Lanie

Regisztráció: 2011. július 27. (6 év, 10 hónap)

Nem: nő

Ég Man Þig
Emlékszem rád
3 2018-04-19 2,8

2018-05-15 22:00:17 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben Lanie (3) #23

Nekem mondjuk pont nem lovagolta meg az érzelmeimet túlságosan, nem is tudom mi mást írhatnék arra, hogy a főszereplőnk nagyon jó színésznő, de még így sem az a film ami bennem maradna hosszú napokig. Sőt, elmegyek aludni és holnap már nem is fogok gondolni rá, hiába az elviekben felzaklató alaptéma meg a direkt érzelmeket korbácsoló halott gyermek

2018-05-06 11:41:30 Verónica (2017) Lanie (3) #2

Hú nem tudom eldönteni, hogy hármast vagy kettest kapjon. Bizonyos helyzeteket olyan gagyin oldottak meg, hogy nem tudtam nem unni de úgy elég erőteljesen. Viszont, az ijesztegetős misztikus jelenetek, amikor mutattak is belőlük valami konkrétat, az beza látványos.

Furák ezek a Maze Runner filmek, rányomom a hármast mert nem nézném akármikor újra, de attól függetlenül mégis kiemelkedik a sok hasonló közül. Valóban nem váltja meg a világot, de szórakoztató és az alap mondanivaló; a tipikus soha ne add fel mellett jelenleg a nekem nagyon tetsző, ne hagyd hátra a szeretteidet/barátaidat volt.

2018-04-13 21:14:55 Wildling (2017) Lanie (4) #1

A végére egy kicsit túlzottan fentezi lett az egyébként nagyon szuper thrillerből. Valószínűleg, ha nem lennék péntek este ennyire kómás akkor előbb is kitalálható lett volna, hogy miről is fog szólni így viszont kellemesen meglepő, nem is olyan lassan építkező filmet kaptam. Valahol a három és félnél áll nálam, de a szuper szereplők, a jó alaptörténet és a fantasztikus Liv Tyler miatt megkapja a négyest tőlem.

40 perce nézem de erős a gyanúm, hogy ez nem az én filmem (szerkesztek majd ha sikerült végignéznem). A gond nálam a gyerekekkel (és a baromi rossz színészi alakításokkal) van. Szeretem a kalandfilmeket, szeretem coming of age sztorikat és a drámákat is, de egy nagy halom pár éves gyerek ilyen koncentrációban az életkedvemet is elveszi, nem hogy beindulna nálam bármilyen anyai ösztön. Ismétlem magam; ez valószínűleg nem az én szívemhez szóló film.
Szerk: Na hát én leszek az a szívtelen állat akinek ez a film rossz, számomra semmit nem adott a megnézése. Az egyetlen pozitívuma Dafoe.

2018-03-06 17:08:29 My Friend Dahmer (2017) Lanie (4) #1

A film nézése közben elég könnyű beleveszni abba a ténybe, hogy egy elveszett tinédzsert látunk, tehát első körben spoileresen és kissé nyersen Dahmer felnőtt életéről írnék.
A film Jeffrey Dahmer fiatal éveit követi az első gyilkosságáig, amit 18 évesen követ el a szülei válásakor. Dahmer 1978 és 1991 között összesen 17 embert ölt meg, akik egytől egyig fiatal fiúk és férfiak voltak. A milwaukee kannibálként emlegetett férfi többek között azért lóg ki a sorozatgyilkosok népes táborából mert áldozatait amolyan élő zombikként szerette volna megtartani maga mellett társakként (persze mindhiába), savat fecskendezett az agyukba, megerőszakolta, megkínozta, majd felfalta áldozatai különböző testrészeit. A megmaradt testet feloldotta savban vagy a hűtőjében helyezte el, abban a hiszemben, hogy így az áldozatok örökre vele maradnak. 1991-ben végül egy férfi sikeresen kiszabadult Dahmer otthonából és értesítette a rendőrséget, akik bizarr fényképekkel teli lakásban találták magukat.
Az a tény, hogy a főszereplőnk egy Dizni szökevény, eléggé meglepett a film megnézése után. A fiatal színész remek munkát végzett, végig éreztem a visszafogott dühöt és tehetetlenséget, azt a megmagyarázhatatlan dolgot, ami tudod hogy ott van benne jó pár emberben, mégsem tudod megmondani, hogy mi olyan furcsa.
Olvastam valahol, hogy a Dahmert valaha ismerők is megdöbbentek azon, milyen jól hozta a fiú a karaktert, a járásában, a testtartásában, a manírjaiban is ráismertek. A film megnézése előtt, pont órákat töltöttem el olyan videókat nézegetve, ahol a karakterét, gyerekkorát és szokásait firtatják, azt kell hogy mondjam, hogy egytől egyig találkoztam velük a filmben (osztálytársak és mások előtt való produkálás, kezdődő alkoholizmus vagy a képekről kisatírozott fejű Dahmer, amit az egyik osztálytárs akkoriban még viccesnek, utólag kevésbé annak tart.)
Természetesen nem ajánlom azoknak, akik kifejezetten gore filmre vágynának, hiszen ez egy "eredettörténet", valami olyan lassan csordogáló dolog, amihez kell figyelem és megértés is. Nem túl véres, nem túl bizarr, és valahogy mégis azzá válik, ahogy megismered az ifjú milwaukee kannibál életét és rájössz, milyen hétköznapi életet élő, szomszéd fiú külsejű ember is képes azzá válni, amivé Jeffrey Dahmer vált.

Azon kívül, hogy rendkívül szerelmes vagyok Ben Mendelsohnba, semmi kiemelkedőt nem tudok írni a filmről. Egy gyenge hármasra Oldman miatt simán értékeltem volna, aztán jött az a bizonyos metrós jelenet.. a kislány.. a fekete srác... te jó ég, ekkora égbekiáltó gagyiságot azért már elég rég láttam egy egekig magasztalt filmnél.
Hát ezt nem nézném meg még egyszer még véletlenül sem.
Szerk; három részletben sikerült megnéznem, mert mindig sikerült valami sokkal érdekesebb dologra lelnem magam körül mint a film. Meh.

Nekem bejött, valóban egy felnőtt mese ez, minden perce elüt a realitástól, de nem is képzeltem magam elé semmi mást mint egy fordított dark kis hableányt.

2018-02-11 19:50:30 The Ritual (2017) Lanie (3) #3

Mondjuk ritka az a film aminek az eleje szar és a vége jó, szóval ez sem kivétel ez alól. Az eleje nagyon remek hangulatú, szinte én magam is ott éreztem magam a nedves párás vadonban, de a végére... Nem tudom, hogy lehet ennyire elrontani valamit. Sokkal jobban szeretem amikor misztikus/titokzatos marad végig a hangulata direkt és borzasztó magyarázat nélkül.

Valóban az önzésé a főszerep, kissé érdekesen építették fel a karaktereit ilyen szempontból. A négyest azért adom meg rá, mert annyira felkeltette az érdeklődésemet a téma, hogy szívesen elolvasnék cikkeket és könyveket a témában.