ChYga

Regisztráció: 2011. augusztus 22. (6 év, 10 hónap)

Nem: nem publikus

4 2018-05-20 3,5
Suicide Squad: Hell to Pay

3 2018-05-16 3,9

2018-05-31 22:50:33 The Outsider (2018) ChYga (2) #3

A Netflix-nek sajnos láthatóan fontosabb a mennyiség, mint a minőség. Pedig én értékelem, hogy mernek kockáztatni (igaz, ez az ő esetükben kisebb kockázat, mint egy nagyobb stúdiónál), és új alapanyagokhoz, illetve ötletekhez nyúlni.
A Bright-hoz hasonlóan azonban ez is egy gyengébb próbálkozás tőlük. A történet nehezen áll össze koherens egésszé, a figurák súlytalanok, a több, mint két órás játékidő irtó hosszú, a film pedig unalmas. Pedig lett volna potenciál benne. Akárcsak a már fentebb említett (és még sok más) darabjukban.
Na, de hogy valami jót is mondjak: Leto nem rossz, és ha nagyon figyelek még valami sajátos atmoszférát is vélek felfedezni benne.
Kár, hogy néhány hét múlva alig fogok emlékezni rá.

Ugyan egyértelmű Neon Genesis Evangelion nyúlás volt, nekem tetszett az első rész. Benne volt az egyedi Guillermo del Toro-féle képi világ, a sötét tónus adott neki egy tökös atmoszférát, a harcok (és velük a CGI) jók voltak, de legfőképp: azt adta, amit ígért. Egy véregyszerű, ám igényesen összehozott blockbustert.

A folytatás alapkoncepciója, mi szerint a szörnyek hiányában egymás ellen fordulnak az emberek, nem lett volna rossz. Kár, hogy nem kezdenek aztán semmit vele. Helyette kapunk egy maréknyi hülyeséget (pedig az előző résznél sem épp az "okos" jelző jutna elsőként eszembe), amitől egy totál inkonzisztens folytatást lesz a Lázadás... egyáltalán, mi ez a cím? :D

Ez egy felesleges folytatás... felesleges film, amit felesleges volt megnéznem.

Elméletileg meg tudná... ám egy ilyen nyertes helyzetben én sem biztos, hogy a jövőm miatt aggódnék.

előzmény: SentryD (#63)

Aggódva ültem be a filmre. Leginkább azért, mert elképzelhetetlennek tartottam, hogy mindenkire jusson kellő idő. A film azonban minden akadályt simán vett. Több, mint zseniális! Filmtörténetileg pedig abszolút egyedülálló az, amit itt az évek alatt felépítettek. Thanos-t is szerettem, meglepően jól működött, hogy őt állították a középpontba. Személy szerint a CGI-al sem volt gondom. A poénok ellenére (mert azért volt itt is bőven) a "dark-osabb" hangulat is megmaradt.
Azt hiszem ennél jobb Marvel filmet már nem fogok látni... csillagos ötös!

2018-01-10 23:06:33 Loving Vincent (2017) ChYga (4) #1

Öröm, hogy elkészült az eredetileg rövidfilmnek tervezet Loving Vincent egész estés változata. Megérdemelte a festő ezt a remek, látványában kiemelkedően jó mozit.
Annak ellenére, hogy a történet adta "nyomozás" kissé töredezett, és megvannak a maga hiányosságai, méltó Van Gogh munkásságához. Aki kicsit is el tud merülni az impresszionizmusban, szerintem imádni fogja ezt a filmet.

2017-12-16 10:00:37 Mother! (2017) / Anyám! ChYga (4) #42

Azért a "randifilm" jelzőt erősnek érzem... :D

2017-12-15 19:04:35 [Vapiti 2016] ChYga #115

Basszus tényleg. :D

2017-12-15 11:00:45 [Vapiti 2016] ChYga #113

Tavaly miért nem volt Vapiti?

2017-11-22 16:57:54 Egy kupac kufli (2017) ChYga (3) #2

Scherer Péter tényleg jó. Bár ez az animáció abszolút gyerekeknek íródott. Nem mondom, egyszer-kétszer engem is megmosolyogtatott, de az inkább a fárasztó poénoknak és az LSD trip szerű látványnak volt köszönhető, mintsem a mély tartalomnak és üzeneteknek. Egyszerű, ám aranyos gyerekmesék egy csokorban.

Hát ez jól meglepett. A téma mondjuk jó alapot kínál (nem emlékszem, hogy láttam volna rossz idő-loop filmet), a film pedig kellőképp ki is használja. Félreértés ne essék, ez egy tucat tini-horror (igen az a fajta, ami az ezredfordulón a csapból is fojt), viszont az alaphelyzet csavar annyit rajta, hogy kiváló kikapcsolódást nyújtson. Van benne humor, lendület, kedvelhető karakterek, csattanó... meg minden ami a zsánerhez kell.