Xuja

Regisztráció: 2011. július 5. (6 év, 1 hónap)

Születési év: 1993

1 2017-06-25 1,9
Take the Money and Run
Fogd a pénzt és fuss!
4 2017-06-18 4,3
Chi trova un amico, trova un tesoro
Kincs, ami nincs
4 2017-06-13 4,2
Pari e dispari
...és megint dühbe jövünk
4 2017-06-11 4,1
Wonder Woman

4 2017-06-10 3,6
I due superpiedi quasi piatti
Bűnvadászok
3 2017-06-01 4,2
Lo chiamavano Trinità
Az ördög jobb és bal keze
3 2017-05-31 3,8
Altrimenti ci arrabbiamo!
Különben dühbe jövünk
3 2017-05-30 3,9

Nagyon tetszik Allen humora, de ettől függetlenül ez inkább egy gegparádé, mint egy kész vígjáték (de annak kiváló !). Ez a narráció szerintem kicsit felemás ötlet volt, valahogy szárazabb lett tőle a film, vagy nem is tudom.

Csabagával értek egyet: a főszereplő páros pokolian szórakoztató, együtt sziporkáznak a vásznon, az utolsó félóránál viszont erőteljes ásítozásba kezdtem. Persze, az sem rossz, meg a vége szerintem nagyon frappáns lezárás, és a korban mindenképpen úttörő dolog volt nem is mutatni a főszereplőket a kulcsjelenetnél
(bár ebben nem vagyok biztos, szóval valami filmes szaki kijavíthat).
Igazából aranyos kis filmecske, semmi több (messze nem Capra legjobbja).

Ez is méltán megbecsült. Hamisítatlan B filmes szórakozást nyúlt, teljesen agyament sztori és szereplők, a végén pedig a fordulatnál az a húbazdmeg érzés..

Az egyik legjobb filmje a párosnak, végig emblematikus szövegek és poénok társulnak a kellemesen agyament (de nem buta) sztori mellé.

2017-06-12 12:56:10 Wonder Woman (2017) Xuja (4) #36

Az elején kicsit megijedtem, mert elég suta a felvezetés, de aztán szépen magára talál a film, és egy megindító, grandiózus, érzelmes és izgalmas szuperhőseposzt kapunk. A végén viszont megint kilóg a lólába főgonosz megcsavart kiléte egy felesleges fordulat, ráadásul úgy ánblokk máshogy oldottam volna meg ezt az egészet.. Szóval kicsit felemás az összkép, szerencsére azért a pozitív dolgok vannak túlsúlyban.

Kicsit lassan indul be, de aztán nagyon jól szórakoztam (egészen a krimiszálig). A nyomozós rész lapos, ötlettelen és semmi pluszt nem ad a filmhez. Kár, mert addig kifejezetten ötletes és vicces.

A zenéje igazi klasszikus, azonban elég blőd néhol. Mi ez a főgenya?? A sztori szódával elmegy.

Talán a legkreatívabb westernje a párosnak, tele van jó ötlettel és poénnal. A filmzene is tetszetős. Ugyanakkor a spagetti-westernekre jellemző lassúság már nem áll mindig jól neki, mivel ez már inkább a vígjátékra hajaz.

2017-03-02 16:35:50 Moonlight (2016) / Holdfény Xuja (?) #52

"Ugyanannyira nem szeretném látni két számomra csúnya nő intim megnyilvánulásait sem, mint ahogy két férfiét"

Azért én érzek némi különbséget. Az első esetben te magát a nemi érintkezést legitimálod, csak a nők számodra nem vonzóak, és így végül taszító lesz a dolog. A második esetben viszont magával az érintkezéssel van bajod, holott szerintem magában egy meztelen férfitest látványa semleges a számodra. Akkor miért nem semleges egy ilyen jelenetet nézni? Persze, ez még nyilvánvalóan kevés a homofóbiához, de azért elgondolkodtató, hogy mi az oka neki.

2016-12-04 22:25:53 Arrival (2016) / Érkezés Xuja (5) #45

Nem azért zseniális, mert annyira eredeti és formabontó, hanem mert zseniálisan vitelezi ki azt, amire vállalkozott. A filmvégi emocionális tetőpont gyönyörű.