ChrisAdam

X-Men

2016. június 5.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 X-Men: Days of Future Past (2014)
X-Men: Az eljövendő múlt napjai
Bryan Singer akciófilm, dráma, fantasy, ... 586 3,8 A legjobb X-film. 80%
2 X2 (2003)
X-Men 2.
Bryan Singer akciófilm, kalandfilm, sci-fi, ... 831 3,7 Szinte holtversenyben Az eljövendő múlt napjaival, remek atmoszféra, hangulat, karakterek, nagyon passzol benne minden. 80%
3 X-Men: First Class (2011)
X-Men: Az elsők
Matthew Vaughn akciófilm, kalandfilm, sci-fi 774 3,8 Működő dráma, szép felvezetés, karakterábrázolás. Méltó eredettörténet. 75%
4 The Wolverine (2013)
Farkas
James Mangold akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 464 2,8 Habár ezt a filmet majdnem mindenki elítéli, én mégis remekül szórakoztam rajta. A leglátványosabb X-film. 60%
5 Deadpool (2016)

Tim Miller akciófilm, sci-fi, vígjáték 630 3,7 Kár, hogy belefullad a poénokba. 55%
6 X-Men Origins: Wolverine (2009)
X-Men kezdetek: Farkas
Gavin Hood akciófilm, fantasy, sci-fi, ... 784 3,2 Remekül kezdődött, kitűnő alapra épített, de csúnyán elrontott fináléval megáldott alkotás. 45%
7 X-Men (2000)
X-Men - A kívülállók
Bryan Singer akciófilm, kalandfilm, sci-fi, ... 949 3,7 Unalmas, egyszerű, de hangulatos film. Ez viszont kevés. 40%
8 X-Men: The Last Stand (2006)
X-Men: Az ellenállás vége
Brett Ratner akciófilm, sci-fi, thriller 748 3,5 Szinte minden szempontból rossz film, látvány, történet, karakterek - mindenhogyan elhasalt. 35%
9 X-Men: Apocalypse (2016)
X-Men: Apokalipszis
Bryan Singer akciófilm, sci-fi 329 3,0 Látványzúzda, lélek nélkül, avagy a "hogyan tiporjuk sárba kedvenc karaktereinket?" sorozat folytatása. 35%

Top 2016 - magyar bemutató szerint (frissülő)

2016. március 3.

1 Room (2015)
A szoba
Leonard Abrahamson dráma 450 4,3 Velőtrázó történet, sokkoló alakítások, fordulatok, az egyik legjobb dráma az utóbbi években. 100%
2 The Revenant (2015)
A visszatérő
Alejandro González Iñárritu dráma, kalandfilm, western 650 3,9 Leonardo DiCaprio emberfeletti mutatványa, a film mégsem ezért olyan elképesztően jó - hanem mert gyönyörűen van fényképezni és egy grandiózus történetet mesél el monumentális eszközökkel. 95%
3 Zootopia (2016)
Zootropolis - Állati nagy balhé
Byron Howard - Jared Bush - Rich Moore akciófilm, animáció, kalandfilm, ... 475 4,2 Újabb zsenialitás a Disneytől, ilyen jókat még nem nevettem animációs filmen! Rendkívül kreatív, jó szövegek, természetesen oda és vissza szerethető karakterek, no meg remek mondanivaló kellő aktualitással. 95%
4 Mustang (2015)

Deniz Gamze Ergüven dráma 158 4,0 Fájdalmas, húsbavágó élmény katartikus fináléval. 90%
5 Brooklyn (2015)

John Crowley dráma, szerelmi történet 229 3,8 Nagyon betalált ez a film, különleges, jó érzésű dráma. Kiválóan ébreszti fel az 50-es évek hangulatát. 85%
6 The Hateful Eight (2015)
Aljas nyolcas
Quentin Tarantino dráma, thriller, western 671 4,0 Hangulatos kamaradarab sztárparádéval. 80%
7 Hail, Caesar! (2016)
Ave, Cézár!
Ethan Coen - Joel Coen vígjáték 261 3,3 George Clooney, Josh Brolin zseniális, hibátlan operatőri munka, remek hangulat, pazar filmes utalások! Remek szórakozás. 80%
8 Spotlight (2015)
Spotlight - Egy nyomozás részletei
Thomas McCarthy dráma, krimi 506 4,0 Feszes, izgalmas krimi, hiánypótló témával, gyenge befejezéssel. 75%
9 Hardcore Henry (2015)

Ilya Naishuller akciófilm, kalandfilm, sci-fi 175 3,5 Ha átlagos film lenne, mehetne a gyehennára, így viszont elképesztő élmény, 100 percnyi tömény akció, de valahogy működik. 65%
10 Félvilág (2015)
Demimonde
Szász Attila dráma, történelmi film 231 3,5 Hatásvadász, művi film, sokkal-sokkal jobb is lehetne. 50%

Színésznők - teljesítményük alapján

Robert Downey Jr.

TOP Star Trek

2013. május 20.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Star Trek: The Wrath of Khan (1982)
Űrszekerek II.: Khan haragja
Nicholas Meyer kalandfilm, sci-fi 171 3,8 5 (90%)
2 Star Trek: The Motion Picture (1979)
Űrszekerek
Robert Wise dráma, kalandfilm, sci-fi 190 3,7 5 (90%)
3 Star Trek: First Contact (1996)
Star Trek: Kapcsolatfelvétel
Jonathan Frakes kalandfilm, sci-fi 144 3,8 4 (80%)
4 Star Trek VI: The Undiscovered Country (1991)
Űrszekerek VI.: A nem ismert tartomány
Nicholas Meyer akciófilm, sci-fi 123 3,7 4 (85%)
5 Star Trek IV: The Voyage Home (1986)
Űrszekerek IV.: Hazatérés
Leonard Nimoy kalandfilm, sci-fi 145 3,6 4 (70%)
6 Star Trek III: The Search for Spock (1984)
Űrszekerek III.: Spock nyomában
Leonard Nimoy kalandfilm, sci-fi 138 3,5 4 (705%)
7 Star Trek Into Darkness (2013)
Sötétségben - Star Trek
J.J. Abrams akciófilm, kalandfilm, sci-fi 573 3,7 3 (55%)
8 Star Trek: Nemesis (2002)
Star Trek: Nemezis
Stuart Baird dráma, kalandfilm, sci-fi 133 3,4 3 (55%)
9 Star Trek: Generations (1994)
Star Trek: Nemzedékek
David Carson kalandfilm, sci-fi 136 3,3 3, (45%)
10 Star Trek (2009)

J.J. Abrams akciófilm, kalandfilm, sci-fi 732 3,8 2 (40%)
11 Star Trek: Insurrection (1998)
Star Trek: Űrlázadás
Jonathan Frakes kalandfilm, sci-fi, szerelmi történet 117 3,1 2 (40%)
12 Star Trek V: The Final Frontier (1989)
Űrszekerek V.: A végső határ
William Shatner sci-fi 117 2,9 1 (10%)

A legjobb filmek, amit az utóbbi évben láttam (2011-2012)

2012. szeptember 16.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag
1 The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Terrence Malick dráma 510 3,5
2 Fanny och Alexander (1982)
Fanny és Alexander
Ingmar Bergman dráma 239 4,5
3 Before Sunrise (1995)
Mielőtt felkel a nap
Richard Linklater dráma, szerelmi történet 646 4,3
4 The Thin Red Line (1998)
Az őrület határán
David Fincher krimi, thriller 1746 4,6
8 Nattvardsgästerna (1963)
Úrvacsora
Ingmar Bergman dráma 193 4,4
9 Requiem for a Dream (2000)
Rekviem egy álomért
Darren Aronofsky dráma 1198 4,3
10 L.A. Confidential (1997)
Szigorúan bizalmas

Christopher Nolan akciófilm, dráma, krimi, ... 1580 4,3

2011 legjobb filmjei TOP 5

2012. február 19.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Terrence Malick dráma 510 3,5 Észveszejtő, mélységbe emelő, rendületlenül kemény film, talán nem is film, hanem valami más...költemény. Annyira zseniális... azóta Minden idők legjobb filmje, azaz NO.1!
2 Midnight in Paris (2011)
Éjfélkor Párizsban
Woody Allen fantasy, szerelmi történet, vígjáték 790 4,0 Woody Allen olyan hangulatot ad a nézőknek, hogy olyan jó érzést én soha nem éreztem film után, mint ennél. Egyszerűen zseniális!
3 Drive (2011)
Drive - Gázt!
Nicolas Winding Refn akciófilm, dráma, krimi 1019 4,0 Ryan Gosling alakítása miatt vált tökéletessé. Az akciók lassúak, de pontosak és tökéletesek! Véres, zseniális. Külön ki kell emelnem a liftes jelenetet!
4 Blue Valentine (2010)

Derek Cianfrance dráma, szerelmi történet 487 4,0 A család, házasság, párkapcsolat kőkemény drámája. Ryan Gosling és Michelle Williams olyan maradansót alakít, hogy kétségem sem volt affelől, hogy ezt jeölöm Vapitin. Bár éppen hogy bekerült, miután megnéztem a Nader és Simint. Az sajnos csak a negyedik helyet kapta meg.
5 Jodaeiye Nader az Simin (2011)
Nader és Simin - Egy elválás története
Asghar Farhadi dráma 255 4,4 Az irániaktól csupán ezt láttam, de el kell hogy kezdjek még többet nézni. A tökéletes forgatóköny, színészi játék, vágás, hang. Majdnem beérte a Blue Valentinet, talán csak egy kicsi szikra hiányzott.

Minden idők legjobb filmjei (1. változat)

2012. február 12.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
Irvin Kershner akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1261 4,4 Tudom, a Star Wars csak mese, de mégis olyan hangulatú, hogy se előtte, se utána nem volt ilyen nagy horderejű filmsorozat, mint ez. A Star Wars IV. méltó folytatása. Kevés olyan film van, aminél a második rész felülmúlja az elsőt. Igaz, csak egy hajszálnyival jobb, mint a negyedik Új remény epizód.
2 Forrest Gump (1994)

Robert Zemeckis dráma, szatíra, szerelmi történet, ... 1967 4,6 Fuss Forrest! A világ egyik legismertebb életrajzi filmje, melyet mindenki látott. Tom Hanks zsenialitása oly mértékben ragasztja oda a nézőt, hogy 2 őrületesen szórakoztató óra után teli mosollyal, könnyel távozik a tv elől. Ez is egy hatos.
3 The Shining (1980)
Ragyogás
Stanley Kubrick dráma, horror, thriller 1224 4,4 Stanley Kubrickot nem hiába nevezik a rendezőkirálynak. Szinte minden alkotása zseniális. Úgy mint ez, mely szerintem az egyik leghangulatosabb film (a Star Wars után). A horror műfaj királya, hiszen olyan szorongást ad az emberbe, hogy akármelyik horror megirigyelheti. És akkor még nem beszéltem Jack Nicholsonról, aki pályafutásának legjobbját nyújtotta 1980-ban.
4 Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
George Lucas akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1307 4,3 Hiába van Ponyvaregény, Forrest Gump a világon, ez nekem annyira a szívemhez nőtt, hogy nem lehet onnan kiszakítani soha. Lucas egy olyan univerzumot alkotott, ami szerintem a filmvilág és a mesevilág csúcsát képzi. Szinte egy szinten van az öttel, nem is értem, miért nem a második helyre tettem a toplistámban.
5 The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
Jonathan Demme dráma, krimi, thriller 1458 4,5 Hannibal Lecter kannibálhorrora, mely azóta kultfilmként nőtte ki magát. A nyomozónő, Clarice és a doktor kapcsolatáról szóló pszihohorror személyes kedvencem is, és majdnem olyan tökéletes horror, mint a Ragyogás.
6 Se7en (1995)
Hetedik
David Fincher krimi, thriller 1746 4,6 David Fincher egy kevébé zseniális, bár nekem ugyanúgy élvezetes Alien 3 után egy ízig-vérig izgalmas nagyvárosi thrillert alkotott, melyet azóta többen koppintottak. A megdöbbentően zseniális finálé elindította a megdöbbentő thrillerek lavináját, melyek azóta sorra kerülnek ki az Álomgyárból. Brad Pitt és Morgan Freeman felejthetetlen filmje.
7 Alien (1979)
A nyolcadik utas: a halál
Ridley Scott akciófilm, dráma, horror, ... 1369 4,3 A kispofa itt kezdi el hosszú, hosszantartó útját a filmvilágban, amit azóta sem fejezett be, hisz 2012 júniusában itt van Ridley Scott újabb Alien filmje, ami immáron az ötödik földönkívüli film, a Prometheus. A képi effektusok és látványvilág nagy mérföldkövet tett le a film köves, rögös, öreg útjára.
8 2001: A Space Odyssey (1968)
2001: Űrodüsszeia
Stanley Kubrick sci-fi 924 4,2 Újabb Stanley Kubrick, mely egy lassú, elgondolkoztató sci-fi. Talán az egyik legvitatottabb filmje a rendezőnek, hisz rengeteg értelmezése van. Ahány néző, annyi gondolkodásmód. Számomra nagyon meghatárzó volt a film és hiába mondják, hogy unalmas és érthetetlen. Én el tudok rajta gyönyörködni és gondolkodni.
9 Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
Steven Spielberg akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1069 4,2 Az Indiana Jones a harmadik kedvenc filmsorozatom. Harrison Ford nem csak Han Soloként remekelt, hanem ebben a filmben is Dr. Jonesként. Steven Spielberg remek rendezése és John Williams lenyűgöző zenéje is hozzáadott ehhez a filmhe, mely a kalandfilmek zseniális királya és alapja.
10 Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
Quentin Tarantino dráma, krimi, szatíra, ... 1945 4,5 Quentin Tarantino legjobb alkotása. Kétségtelenül a fekete humor királya és a gengszterfilmek legjobbja remek gárdával. Mindenképpen a filmtörténelem egyik nagy remeke.
11 Schindler's List (1993)
Schindler listája
Steven Spielberg dráma, életrajzi film, történelmi film 1300 4,3 Steven Spielberg alkotása, mely a háborús-holokausztos filmek zseniális királya. A hosszú játékidő ellenére akármikor bekapcsolom, és akármikor meg tudom nézni. Ez az a film, aminél még az általános iskolai osztályom 99% százaléka is azt mondta, hogy ez tényleg zseniális. Szerintem is.
12 The Matrix (1999)
Mátrix
Lana Wachowski - Lilly Wachowski akciófilm, sci-fi, thriller 1757 4,3 Az emberek és robotok furcsa harcát bemutató film az egyik legjobb akciófilm az elmúlt 20 évben. A híres lassítós jelenetek azóta filmtörténelmet írtak, nem kevésbé a Neo-a-falon-jár jelenet. A toplistám 12. helyét mindenképp megérdemli. +1. Terminator 2.: A Judgment Day (1991). A +1 helyre betettem egy James Cameron filmet is, mely azóta a tömény akció alapja. Arnold Schwarzenegger lenyügőzően kemény alakítása, az akciójelenetek pontossága és látványossága mindenképpen a filmtörténelem dobogóján vannak. Astalavista, bébi!

TOP Pixar animációs filmek

2012. január 22.

1 Finding Nemo (2003)
Némó nyomában
Andrew Stanton - Lee Unkrich animáció, kalandfilm, vígjáték 1176 4,0 Személyes kedvencem az animációs filmek között. Rendkívül jó hangulatú, nekem tényleg nagyon bejött. Láttam vagy százszor, de amikor megy a tévében vagy éppen kistesóim nézik - valahogy mindig ottragadok. A humora, a látványa, a kalandja mind magával ragadó.
2 WALL·E (2008)

Andrew Stanton animáció, dráma, kalandfilm, ... 1021 4,1 Ez pedig a másik, ahol kénytelen vagyok ottragadni. Megérinti az ember szívét egy szemétlerakó robot. Tényleg zseniális és nagyon jól mutatja be a jövőt, amit nekünk embereknek meg kell akadályoznunk. Zseniális. Egy hajszálnyival marad el a Nemótól.
3 Up (2009)
Fel
Bob Peterson - Pete Docter animáció, dráma, kalandfilm, ... 961 4,0 Egy nem igazán gyerekeknek szóló mese egy öregember és egy fiú kalandjáról. Megható képsorok az első 20 percben, talán a vége kicsit összecsapott, de messze a legjobb anim.film a Némó és a WALL-E után.
4 Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
Lee Unkrich animáció, kalandfilm, vígjáték 720 4,3 A Toy Story széria legerősebb darabja.
5 Ratatouille (2007)
L'ecsó
Brad Bird animáció, vígjáték 1069 3,9 Talán jóval gynegébb, mint az előző négy, mégis a Pixar animációs filmek egyik legjobbja.

TOP Steven Spielberg

2011. december 27.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Schindler's List (1993)
Schindler listája
Steven Spielberg dráma, életrajzi film, történelmi film 1300 4,3 Épp csak az adatlapjára tévedek és már elfog a vágy, hogy megnézhessem! Nagyon jó film, meghatóan mutatja be a holokausztot.
2 Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
Steven Spielberg akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1069 4,2 Indiana Jones fergeteges kalandjának első fejezete! Egyszerűen imádom!
3 Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
Steven Spielberg akciófilm, dráma, háborús film 1254 4,0 A legmonumentálisabb háborús alkotás, amit vaéaha készítettek. Az első 20 perc harca egyszerűen filmtörténelem, de a többi 140 perc is maga a tökély!
4 Indiana Jones and the Last Crusade (1989)
Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag
Steven Spielberg akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 972 4,2 Egy kicsit gyengébb második rész után Spielberg és Indy megint rálépett a gázra és egy hatalmasat alkotott, melyet Sean Connery zseniális játéka tetőzött be.
5 Jurassic Park (1993)

Steven Spielberg kalandfilm, sci-fi, thriller 1363 3,8 Egy nagyszerű világba csöppenhetünk bele, amelyben John Williams fülbemászó dallama kísér minket.

TOP Stanley Kubrick

2011. december 14.

1 The Shining (1980)
Ragyogás
Stanley Kubrick dráma, horror, thriller 1224 4,4 Eszméletlen hangulatú film. A színészek kiváló munkája és a rendkívül izgalmas történet miatt az egyik legnyomasztóbb horror. Kubrick, igaz, kicsit átformálta King regényét, de így százszor nagyobbat alkotott, mint a 1997-es változat rendezője.
2 2001: A Space Odyssey (1968)
2001: Űrodüsszeia
Stanley Kubrick sci-fi 924 4,2 Talán az első igazán látványos sci-fi, melynek története, hangulata, elhelyezkedése az univerzumunkban igen furcsa. Sokan sokféleképpen értelemzik, máig nincs rá biztos magyarázat, hogy mi miért hogy történik a filmben. Mindenkinek van egy saját teóriája a filmet illetően. Kubrick filmtörténelmet írt ezzel a monumentális alkotással, mely személy szerint a legjobb sci-fi az univerzmunkban.
3 A Clockwork Orange (1971)
Mechanikus narancs
Stanley Kubrick dráma, krimi, sci-fi, ... 1020 4,4 Kegyetlen film, mely egy fiatalemberről szól, aki bandájával londonszerte erőszakol meg nőket, ver meg hajléktalanokat, mígnem egyszer elkapják és átnevelik, és az élettől mind visszakapja azt, amit ő adott. Kubrick kegyetlen humorával letaglózza a nézőt, odaszögezi és megbotránkoztatja. 1973-ban olyan nagy hatást ért a film, hogy eleinte nem tudták hogy értelmezni, nem akarták bemutatni a Cannes-i filmfesztiválon. A mindennapi emberek számára talán ismeretlen, ám akik látták, csak jó véleménnyel lehetnek róla.

A legjobb Fincher-filmek TOP5

2011. december 4.

1 Se7en (1995)
Hetedik
David Fincher krimi, thriller 1746 4,6 Ezzel a filmmel tarolt. Ezóta nincs jobb akcióthriller és krimi a filmtörténelemben. Torkosság, kapzsiság...
2 Fight Club (1999)
Harcosok klubja
David Fincher dráma, krimi, szatíra, ... 1915 4,6 A Játsz/ma után egy vicces, ám kegyetlen és megdöbbentő thrillerbe kezdett bele Fincher, mely azóta kultuszfilmként nötte ki magát.
3 The Game (1997)
Játsz/ma
David Fincher dráma, thriller 986 4,3 Fincher Douglassal társult és egy izgalmas filmet hozott össze.
4 The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
David Fincher dráma, fantasy, szerelmi történet 1260 3,9 Csodás látvánnyal felruházott film egy csodálatos történettel. Brad Pitt talán legjobbat nyújtja pályafutása során. A film elnyerte a legjobb képi effektusok, a látvány és a maszk Oscar-díját 2009-ban.
5 The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
David Fincher dráma, életrajzi film 1033 3,7 Mark Zuckerberg története, miszerint hogyan alkotta meg a mai világ legnagyobb csapdáját, a Facebookot. Fincher filmjét Jesse Eisenberg főszereplésével tavaly mutatták be, mely elnyerte a forgatókönyv, a filmzene és a vágás aranyszobrocskáját 2011-ben.

A legjobb thrillerek

2011. november 20.

1 Se7en (1995)
Hetedik
David Fincher krimi, thriller 1746 4,6 David Fincher a Játsz/ma előtt még alkotott. Mégpedig nem is akármilyet! A Hetedik egy lélegzetelállítóan izgalmas krimi-thriller, mely Brad Pitt alakításával nem lett volna ilyen fergeteges.
2 Inception (2010)
Eredet
Christopher Nolan akciófilm, sci-fi, thriller 1633 4,2 Christopher Nolan beleadta mindenét ebbe a filmbe, ugynis tökéletesre sikerült. Cobb, egy álomtolvaj ügynök azzal keresi kenyerét, hogy híres, nagy embereknek az tudatalattiját rabolja ki.
3 The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
Jonathan Demme dráma, krimi, thriller 1458 4,5 Hannibál "a Kannibál" Lecter sorozatgyilkos és Clarice Starling nyomozótanonc története. Hidegvérű, nyomasztó, mint ahogy az egy thrillerhez illik.
4 The Devil's Advocate (1997)
Az ördög ügyvédje
Taylor Hackford dráma, thriller 1098 4,2 Remekül mutatja be a mi életünk csábításait, kísértéseit. Remek thriller Al Pacino Sátánjával és a megzavarodott Keanu Reevessel.
5 The Prestige (2006)
A tökéletes trükk
Christopher Nolan dráma, thriller 1494 4,4 Nolan nem csak az Eredet miatt az egyik legjobb rendező, hanem számos munkája mellett ez a film is egy remek alkotás. A thriller műfaj talán legelgondolkodtatóbb, legagyafúrtabb példánya.
6 North by Northwest (1959)
Észak-északnyugat
Alfred Hitchcock akciófilm, kalandfilm, thriller 509 4,4 Alfred Hitchcock izgalmas thrillere igazán belevésődött a műfaj nagykönyvébe.
7 Fight Club (1999)
Harcosok klubja
David Fincher dráma, krimi, szatíra, ... 1915 4,6 Remek színészekkel, remek történettel és remek látvánnyal állt elő Fincher 1999-ben. Egyszerre kegyetlen és vicces.
8 The Game (1997)
Játsz/ma
David Fincher dráma, thriller 986 4,3 Fincher egyik legjobb filmje Michael Douglas főszereplésével. Elgondolkodtató thriller, érdemes megnézni!
9 A Clockwork Orange (1971)
Mechanikus narancs
Stanley Kubrick dráma, krimi, sci-fi, ... 1020 4,4 Stanley Kubrick megrázó története egy brutális gyilkosról, aki miután megjárja az elmegyógyintézetet, visszakapja az élettől mindazt, amit adott.
10 Donnie Darko (2001)

Richard Kelly dráma, sci-fi, thriller 1258 4,3 Egy kamasz fiúról, akit megment egy képzelt barátja, Frank. Az életéért cserébe mindent megtesz Franknek... Kelly talán leghíresebb és legjobb műve a Gyllenhaal tesvéreknek is hírnevet hozott.

TOP Star Wars

2011. október 14.

1 Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
George Lucas akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1307 4,3
2 Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
Irvin Kershner akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1261 4,4
3 Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)
Star Wars III. rész: A Sith-ek bosszúja
George Lucas akciófilm, dráma, fantasy, ... 1202 3,8
4 Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)
Star Wars: Az ébredő Erő
J.J. Abrams akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 741 3,7
5 Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983)
Star Wars VI. rész: A Jedi visszatér
Richard Marquand akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1210 4,3
6 Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)
Star Wars II. rész: A klónok támadása
George Lucas akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1207 3,3
7 Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999)
Star Wars I. rész: Baljós árnyak
George Lucas akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1323 3,3