoz csalódást. Sőt, rá kellett jöjjek, hogy a rendező keserédesen életszerű világa nagyon bejön, mivel ezúttal is le vett a lábamról. Kevés rendező képes így elkapni az apró rezdüléseket és mozzanatokat, amik sokszor ezer szónál többet mondanak.
A makulátlan zenei aláfestés pedig, ahogy emőke is említette, csak hab a tortán. Persze nem tökéletes, akadnak hiányosságai, de eddig így is az év legjobbjai közt van nálam.

2014-03-02 10:43:55 La cara oculta (2011) / The Hidden Face ChYga (4) #3

Hát ez rendesen meglepett. Egy laza szombat esti felejthető és klisés horrort dobtam be lefekvés előtt, erre egy veszettül feszült és idegtépő thrillert kaptam, ami legalább annyira tetszett, mint a hasonló hangulatú Mientras Duermes. Úgy látom a spanyolok különösen otthonosan mozognak ebben a műfajban. A látszat ellenére, valóban érdemes lecsekkolni!

Ahogy haladunk előre, ezek a Marvel rövidek egyre jobbak lesznek. A két gyenge kezdést követően az Item 47-nek már volt egy jó alapötlete (még ha igazán jól megvalósítani nem is sikerült), az Agent Carter végre kellően képregény szagú volt, a mostani All Hail The King pedig messze a legszórakoztatóbb mind közül! Nem csak, hogy humorosabb, mellette még mintha egy Vasember 4-et is felvezetne, kijavítva a harmadik rész egyik legnagyobb hibáját. Talán mégis halad valamerre ez az egész?

2014-02-26 00:08:20 Eva (2011) ChYga (3) #2

Nagyon szerettem volna szeretni ezt a filmet, mivel az alapötlet érdekes, a sci-fiket imádom és még európai is. Mindezek ellenére egy kliséktől hemzsegő átlag ez, ami bár nem rossz, rendkívül felejthető.

A film inkább egy egyszerre könnyed és melankolikus atmoszférát próbál megfogni, itt a történet nem számottevő. Vérbeli Jarmusch hangulat, nekem nagyon tetszett. Mondhatni a legeredetibb vámpíros film a Låt den rätte komma in és a Bakjwi óta.

Hayao Miyazaki fiaként biztos nem volt könnyű dolga a rendezőnek. Látszik is, hogy próbál kilépni apja árnyékából, hiszen egy merőben eltérő hangulatú, ifjúsági animét hozott itt össze. Nekem leginkább a Tenger Zúgását juttatta eszembe és lévén, hogy a Ghibli filmek közül azt tartom a leggyengébbnek, ez a mű sem nyert meg igazán.

2014-01-22 15:11:55 [Vapiti 2013] ChYga #109

Igaz, erre nem is gondoltam.

előzmény: cucu (#107)

2014-01-22 02:43:02 [Vapiti 2013] ChYga #89

Részben igazat kell, hogy adjak Lil Martinnak, hiszen a végső 10-ből valóban nem egyenlő eséllyel indulnak a filmek (pl. Django nézettsége kétszer akkora, mint a Jagtené). Ez a Vapiti dolog akkor lenne szerintem igazán érdemi, ha az utolsó körben csak azok szavazhatnának, akik mind a 10 filmet látták.
Persze nem panaszkodok vagy ilyesmi, mert így is a legjobb filmes oldalnak tartom a Kritikus Tömeget. Ez csak egy vélemény.

előzmény: Lil Martin (#82)

2014-01-22 00:33:09 [Vapiti 2013] ChYga #77

Én leginkább a Brokent sajnálom, hogy lemaradt az Aranyról. A Női Ezüst pedig nem is igazán érdekel Luminita Gheorghiu és Greta Gerwig nélkül (azért Jessica Chastain-re dobok egyet). A Férfi Ezüst viszont roppant erős mezőny lett, ugyanígy állítottam volna össze magam is. Jobbnál jobb alakítások... nem könnyű a választás.