ChrisAdam

X-Men

2016. június 5.

1 Logan (2017)
Logan - Farkas
James Mangold akciófilm, dráma, sci-fi 158 4,2 A legjobb X-film, kétségtelenül. Szenzációs hangulat, akció, és megindító dráma, Rozsomák történetének méltó lezárása. 90%
2 X-Men: Days of Future Past (2014)
X-Men: Az eljövendő múlt napjai
Bryan Singer akciófilm, dráma, fantasy, ... 596 3,8 Sokáig vezette a listát, komplex, izgalmas, grandiózus film. 80%
3 X2 (2003)
X-Men 2.
Bryan Singer akciófilm, kalandfilm, sci-fi, ... 836 3,7 Szinte holtversenyben Az eljövendő múlt napjaival, remek atmoszféra, hangulat, karakterek, nagyon passzol benne minden. 80%
4 X-Men: First Class (2011)
X-Men: Az elsők
Matthew Vaughn akciófilm, kalandfilm, sci-fi 780 3,8 Működő dráma, szép felvezetés, karakterábrázolás. Méltó eredettörténet. 75%
5 The Wolverine (2013)
Farkas
James Mangold akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 474 2,8 Habár ezt a filmet majdnem mindenki elítéli, én mégis remekül szórakoztam rajta. Talán a leglátványosabb X-film. 60%
6 Deadpool (2016)

Tim Miller akciófilm, sci-fi, vígjáték 664 3,7 Kár, hogy belefullad a poénokba és a vége el lett sietve. 55%
7 X-Men Origins: Wolverine (2009)
X-Men kezdetek: Farkas
Gavin Hood akciófilm, fantasy, sci-fi, ... 790 3,2 Remekül kezdődött, kitűnő alapra épített, de csúnyán elrontott fináléval megáldott alkotás. 45%
8 X-Men (2000)
X-Men - A kívülállók
Bryan Singer akciófilm, kalandfilm, sci-fi, ... 957 3,7 Unalmas, egyszerű, de hangulatos film. Ez viszont kevés. 45%
9 X-Men: The Last Stand (2006)
X-Men: Az ellenállás vége
Brett Ratner akciófilm, sci-fi, thriller 754 3,5 Szinte minden szempontból rossz film, látvány, történet, karakterek - mindenhogyan elhasalt. 35%
10 X-Men: Apocalypse (2016)
X-Men: Apokalipszis
Bryan Singer akciófilm, sci-fi 346 3,0 Látványzúzda, lélek nélkül, avagy a "hogyan tiporjuk sárba kedvenc karaktereinket?" sorozat folytatása. 20%

Színésznők - teljesítményük alapján

Robert Downey Jr.

TOP Star Trek

2013. május 20.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Star Trek: The Wrath of Khan (1982)
Űrszekerek II.: Khan haragja
Nicholas Meyer kalandfilm, sci-fi 172 3,8 5 (90%)
2 Star Trek: The Motion Picture (1979)
Űrszekerek
Robert Wise dráma, kalandfilm, sci-fi 193 3,7 5 (90%)
3 Star Trek: First Contact (1996)
Star Trek: Kapcsolatfelvétel
Jonathan Frakes kalandfilm, sci-fi 145 3,9 4 (80%)
4 Star Trek VI: The Undiscovered Country (1991)
Űrszekerek VI.: A nem ismert tartomány
Nicholas Meyer akciófilm, sci-fi 124 3,7 4 (85%)
5 Star Trek IV: The Voyage Home (1986)
Űrszekerek IV.: Hazatérés
Leonard Nimoy kalandfilm, sci-fi 146 3,6 4 (70%)
6 Star Trek III: The Search for Spock (1984)
Űrszekerek III.: Spock nyomában
Leonard Nimoy kalandfilm, sci-fi 139 3,5 4 (70%)
7 Star Trek Beyond (2016)
Star Trek: Mindenen túl
Justin Lin akciófilm, kalandfilm, sci-fi 296 3,3 4 (60%)
8 Star Trek Into Darkness (2013)
Sötétségben - Star Trek
J.J. Abrams akciófilm, kalandfilm, sci-fi 579 3,7 3 (45%)
9 Star Trek: Nemesis (2002)
Star Trek: Nemezis
Stuart Baird dráma, kalandfilm, sci-fi 134 3,4 3 (45%)
10 Star Trek: Generations (1994)
Star Trek: Nemzedékek
David Carson kalandfilm, sci-fi 137 3,3 3 (45%)
11 Star Trek (2009)

J.J. Abrams akciófilm, kalandfilm, sci-fi 737 3,8 2 (40%)
12 Star Trek: Insurrection (1998)
Star Trek: Űrlázadás
Jonathan Frakes kalandfilm, sci-fi, szerelmi történet 118 3,1 2 (40%)
13 Star Trek V: The Final Frontier (1989)
Űrszekerek V.: A végső határ
William Shatner sci-fi 118 2,9 1 (10%)

A legjobb filmek, amit az utóbbi évben láttam (2011-2012)

2012. szeptember 16.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag
1 The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Terrence Malick dráma 514 3,5
2 Fanny och Alexander (1982)
Fanny és Alexander
Ingmar Bergman dráma 242 4,5
3 Before Sunrise (1995)
Mielőtt felkel a nap
Richard Linklater dráma, szerelmi történet 655 4,3
4 The Thin Red Line (1998)
Az őrület határán
David Fincher krimi, thriller 1756 4,6
8 Nattvardsgästerna (1963)
Úrvacsora
Ingmar Bergman dráma 195 4,4
9 Requiem for a Dream (2000)
Rekviem egy álomért
Darren Aronofsky dráma 1204 4,3
10 L.A. Confidential (1997)
Szigorúan bizalmas

Christopher Nolan akciófilm, dráma, krimi, ... 1591 4,3
6 Insomnia (2002)
Álmatlanság
Christopher Nolan dráma, krimi, thriller 813 3,6
7 The Dark Knight Rises (2012)
A sötét lovag: Felemelkedés
Christopher Nolan thriller 399 4,2

2011 legjobb filmjei TOP 5

2012. február 19.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Terrence Malick dráma 514 3,5 Észveszejtő, mélységbe emelő, rendületlenül kemény film, talán nem is film, hanem valami más...költemény. Annyira zseniális... azóta Minden idők legjobb filmje, azaz NO.1!
2 Midnight in Paris (2011)
Éjfélkor Párizsban
Woody Allen fantasy, szerelmi történet, vígjáték 794 4,0 Woody Allen olyan hangulatot ad a nézőknek, hogy olyan jó érzést én soha nem éreztem film után, mint ennél. Egyszerűen zseniális!
3 Drive (2011)
Drive - Gázt!
Nicolas Winding Refn akciófilm, dráma, krimi 1025 4,0 Ryan Gosling alakítása miatt vált tökéletessé. Az akciók lassúak, de pontosak és tökéletesek! Véres, zseniális. Külön ki kell emelnem a liftes jelenetet!
4 Blue Valentine (2010)

Derek Cianfrance dráma, szerelmi történet 489 4,0 A család, házasság, párkapcsolat kőkemény drámája. Ryan Gosling és Michelle Williams olyan maradansót alakít, hogy kétségem sem volt affelől, hogy ezt jeölöm Vapitin. Bár éppen hogy bekerült, miután megnéztem a Nader és Simint. Az sajnos csak a negyedik helyet kapta meg.
5 Jodaeiye Nader az Simin (2011)
Nader és Simin - Egy elválás története
Asghar Farhadi dráma 260 4,4 Az irániaktól csupán ezt láttam, de el kell hogy kezdjek még többet nézni. A tökéletes forgatóköny, színészi játék, vágás, hang. Majdnem beérte a Blue Valentinet, talán csak egy kicsi szikra hiányzott.

Minden idők legjobb filmjei (1. változat)

2012. február 12.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
Irvin Kershner akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1267 4,4 Tudom, a Star Wars csak mese, de mégis olyan hangulatú, hogy se előtte, se utána nem volt ilyen nagy horderejű filmsorozat, mint ez. A Star Wars IV. méltó folytatása. Kevés olyan film van, aminél a második rész felülmúlja az elsőt. Igaz, csak egy hajszálnyival jobb, mint a negyedik Új remény epizód.
2 Forrest Gump (1994)

Robert Zemeckis dráma, szatíra, szerelmi történet, ... 1978 4,6 Fuss Forrest! A világ egyik legismertebb életrajzi filmje, melyet mindenki látott. Tom Hanks zsenialitása oly mértékben ragasztja oda a nézőt, hogy 2 őrületesen szórakoztató óra után teli mosollyal, könnyel távozik a tv elől. Ez is egy hatos.
3 The Shining (1980)
Ragyogás
Stanley Kubrick dráma, horror, thriller 1231 4,4 Stanley Kubrickot nem hiába nevezik a rendezőkirálynak. Szinte minden alkotása zseniális. Úgy mint ez, mely szerintem az egyik leghangulatosabb film (a Star Wars után). A horror műfaj királya, hiszen olyan szorongást ad az emberbe, hogy akármelyik horror megirigyelheti. És akkor még nem beszéltem Jack Nicholsonról, aki pályafutásának legjobbját nyújtotta 1980-ban.
4 Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
George Lucas akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1316 4,3 Hiába van Ponyvaregény, Forrest Gump a világon, ez nekem annyira a szívemhez nőtt, hogy nem lehet onnan kiszakítani soha. Lucas egy olyan univerzumot alkotott, ami szerintem a filmvilág és a mesevilág csúcsát képzi. Szinte egy szinten van az öttel, nem is értem, miért nem a második helyre tettem a toplistámban.
5 The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
Jonathan Demme dráma, krimi, thriller 1468 4,5 Hannibal Lecter kannibálhorrora, mely azóta kultfilmként nőtte ki magát. A nyomozónő, Clarice és a doktor kapcsolatáról szóló pszihohorror személyes kedvencem is, és majdnem olyan tökéletes horror, mint a Ragyogás.
6 Se7en (1995)
Hetedik
David Fincher krimi, thriller 1756 4,6 David Fincher egy kevébé zseniális, bár nekem ugyanúgy élvezetes Alien 3 után egy ízig-vérig izgalmas nagyvárosi thrillert alkotott, melyet azóta többen koppintottak. A megdöbbentően zseniális finálé elindította a megdöbbentő thrillerek lavináját, melyek azóta sorra kerülnek ki az Álomgyárból. Brad Pitt és Morgan Freeman felejthetetlen filmje.
7 Alien (1979)
A nyolcadik utas: a halál
Ridley Scott akciófilm, dráma, horror, ... 1376 4,3 A kispofa itt kezdi el hosszú, hosszantartó útját a filmvilágban, amit azóta sem fejezett be, hisz 2012 júniusában itt van Ridley Scott újabb Alien filmje, ami immáron az ötödik földönkívüli film, a Prometheus. A képi effektusok és látványvilág nagy mérföldkövet tett le a film köves, rögös, öreg útjára.
8 2001: A Space Odyssey (1968)
2001: Űrodüsszeia
Stanley Kubrick sci-fi 932 4,2 Újabb Stanley Kubrick, mely egy lassú, elgondolkoztató sci-fi. Talán az egyik legvitatottabb filmje a rendezőnek, hisz rengeteg értelmezése van. Ahány néző, annyi gondolkodásmód. Számomra nagyon meghatárzó volt a film és hiába mondják, hogy unalmas és érthetetlen. Én el tudok rajta gyönyörködni és gondolkodni.
9 Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
Steven Spielberg akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1073 4,2 Az Indiana Jones a harmadik kedvenc filmsorozatom. Harrison Ford nem csak Han Soloként remekelt, hanem ebben a filmben is Dr. Jonesként. Steven Spielberg remek rendezése és John Williams lenyűgöző zenéje is hozzáadott ehhez a filmhe, mely a kalandfilmek zseniális királya és alapja.
10 Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
Quentin Tarantino dráma, krimi, szatíra, ... 1955 4,5 Quentin Tarantino legjobb alkotása. Kétségtelenül a fekete humor királya és a gengszterfilmek legjobbja remek gárdával. Mindenképpen a filmtörténelem egyik nagy remeke.
11 Schindler's List (1993)
Schindler listája
Steven Spielberg dráma, életrajzi film, történelmi film 1308 4,3 Steven Spielberg alkotása, mely a háborús-holokausztos filmek zseniális királya. A hosszú játékidő ellenére akármikor bekapcsolom, és akármikor meg tudom nézni. Ez az a film, aminél még az általános iskolai osztályom 99% százaléka is azt mondta, hogy ez tényleg zseniális. Szerintem is.
12 The Matrix (1999)
Mátrix
Lana Wachowski - Lilly Wachowski akciófilm, sci-fi, thriller 1764 4,3 Az emberek és robotok furcsa harcát bemutató film az egyik legjobb akciófilm az elmúlt 20 évben. A híres lassítós jelenetek azóta filmtörténelmet írtak, nem kevésbé a Neo-a-falon-jár jelenet. A toplistám 12. helyét mindenképp megérdemli. +1. Terminator 2.: A Judgment Day (1991). A +1 helyre betettem egy James Cameron filmet is, mely azóta a tömény akció alapja. Arnold Schwarzenegger lenyügőzően kemény alakítása, az akciójelenetek pontossága és látványossága mindenképpen a filmtörténelem dobogóján vannak. Astalavista, bébi!

TOP 5 Pixar

2012. január 22.

1 Inside Out (2015)
Agymanók
Pete Docter - Ronnie del Carmen animáció, dráma, fantasy, ... 657 4,4 A Pixar belecsapott a lecsóba, ez tökéletesre sikerült, sőt, minden idők legjobb gyerekfilmje.
2 Finding Nemo (2003)
Némó nyomában
Andrew Stanton - Lee Unkrich animáció, kalandfilm, vígjáték 1181 4,0 Személyes kedvencem az animációs filmek között. Rendkívül jó hangulatú, nekem tényleg nagyon bejött. Láttam vagy százszor, de amikor megy a tévében vagy éppen kistesóim nézik - valahogy mindig ottragadok. A humora, a látványa, a kalandja mind magával ragadó.
3 WALL·E (2008)

Andrew Stanton animáció, dráma, kalandfilm, ... 1026 4,1 Ez pedig a másik, ahol kénytelen vagyok ottragadni. Megérinti az ember szívét egy szemétlerakó robot. Tényleg zseniális és nagyon jól mutatja be a jövőt, amit nekünk embereknek meg kell akadályoznunk. Zseniális. Egy hajszálnyival marad el a Nemótól.
4 Ratatouille (2007)
L'ecsó
Brad Bird animáció, vígjáték 1080 3,9 Gyerekkori nagy kedvenc, remek hangulat, szerethető szereplők, izgalmas és aranyos történet.
5 Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
Lee Unkrich animáció, kalandfilm, vígjáték 726 4,3 A Toy Story széria legerősebb darabja.

TOP Steven Spielberg

2011. december 27.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Schindler's List (1993)
Schindler listája
Steven Spielberg dráma, életrajzi film, történelmi film 1308 4,3 Épp csak az adatlapjára tévedek és már elfog a vágy, hogy megnézhessem! Nagyon jó film, meghatóan mutatja be a holokausztot.
2 Duel (1971)
Párbaj
Steven Spielberg akciófilm, thriller 629 4,4 Spielberg szenzációs korai filmje, mely idegörlő feszültséggel van átáztatva.
3 Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
Steven Spielberg akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1073 4,2 Indiana Jones fergeteges kalandjának első fejezete, nem lehet nem imádni!
4 Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
Steven Spielberg akciófilm, dráma, háborús film 1260 4,0 Monumentális háborús alkotás, az első 20 perc filmtörténelem.
5 Indiana Jones and the Last Crusade (1989)
Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag
Steven Spielberg akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 974 4,2 Egy kicsit gyengébb második rész után Spielberg és Indy megint rálépett a gázra és egy hatalmasat alkotott.
6 Jaws (1975)
Cápa
Steven Spielberg horror, kalandfilm, thriller 905 4,0 Korai film, melyben Spielberg újfent bizonyítja, remekül tudja adagolni a feszültséget.
7 Jurassic Park (1993)

Steven Spielberg kalandfilm, sci-fi, thriller 1368 3,8 Egy nagyszerű világba csöppenhetünk bele, amelyben John Williams fülbemászó dallama kísér minket.
8 The Terminal (2004)
Terminál
Steven Spielberg dráma, szerelmi történet, vígjáték 1021 3,8 Tom Hanks második Forrest Gumpja, zseniális történet, briliáns színészekkel.
9 Catch Me If You Can (2002)
Kapj el, ha tudsz
Steven Spielberg dráma, életrajzi film, krimi, ... 1419 4,2 DiCaprio és Spielberg közös filmje, tele akcióval, kalanddal, szerelemmel... nos, ilyennek kell lenni egy popcornmozinak.
10 Minority Report (2002)
Különvélemény
Steven Spielberg akciófilm, krimi, sci-fi, ... 1094 3,9 Remek kis thriller, bár nem filmtörténelem.

TOP Stanley Kubrick

2011. december 14.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 2001: A Space Odyssey (1968)
2001: Űrodüsszeia
Stanley Kubrick sci-fi 932 4,2 A science fiction műfaj első számú filmje, az alfa és az omega, Kubrick olyan léptékű filmet tett le az asztalra, amit soha, senki nem fog.
2 The Shining (1980)
Ragyogás
Stanley Kubrick dráma, horror, thriller 1231 4,4 Pattanásig feszült film. A színészek kiváló munkája és a rendkívül izgalmas történet miatt az egyik legnyomasztóbb horror. Kubrick, igaz, kicsit átformálta King regényét, de így százszor nagyobbat alkotott, mint a 1997-es változat rendezője.
3 A Clockwork Orange (1971)
Mechanikus narancs
Stanley Kubrick dráma, krimi, sci-fi, ... 1028 4,4 Kubrick kegyetlen humorával, kemény drámájával letaglózza a nézőt, odaszögezi és megbotránkoztatja.
4 Full Metal Jacket (1987)
Acéllövedék
Stanley Kubrick dráma, háborús film 781 4,5 Kubrick a háborúban is helytállt, a kiképzéstől a frontvonalig keserű képet ad a háborúról. Letaglózó dráma.
5 Paths of Glory (1957)
A dicsőség ösvényei
Stanley Kubrick dráma, háborús film 357 4,5 Korai Kubrick, melyben Kirk Douglas főszereplésével rendkívül mély drámát mutat be arról, mivé lesz az ember a háborúban. Kitűnő film, a háborús filmek legjobbjai közt.

TOP David Fincher

2011. december 4.

1 Se7en (1995)
Hetedik
David Fincher krimi, thriller 1756 4,6 Ezzel a filmmel tarolt. Ezóta nincs jobb akcióthriller és krimi a filmtörténelemben. Torkosság, kapzsiság...
2 Fight Club (1999)
Harcosok klubja
David Fincher dráma, krimi, szatíra, ... 1930 4,6 A Játsz/ma után egy vicces, ám kegyetlen és megdöbbentő thrillerbe kezdett bele Fincher, mely azóta kultuszfilmként nötte ki magát.
3 The Game (1997)
Játsz/ma
David Fincher dráma, thriller 997 4,3 Fincher nem tud rossz lecsóba csapni, az 1997-es Játsz/ma brutális hangulatú thriller, pattanásig feszült film.
4 Gone Girl (2014)
Holtodiglan
David Fincher dráma, thriller 897 4,1 Különös atmoszférájú film, Ben Affleck és Rosamund Pike zseniális drámája, a feszültség és az izgalom természetesen nem maradhat el.
5 Zodiac (2007)
Zodiákus
David Fincher dráma, krimi, thriller 928 3,7 Gyakran elfelejtük ezt a filmet, amikor a 2000-es évek legjobb thrillereit soroljuk, pedig Fincher újfent zseniálisat tett le az asztalra.
6 Alien³ (1992)
A végső megoldás: halál
David Fincher dráma, horror, sci-fi, ... 956 3,6 Fincher pályafutása kezdetén már tudta, hogyan adagolja a feszültséget és a brutális atmoszférát, természetesen nem a legjobb Alien film, de tisztes távolságban követi elődeit. Remek horror, kitűnő film.
7 The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
A tetovált lány
David Fincher dráma, krimi, thriller 590 3,7 A skandináv, eredeti adaptációt szeretik preferálni, de én mégis Fincher filmjét szeretem jobban. Itt is látszik, hogy a hangulat- és a feszültségteremtés mestere.
8 Panic Room (2002)
Pánikszoba
David Fincher akciófilm, krimi, thriller 1006 3,5 Elhagytuk az ötös zónát, de ez Finchernél nem jelent rossz filmeket. Sőt, a Pánikszoba megint csak egy olyan film, ami az elején fejest ugrik a feszültségbe és a fináléig csak növeli azt.
9 The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
David Fincher dráma, fantasy, szerelmi történet 1267 3,9 Megható, szirupos dráma, Brad Pitt jutalomjátéka. Amolyan családi film szombat estére, messze a thriller műfajától, de még mindig remek szórakozás. Amit vállal, véghezviszi.
10 The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
David Fincher dráma, életrajzi film 1036 3,7 A toplista legutolsó filmje, ez mégsem azt jelenti, hogy gyenge lenne. A Facebook-filmnek emlegetett Social Network kitűnő életrajzi dráma, egy erős négyest mindenképp megér.

A legjobb thrillerek (1. változat)

2011. november 20.

1 Se7en (1995)
Hetedik
David Fincher krimi, thriller 1756 4,6 David Fincher a Játsz/ma előtt még alkotott. Mégpedig nem is akármilyet! A Hetedik egy lélegzetelállítóan izgalmas krimi-thriller, mely Brad Pitt alakításával lett mérföldkő.
2 Inception (2010)
Eredet
Christopher Nolan akciófilm, sci-fi, thriller 1641 4,2 Christopher Nolan beleadta mindenét ebbe a filmbe, ugyanis szinte tökéletes élmény. Cobb, egy álomtolvaj ügynök azzal keresi kenyerét, hogy befolyásos emberek tudatalattiját rabolja ki.
3 The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
Jonathan Demme dráma, krimi, thriller 1468 4,5 Hannibal "a Kannibál" Lecter sorozatgyilkos és Clarice Starling nyomozótanonc története. Hidegvérű, nyomasztó, mint ahogy az egy thrillerhez illik.
4 The Devil's Advocate (1997)
Az ördög ügyvédje
Taylor Hackford dráma, thriller 1104 4,2 Remekül mutatja be világunk csábításait, kísértéseit és buktatóit. Remek thriller Al Pacino Sátánjával és a megzavarodott Keanu Reevessel.
5 The Prestige (2006)
A tökéletes trükk
Christopher Nolan dráma, thriller 1504 4,4 Nolan nem csak az Eredet miatt az egyik legjobb rendező, hanem számos munkája mellett ez a film is egy remek alkotás. A thriller műfaj talán legelgondolkodtatóbb, legagyafúrtabb példánya.
6 North by Northwest (1959)
Észak-északnyugat
Alfred Hitchcock akciófilm, kalandfilm, thriller 512 4,4 Alfred Hitchcock izgalmas thrillere igazán belevésődött a műfaj nagykönyvébe.
7 Fight Club (1999)
Harcosok klubja
David Fincher dráma, krimi, szatíra, ... 1930 4,6 Remek színészekkel, remek történettel és remek látvánnyal állt elő Fincher 1999-ben. Egyszerre kegyetlen és vicces.
8 The Game (1997)
Játsz/ma
David Fincher dráma, thriller 997 4,3 Fincher egyik legjobb filmje Michael Douglas főszereplésével. Elgondolkodtató thriller, érdemes megnézni!
9 A Clockwork Orange (1971)
Mechanikus narancs
Stanley Kubrick dráma, krimi, sci-fi, ... 1028 4,4 Stanley Kubrick megrázó története egy brutális gyilkosról, aki miután megjárja az elmegyógyintézetet, visszakapja az élettől mindazt, amit adott.
10 Donnie Darko (2001)

Richard Kelly dráma, sci-fi, thriller 1267 4,3 Egy kamasz fiúról, akit megment egy képzelt barátja, Frank. Az életéért cserébe mindent megtesz Franknek... Kelly talán leghíresebb és legjobb műve a Gyllenhaal tesvéreknek is hírnevet hozott.

TOP Star Wars

2011. október 14.

1 Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
George Lucas akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1316 4,3 Sokan tartják az ötödik epizódot a legjobbnak, nekem mégis a hamisítatlan eredeti rész a szívem csücske. Itt indult útjára ez a hatalmas franchise, mely minden idők legtágabb univerzumát foglalja magába. Itt még csak egy ártatlan történet volt, őszinte és egyszerű, George Lucas itt olyat tett le az asztalra, amiért bármi későbbi balgaságát meg lehet bocsátani. A Csillagok háborúja maga a tökély, a perfekcionizmus, örökzöld alkotás. 100%
2 Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
Irvin Kershner akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1267 4,4 A masszív tökéletesség, a borús kalandok helye. Hangulatilag bitang erős, kezdve a Hoth rendszer jeges világától a Dagobah mocsaras, misztikus lápján keresztül a futurisztikus Bespinig. Felhőtlen szórakozás, briliáns kalandfilm, megindító dráma és filmtörténelem. 100%
3 Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983)
Star Wars VI. rész: A Jedi visszatér
Richard Marquand akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1216 4,3 Az eredeti trilógia leggyengébbike, de ez is azt jelenti, hogy a tökéletesség vékony pengeélén táncol. A végtelenül kalandos, hangulatos alkotás még annak ellenére is zseniális, hogy helyet kaptak benne a nem annyira szívünk csücskét elfoglaló ewokok. A finálé, a Jabba palotájában helyet foglaló kalandok, az Endor feletti csata ugyanakkor kárpótolnak, a leglátványosabb régi Star Wars bizony zseniális. 100%
4 Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)
Star Wars III. rész: A Sith-ek bosszúja
George Lucas akciófilm, dráma, fantasy, ... 1207 3,8 A Sith-ek bosszúja az, ami igazán megsiratja az embert, Lucas bármennyire volt kontár sok esetben, a Star Wars történetét kitűnően álmodta meg, az összes szál elvarrása, az epikus Sith-ek bosszúja pedig méltó lezárása az eredeti Skywalker-történetnek. A hat rész befejeztével bezárult a kör, Vader története teljes lett, a tragikus, végtelenül szomorú rész pedig méltó formát kapott. Látványos, izgalmas, epikus - Anakin és Obi-Wan párharca filmtörténelem. 100%
5 Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)
Star Wars: Az ébredő Erő
J.J. Abrams akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 755 3,7 Hatodik megtekintés után már remekül kirajzolódik, hogy nem a legjobb Star Wars filmet dobták 2015 karácsonyán a mozikba, de kitűnő szórakozás, szerfelett izgalmas, karakterei kidolgozottak és a Star Wars világához tökéletesek, drámai és epikus és elképesztően látványos. 90%
6 Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)
Star Wars II. rész: A klónok támadása
George Lucas akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1212 3,3 A klónok támadását is utálni szokás, különleges képességeim egyike azonban, hogy Anakin picsogásán felül tudok kerekedni és akkor egy tök jó filmet kapok. Izgalmas, története is rendben van, az előző résszel ellentétben nem unalmas, a finálé pedig méltó lezárása. Messze van a nagyoktól, de egy tisztességes film, főleg a Baljós árnyak után. 75%
7 Rogue One: A Star Wars Story (2016)
Zsivány Egyes: Egy Star Wars-történet
Gareth Edwards akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 394 3,9 Sajnos bármennyire erőlködtek, ez most nem sikerült jól. A látvány pazar, a történet pörög, de a film sajnos túlságosan zsúfolt, a forgatókönyv pedig nem eléggé jó ahhoz, hogy a hirtelen megismert karaktereket két óra alatt szívünkbe zárjuk és megsirassuk a végén. Egy köpésnyire van a négyestől, de a sok kihagyott ziccer, valamint idegesítő butaság miatt képtelen vagyok a listában előbbre helyezni. Az viszont kétségkívül igaz, hogy a leglátványosabb Star Wars-filmmel van dolgunk. 60%
8 Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999)
Star Wars I. rész: Baljós árnyak
George Lucas akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1328 3,3 Sokadik újranézésre már nem lehettem vele ennyire elnéző. A Baljós árnyak elvérzik a sok gyermeteg balgaságban, Jar Jar Binksben és a gyenge és unalmas történetben. 45%