Xuja

Regisztráció: 2011. július 5. (6 év, 5 hónap)

Születési év: 1993

5 2017-07-09 3,8
The Little Mermaid
A kis hableány
5 2017-06-25 3,9

Gyerekek, ez ütött! Pedig tényleg egy kliséhalmaz az egész, de mégis, roppant szórakoztató Jackson és Reynolds párosa, az akciók izgik, vagányak a betétdalok, Salma Hayek frenetikus nyúlfarknyi kis szerepében és az egész egy nagyon szerethető oldszkúl katyvasz. Tiszta lelkiismerettel húzom be a négyest.

Nagyon tetszik Allen humora, de ettől függetlenül ez inkább egy gegparádé, mint egy kész vígjáték (de annak kiváló !). Ez a narráció szerintem kicsit felemás ötlet volt, valahogy szárazabb lett tőle a film, vagy nem is tudom.

Csabagával értek egyet: a főszereplő páros pokolian szórakoztató, együtt sziporkáznak a vásznon, az utolsó félóránál viszont erőteljes ásítozásba kezdtem. Persze, az sem rossz, meg a vége szerintem nagyon frappáns lezárás, és a korban mindenképpen úttörő dolog volt nem is mutatni a főszereplőket a kulcsjelenetnél
(bár ebben nem vagyok biztos, szóval valami filmes szaki kijavíthat).
Igazából aranyos kis filmecske, semmi több (messze nem Capra legjobbja).

Ez is méltán megbecsült. Hamisítatlan B filmes szórakozást nyúlt, teljesen agyament sztori és szereplők, a végén pedig a fordulatnál az a húbazdmeg érzés..

Az egyik legjobb filmje a párosnak, végig emblematikus szövegek és poénok társulnak a kellemesen agyament (de nem buta) sztori mellé.

2017-06-12 12:56:10 Wonder Woman (2017) Xuja (4) #36

Az elején kicsit megijedtem, mert elég suta a felvezetés, de aztán szépen magára talál a film, és egy megindító, grandiózus, érzelmes és izgalmas szuperhőseposzt kapunk. A végén viszont megint kilóg a lólába főgonosz megcsavart kiléte egy felesleges fordulat, ráadásul úgy ánblokk máshogy oldottam volna meg ezt az egészet.. Szóval kicsit felemás az összkép, szerencsére azért a pozitív dolgok vannak túlsúlyban.

Kicsit lassan indul be, de aztán nagyon jól szórakoztam (egészen a krimiszálig). A nyomozós rész lapos, ötlettelen és semmi pluszt nem ad a filmhez. Kár, mert addig kifejezetten ötletes és vicces.

A zenéje igazi klasszikus, azonban elég blőd néhol. Mi ez a főgenya?? A sztori szódával elmegy.

Talán a legkreatívabb westernje a párosnak, tele van jó ötlettel és poénnal. A filmzene is tetszetős. Ugyanakkor a spagetti-westernekre jellemző lassúság már nem áll mindig jól neki, mivel ez már inkább a vígjátékra hajaz.

2017-03-02 16:35:50 Moonlight (2016) / Holdfény Xuja (?) #52

"Ugyanannyira nem szeretném látni két számomra csúnya nő intim megnyilvánulásait sem, mint ahogy két férfiét"

Azért én érzek némi különbséget. Az első esetben te magát a nemi érintkezést legitimálod, csak a nők számodra nem vonzóak, és így végül taszító lesz a dolog. A második esetben viszont magával az érintkezéssel van bajod, holott szerintem magában egy meztelen férfitest látványa semleges a számodra. Akkor miért nem semleges egy ilyen jelenetet nézni? Persze, ez még nyilvánvalóan kevés a homofóbiához, de azért elgondolkodtató, hogy mi az oka neki.