Xuja

Regisztráció: 2011. július 5. (10 év)

Bemutatkozás

öncélú, öntörvényű, örökké örömtelien ökörködő

Születési év: 1993

4 2021-07-06 3,9
Gycklarnas afton
Fűrészpor és ragyogás
4 2021-07-05 4,1

Elképesztően feszült, kellemesen nyomasztó, zseniális forgatókönyvű thriller emlékezetes dialógusokkal és rutinos kézzel ledelegált rendezéssel. Ray Milland remekel az aprólékos, megfontolt és intelligens pszichopata szerepében, Grace Kelly és a nyomozó ehhez csak asszisztál, de ők is rendben vannak. Formailag talán kevésbé remekmű (párszor nekem is feltűnt a gyengébb vágás), de ettől még bőven ötös.

Én inkább azon akadtam fel, hogy egy leszbikus játékfilmben miért a nők kinézete a legfontosabb, de akkor folytassátok a másik mentén ;)

2021-07-26 16:03:35 Till Death (2021) Xuja (?) #1

Róka kisasszony mennyit fejlődött a Transformers óta?

2021-07-26 14:33:40 [Olimpia (Tokió 2020)] Xuja #35

Azért 2016-ban bejutottunk a legjobb 16 mezőnyébe, meg most is továbbjuthattunk volna egy gyengébb csoportból. De az tény, hogy a kormánysajtó által "sugallt" focireneszánsz a fasorban sincs.

Amúgy bármennyi érmet szerzünk is, szerintem messze nem lesz most olyan ömlengés a sajtóban, mert az olimpia szimplán jóval kevesebb embert mozgat meg, mint az EB.

2021-07-26 11:53:21 [Olimpia (Tokió 2020)] Xuja #21

Igen, ez nagyon érezhető. Pl Gergőnél 6-6-os állásnál egy ki-ki meccsen mondja a szpíker hogy kézben tartja a meccset, aztán a döntőben még reménykedik 9-14-nél is, a mostani Márton Anna meccsen is 8-14nél mondja hogy baj van, pedig már rég elúszott.. Ja meg Kozma Dominik úszása utáni nyilatkozatánál is milyen finoman utalt a riporter hogy kicsit elmaradt a várttól, erre Dominik meg megmondta őszintén hogy ez kb vállalhatatlan volt amit úszott :D

Régen ez biztos nem volt így (ennyire), az eddigi olimpiákon reálisan közvetítettek és tudták az esélyeket. Nehéz ebbe nem belelátni a politikát.

előzmény: Kempesbaba (#20)

2021-07-26 09:50:57 [Olimpia (Tokió 2020)] Xuja #18

A mai vízilabdához:

1: egyre jobban idegesít ez a játékvezetés,mi ez már hogy 20s van hátra, akk adunk egy kiállítást a hátrányban levő csapatnak a semmire, hogy legyen esélyük, mert miért ne..
2. a stúdióban megint megmagyarázzák hogy miért jó a döntetlen (nem, nem jó végig 2-vel vezetve), ez most már egy ilyen magyaros szokás lesz hogy a döntetlent is győzelemként kezeljük?

2021-07-25 09:53:13 [Olimpia (Tokió 2020)] Xuja #4

Ez a párbajtőr elég idegőrlő egy sportág.. :D

Én adnám, ha lenne.

előzmény: gaben (#13976)

2021-07-24 18:04:26 Liliomfi (1954) Xuja (4) #9

Elég nehezen indul be, el is könyveltem hamar erőltetett, romantikus gagyiságnak némi (sok) ripacskodással. Mihelyt viszont Badacsonyba evickél a történet, valósággal szárnyra kap a film és egy fergeteges átverős komédia lesz belőle (a'la Lenni vagy nem lenni) mesteri rendezéssel, hamisítatlan magyaros atmoszférával és Darvas jutalomjátékával, de a többieket is megkedveltem (egyedül Dajka alakítása nem tetszett annyira). A végére megint kissé visszavesz a tempóból, de egy elegáns csavarral ismét sikerül megkoronázni a látottakat. Szóval ez egyelőre egy stabil négyes, de ha majd újranézéskor az elejére is rá tudok hangolódni, mehet ez feljebb is..

Jól összerakott, izgalmas noir emlékezetes karakterekkel és alakításokkal. Az alvilági miliő és becsületkódex megkapó bemutatása mellett Widmark és Ritter is remekel a szerepében, előbbihez talán a műfaj egyik legmeghatóbb jelenete is kapcsolódik.

A vitához bekapcsolódva: szerintem abszolút noir, ha ez nem az, akkor mondjuk a hasonlóan alvilági főszereplőt felvonultató Búcsúlevél (aminél senki sem kérdőjelezte meg a film noir jelleget) miért az? Mindkét főszereplő ellentmondásos alak, az egyik ugye hivatásos bűnöző, a másik pedig kommunista ügynök, mégha nem is tud róla. A fajtatiszta thrillernél átlagemberek kerülnek zűrbe, egyértelmű, ki a jó / rossz, de javítsatok ki, ha rosszul gondolom.