ChYga

Regisztráció: 2011. augusztus 22. (6 év, 3 hónap)

Nem: nem publikus

4 2017-11-07 3,8
Budapest Noir

3 2017-11-05 3,0

2017-11-22 16:57:54 Egy kupac kufli (2017) ChYga (3) #2

Scherer Péter tényleg jó. Bár ez az animáció abszolút gyerekeknek íródott. Nem mondom, egyszer-kétszer engem is megmosolyogtatott, de az inkább a fárasztó poénoknak és az LSD trip szerű látványnak volt köszönhető, mintsem a mély tartalomnak és üzeneteknek. Egyszerű, ám aranyos gyerekmesék egy csokorban.

Hát ez jól meglepett. A téma mondjuk jó alapot kínál (nem emlékszem, hogy láttam volna rossz idő-loop filmet), a film pedig kellőképp ki is használja. Félreértés ne essék, ez egy tucat tini-horror (igen az a fajta, ami az ezredfordulón a csapból is fojt), viszont az alaphelyzet csavar annyit rajta, hogy kiváló kikapcsolódást nyújtson. Van benne humor, lendület, kedvelhető karakterek, csattanó... meg minden ami a zsánerhez kell.

2017-11-10 10:26:48 King Jack (2015) ChYga (3) #1

Korrekt dubütfilm Felix Thompson-tól. Egy nagyon valódi coming-of-age sztori, szerethető karakterekkel, ám sajnos egy nagyon üres kerettörténettel. Erős hármasnak viszont pont elég.

2017-11-05 12:52:09 Budapest Noir (2017) ChYga (3) #5

A könyv sem volt kedvencem, de tökéletes alapot adott volna egy vérbeli noir-hoz. Ez viszont csak egy korrektül levezényelt mezei krimi (TV film színvonalon).
Nagyon nagy kihagyott ziccer.

A film minden képkockáján érződik mennyire szeretne Woody Allen darab lenni. De hiába a Manhattan-i atmoszférát megofgni próbáló monológok, az Allen-féle stílusjegyek, témák, vagy éppen karakterábrázolási módszer, sehogy nem válik olyanná, mint egy Manhattan, vagy egy Annie Hall.
Ahogy Jeff Bridges is narrálja a filmben: "Érezzük, hogy valami hiányzik..." Na ja, a film lelke. Szomorú, hogy ezt a felejthető semmit ugyanaz csinálta, aki a zseniális (500) Days of Summer-t.

2017-10-18 22:53:45 The Nightmare (2015) ChYga (2) #1

Ez sok minden volt, csak informatív nem. A jelenség tudományos oldalról történő megközelítése minimális, vagy még inkább semmilyen. Néhány "álom" megjelenítése elég tűrhető, de az interjúk többsége hiteltelen. Pedig a téma érdekes. Talán még jó is lehetett volna, ha nem csak annyi történik, hogy emberek elmesélik, milyen rosszakat álmodtak...

2017-08-31 23:13:27 Gossip (2000) / Pletyka ChYga (3) #1

Imádom az ezredforduló tinifilmjeinek hangulatát. Emiatt a film is totál nézhetővé válik. Ám ha ezt levesszük nem marad más, csak egy felejthető thriller, kiszámítható csavarral a végén.

2017-08-19 23:25:20 Batman and Harley Quinn (2017) ChYga (2) #2

Az, hogy könnyedebb, mint az eddigi Batman sztorik, engem sem zavart volna, de az összecsapottságára nincsen mentség. Irtó gyenge.

2017-07-13 12:58:53 Personal Shopper (2016) / A stylist ChYga (2) #1

Rég láttam ennyire semmitmondó filmet. Egyfajta művészieskedő horrorként tudnám leginkább leírni, ami lassan és céltalanul halad a semmibe. Kristen Stewart a tőle megszokott módon, egy jelentéktelen és csapnivaló alakítást nyújt (ezáltal egészen passzolva a film színvonalához). A feszültségkeltés pedig néhol még működött is. Kár érte.

Nagyon sajnálom, hogy nem moziban láttam ezt a filmet (no nem mintha lett volna rá lehetőségem). Iszonyatosan szép képekkel operál végig, már csak ezért érdemes nekiülni.
Egyébként Herzog egy másik dokuja után leltem rá erre (Into the Abyss), és bár ott sokkal érdekesebbnek tűnt a téma, mégis ezt mondanám jobbnak. Aki szereti a műfajt, és kicsit is érdekli az Antarktisz világa, ezt semmiképp ne hagyja ki!