ChYga

Regisztráció: 2011. augusztus 22. (7 év, 1 hónap)

Nem: nem publikus

Babam Ve Oglum
Az apám és a fiam
4 2018-09-29 3,8

2018-09-06 20:24:25 Used Cars (1980) / Tragacsparádé ChYga (3) #1

Nem váltja meg a világot Zemeckis egyik első rendezése, de egynek elmegy. Talán a legjobb szó a filmre, hogy aranyos. Kurt Russel-ről pedig ismét kiderül, hogy vígjátékokban működik leginkább.

ezeket össze lehetne fűzni egy "Neil Gaiman adaptációk" csokorba:

Egy Korn filmet én is szívesen megnéznék.

2018-07-31 23:39:02 Mute (2018) ChYga (2) #4

A film valóban irtó gyengére sikerült, de Paul Rudd sosem volt még ennyire jó! Miatta nézhető.

2018-07-26 12:54:54 Tehran Taboo (2017) / Teheráni tabuk ChYga (4) #1

Iszonyúan őszinte képet kapunk a mai Irán képmutató társadalmáról. A film három sorsot mutat be, leginkább a nők helyzetére fókuszálva, de bepillantást nyerünk más, aktuális problémákba is. És a megvalósítás! Igaz, nekem már korábban is bejött az effajta animáció (Loving Vincent, Libanoni keringő, Kamera által homályosan, stb.), de itt kimondottan jól kihasználják a kontrasztokkal, szimbolikával (állatok megjelenése) és a kiváló szín-árny játékkal.
Különleges és fontos film ez, amit mindenképp érdemes megnézni!

2018-06-22 18:38:34 Tomb Raider (2018) ChYga (2) #28

Vikander szerintem is tökéletes választás volt a szerepre... és akkor el is fogytak a potizívumok. Akartam szeretni ezt a filmet. Tényleg akartam, de nem ment.

2018-05-31 22:50:33 The Outsider (2018) ChYga (2) #3

A Netflix-nek sajnos láthatóan fontosabb a mennyiség, mint a minőség. Pedig én értékelem, hogy mernek kockáztatni (igaz, ez az ő esetükben kisebb kockázat, mint egy nagyobb stúdiónál), és új alapanyagokhoz, illetve ötletekhez nyúlni.
A Bright-hoz hasonlóan azonban ez is egy gyengébb próbálkozás tőlük. A történet nehezen áll össze koherens egésszé, a figurák súlytalanok, a több, mint két órás játékidő irtó hosszú, a film pedig unalmas. Pedig lett volna potenciál benne. Akárcsak a már fentebb említett (és még sok más) darabjukban.
Na, de hogy valami jót is mondjak: Leto nem rossz, és ha nagyon figyelek még valami sajátos atmoszférát is vélek felfedezni benne.
Kár, hogy néhány hét múlva alig fogok emlékezni rá.

Ugyan egyértelmű Neon Genesis Evangelion nyúlás volt, nekem tetszett az első rész. Benne volt az egyedi Guillermo del Toro-féle képi világ, a sötét tónus adott neki egy tökös atmoszférát, a harcok (és velük a CGI) jók voltak, de legfőképp: azt adta, amit ígért. Egy véregyszerű, ám igényesen összehozott blockbustert.

A folytatás alapkoncepciója, mi szerint a szörnyek hiányában egymás ellen fordulnak az emberek, nem lett volna rossz. Kár, hogy nem kezdenek aztán semmit vele. Helyette kapunk egy maréknyi hülyeséget (pedig az előző résznél sem épp az "okos" jelző jutna elsőként eszembe), amitől egy totál inkonzisztens folytatást lesz a Lázadás... egyáltalán, mi ez a cím? :D

Ez egy felesleges folytatás... felesleges film, amit felesleges volt megnéznem.

Elméletileg meg tudná... ám egy ilyen nyertes helyzetben én sem biztos, hogy a jövőm miatt aggódnék.

előzmény: SentryD (#63)

Aggódva ültem be a filmre. Leginkább azért, mert elképzelhetetlennek tartottam, hogy mindenkire jusson kellő idő. A film azonban minden akadályt simán vett. Több, mint zseniális! Filmtörténetileg pedig abszolút egyedülálló az, amit itt az évek alatt felépítettek. Thanos-t is szerettem, meglepően jól működött, hogy őt állították a középpontba. Személy szerint a CGI-al sem volt gondom. A poénok ellenére (mert azért volt itt is bőven) a "dark-osabb" hangulat is megmaradt.
Azt hiszem ennél jobb Marvel filmet már nem fogok látni... csillagos ötös!