ChrisAdam

Marvel Cinematic Universe

2017. november 28.

1 The Avengers (2012)
Bosszúállók
Joss Whedon akciófilm, sci-fi 1072 3,9 Annak idején oda és vissza voltam a moziból kifele jövet a filmtől, nagyon szerettem. Aztán a kritikus mellényt felvéve megnéztem 3 évvel később, de működött. Igen, Joss Whedon tényleg jó mozit rakott össze, egy ízig-vérig jó popcornfilmet, amiből nem hiányzik a kraft, a lendület, a humor, a látvány pedig pazar és mindemellett eltörpül a kissé suta történet. 80%
2 Captain America: Civil War (2016)
Amerika Kapitány: Polgárháború
Anthony Russo - Joe Russo akciófilm, kalandfilm, sci-fi, ... 442 3,6 Bizony, sikerült még jó filmet alkotni a Marvel udvarán, a Kapitány is kiérdemelt egy jó filmet. Feszült, epikus és habár baromi sok baromság van ebben is, jó szórakozás és van esze a filmnek. 70%
3 Iron Man (2008)
A Vasember
Jon Favreau akciófilm, sci-fi 1167 3,7 A klasszikus Marvel-film még a legelejéről, rendben van a forgatókönyv és kifejezetten élvezetes a legkedveltebb karakterrel a középpontban akciózni. 70%
4 Iron Man 3 (2013)
Vasember 3.
Shane Black akciófilm, sci-fi 692 3,4 Sokakkal ellentétben nekem bejött Shane Black stílusával átitatott szuperhősfilm. Baromira vicces filmecske lett. 65%
5 Guardians of the Galaxy (2014)
A galaxis őrzői
James Gunn akciófilm, kalandfilm, sci-fi 813 3,8 55%
6 Iron Man 2 (2010)
Vasember 2.
Jon Favreau akciófilm, kalandfilm, sci-fi 940 3,3 50%
7 Captain America: The First Avenger (2011)
Amerika Kapitány: Az első bosszúálló
Joe Johnston akciófilm, háborús film, kalandfilm, ... 786 3,1 50%
8 Avengers: Age of Ultron (2015)
Bosszúállók: Ultron kora
Joss Whedon akciófilm, kalandfilm, sci-fi 542 3,4 50%
9 Spider-Man: Homecoming (2017)
Pókember: Hazatérés
Jon Watts akciófilm, kalandfilm, sci-fi 301 3,7 45%
10 Thor (2011)

Kenneth Branagh akciófilm, fantasy, kalandfilm 819 3,3 40%
11 The Incredible Hulk (2008)
A hihetetlen Hulk
Louis Leterrier akciófilm, kalandfilm, sci-fi 621 2,9 40%
12 Doctor Strange (2016)

Scott Derrickson akciófilm, fantasy, kalandfilm 450 3,4 35%

Vapiti 2017 (folyamatosan frissülő)

2017. november 25.

1 Mother! (2017)
Anyám!
Darren Aronofsky dráma, horror, thriller 144 4,1 Totális blokk, totális KO, a film egyszerűen kiütött. Sok filmet láttam már, de ehhez hasonló feszültségben és élményben még nem volt részem. Leborulok, Aronofsky. Azt hiszem, ezt felülmúlni már nem lehet. Lawrence Oscar! 100%
2 Manchester by the Sea (2016)
A régi város
Kenneth Lonergan dráma 324 4,2 Hosszas morfondírozás után ezt tettem végül második helyre, holott zsenialitásában ugyanott van, mint az Anyám!, és tulajdonképpen nem is lehet őket összehasonlítani. A Manchester by the Sea olyannyira megérintett és megszólított, hogy egy hónapig nem hevertem ki. Súlyos február volt. 100%
3 Blade Runner 2049 (2017)
Szárnyas fejvadász 2049
Denis Villeneuve sci-fi, thriller 244 4,1 Méltó folytatása az eredeti filmnek. Miközben tiszteleg és kellő hozzáértéssel támasztja fel a régit, sok újat is ad hozzá, sőt, teljesen más irányba viszi a történetet - jó értelemben. Így aztán az eredeti is megmarad megszokott méltóságában és a 2049 is tud önálló lábakon üdvrivalgásunkat fogadni. Ryan Gosling pedig a lehető legjobb választás lehetett erre a filmre. Nem tökéletes, de csak mert az eredeti az. 95%
4 The Square (2017)
A négyzet
Ruben Östlund dráma, szatíra 69 4,2 Üresek vagyunk, mert ebbe születtünk. Van-e kiút? Fájdalmas, maró alkotás Skandináviából, A négyzet ítéletet mond a felszínes 21. századunkon, mindezt keserű humorral, kemény drámával és megdöbbentő jelenetekkel. Az év egyik legsokkolóbb jelenete itt található. 90%
5 Dunkirk (2017)

Christopher Nolan akciófilm, dráma, háborús film, ... 354 3,9 Nolan nem hazudtolta meg magát, az angol rendező szokásához híven szikár érzelmességgel mutat be egy drámát, egészen különleges perspektívából. Ilyet még nem nagyon láttunk, méghozzá pazar látványvilággal és zenével. Nolan most talán sorakozhat rendezői Oscarjáért. 90%
6 Logan (2017)
Logan - Farkas
James Mangold akciófilm, dráma, sci-fi 461 4,0 Talán az év meglepetése a Logan, végre csak sikerült összehozni egy valamirevaló szuperhősfilmet, ami nem csak a rombolásról szól és a látványos effektekről, hanem a karakterdrámáról és igazi harcról. Méltó elköszönés Logantől és a Professzortól, a legjobb X-Men film született. 90%
7 Baby Driver (2017)
Nyomd, Bébi, nyomd!
Edgar Wright akciófilm, krimi, szerelmi történet, ... 382 3,8 Edgar Wright mozijában a lendület és a sebesség az úr. Na, meg persze Kevin Spacey. A Baby Driver kétségtelenül az év egyik legszórakoztatóbbja, miközben azért sikerült egy elég komoly drámát is a háttérben elhelyezni. A film működik és az ötöst is megkapta, de sajnos a vége kicsit el lett húzva, amiért csak hajszálon táncol az ötös. 80%
8 It (2017)
Az
Andrés Muschietti dráma, horror, thriller 242 3,8 Kellemes meglepetés, ami talán nem is igazán a bohóc miatt félelmetes, hanem a hangos horror mögötti nyomasztó háttértörténet és korkörkép miatt hátborzongató. Mindenesetre az év horrorja eddig. 80%
9 Get Out (2017)
Tűnj el!
Jordan Peele horror, thriller 397 3,8 Egy hosszúra nyúlt Black Mirror rész, csupa meglepetés és sokk. Igencsak nyomasztó film, atmoszférája szinte összeroppant, nem lehet elmenni mellette szó nélkül. 80%
10 1945 (2017)

Török Ferenc dráma 72 4,1 Török Ferenc kimért, precízen megkomponált műve egy olyan Magyarországról, amit nem annyira ismerünk. Rendkívül fontos film, kiemelkedő színészi játékokkal, kiváltképp Rudolf Péterrel, valamint gyönyörű operatőri munkával. Hibája azonban, hogy a karakterek sokasága közt a főszereplőn kívül senkit sem találunk, valamint a történet megkívánt volna még legalább fél órányi játékidőt, a másfél óra erre kevés volt. 80%
11 Life (2017)
Élet
Daniel Espinosa horror, sci-fi, thriller 336 3,3 Pofás kis sci-fi thriller, nem több. Sablonhegyek, klisévölgyek, de legalább jól működik, rendkívül izgalmas, baromi látványos és nem nagyon lehet felsorakoztatni semmit mellette, ami miatt ne szórakoztunk volna jól. 70%
12 Jungle (2017)
Dzsungel
Greg McLean akciófilm, dráma, kalandfilm, ... 44 3,3 Amilyen rosszul nézett ki az előzetese, olyannyira jól "szórakoztam", vagy talán inkább borzongtam. Habár a Dzsungel sok sebből vérzik, az elején nem is találja magát, az utolsó egy óra szépen kárpótol mindenért és az év egyik legemlékezetesebb jelenetsorait teszi le az asztalra, Radcliffe kiváló. 65%
13 War for the Planet of the Apes (2017)
A majmok bolygója: Háború
Matt Reeves (I) akciófilm, dráma, kalandfilm, ... 232 3,4 A harmadik epizódok már-már szabályszerűen túl vannak nyújtva, ugyanígy A majmok bolygója: Háború. Az új trilógia záródarabja semmi újat nem mutat és irgalmatlan hosszú, viszont izgalmas, kalandos, hangulatos, sikerül elvinni minket a majmok bolygójára. És nem utolsósorban drámai. 65%
14 Lion (2016)
Oroszlán
Garth Davis dráma, életrajzi film 142 3,8 A tavalyi év egyik kötelező életrajzi filmje, ami aztán az Oscar palettán díszeleghet, hogy aztán ne nyerjen. A Dev Patel főszereplésével készült film ugyanakkor szerethető, megható, drámai és baromi fontos témát dolgoz fel, amiről beszélni kell. És habár sok maradandóval nem szolgál a film, már azért érdemes volt elkészülnie, hogy erről a globális problémáról beszéljünk. 65%
15 A Cure for Wellness (2016)
Az egészség ellenszere
Gore Verbinski thriller 171 3,0 Baromi komplex látványvilággal, harapható látványvilággal, helytálló főszereplővel rendelkező lidérces, hátborzongató történet. Sajnos a végét sikerült elbaltázni, valamint lehetett volna nyisszantani belőle egy jó darabot. 60%
16 Passengers (2016)
Utazók
Morten Tyldum dráma, kalandfilm, sci-fi, ... 416 3,3 Limonádé az űrben, avagy filozófia kizárva, romantika a csúcson. Hangulatos atmoszférával bíró film, elég jó alaptörténettel, ami aztán egy könnyed szerelmi történetbe végződik, jó úgy, ahogy van. 60%
17 Ghost in the Shell (2017)
Páncélba zárt szellem
Rupert Sanders akciófilm, krimi, sci-fi 293 3,1 Az eredetit nem látván tetszetős látványvilággal, egy még tetszetősebb Scarlett Johannsonnal mutatkozó filmecske, ami ugyanakkor semmi újjal nem szolgál, csak egy jó akciófilm. Kész. 60%
18 Kong: Skull Island (2017)
Kong: Koponya-sziget
Jordan Vogt-Roberts akciófilm, fantasy, kalandfilm 318 3,3 Vagány, tökös akciófilm, csodaszép látványvilággal, egy jó Brie Larssonnal és tulajdonképpen nem sok mindent lehet mondani, amivel ellenszenvet vált ki a film. 60%
19 John Wick: Chapter 2 (2017)
John Wick: 2. felvonás
Chad Stahelski akciófilm, krimi, thriller 265 3,3 Sokkal hosszabb, terjengősebb változata az elsőnek, sok újat nem ad a közösbe, viszont szerencsére túlszárnyalja elődjét. Keanu Reevestől még mindig félni kell. 55%
20 Moonlight (2016)
Holdfény
Barry Jenkins dráma 203 3,6 A tavalyi Oscar-nyertes film nálam nem ért célba, inkább céltalan művészkedésnek és figyelemfelkeltésnek tartom, mint egy értékes filmnek. Vannak jó pillanatai és a téma is fontos, amit megfogalmaz, de összességében nem értem a felhajtást körülötte. 50%

Chaplin 7

2017. november 25.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Monsieur Verdoux (1947)

Charles Chaplin dráma, krimi, vígjáték 105 4,6 Abszolút tökéletesség. Nem csak a Chaplin életmű legjobbja, de a filmtörténelem egyik legjobb alkotása, amely ugyanakkor méltatlanul feledésbe merült.
2 Modern Times (1936)
Modern idők
Charles Chaplin dráma, némafilm, szatíra, ... 409 4,6 Chaplin, a burleszk és a dráma mestere, a Modern idők pedig erre a legjobb példa. A helyzetkomikum és chaplini geg, ami belengi a filmet, miközben szívszorító dráma és erős társadalomkritika figyel a háttérben. Chaplinről azt szokás mondani, hogy amilyen könnyeden tálalja mondanivalóját, olyan súlyos az.
3 The Great Dictator (1940)
A diktátor
Charles Chaplin dráma, háborús film, szatíra, ... 465 4,6 Kortalan szatíra, briliáns mestermű, Chaplin első hangosfilmje. Érdekes látni, hogy Chaplin ízig-vérig olyan filmeket és ötleteket vitt vászonra, amik ma is ámulatba ejtőek. A diktátor is ilyen.
4 Limelight (1952)
Rivaldafény
Charles Chaplin dráma, szerelmi történet, vígjáték, ... 95 4,4 A burleszk vége, a könnyes búcsú. Az ötvenes évek hajnalán Chaplin feltámasztotta a régi szép időket és gyönyörűen tette azt. Végtelenül drámai film, a finálé egyenesen könnyfakasztó, miközben az időtálló Chaplin-humor is jó részt vállal a filmben. Buster Keaton és Chaplin egy színpadon!
5 City Lights (1931)
Nagyvárosi fények
Charles Chaplin dráma, némafilm, szerelmi történet, ... 293 4,6 Erős morfondírozást okozott a filmek sorba állítása, hiszen minden eddigi film egyértelműen a 100% fogalmát meríti ki. Chaplin olyan alkotásokat tett le az asztalra, amik egyszerűen az idő felett állnak. A Nagyvárosi fények bájosan gyönyörű szerelmi történet a vak virágáruslány és a Csavargó közt.
6 The Kid (1921)
A kölyök
Charles Chaplin dráma, némafilm, vígjáték 252 4,5 Gyerekkorom nagy kedvence, sokszor néztük - épp azért, mert egyfelől drámai, másrészt megható. Ahogy a beköszönő felirat is szól: "a picture with a smile, and perhaps, a tear". Hihetetlen belegondolni, hogy majdnem 100 éve készült a film, egy teljesen más korban, más közönségnek, réges-rég letűnt filmkorszakban... és mégis, ma is ugyanúgy eléri a hatását.
7 The Gold Rush (1925)
Aranyláz
Charles Chaplin kalandfilm, némafilm, szerelmi történet, ... 356 4,6 Itt is szembejön a tény, hogy 90 éven túl jár a film, vén, mint az országút és habár technikailag a mai szemmel egyértelműen réginek hat, Chaplin humora és stílusa sosem kopik el, ezt az Aranyláz tökéletesen alátámasztja.

A toplista neve: Halál

1 Alien (1979)
A nyolcadik utas: a halál
Ridley Scott dráma, horror, sci-fi, ... 1408 4,3 Abszolút első helyezett, Ridley Scott megismételhetetlen filmet és atmoszférát teremtett, műfajának csúcsa A nyolcadik utas. 100%
2 Prometheus (2012)

Ridley Scott kalandfilm, sci-fi, thriller 969 3,4 Mainstream dolog utálni a Prometheust, pedig szinte tökéletes alkotás, bármennyiszer álltam neki úgy, hogy most én is meg fogom utálni szőrösszívű kritikusként, mindahányszor beszippantott. Nem horror, nem az első film útját követi, ezért lesz egy érdekes és okos sci-fi, ami az utóbbi évek egyik legjobbja a műfajban. 90%
3 Aliens (1986)
A bolygó neve: Halál
James Cameron akciófilm, horror, sci-fi, ... 1179 4,3 Többszöri megtekintésre ennek viszont egyre inkább kimutatkoznak gyermekbetegségei, néhol B-filmnek ható akcióáradat, ami sok helyen buta és esetlen, ennek ellenére kitűnő szórakozás, idegtépő feszültséggel és korához mérten hihetetlen jó látványvilággal. 85%
4 Alien³ (1992)
A végső megoldás: halál
David Fincher dráma, horror, sci-fi, ... 983 3,6 Soha, soha Special Edition, mert amúgy egy remek film, erős atmoszférával. Hangulata az elsőre hajaz, feszültségében is közelít ahhoz, látványvilágában is hatásos folytatás, amit Fincher érdemtelenül tagad le. 75%
5 Alien: Covenant (2017)

Ridley Scott akciófilm, horror, kalandfilm, ... 390 2,8 Eddig tartott az Alien diadalútja, Scott legutóbbi munkája az eredeti meggyalázása, ahogy a Prometheus gondolatvilágát esetlenül próbálta folytatni, miközben az első kettő film horror- és véráradatát is próbálta felvenni. A végeredmény egy szégyentelenül ostoba film, aminek nem sok jó pontja akadt. 40%
6 Alien: Resurrection (1997)
Alien 4.: Feltámad a halál
Jean-Pierre Jeunet akciófilm, horror, sci-fi, ... 881 3,3 Sokáig ötösön állt, tinédzserként még lekötött és tetszett, kicsit idősebben újranézve azonban kegyetlen nagy örömmel zúztam rá az egyest, ugyanis nagyobb ostobaságot ritkán lát az ember, a negyedik Alien-film egy-két apró közepes momentumán kívül egy fertelmes fércmű, amibe ott lehet belekötni, ahol csak lehet. Szörnyűség. 10%

Ridley Scott

1 Alien (1979)
A nyolcadik utas: a halál
Ridley Scott dráma, horror, sci-fi, ... 1408 4,3 Megkerülhetetlen mestermű, a halhatatlan atmoszféra megteremtője, megunhatatlan klasszikus, aminél nagyobb a műfajban azóta se készült. 100%
2 Blade Runner (1982)
Szárnyas fejvadász
Ridley Scott sci-fi, thriller 1074 4,1 Újfent kamatoztatta tehetségét az akkor még pályakezdő Scott, a Blade Runner hangulata átüt a képernyőn, szinte pszichedelikus élmény, szorosan az Alien mögött. 100%
3 Black Hawk Down (2001)
A Sólyom végveszélyben
Ridley Scott akciófilm, dráma, háborús film, ... 781 3,8 90% (5)
4 Hannibal (2001)

Ridley Scott dráma, krimi, thriller 1030 3,8 90% (5)
5 Prometheus (2012)

Ridley Scott kalandfilm, sci-fi, thriller 969 3,4 90% (5)
6 Thelma and Louise (1991)
Thelma és Louise
Ridley Scott dráma, kalandfilm, krimi, ... 480 4,0 90% (5)
7 Gladiator (2000)
Gladiátor
Ridley Scott akciófilm, dráma, történelmi film 1379 4,0 90% (5)
8 The Martian (2015)
Mentőexpedíció
Ridley Scott dráma, kalandfilm, sci-fi 820 3,8 80% (4)
9 Matchstick Men (2003)
Trükkös fiúk
Ridley Scott dráma, krimi, thriller, ... 406 3,8 75% (4)
10 Black Rain (1989)
Fekete eső
Ridley Scott akciófilm, dráma, krimi 310 3,8 75% (4)
11 Exodus: Gods and Kings (2014)
Exodus: Istenek és királyok
Ridley Scott dráma, életrajzi film, kalandfilm 237 2,8 70% (4)
12 A Good Year (2006)
Bor, mámor, Provence
Ridley Scott dráma, szerelmi történet, vígjáték 404 3,5 60% (3)
13 Robin Hood (2010)

Ridley Scott akciófilm, dráma, kalandfilm 547 3,3 50% (3)
14 Alien: Covenant (2017)

Ridley Scott akciófilm, horror, kalandfilm, ... 390 2,8 40% (2)

Coen tesók

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 No Country for Old Men (2007)
Nem vénnek való vidék
Ethan Coen - Joel Coen dráma, krimi, thriller 1239 4,2 100% (5)
2 Fargo (1996)

Ethan Coen - Joel Coen dráma, krimi, thriller, ... 865 4,2 100% (5)
3 The Man Who Wasn't There (2001)
Az ember, aki ott se volt
Ethan Coen - Joel Coen dráma, krimi 524 4,2 100% (5)
4 The Big Lebowski (1998)
A nagy Lebowski
Ethan Coen - Joel Coen krimi, szatíra, vígjáték 984 4,1 95% (5)
5 Miller's Crossing (1990)
A halál keresztútján
Ethan Coen - Joel Coen dráma, krimi, thriller 402 4,2 80% (4)
6 Barton Fink (1991)
Hollywoodi lidércnyomás
Ethan Coen - Joel Coen dráma, vígjáték 358 4,0 80% (4)
7 O Brother, Where Art Thou? (2000)
Ó, testvér, merre visz az utad?
Ethan Coen - Joel Coen kalandfilm, krimi, vígjáték, ... 562 3,9 75% (4)
8 True Grit (2010)
A félszemű
Ethan Coen - Joel Coen dráma, kalandfilm, western 721 3,8 75% (4)
9 Blood Simple. (1984)
Véresen egyszerű
Ethan Coen - Joel Coen dráma, krimi, thriller 354 4,1 75% (4)
10 Hail, Caesar! (2016)
Ave, Cézár!
Ethan Coen - Joel Coen vígjáték 299 3,3 70% (4)
11 Burn After Reading (2008)
Égető bizonyíték
Ethan Coen - Joel Coen krimi, vígjáték 773 3,6 70% (4)
12 Raising Arizona (1987)
Arizonai ördögfióka
Ethan Coen - Joel Coen akciófilm, vígjáték 312 3,5 65% (4)

Lynch

2017. augusztus 13.

1 Lost Highway (1997)
Lost Highway - Útvesztőben
David Lynch krimi, thriller 508 4,1 5 (100%)
2 Mulholland Dr. (2001)
Mulholland Drive - A sötétség útja
David Lynch dráma, thriller 746 4,2 5 (95%)
3 Twin Peaks: Fire Walk with Me (1992)
Twin Peaks - Tűz, jöjj velem!
David Lynch dráma, fantasy, horror, ... 411 3,7 5 (90%)
4 The Elephant Man (1980)
Az elefántember
David Lynch dráma, életrajzi film 551 4,4 5 (90%)
5 Blue Velvet (1986)
Kék bársony
David Lynch dráma, krimi, thriller 541 4,1 4 (80%)
6 Dune (1984)
Dűne
David Lynch akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 436 3,1 1 (20%)

X-Men

2016. június 5.

1 Logan (2017)
Logan - Farkas
James Mangold akciófilm, dráma, sci-fi 461 4,0 A legjobb X-film, kétségtelenül. Szenzációs hangulat, akció, és megindító dráma, Rozsomák történetének méltó lezárása. 90%
2 X-Men: Days of Future Past (2014)
X-Men: Az eljövendő múlt napjai
Bryan Singer akciófilm, dráma, fantasy, ... 613 3,8 Sokáig vezette a listát, komplex, izgalmas, grandiózus film. 80%
3 X2 (2003)
X-Men 2.
Bryan Singer akciófilm, kalandfilm, sci-fi, ... 850 3,7 Szinte holtversenyben Az eljövendő múlt napjaival, remek atmoszféra, hangulat, karakterek, nagyon passzol benne minden. 80%
4 X-Men: First Class (2011)
X-Men: Az elsők
Matthew Vaughn akciófilm, kalandfilm, sci-fi 793 3,8 Működő dráma, szép felvezetés, karakterábrázolás. Méltó eredettörténet. 75%
5 The Wolverine (2013)
Farkas
James Mangold akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 493 2,8 Habár ezt a filmet majdnem mindenki elítéli, én mégis remekül szórakoztam rajta. Talán a leglátványosabb X-film. 60%
6 Deadpool (2016)

Tim Miller akciófilm, sci-fi, vígjáték 708 3,7 Kár, hogy belefullad a poénokba és a vége el lett sietve. 55%
7 X-Men Origins: Wolverine (2009)
X-Men kezdetek: Farkas
Gavin Hood akciófilm, fantasy, sci-fi, ... 803 3,2 Remekül kezdődött, kitűnő alapra épített, de csúnyán elrontott fináléval megáldott alkotás. 45%
8 X-Men (2000)
X-Men - A kívülállók
Bryan Singer akciófilm, kalandfilm, sci-fi, ... 970 3,7 Unalmas, egyszerű, de hangulatos film. Ez viszont kevés. 45%
9 X-Men: The Last Stand (2006)
X-Men: Az ellenállás vége
Brett Ratner akciófilm, sci-fi, thriller 763 3,5 Szinte minden szempontból rossz film, látvány, történet, karakterek - mindenhogyan elhasalt. 35%
10 X-Men: Apocalypse (2016)
X-Men: Apokalipszis
Bryan Singer akciófilm, sci-fi 382 3,0 Látványzúzda, lélek nélkül, avagy a "hogyan tiporjuk sárba kedvenc karaktereinket?" sorozat folytatása. 20%

Színésznők - teljesítményük alapján

Robert Downey Jr.

TOP Star Trek

2013. május 20.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Star Trek: The Wrath of Khan (1982)
Űrszekerek II.: Khan haragja
Nicholas Meyer kalandfilm, sci-fi 175 3,8 5 (90%)
2 Star Trek: The Motion Picture (1979)
Űrszekerek
Robert Wise dráma, kalandfilm, sci-fi 195 3,7 5 (90%)
3 Star Trek: First Contact (1996)
Star Trek: Kapcsolatfelvétel
Jonathan Frakes kalandfilm, sci-fi 148 3,9 4 (80%)
4 Star Trek VI: The Undiscovered Country (1991)
Űrszekerek VI.: A nem ismert tartomány
Nicholas Meyer akciófilm, sci-fi 127 3,7 4 (85%)
5 Star Trek IV: The Voyage Home (1986)
Űrszekerek IV.: Hazatérés
Leonard Nimoy kalandfilm, sci-fi 149 3,6 4 (70%)
6 Star Trek III: The Search for Spock (1984)
Űrszekerek III.: Spock nyomában
Leonard Nimoy kalandfilm, sci-fi 143 3,5 4 (70%)
7 Star Trek Beyond (2016)
Star Trek: Mindenen túl
Justin Lin akciófilm, kalandfilm, sci-fi 319 3,3 4 (60%)
8 Star Trek Into Darkness (2013)
Sötétségben - Star Trek
J.J. Abrams akciófilm, kalandfilm, sci-fi 589 3,7 3 (45%)
9 Star Trek: Nemesis (2002)
Star Trek: Nemezis
Stuart Baird dráma, kalandfilm, sci-fi 138 3,4 3 (45%)
10 Star Trek: Generations (1994)
Star Trek: Nemzedékek
David Carson kalandfilm, sci-fi 139 3,3 3 (45%)
11 Star Trek (2009)

J.J. Abrams akciófilm, kalandfilm, sci-fi 748 3,8 2 (40%)
12 Star Trek: Insurrection (1998)
Star Trek: Űrlázadás
Jonathan Frakes kalandfilm, sci-fi, szerelmi történet 119 3,1 2 (40%)
13 Star Trek V: The Final Frontier (1989)
Űrszekerek V.: A végső határ
William Shatner sci-fi 119 2,9 1 (10%)

A legjobb filmek, amit az utóbbi évben láttam (2011-2012)

2012. szeptember 16.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag
1 The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Terrence Malick dráma 528 3,5
2 Fanny och Alexander (1982)
Fanny és Alexander
Ingmar Bergman dráma 247 4,5
3 Before Sunrise (1995)
Mielőtt felkel a nap
Richard Linklater dráma, szerelmi történet 669 4,3
4 The Thin Red Line (1998)
Az őrület határán
David Fincher krimi, thriller 1794 4,6
8 Nattvardsgästerna (1963)
Úrvacsora
Ingmar Bergman dráma 197 4,4
9 Requiem for a Dream (2000)
Rekviem egy álomért
Darren Aronofsky dráma 1234 4,3
10 L.A. Confidential (1997)
Szigorúan bizalmas

Christopher Nolan akciófilm, dráma, krimi, ... 1620 4,3
6 Insomnia (2002)
Álmatlanság
Christopher Nolan dráma, krimi, thriller 832 3,6
7 The Dark Knight Rises (2012)
A sötét lovag: Felemelkedés
Christopher Nolan thriller 409 4,2

2011 legjobb filmjei TOP 5

2012. február 19.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 The Tree of Life (2011)
Az élet fája
Terrence Malick dráma 528 3,5 Észveszejtő, mélységbe emelő, rendületlenül kemény film, talán nem is film, hanem valami más...költemény. Annyira zseniális... azóta Minden idők legjobb filmje, azaz NO.1!
2 Midnight in Paris (2011)
Éjfélkor Párizsban
Woody Allen fantasy, szerelmi történet, vígjáték 809 4,0 Woody Allen olyan hangulatot ad a nézőknek, hogy olyan jó érzést én soha nem éreztem film után, mint ennél. Egyszerűen zseniális!
3 Drive (2011)
Drive - Gázt!
Nicolas Winding Refn akciófilm, dráma, krimi 1048 4,0 Ryan Gosling alakítása miatt vált tökéletessé. Az akciók lassúak, de pontosak és tökéletesek! Véres, zseniális. Külön ki kell emelnem a liftes jelenetet!
4 Blue Valentine (2010)

Derek Cianfrance dráma, szerelmi történet 506 4,0 A család, házasság, párkapcsolat kőkemény drámája. Ryan Gosling és Michelle Williams olyan maradansót alakít, hogy kétségem sem volt affelől, hogy ezt jeölöm Vapitin. Bár éppen hogy bekerült, miután megnéztem a Nader és Simint. Az sajnos csak a negyedik helyet kapta meg.
5 Jodaeiye Nader az Simin (2011)
Nader és Simin - Egy elválás története
Asghar Farhadi dráma 274 4,4 Az irániaktól csupán ezt láttam, de el kell hogy kezdjek még többet nézni. A tökéletes forgatóköny, színészi játék, vágás, hang. Majdnem beérte a Blue Valentinet, talán csak egy kicsi szikra hiányzott.

Minden idők legjobb filmjei (1. változat)

2012. február 12.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
Irvin Kershner akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1289 4,4 Tudom, a Star Wars csak mese, de mégis olyan hangulatú, hogy se előtte, se utána nem volt ilyen nagy horderejű filmsorozat, mint ez. A Star Wars IV. méltó folytatása. Kevés olyan film van, aminél a második rész felülmúlja az elsőt. Igaz, csak egy hajszálnyival jobb, mint a negyedik Új remény epizód.
2 Forrest Gump (1994)

Robert Zemeckis dráma, szatíra, szerelmi történet, ... 2008 4,6 Fuss Forrest! A világ egyik legismertebb életrajzi filmje, melyet mindenki látott. Tom Hanks zsenialitása oly mértékben ragasztja oda a nézőt, hogy 2 őrületesen szórakoztató óra után teli mosollyal, könnyel távozik a tv elől. Ez is egy hatos.
3 The Shining (1980)
Ragyogás
Stanley Kubrick dráma, horror, thriller 1257 4,4 Stanley Kubrickot nem hiába nevezik a rendezőkirálynak. Szinte minden alkotása zseniális. Úgy mint ez, mely szerintem az egyik leghangulatosabb film (a Star Wars után). A horror műfaj királya, hiszen olyan szorongást ad az emberbe, hogy akármelyik horror megirigyelheti. És akkor még nem beszéltem Jack Nicholsonról, aki pályafutásának legjobbját nyújtotta 1980-ban.
4 Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
George Lucas akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1337 4,3 Hiába van Ponyvaregény, Forrest Gump a világon, ez nekem annyira a szívemhez nőtt, hogy nem lehet onnan kiszakítani soha. Lucas egy olyan univerzumot alkotott, ami szerintem a filmvilág és a mesevilág csúcsát képzi. Szinte egy szinten van az öttel, nem is értem, miért nem a második helyre tettem a toplistámban.
5 The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
Jonathan Demme dráma, krimi, thriller 1507 4,5 Hannibal Lecter kannibálhorrora, mely azóta kultfilmként nőtte ki magát. A nyomozónő, Clarice és a doktor kapcsolatáról szóló pszihohorror személyes kedvencem is, és majdnem olyan tökéletes horror, mint a Ragyogás.
6 Se7en (1995)
Hetedik
David Fincher krimi, thriller 1794 4,6 David Fincher egy kevébé zseniális, bár nekem ugyanúgy élvezetes Alien 3 után egy ízig-vérig izgalmas nagyvárosi thrillert alkotott, melyet azóta többen koppintottak. A megdöbbentően zseniális finálé elindította a megdöbbentő thrillerek lavináját, melyek azóta sorra kerülnek ki az Álomgyárból. Brad Pitt és Morgan Freeman felejthetetlen filmje.
7 Alien (1979)
A nyolcadik utas: a halál
Ridley Scott dráma, horror, sci-fi, ... 1408 4,3 A kispofa itt kezdi el hosszú, hosszantartó útját a filmvilágban, amit azóta sem fejezett be, hisz 2012 júniusában itt van Ridley Scott újabb Alien filmje, ami immáron az ötödik földönkívüli film, a Prometheus. A képi effektusok és látványvilág nagy mérföldkövet tett le a film köves, rögös, öreg útjára.
8 2001: A Space Odyssey (1968)
2001: Űrodüsszeia
Stanley Kubrick sci-fi 950 4,2 Újabb Stanley Kubrick, mely egy lassú, elgondolkoztató sci-fi. Talán az egyik legvitatottabb filmje a rendezőnek, hisz rengeteg értelmezése van. Ahány néző, annyi gondolkodásmód. Számomra nagyon meghatárzó volt a film és hiába mondják, hogy unalmas és érthetetlen. Én el tudok rajta gyönyörködni és gondolkodni.
9 Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
Steven Spielberg akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1093 4,2 Az Indiana Jones a harmadik kedvenc filmsorozatom. Harrison Ford nem csak Han Soloként remekelt, hanem ebben a filmben is Dr. Jonesként. Steven Spielberg remek rendezése és John Williams lenyűgöző zenéje is hozzáadott ehhez a filmhe, mely a kalandfilmek zseniális királya és alapja.
10 Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
Quentin Tarantino dráma, krimi, szatíra, ... 1988 4,5 Quentin Tarantino legjobb alkotása. Kétségtelenül a fekete humor királya és a gengszterfilmek legjobbja remek gárdával. Mindenképpen a filmtörténelem egyik nagy remeke.
11 Schindler's List (1993)
Schindler listája
Steven Spielberg dráma, életrajzi film, történelmi film 1329 4,3 Steven Spielberg alkotása, mely a háborús-holokausztos filmek zseniális királya. A hosszú játékidő ellenére akármikor bekapcsolom, és akármikor meg tudom nézni. Ez az a film, aminél még az általános iskolai osztályom 99% százaléka is azt mondta, hogy ez tényleg zseniális. Szerintem is.
12 The Matrix (1999)
Mátrix
Lana Wachowski - Lilly Wachowski akciófilm, sci-fi, thriller 1791 4,4 Az emberek és robotok furcsa harcát bemutató film az egyik legjobb akciófilm az elmúlt 20 évben. A híres lassítós jelenetek azóta filmtörténelmet írtak, nem kevésbé a Neo-a-falon-jár jelenet. A toplistám 12. helyét mindenképp megérdemli. +1. Terminator 2.: A Judgment Day (1991). A +1 helyre betettem egy James Cameron filmet is, mely azóta a tömény akció alapja. Arnold Schwarzenegger lenyügőzően kemény alakítása, az akciójelenetek pontossága és látványossága mindenképpen a filmtörténelem dobogóján vannak. Astalavista, bébi!

TOP 5 Pixar

2012. január 22.

1 Inside Out (2015)
Agymanók
Pete Docter - Ronnie del Carmen animáció, dráma, fantasy, ... 692 4,3 A Pixar belecsapott a lecsóba, ez tökéletesre sikerült, sőt, minden idők legjobb gyerekfilmje.
2 Finding Nemo (2003)
Némó nyomában
Andrew Stanton - Lee Unkrich animáció, kalandfilm, vígjáték 1202 4,0 Személyes kedvencem az animációs filmek között. Rendkívül jó hangulatú, nekem tényleg nagyon bejött. Láttam vagy százszor, de amikor megy a tévében vagy éppen kistesóim nézik - valahogy mindig ottragadok. A humora, a látványa, a kalandja mind magával ragadó.
3 WALL·E (2008)

Andrew Stanton animáció, dráma, kalandfilm, ... 1051 4,1 Ez pedig a másik, ahol kénytelen vagyok ottragadni. Megérinti az ember szívét egy szemétlerakó robot. Tényleg zseniális és nagyon jól mutatja be a jövőt, amit nekünk embereknek meg kell akadályoznunk. Zseniális. Egy hajszálnyival marad el a Nemótól.
4 Ratatouille (2007)
L'ecsó
Brad Bird - Jan Pinkava animáció, vígjáték 1103 3,9 Gyerekkori nagy kedvenc, remek hangulat, szerethető szereplők, izgalmas és aranyos történet.
5 Toy Story 3 (2010)
Toy Story 3.
Lee Unkrich animáció, kalandfilm, vígjáték 740 4,3 A Toy Story széria legerősebb darabja.

TOP Steven Spielberg

2011. december 27.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Schindler's List (1993)
Schindler listája
Steven Spielberg dráma, életrajzi film, történelmi film 1329 4,3 Épp csak az adatlapjára tévedek és már elfog a vágy, hogy megnézhessem! Nagyon jó film, meghatóan mutatja be a holokausztot.
2 Duel (1971)
Párbaj
Steven Spielberg akciófilm, thriller 646 4,4 Spielberg szenzációs korai filmje, mely idegörlő feszültséggel van átáztatva.
3 Raiders of the Lost Ark (1981)
Az elveszett frigyláda fosztogatói
Steven Spielberg akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1093 4,2 Indiana Jones fergeteges kalandjának első fejezete, nem lehet nem imádni!
4 Saving Private Ryan (1998)
Ryan közlegény megmentése
Steven Spielberg akciófilm, dráma, háborús film 1281 4,0 Monumentális háborús alkotás, az első 20 perc filmtörténelem.
5 Indiana Jones and the Last Crusade (1989)
Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag
Steven Spielberg akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 991 4,2 Egy kicsit gyengébb második rész után Spielberg és Indy megint rálépett a gázra és egy hatalmasat alkotott.
6 Jaws (1975)
Cápa
Steven Spielberg horror, kalandfilm, thriller 924 4,0 Korai film, melyben Spielberg újfent bizonyítja, remekül tudja adagolni a feszültséget.
7 Jurassic Park (1993)

Steven Spielberg kalandfilm, sci-fi, thriller 1384 3,8 Egy nagyszerű világba csöppenhetünk bele, amelyben John Williams fülbemászó dallama kísér minket.
8 The Terminal (2004)
Terminál
Steven Spielberg dráma, szerelmi történet, vígjáték 1039 3,8 Tom Hanks második Forrest Gumpja, zseniális történet, briliáns színészekkel.
9 Catch Me If You Can (2002)
Kapj el, ha tudsz
Steven Spielberg dráma, életrajzi film, krimi, ... 1448 4,2 DiCaprio és Spielberg közös filmje, tele akcióval, kalanddal, szerelemmel... nos, ilyennek kell lenni egy popcornmozinak.
10 Minority Report (2002)
Különvélemény
Steven Spielberg akciófilm, krimi, sci-fi, ... 1117 3,9 Remek kis thriller, bár nem filmtörténelem.

TOP Stanley Kubrick

2011. december 14.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 2001: A Space Odyssey (1968)
2001: Űrodüsszeia
Stanley Kubrick sci-fi 950 4,2 A science fiction műfaj első számú filmje, az alfa és az omega, Kubrick olyan léptékű filmet tett le az asztalra, amit soha, senki nem fog.
2 The Shining (1980)
Ragyogás
Stanley Kubrick dráma, horror, thriller 1257 4,4 Pattanásig feszült film. A színészek kiváló munkája és a rendkívül izgalmas történet miatt az egyik legnyomasztóbb horror. Kubrick, igaz, kicsit átformálta King regényét, de így százszor nagyobbat alkotott, mint a 1997-es változat rendezője.
3 A Clockwork Orange (1971)
Mechanikus narancs
Stanley Kubrick dráma, krimi, sci-fi, ... 1055 4,4 Kubrick kegyetlen humorával, kemény drámájával letaglózza a nézőt, odaszögezi és megbotránkoztatja.
4 Full Metal Jacket (1987)
Acéllövedék
Stanley Kubrick dráma, háborús film 810 4,5 Kubrick a háborúban is helytállt, a kiképzéstől a frontvonalig keserű képet ad a háborúról. Letaglózó dráma.
5 Paths of Glory (1957)
A dicsőség ösvényei
Stanley Kubrick dráma, háborús film 373 4,6 Korai Kubrick, melyben Kirk Douglas főszereplésével rendkívül mély drámát mutat be arról, mivé lesz az ember a háborúban. Kitűnő film, a háborús filmek legjobbjai közt.

TOP David Fincher

2011. december 4.

1 Se7en (1995)
Hetedik
David Fincher krimi, thriller 1794 4,6 Ezzel a filmmel tarolt. Ezóta nincs jobb akcióthriller és krimi a filmtörténelemben. Torkosság, kapzsiság...
2 Fight Club (1999)
Harcosok klubja
David Fincher dráma, krimi, szatíra, ... 1973 4,6 A Játsz/ma után egy vicces, ám kegyetlen és megdöbbentő thrillerbe kezdett bele Fincher, mely azóta kultuszfilmként nötte ki magát.
3 The Game (1997)
Játsz/ma
David Fincher dráma, thriller 1020 4,3 Fincher nem tud rossz lecsóba csapni, az 1997-es Játsz/ma brutális hangulatú thriller, pattanásig feszült film.
4 Gone Girl (2014)
Holtodiglan
David Fincher dráma, thriller 931 4,1 Különös atmoszférájú film, Ben Affleck és Rosamund Pike zseniális drámája, a feszültség és az izgalom természetesen nem maradhat el.
5 Zodiac (2007)
Zodiákus
David Fincher dráma, krimi, thriller 953 3,7 Gyakran elfelejtük ezt a filmet, amikor a 2000-es évek legjobb thrillereit soroljuk, pedig Fincher újfent zseniálisat tett le az asztalra.
6 Alien³ (1992)
A végső megoldás: halál
David Fincher dráma, horror, sci-fi, ... 983 3,6 Fincher pályafutása kezdetén már tudta, hogyan adagolja a feszültséget és a brutális atmoszférát, természetesen nem a legjobb Alien film, de tisztes távolságban követi elődeit. Remek horror, kitűnő film.
7 The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
A tetovált lány
David Fincher dráma, krimi, thriller 608 3,7 A skandináv, eredeti adaptációt szeretik preferálni, de én mégis Fincher filmjét szeretem jobban. Itt is látszik, hogy a hangulat- és a feszültségteremtés mestere.
8 Panic Room (2002)
Pánikszoba
David Fincher akciófilm, krimi, thriller 1023 3,5 Elhagytuk az ötös zónát, de ez Finchernél nem jelent rossz filmeket. Sőt, a Pánikszoba megint csak egy olyan film, ami az elején fejest ugrik a feszültségbe és a fináléig csak növeli azt.
9 The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
David Fincher dráma, fantasy, szerelmi történet 1293 3,9 Megható, szirupos dráma, Brad Pitt jutalomjátéka. Amolyan családi film szombat estére, messze a thriller műfajától, de még mindig remek szórakozás. Amit vállal, véghezviszi.
10 The Social Network (2010)
Social Network - A közösségi háló
David Fincher dráma, életrajzi film 1058 3,7 A toplista legutolsó filmje, ez mégsem azt jelenti, hogy gyenge lenne. A Facebook-filmnek emlegetett Social Network kitűnő életrajzi dráma, egy erős négyest mindenképp megér.

A legjobb thrillerek (1. változat)

2011. november 20.

1 Se7en (1995)
Hetedik
David Fincher krimi, thriller 1794 4,6 David Fincher a Játsz/ma előtt még alkotott. Mégpedig nem is akármilyet! A Hetedik egy lélegzetelállítóan izgalmas krimi-thriller, mely Brad Pitt alakításával lett mérföldkő.
2 Inception (2010)
Eredet
Christopher Nolan akciófilm, sci-fi, thriller 1677 4,2 Christopher Nolan beleadta mindenét ebbe a filmbe, ugyanis szinte tökéletes élmény. Cobb, egy álomtolvaj ügynök azzal keresi kenyerét, hogy befolyásos emberek tudatalattiját rabolja ki.
3 The Silence of the Lambs (1991)
A bárányok hallgatnak
Jonathan Demme dráma, krimi, thriller 1507 4,5 Hannibal "a Kannibál" Lecter sorozatgyilkos és Clarice Starling nyomozótanonc története. Hidegvérű, nyomasztó, mint ahogy az egy thrillerhez illik.
4 The Devil's Advocate (1997)
Az ördög ügyvédje
Taylor Hackford dráma, thriller 1119 4,2 Remekül mutatja be világunk csábításait, kísértéseit és buktatóit. Remek thriller Al Pacino Sátánjával és a megzavarodott Keanu Reevessel.
5 The Prestige (2006)
A tökéletes trükk
Christopher Nolan dráma, thriller 1536 4,4 Nolan nem csak az Eredet miatt az egyik legjobb rendező, hanem számos munkája mellett ez a film is egy remek alkotás. A thriller műfaj talán legelgondolkodtatóbb, legagyafúrtabb példánya.
6 North by Northwest (1959)
Észak-északnyugat
Alfred Hitchcock akciófilm, kalandfilm, thriller 527 4,4 Alfred Hitchcock izgalmas thrillere igazán belevésődött a műfaj nagykönyvébe.
7 Fight Club (1999)
Harcosok klubja
David Fincher dráma, krimi, szatíra, ... 1973 4,6 Remek színészekkel, remek történettel és remek látvánnyal állt elő Fincher 1999-ben. Egyszerre kegyetlen és vicces.
8 The Game (1997)
Játsz/ma
David Fincher dráma, thriller 1020 4,3 Fincher egyik legjobb filmje Michael Douglas főszereplésével. Elgondolkodtató thriller, érdemes megnézni!
9 A Clockwork Orange (1971)
Mechanikus narancs
Stanley Kubrick dráma, krimi, sci-fi, ... 1055 4,4 Stanley Kubrick megrázó története egy brutális gyilkosról, aki miután megjárja az elmegyógyintézetet, visszakapja az élettől mindazt, amit adott.
10 Donnie Darko (2001)

Richard Kelly dráma, sci-fi, thriller 1295 4,4 Egy kamasz fiúról, akit megment egy képzelt barátja, Frank. Az életéért cserébe mindent megtesz Franknek... Kelly talán leghíresebb és legjobb műve a Gyllenhaal tesvéreknek is hírnevet hozott.

TOP Star Wars

2011. október 14.

1 Star Wars (1977)
Csillagok háborúja
George Lucas akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1337 4,3 Sokan tartják az ötödik epizódot a legjobbnak, nekem mégis a hamisítatlan eredeti rész a szívem csücske. Itt indult útjára ez a hatalmas franchise, mely minden idők legtágabb univerzumát foglalja magába. Itt még csak egy ártatlan történet volt, őszinte és egyszerű, George Lucas itt olyat tett le az asztalra, amiért bármi későbbi balgaságát meg lehet bocsátani. A Csillagok háborúja maga a tökély, a perfekcionizmus, örökzöld alkotás. 100%
2 Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
Irvin Kershner akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1289 4,4 A masszív tökéletesség, a borús kalandok helye. Hangulatilag bitang erős, kezdve a Hoth rendszer jeges világától a Dagobah mocsaras, misztikus lápján keresztül a futurisztikus Bespinig. Felhőtlen szórakozás, briliáns kalandfilm, megindító dráma és filmtörténelem. 100%
3 Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983)
Star Wars VI. rész: A Jedi visszatér
Richard Marquand akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1235 4,3 Az eredeti trilógia leggyengébbike, de ez is azt jelenti, hogy a tökéletesség vékony pengeélén táncol. A végtelenül kalandos, hangulatos alkotás még annak ellenére is zseniális, hogy helyet kaptak benne a nem annyira szívünk csücskét elfoglaló ewokok. A finálé, a Jabba palotájában helyet foglaló kalandok, az Endor feletti csata ugyanakkor kárpótolnak, a leglátványosabb régi Star Wars bizony zseniális. 100%
4 Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)
Star Wars III. rész: A Sith-ek bosszúja
George Lucas akciófilm, dráma, fantasy, ... 1229 3,8 A Sith-ek bosszúja az, ami igazán megsiratja az embert, Lucas bármennyire volt kontár sok esetben, a Star Wars történetét kitűnően álmodta meg, az összes szál elvarrása, az epikus Sith-ek bosszúja pedig méltó lezárása az eredeti Skywalker-történetnek. A hat rész befejeztével bezárult a kör, Vader története teljes lett, a tragikus, végtelenül szomorú rész pedig méltó formát kapott. Látványos, izgalmas, epikus - Anakin és Obi-Wan párharca filmtörténelem. 100%
5 Star Wars: The Force Awakens (2015)
Star Wars: Az ébredő Erő
J.J. Abrams akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 800 3,7 Hatodik megtekintés után már remekül kirajzolódik, hogy nem a legjobb Star Wars filmet dobták 2015 karácsonyán a mozikba, de kitűnő szórakozás, szerfelett izgalmas, karakterei kidolgozottak és a Star Wars világához tökéletesek, drámai és epikus és elképesztően látványos. 90%
6 Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)
Star Wars II. rész: A klónok támadása
George Lucas akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1233 3,3 A klónok támadását is utálni szokás, különleges képességeim egyike azonban, hogy Anakin picsogásán felül tudok kerekedni és akkor egy tök jó filmet kapok. Izgalmas, története is rendben van, az előző résszel ellentétben nem unalmas, a finálé pedig méltó lezárása. Messze van a nagyoktól, de egy tisztességes film, főleg a Baljós árnyak után. 75%
7 Rogue One: A Star Wars Story (2016)
Zsivány Egyes: Egy Star Wars-történet
Gareth Edwards akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 562 3,8 Sajnos bármennyire erőlködtek, ez most nem sikerült jól. A látvány pazar, a történet pörög, de a film sajnos túlságosan zsúfolt, a forgatókönyv pedig nem eléggé jó ahhoz, hogy a hirtelen megismert karaktereket két óra alatt szívünkbe zárjuk és megsirassuk a végén. Egy köpésnyire van a négyestől, de a sok kihagyott ziccer, valamint idegesítő butaság miatt képtelen vagyok a listában előbbre helyezni. Az viszont kétségkívül igaz, hogy a leglátványosabb Star Wars-filmmel van dolgunk. 60%
8 Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999)
Star Wars I. rész: Baljós árnyak
George Lucas akciófilm, fantasy, kalandfilm, ... 1350 3,3 Sokadik újranézésre már nem lehettem vele ennyire elnéző. A Baljós árnyak elvérzik a sok gyermeteg balgaságban, Jar Jar Binksben és a gyenge és unalmas történetben. 45%