Xuja

Regisztráció: 2011. július 5. (8 év, 2 hónap)

Születési év: 1993

How the Grinch Stole Christmas
A Grincs
2 2018-12-22 3,0

2019-09-15 11:43:34 Good Boys (2019) / Jó srácok Xuja (4) #4

Meglepően szórakoztató kis filmecske. A legnagyobb előnye hogy rövid és veszettül pergős, lassabb tempónál azért már kiütköznének a hibái annyira, hogy zavaró lenne. Például az, hogy egy-egy poén elsőre még vicces, még talán másodjára is, de a harmadik után már inkább fárasztó. Főleg a szexjátékos vicceket tolták túl (de ezeken is lehet azért hangosan röhögni). Néha parolázik a drámával is, ami meg szerintem nem illene annyira ide, és az eredmény is felemás. Gyenge négyes, az is elsősorban az energikussága miatt.

Szerintem ez nem csupán a korszak egyik legjobbja (mondom ezt úgy hogy hatalmas lemaradásom van mostanság a pár éves filmekkel), hanem Tarantino top 3 filmjébe is befér. Lenyűgöző atmoszféra, ikonikus jelenetek, a párbeszédek minden szava arany szokás szerint. És igen, a történetmesélés az itt gyökeresen más, mint eddig, nem is szabad hagyományos szemmel nézni, mert akkor lehet csalódás.

Betonközepes. Klisés, kiszámitható egészen a végéig, ahol azonban van egy ügyes megoldás (ezért is jár a 3-mas osztályzat). A milliő bemutatása sem rossz, de ez max barátnővel nézős legyen, mert nem sokat ad.

Infantilis, bárgyú baromság. A történet szinte nulla, értem én hogy gyerekfilm, de azért na. Ezen kivül hiába kapunk intenziv, szinte folyamatos poénáradatot, ha egyszerűen nem ülnek a viccek. Sokszor volt az az érzésem, hogy kicsit lassabb tempóval esetleg jobban betalált volna a film, lett volna idő megemészteni a látottakat. Karakterek is fantáziátlanok, igazából ami miatt nem nézhetetlen az az, hogy az alapsztori viszonylag jól kitalált (bár messze nem teljesen kiaknázott), és pár úgymond kötelező körös poént sikerült egész jól elsütni (pl a csaj életkora). De ha ilyen az első rész, milyen a folytatás?

2019-08-12 17:19:31 The Proposition (2005) / Az ajánlat Xuja (5) #62

Melankolikus western remekmű, egyszerre gyönyörű és brutális. Valahogy egy vérmocskos, viszonylag egyenes vonalvezetésű bűnös élvezetre számitottam, és jóval többet kaptam annál. Nick Cave nagy történetmesélő! (Ezt már nem csak a számai bizonyitják). És micsoda élmény Dirty Three-t hallgatni filmzeneként (ugye Warren Ellis közreműködött a soundtrack-ben).

2019-01-01 15:56:46 Aquaman (2018) Xuja (3) #9

Lenyűgöző látványvilág és viz alatti univerzum, de minden más max közepes. A történet bugyutasága még a zsáneren belül is bántóan megmosolyogtató, a rendezés is érdekes (mik voltak azok a flashbackek, basszus?). Azért minden hibája ellenére kikapcsolt aggyal egyszeri szórakozásnak elmegy.

2019-01-01 15:51:02 Die Hard (1988) / Drágán add az életed! Xuja (5) #37

Legjobb karácsonyi film! :D

2019-01-01 15:46:33 Elf (2003) / Mi a manó? Xuja (3) #4

Igazából aranyos kis bugyutaság. A sztori még egy ilyesmi meséhez képest is kifejezetten ostoba, plusz a végén megkapjuk a szokásos karácsonyi giccset. Ellenben viszont Ferrell hozza a szokásos szerencsétlen figurát, és néha akkora jelenetei vannak, mint a ház (pl amikor elkezd melózni az 'Északi-sarkon"). Szóval pár jó jelenet megmenti.

Gyerekként szerettem, de ennek ellenére igencsak fázva kezdtem neki az újranézésének.. Sajnos igazam lett. Maniros, bugyuta történet, rengeteg giccsel (ami a végére tetőzik be úgy istenesen). A "fordulat" egy igazi forgatókönyvirói baklövés, egész egyszerűen átgondolatlan az egész (bár itt a film többi része sem kivétel). És hát a poénok.. Carrey sem menti meg a filmet, a játékidő nagy részét végigripacskodja. Néhol egész szórakoztatóan (ezért jár a kettes osztályzat), általában viszont csak simán fárasztó. A versben beszélő narrátornak meg faszkorbácsot!

2018-12-14 19:08:35 Mission: Impossible (1996) Xuja (4) #39

Jó kis szórakozás, de a közepén levő akciójelenetet (ami méltán filmtörténeti jelentőségű) leszámitva nem hagy mély nyomot mint akciófilm. A kellemesen csavaros forgatókönyv húzza fel négyesre.