EstiKornél

Regisztráció: 2011. augusztus 9. (12 év, 7 hónap)

Születési év: 1988

The Prestige
A tökéletes trükk
5 2012-03-24 4,4

2012-06-26 03:59:17 Cube (1997) / Kocka EstiKornél (3) #18

Érdekes ötlet, nagyrészt le is kötött, de valami annyira irritálóan modoros volt az összes színész - a Worth-öt alakítót kivéve -, ami számomra szinte teljesen megölte a film hangulatát. Nem tudom, mikor láttam ennyire pocsék alakításokat.

2012-03-24 03:31:21 John Carter (2012) EstiKornél (3) #12

Ezzel kapcsolatban tartom azt, amit korábban mondtam: ma már sok minden naivitásnak és hiteltelennek hat, de a sztori írásakor semmi furcsaság nem volt ebben. Kicsit megismerkedve a könyvvel, a marsi emberek például tojással szaporodnak, de ettől még Carternek normális módon születik gyereke a hercegnőtől, ez is trehányságnak tűnhetett volna filmre véve, pedig csak hű lett volna a könyvhöz.
Ahogy telik az idő, egyre jobb szívvel gondolok rá vissza, és nagyon meglep ez a hatalmas bukás.

előzmény: mzsofi (#11)

Megható és szomorú történet egy nyughatatlan emberről, aki akkor sem tudott élni a boldogságával, mikor az már az ölében hevert. Minden a kis dolgokon múlik. Giamatti és Hoffman remekelnek. Keserédes mese.

Kár, hogy csak az indulat dominál a film osztályozásával kapcsolatban, mikor ez semmi más, csak egy kedves és buta amatőr próbálkozás, ami szimplán rossz, de van valami proli bája. Egyszóval semmiképpen sem nézhetetlen. Egy kordokumentum, ha úgy tetszik. Gerencsér végig rendkívül lelkes, bár ez se a tehetség, se a koncepció hiányát nem pótolja, de egy blődli az egész, nem szabad komolyan venni.

2012-03-21 03:23:20 50/50 (2011) / Fifti-fifti EstiKornél (3) #22

Sajnos komolyat csalódtam a filmben, egyszerűen nem tudott lekötni. Rogen újfent baromi idegesítő, Gordon-Levitt ugyan szimpatikus, de kicsit súlytalan a film, se a drámai, se a könnyedebb vonalon nem határozza el magát, és így két szék között a padlóra esik.

A film eleji megőrülés kicsit erőltetett, de végig remek a főszereplő.
A végét viszont nem tudom hova tenni, egyik magyarázat sem tuti. Persze, így külön izgalmas.

2012-03-21 03:18:02 The Nines (2007) / A kilencek EstiKornél (4) #5

Végig nagyon jó, kár, hogy a konklúzió erősen lehúzza a végső értékelést. Egyszerűen kiábrándító a megoldás.

2012-03-21 03:16:50 From Hell (2001) / A pokolból EstiKornél (4) #18

Depp egyik legjobb alakítása. Komor hangulat, azonnal berántó légkör és a megfelelő helyeken a fantázia dominál a valóság helyett. Az egyik legjobb képregényfilm.

Sajnos erősen elfáradt mindenki a harmadik részre, alig-alig csillan fel valami abból a szórakoztató humorból, ami az első kettő részt jellemezte. NPH még csak-csak hozza magát, de rajta kívül mindenki úgy viselkedik, mintha egy kötelező, kibekkelhetetlen haknin venne részt.
Trejo csak-csak elmegy 3 mondatos banditaszerepekbe, de rég láttam komoly filmben ennyire rossz alakítást.
Jól indul, és később is vannak jó pillanatok - NPH, főleg ahogy a való életbeli társával is marhul egyet, a gofrisütő gép, a Mikulás lelövése -, de nem jó film, sőt. A 3d-s marhulás sem sokáig vicces. Kár ezért a trilógiazáróért.

Nem könnyen tudok hasonlóan erős hangulatú filmet mondani. Az explicite erőszak, a szikár táj, Egyszemű karaktere és a végső tanulság: egyszerűen gyönyörű és fenséges. Winding Refn ezzel a filmmel és a Drive-al rögtön kedvenc rendezőim közé emelkedett, bár a Bronsont nem sikerült megszeretnem, és elismernem is csak Hardy alakítása miatt.
Van az úgy, hogy egy film egyszerűen fejbe kólint a hangulatával, és örök nyomot hagy. Hátborzongató utazás.