ChrisAdam

2018-09-20 19:10:38 [Általános fórum] ChrisAdam #7645

Szerintem nagyon is jó lenne, ha szerepelnél benne. Gondold át még egyszer. :)

előzmény: dikalosz (#7643)

2018-09-20 16:40:12 [Általános fórum] ChrisAdam #7642

Nincsen szó KT taliról itt, csupán arról, hogy velem találkoznátok 15 percre Budapest (vagy más helyszín) egyik sarkán, hogy az összeállított 5 kérdésre válaszoljatok. Ebből egy összevágott montázs készül, amit majd mondjuk először az október végi KT talin láthatunk először és aztán weben (bár erről konkrét szó nem esett még). :)

2018-09-20 16:35:21 [JÁTÉK] ChrisAdam #31976

19. Ugor – 2
20. dikalosz – 2
21. Hulla88 – 2
22. Interracial Facial Creampie - 2

Gratulálok mindenkinek (és elsősorban BonnyJohnnynak, hogy megint futamhosszal nyert) és köszönjük a munkát a játékvezetőknek is!

Ami a jövőt illeti: a kérdés, hogy akartok-e játékot, illetve van-e bátor játékvezető, aki szívesen levezényel pár fordulót?

2018-09-20 10:47:44 [Általános fórum] ChrisAdam #7640

Köszi, az 13. akart lenni! :)

előzmény: Raul (#7639)

2018-09-19 11:29:39 [Általános fórum] ChrisAdam #7638

K Ö Z É R D E K Ű
K Ö Z L E M É N Y

Mint tudjuk, októberben lesz 15 éves a Kritikus Tömeg. Ez azt jelenti, hogy másfél évtizede létezik, kisebb túlzással, a magyar internet uralkodó filmes fóruma! :) Tény és való, hogy a KT egyedi példa a fórumok történetében, hiszen napvilágra jötte óta szeretetből működik, reklámok nélkül és így is rendkívül széles adatbázissá és minőségi közösségé válhatott. No, de a PR szöveg után jöjjön a lényeg: dobjunk össze egy szülinapi videót, ajándékozzuk meg a KT-t, a közösséget azzal, hogy elmondjuk, miért is szeretjük, mit is szeretünk a fórumban, mi volt a legemlékezetesebb eszmecsere, a legértékesebb film, amit itt ismertünk meg és így tovább.
Viszonylag rövid válaszokkal, pörgős kérdezz-felelek videó készülne, melyben a KT bátor, arcukat vállalni merő tagjai szólalnak meg!

Persze a dolog nehezebbik része, hogy mindehhez jó lenne, ha találkoznánk - mármint Te, a kamerám és a KT millió dolláros stábja. Nem kell komoly dolgokra gondolni, lezárjuk a Blaha Lujzát és 18 kamerával bullet-time effektben lubickolva elmondod, miért is jó a KT. Ami nehézséget okozhat, hogy nehéz összehozni az időpontot és helyet, hiszen valaki Csajágaröcsögén lakik, valaki meg Szibériából nyomja a KT-t. Van erre is megoldás: ha valaki olthatatlan vágyat érez arra, hogy részt vegyen a videóban, viszont nincs lehetősége a találkára, megoldhatja maga is a felvételt, ennek szigorú feltételeiről viszont a jelentkezési űrlapon olvashattok.

Plusz: fáradalmaitokért azon túl, hogy szerepelni fogtok a videóban, kaptok egy KT-s pólót is. Az évekkel ezelőtt elkészített pólóról van szó, a régi logóval és színnel, mely mára történelmi ereklye és valószínű pár év múlva több millió dollárt fog érni.

Ha meghoztuk a kedved, jelentkezz ITT.

*** Nem akarom letörölni a posztot a főoldaltól, szóval, csak itt csatlakozom hozzá, arcom van, büntetlen, nagykorú állampolgár vagyok, nincs mit szégyellnem rajta, és pólót is szívesen nyerek! :) Ugor

2018-09-18 22:30:10 Bilincs (2018) ChrisAdam (2) #1

Érdekes filmecske. Lehetne sokkal csiszoltabb, letisztultabb és merészebb. (Meg profibb.)

2018-09-18 18:19:55 Napszállta (2018) / Sunset ChrisAdam (?) #50

A jelenség amúgy igaz, leginkább a magyar filmeknél veszem észre én is.

előzmény: von Schatu (#49)

2018-09-18 12:29:31 Napszállta (2018) / Sunset ChrisAdam (?) #47

Mondjuk elég csúnya lenne, ha pont egy ilyen filmnél - ami egyrészt nem olcsó, másrészt nagyban támaszkodik a fókuszon kívüli hanghatásokra (is) - nem szentelnének külön figyelmet erre. Kíváncsi vagyok.

előzmény: von Schatu (#46)

Hirtelen végigfutott az agyamon, hogy Tim Burton és Lubeczki nélkül mennyit érne a film és valóban, őszintén el kell ismerni, hogy jóval kevesebbet, mert habár Johnny Depp és Christina Ricci remek, a köztük izzó elegáns románc végtelenül szerethető (!), de nem egy nagyívű, aspektusaiban mély történetet kapunk. Az ötöst viszont rá kellett nyomnom, mert ámulatba ejtett a profi rendezés, a zseniális, gótikus stílus (ami persze Burton esetében nem meglepő, itt viszont végre nem volt számomra sok, illett a képbe) és az elképesztő fényképezés (és tegyük hozzá, hogy a vágás, látványtervezés). Képtelenség elkerülni, hogy beszippantson, csoda nézni. Parádés, epikus és baromi izgalmas a finálé, bár néhol kiszámítható és bugyuta tud lenni, a főgonosz karaktere sincs elég alaposan felvezetve. A népmesék és klasszikus horrorok atmoszféráját idézi, a sztoriról meg néhol eszembe jutott A falu, na meg a Vaskabátok... :)

2018-09-17 16:59:13 Revenge (2017) / A bosszú ChrisAdam (5) #67

Hát valaki komolyan veszi, valaki nem. Minek ezen összeveszni, srácok? :D Amúgy meg annak ellenére, hogy szerintem sem veszi magát halálkomolyan, halálra izgultam magam és bele tudtam magam élni.
Inkább örüljünk neki, hogy Matilda Lutz múlt csütörtökön világra hozta első gyermekét. :)

Azért az is biztos, hogy sosem dobott annyit színésznő filmen, mint itt Kate Hudson. Másodjára sokkal kellemesebb. Túró rudi és fagyi mellé. :)

Ez egy kellemes meglepetés. Valószínűleg, ha tudom, hogy krimit és "thrillert" kell várnom, akkor kevésbé pozitív a rácsodálkozás, de így, hogy teljesen tudatlanul ültem a moziszékbe, jó élményként ért, nem egy bugyuta vígjátékot kaptam (amit vártam). Blake Lively egész jó, Anna Kendrick szokásos "cuki", a film pedig mondjuk egy markánsabb Coen-stílussal (rendezés és forgatókönyv) tudott volna egyébként igazán kitűnő lenni. De így is egész jó kikapcsolódás.

2018-09-13 20:59:58 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3328

A Bron/Broent neked is ajánlom. Meg mindenkinek.

előzmény: paksiendre (#3325)

Messze kerültem a filmet pont a főhős karaktere miatt. Nagyon tudnak irritálni az ilyen furcsán és megmagyarázhatatlanul tutyi-mutyi, bénáskodó emberek, de aztán tegnap hirtelen felindulásból mégis megnéztem. És mondanom sem kell, nagyon-nagyon kellemesen csalódtam. Csupaszív film, igazán stílusos és magával ragadó. Amitől féltem, hogy nagyon amatőr lesz és ez nem enged majd bevonni a film sodrába, de nem, kifejezetten profi annak ellenére is, hogy milyen maroknyi pénzből forgott. A színészek zseniálisak, egytől-egyig, élethű az egész atmoszféra, amit megfűszerez a játékidő időnkénti szürrealitása. Nagyon kreatív és élvezhető alkotás és elgondolkodtat. Igenis, van létjogosultsága, mert habár kisarkít egy karakterfajtát, nagyon sokan vannak elveszve a mai világban, ebben közrejátszik a rendszer és ugyanúgy a mai társadalom érzéketlensége, arctalansága, valamint a vén ifjúság körében kialakult dologtalanság. Erről éppen nem olyan régen beszéltem ismerősömmel, kutattuk ennek okát, válaszokat találtunk is rá, egyszer talán elmesélem. :)
Reisz Gábor nagyszerű filmet dobott tehát össze, itt-ott talán túl sok, pontosabban a főszereplő karaktere mintha olykor túl lenne írva, de sok helyen talán szándékos, hogy érzékeltetve legyen az enyhe szatíra. Szóval jó kis szórakozás. Várom Reisz következő filmjét. Majdnem ötös.

2018-09-11 18:05:57 Tuck Me In (2014) ChrisAdam (3) #6

Egy aktuális mémmel reagálnék erre a filmre. Kár, hogy csak ennyi, nekem ez már túl kevés.

2018-09-07 09:31:16 [Megérdemelte-e az Oscart...] ChrisAdam #10673

Egyébként nem értem, miért nem oldják meg úgy, hogy a hosszabb közvetítést kinyomják YouTube-ra például. (Vagy persze... az ABC egy saját streamoldalára.) Telenyomathatják ott is reklámokkal (az oldalt és a videót is), de aki a teljes átadót látni akarja, felfárad az oldalra és ott nézi. Aki meg tespedni akar csak a fotelben, nézi a short cutot.

2018-09-05 11:25:06 Roma (2018) ChrisAdam (?) #7

Rég láttam ennyire szépen megkomponált előzetest, most látva ez az idei év legjobban várt filmje. A plakát is gyönyörű. És csodálatos, hogy a cinematographer is maga Cuarón (egészen biztos, hogy Chivo hatással volt rá). Látni akarom - persze milyen jó lenne nagyvásznon...

Miért teremtette meg Isten Ádámot és Évát, ha látta, hogy el fognak bukni? De akár kérdezhetném, hogy miért alkotta meg Gát György a Kis Vukot, ha látta előre, hogy korszakos utálat célpontja lesz? Sok kérdésre nem tudjuk mindig a választ a jelenben, mert a jövő fogja megadni azt. Chris Coelho.

előzmény: pelu (#107)

2018-09-04 08:18:34 El orfanato (2007) / Árvaház ChrisAdam (3) #26

Nagyon jó a filmvégi fricska, de amúgy hatalmas giccs és szentimentalizmus itatja át az egész filmet. Bár ez ilyen spanyol dolog, azt hiszem. Az Ördöggerinc jutott eszembe, ott is minden passzolhatna, de valahogy mégse talált be. Azért kellemes kis filmecske volt.

Azért másodszorra messze nem annyira acélos, de DiCaprio és Waltz még mindig elképesztő.

2018-09-01 17:22:05 Upgrade (2018) ChrisAdam (3) #15

Nagyon jól néz ki, meg menő, de rettenetesen kiszámítható és sablonos. A végére beáll a teljes káosz. A profin megrendezett akció és az atmoszféra húzza fel egy stabil hármasra.

Novella: Brahms
Régen nem írok/írtam, ez is egy régebbi szösszenet, és ez se olyan, mint a korábbiak.

2018-08-31 19:46:19 [JÁTÉK] ChrisAdam #31974

Bud Spencer-Terence Hill kvíz. Kicsit talán izzasztóbbra sikerült, mint a legtöbb tingli-tangli, de nektek szerintem még ez is gyalog galopp.

2018-08-29 20:24:05 Suspiria (2018) / Sóhajok ChrisAdam (?) #12

Igen, a fakó színvilág feltűnő, ez is mutatja, hogy nem egy hagyományos értelemben remake lesz, inkább újragondolás. Amit tárt karokkal várok.

előzmény: VVega (#9)

2018-08-29 00:46:21 Suspiria (2018) / Sóhajok ChrisAdam (?) #8

Jó lesz ez. Nem sok, de elég, hogy lássuk, nem koppintás lesz és jó kezekbe került.

2018-08-25 08:58:14 [Általános fórum] ChrisAdam #7600

Az a baj, hogy egy ilyen videóba rengeteg munkát kell belefeccölni, főleg, ha nem csak leülsz a kamera elé és random pofázol, hanem fel is építesz egy valamirevaló műsort. Sok-sok óra munka.
A kenyér meg sose volt ingyen. Szóval vagy melózol és mellette minden szabaidődet ebbe ölöd, vagy alapból gazdag vagy. Amúgy baromira csinálnék ilyet, de tényleg eszméletlen munka, rengeteg türelem és idő is kell hozzá. Bár ha többen vagyunk, talán megoszlik a dolog.

előzmény: kajaktej (#7599)

2018-08-24 19:59:36 [Általános fórum] ChrisAdam #7596

Igen, félreérted. Azt mondom, hogy azzal, hogy leállt a filmes témával és profilt váltott, végleg lemondott arról, hogy értékes és eredeti kontentet gyártson. Mert a szakszerűen sorozat és listás videóiban még volt valami cucc, ezekben már annyira nincs. Meglovagolja más gagyiságát és erről szól másfél éve a történet.

2018-08-24 16:35:26 [Általános fórum] ChrisAdam #7585

Én, kövezzetek halálra, de mindig megnézem Szirmai és Dancsó legújabb videóját. És olykor tényleg jókat szórakozok rajtuk. Viszont felháborít az, hogy a kezükben van egy több százezres közönség és nem tesznek semmit. Ekkora embertömeg nagyon kevésnek adatik meg kis hazánkban politikai pártokon kívül. És basszus: nem kezdenek vele semmit!

Na de.

Ha végignézünk a hazai "influencereken", a hírességeken, akiknek tényleg egy aktív rajongótábora van idehaza, akkor láthatjuk Tibi atyát, Kasza Tibit, Rubint Rékát, Majkát, Sarka Katát... és egyik sem azért tartja fent oldalának népszerűségét, mert valóban minőséget szállítana. Sőt... A baj a piac és a vevő: Dancsó félredobta az éveken át nyomatott Szakszerűen sorozatot és a filmeket és inkább "közéletibb" témákra állt rá vagy a YouTube vagy a tévé pöcegödrében talált videókra kezdett reakcióvideókat gyártani (Minden álmod + Luxusfeleségek széria), magyarul teljesen elkerülte azt, hogy eredeti és értékes anyaggal lással el rajongóit. Régen azért még a szándék megvolt, hiszen vitathatatlan, hogy filmes listáival és szakszerűen sorozatával - bármilyen minőségben is -, de jó filmeket ajánlott (amik között igencsak sok régi klasszikus is volt).
Mióta ezt a lépést megtette a Videómánia, azóta ugrásszerűen megnőtt a követőinek száma. Nem olyan rég volt még csak a 700 ezer, aztán 850, most már hetek kérdése és itt az 1 millió. Még nagyobb lett a háló, Dancsó pedig még jó, hogy látja ezt. Minek törje magát, ha a pénze még több lesz azzal, hogy szart gyárt. Kasza Tibi megosztja az idióta mémeit meg lájkvadász riposzt cikkeit és neki is dől a lé, Tibi atya meg hímsoviniszta, alkesz posztjaival lesz gazdag, és így tovább. Tehát a hiba nem annyira Dancsóban és Szirmaiban van, hanem a piac átka ez.
A bűne csak az ezeknek az embereknek - hogy mind Szirmai és Dancsó tehetségesek. Bárki bármit mond, mind a ketten önállóan, egyedül felépítettek két ilyen masszív csatornát, hozzák nekik a pénzt, viszont ennél jóval többet is tehetnének. Csinálja Dancsó a trasht, de akkor mellette végezzen olyan munkát is, amibe az igazi tehetsége is szorul. Reménykedtem, hogy a nem olyan régen posztolt Neon Love című Dancshow számban és klipjében legalább megvillantja, hogy tud valamit, de csak ócska pózerség lett belőle, minimális kreativitással. Pedig lenne benne kurázsi.
Szirmainál kicsit más a helyzet, őrajta látszik, hogy baromira nincs rendben. Kéthavonta kidob egy minőségtelen extravaganzát, amiben esztétáskodik egy sort, aztán megy vissza a depressziójába, utazásaiba és a többi... Viszont ő is használhatta volna igazán értékes dolgokra hatalmát. Ő inkább a kritikus, mint Dancsó - már ha bármelyikük is az - és bizony vannak, voltak nagyon jó meglátásai videóiban, ez kétségtelen. Például a legutóbbi mátrixos videó egy egész korrekt anyag lett. De ő is a függője csatornájának, hiszen onnan jön a lé (bár szerintem neki azért ez sokkal kevésbé bankautomata, mint Dancsónak).

A harmadik probléma, hogy idehaza nagyon gyéren fizet a YouTube. Ha olyan népszerű vagy, mint Dancsó, akkor dőlhet a lé (ez is attól függ, hogy... ADS), de pártízezres feliratkozós csatornából nem tudsz megélni, ha pedig klasszikus, kevésbé ismert filmekről akarsz tényleg esztétáskodni, akkor abból nem lesz több százezer követő.
Külföldön más a helyzet: az angol nyelvű YouTube csatornáknak ugyebár sokkal nagyobb esélyük van arra, hogy jó nézettséget összehozzanak a világ bármely pontjáról, így ezekkel össze se lehet mérni a magyar esélyeket. Sajnos.

Amúgy élő példa minderre: a Kritikus Tömeg Facebook oldalán ha kiteszek egy vicces képet vagy egyszerű filmes utalást, akkor az elér 5-8 ezer embert simán. De ha egy valamiről valóban szóló posztot (kritika, videó, bármi), akkor jó, ha tizedannyi ember látja. A közösségi média az okozója a mai társadalom felületességének. Deep.

Egyébként van a KT-nak csatornája, lehet feliratkozni, haha. De persze nincs fent semmi. Viszont én is gondolkodtam, hogy csinálnék akár a Kritikus Tömeg neve alatt valamit, persze nem egyedül. Viszont annyi rengeteg idő, hogy nincs annyi pénzem most. És szerintem nem vagyok ezzel egyedül. :(

2018-08-24 16:30:25 Titanic (1997) ChrisAdam (4) #112

Hannibal szavaival éltem. Egyébként igen, van ilyen szó.

2018-08-24 15:32:55 Titanic (1997) ChrisAdam (4) #107

Szerintem bőven lett belőle jelentékeny vizionárius direktor, ha a "középszerű" Prestige-t és Inceptiont nem tekintjük (szerintem mindkettő zseniális), akkor is van egy Dunkirk a listán, ami igen csak erős és egyedi - más. Bőven olyan filmográfiája van már most - pályafutásának közepe táján (?) -, ami bizony jelentékeny. A többi meg: ízlések és pofonok. Meg lehet, hogy túlzó az Interstellar giccse (pont pár hete néztem újra és a végén igencsak rezeg a léc sajna), de az hótbiztos, hogy a 2010-es évek egyik legegyedibb moziélménye.

2018-08-24 11:57:14 Titanic (1997) ChrisAdam (4) #105

Egyszerűen Nolan maga ilyen. Nem érzelmes ember, hanem egy végtelenül racionális személyiség, ez egyértelműen megjelenik filmjeiben is. Ezért van az, hogy ő az igazi drámában gyengélkedik, az Interstellarnak habár vannak megindító jelenetei, nem azok a csúcspontjai a filmnek, messze nem. De az Inception, a Batman-filmek és A tökéletes trükk sem ezekről híresek. Egyszerűen Chris Nolan az a rendező, akinek nem megy az őszinte megríkatás és ezt minden bizonnyal ő is tudja. Ő az óraműpontos, masszív, bivaly filmek rendezője és kész. Egyébként sok pletyka terjeng, hogy Nolan Aspergeres, nem lennék meglepve.

2018-08-22 10:31:31 Tarr Wars (2016) ChrisAdam (4) #1

Didaktikus giccshalmaz egy nagyon sallangos forgatókönyvvel, összeszedetlen rendezéssel. Nicholson zseniális, de ez a romantikázás nagyon nem hozzá való, de az egész sztori nagy katyvasz, életszerűtlen úgy, ahogy van. Nagy csalódás.

Túl hatásos volt a marketingem... :/ bocs, srácok.

2018-08-17 18:04:01 [In Memoriam...] ChrisAdam #2335

Ha a közösségi médiát az a korosztály uralná, aki igazán ismerte és szerette Aretha Franklint, akkor ez fordítva lenne. Ez csak ennyi. (Plusz Avicii más életkorban és más körülmények közt halt meg, ez "nagyobb" hír.)

előzmény: bambula (#2334)

Ne aggódj, a legújabb közbeszerzések (csak pár milla sajnos, de kifacsarjuk!) következtében hamarosan emojik és like gombok is lesznek az oldalon, valamint live bejelentkezésre is lesz lehetőség (meg videóhívás, egyebek). Na meg persze reagálhatsz majd a kommentekre, ha valami nem tetszik, csak uccu neki, mérges fej rá. Mémeket is lehet majd osztani! Aztán elvileg - bár ez nem megerősített infó - társkereső részlege is lesz majd, egy szív lesz a KT logó mellett, amire kattintva egy rózsaszín oldalon találod magad és a hasonló filmes ízlésűekkel tudsz randizgatni. Ja, és persze hamarosan a fórumon megnyitjuk a "Jelölj, lájkolj, bökj" csopit, mert ugye bökés funkció is lesz az oldalon (egyfajta előfutára a társkeresőnek ugye). Szóval szerintem maradj, mert sok-sok kaland várható itt még.
Mellette meg ugye lehet értelmesen filmekről beszélgetni, naplózni, mit láttál, osztályozni, szavazni kérdésekről, megismerni értékes, intelligens felhasználókat, jó filmeket... bár ez snassz, szóval ez csak olyan apróbetűs az aljára, amit már úgyse olvas el senki szóval bármit írhatok ide, a mai szendómba nem jutott ma reggel paprika, hogy a fene vigye el.

előzmény: Cassiopeira (#12530)

Nálam kört vert az elsőre, ami ugyancsak egy roppant jó animáció (pont két hete pótoltam azt is), itt viszont tényleg nagyon egyben van minden. Talán nem is annyira gyerekeknek készült ez... vagy talán úgy fogalmazok, hogy a gyerekek nem is tudják annyira élvezni, mint a korosabbak. Mind a karakterek, az akciók, az egész hangulat és lendület szinte zseniális és merész, no meg baromi látványos, az elsőnél pedig stílusosabb, komplexebb és mégse esik szét. Nos... igen, így kell folytatni valamit 14 évvel később is. Nagyszerűen szórakoztam (a mögöttem lévő 3-4 évesek időnkénti sivalkodása, székrugalódzása ellenére is, a szülőknek innen is grat).

2018-08-13 13:33:48 Bao (2018) ChrisAdam (3) #1

Azért régen a Pixar-kisfilmek sokkal kreatívabbak voltak... vagy hogyismondjam. Merészebbek.

2018-08-13 08:05:32 Youth (2015) / Ifjúság ChrisAdam (5) #43

Kíváncsi vagyok a véleményedre, hogyan és mi kerül helyére a film végén? Nem kötözködés, csak tényleg kíváncsi vagyok, hogy látod. :)

előzmény: sleepingdancer (#42)

2018-08-10 11:57:39 Loving Pablo (2017) / Escobar ChrisAdam (3) #3

Lehetett volna acélosabb, egyedibb - egy-két jelenet kivételével - és ha valaki a Narcoson végig lovagolt, akkor biztos kevesebbet ad, de azért Javier Bardemet ritkán látjuk ennyire lubickolni szerepében (Cruz viszont elég halovány). A "Loving Pablo" pedig zseniális cím. Egy négyesről indult nagyon erős hármas.

Szép film. És kellett bele Lynch kissé szürrealista fűszerezése is. De amúgy messze lemarad a mester többi filmje mögött, bár egyébként gyakran kapott el a Twin Peaks atmoszférája. Lynch ért ehhez a közeghez.
"Mi a legfájdalmasabb az öregkorban? - Emlékezni arra, hogy milyen volt ifjúnak lenni."

2018-08-06 14:34:48 [Általános fórum] ChrisAdam #7546

Budapest a világ közepe. Érdekes írás, angolul tudók előnyben.

2018-08-04 23:12:00 [Általános fórum] ChrisAdam #7523

Jöjj és lásd!

előzmény: mimóza (#7517)

2018-08-02 16:42:01 Napszállta (2018) / Sunset ChrisAdam (?) #23

Elküldték a KT-nak is az előzetest, hogy tegyük be a showba, de 4K DCP-ben, azt meg nem bírja a gépem, úgyhogy még én se láttam. :) De majd lehet egy gyors konvertálást eszkábálok. Inkább elmegyek moziba érte. ;)

előzmény: Ágó (#22)

Tegnap volt Nolan születésnapja, meg is néztük: még mindig hatalmas élmény, elképesztő. Nem tökéletes, de brutálisan nagy film.

2018-07-30 09:46:08 Grandma (2015) / Nagyi ChrisAdam (?) #3

Nem igazán bírtam végignézni, fertelem módon irritáló filmecske.

2018-07-29 10:57:31 [JÁTÉK] ChrisAdam #31972

Ha nincsen jelentkező a játékvezetői posztra a mai napra, akkor ezt el kell kaszálnunk. Jövő héten lehet játszani, de szintén nem tudom vállalni.
Vagy pedig összesítünk, osztunk, szorzunk és nyertest hirdetünk.

2018-07-26 10:28:09 [JÁTÉK] ChrisAdam #31968

1. Meghallgatás (dikalosz - 2)
2. Én, Tonya (Hulla88 - 2)
5. Gyilkosság (manuva - 1)
6. A hely (Interracial Facial Creampie - 1)
9. A hullaégető (Jereváni Rádió - 2)
10. Tenenbaum, a háziátok (Interracial Facial Creampie - 1)

képek: #31899

Köszi a játékot! Lenne egy utolsó forduló, viszont sajnos nem vagyok mától gépközelben, nem tudom levezényelni. Arckitakarós lenne ez a kör, így aki szeretne játékvezető lenni, ne fogja vissza magát! :)

2018-07-25 19:06:37 [JÁTÉK] ChrisAdam #31963

Köszi BonnyJohnny a sportszerűséget! Én se láttam amúgy manuva válaszát, csak az ellenőrzéskor, már neked akartam adni a pontot.

1. Meghallgatás (dikalosz - 2)
2. Én, Tonya (Hulla88 - 2)

segítségek:

6. kép
- Az egyik főszereplőjének keresztneve azonos egy híres olasz zeneszerzőjével.
- A rendező korábbi filmjéhez hamarosan kapcsolható lesz egy hazai alkotás is.

10. kép
- A színek rendezőjének korai filmje.
- Abban az évben készült, amikor Donald Trump "nem Chicagóban, hanem mégis New Yorkban volt" egy amerikai esemény alatt.

2018-07-25 12:12:11 [JÁTÉK] ChrisAdam #31954

Ősi szabály sajnos, hogy ha van magyar cím, csak azt fogadhatom el. Így nem lenne fair, ha elfogadnám - például korábbi években pont BonnyJohnny bukott el pontokat emiatt a figyelmetlenség miatt. :)

előzmény: Hulla88 (#31953)

2018-07-25 10:14:07 [JÁTÉK] ChrisAdam #31952

1. Meghallgatás (dikalosz - 2)
2. Én, Tonya (BonnyJohnny - 2)

képek: #31899
újabb 2 segítség ma 7 óra fele.

KaeL: Egyedi dolog, de nem lenne talán izgalmasabb Google nélkül játszani? :) Mindenesetre örülök, hogy nem írtad be megoldásaid, ezért köszi.

2018-07-24 19:10:06 [JÁTÉK] ChrisAdam #31935

Segítség:

5. kép
- Nagy nevű rendező első, kevésbé népszerű filmjei közt van.
- "Zseniális forgatókönyv, kiemelkedő színészi teljesítmény nélkül", az egyik fórumtárs szerint.

7. kép
- A címében szám szerepel.
- Nem amerikai, 1970 után készült.

2018-07-24 16:26:20 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ChrisAdam #23904

Most a szóra rákeresve tényleg... Én hibám, a kétszáz komment között elsiklottam Hannibal véleménye felett és valóban, ő is elég kemény kommentet írt kaamirnak. Nem könnyű dolga van a moderátornak egy ilyen heves és hosszú vitában.

Kempesbaba: Semmi okom nem volt erre. Ha azt hiszed, hogy élvezem, hogy ezt a felettébb unalmas szart kell olvasgatnom és moderálnom, akkor tévedsz. Jobb dolgom is lenne ezen a szép, nyári napon.

2018-07-24 16:17:42 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ChrisAdam #23901

Éppen ezért a kijelentéséért kapott kiregro kitiltást. Pont ezért nincs egy kalap alá véve veled.

2018-07-24 16:08:42 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ChrisAdam #23898

Planet Earth 2!!! A haveromék most vettek egy 4K tévét, az első két résszel avattuk fel, hatalmas élmény volt!

Kempesbaba: Hivatalos figyelmeztetés. Apukám mondta mindig így, ha rosszat tettünk a tűzre. "Ha nem lesztek jók, elosztok köztetek három pofont." (Hárman voltunk, bár pofont sose kaptunk.) Bár én nem vagyok itt senkinek az apja, moderátorként bátorkodtam ezzel a megjegyzéssel élni.

Olórin: Nem szeretnék bíráskodni, mivel a vitában javarészt ti négyen voltatok, ezért igazságtalan lenne csak az egyikre vagy a másikra büntetést szabni. Lehet, hogy egyikőtök mérsékeltebb hangnemmel élt, mint a másik, de ugyanúgy részt vállaltatok a "diskurzusban". Én nem szeretnék a mérleggel játszadozni. Kiregro az egyedüli kiugró eset ebben a vitában, meg is kapta megérdemelt szankcióját. Sajnos a piszkos munka mindig ránk marad, no offense.

2018-07-24 15:21:18 [JÁTÉK] ChrisAdam #31929

Ma este 7 óra fele érkezik segítség.

2018-07-24 14:57:41 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ChrisAdam #23891

Hiba lenne részemről, ha részre hajlanék, ezért Hannibal, Olórin és kaamir igazságosan osszanak szét egymás között három figyelmeztető pofont, kiregro viszont 3 napig pihenni fog, mert amilyen minősíthetetlen hangnemben beszélt fórumtársaival, az egy fokkal komolyabb következményeket von maga után.

2018-07-24 14:12:09 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ChrisAdam #23878

200+ hozzászólást kéne átolvasnom ahhoz, hogy tiszta képet kapjak, ki kivel szemben személyeskedik és fröcsög - bár legkevésbé sem izgat -, úgyhogy a részrehajlást átugrom és egyszerűen mindenkinek nyomatékosan üzenem, hogy amíg kulturált körülmények közt folyik a vita, addig maradhatna ez itt. De mivel - azt gondolom az utolsó pár tucat komment átfutása után - ez a határ át lett lépve, ezért kéretik az OFF-ba fáradni vagy másik platformot keresni. Nagyon unalmas már, hogy negyedévente ugyanazokat a köröket futjátok.
Köszöni a szerkesztőség és a fórum többi tagja.

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

2018-07-23 12:34:59 [JÁTÉK] ChrisAdam #31927

2018-07-23 08:34:53 [JÁTÉK] ChrisAdam #31921

képek: #31899

critixx: A vízjelben egyetértek, egyfajta próbálkozás volt, hogy ne fulladjon bele újra Google-csalásba az egész. A képarányt pedig 2 éve csináltam egyszer, ezt is egyfajta nehezítésképpen.
Sajnálom, hogy nincs kedved játszani, több pont marad másnak.

2018-07-22 20:22:25 Ready Player One (2018) ChrisAdam (4) #23

Mert nem 3D-ben nézted, moziban!

2018-07-22 20:21:47 [JÁTÉK] ChrisAdam #31908

2018-07-22 19:00:30 [JÁTÉK] ChrisAdam #31899

10.

Jó játékot!

2018-07-22 15:57:08 [JÁTÉK] ChrisAdam #31898
2018-07-22 08:26:29 [JÁTÉK] ChrisAdam #31897

Ma este 7-kor folytatjuk tehát a játszmát, hagyományos képekkel, az én vezetésemmel. Fák... mindenütt fák...

Danesz99: Szerintem menne az. :)

2018-07-20 10:45:03 [Könyvajánló] ChrisAdam #342

Miután több spanyol íróval próbálkoztam az elmúlt időszakban és nehezen csúsztak le a torkomon, vagy épp meg is akadtak, visszatértem Murakami Rjúhoz és a Piercing után a Casting című thrillerét olvastam el.
Még mindig azt vallom, hogy Murakami hihetetlen briliáns elme, olyan karaktereket épít fel és valósít meg, olyan hangulatot ont gazdag leírásaival, amihez igazán kevesen értenek... ám a Casting jóval elmarad a Piercing mögött.
A borús, érzelemmentes, nyüzsgő Tokió újra beszippant és nem enged. Amiben pedig professzionális írónk: a feszültség egyszerűen kitölti a lapokat az első fejezettől kezdve. Az a tudat, hogy a történet thriller, de mégis az első jó pár fejezet puszta romantika, már felépíti a robbanó feszkót és kíváncsiságot.
Ugyanakkor bármilyen kellemes is olvasni a Castingot, olyan csúnyán el van rontva a finálé. A felépített izgalom egy csapásra elszáll, a hatásvadász és túlzóan erőszakos, öncélú, "japános" végjáték rendkívül összecsapottnak hat. A karakterfejlődés és az ok-okozati rendszer sincsen szépen kibontva, így aztán nem érezzük jogosnak ezt a lezárást. Kicsit olyan, mint egy giallo - a gondosan megmunkált sztori fejbe kólintva egy nevetséges véggel. (A főszereplő lány céljai igencsak légből kapottak és sután megmagyarázottak és bármennyire is veszedelmes az utolsó pár oldal, egyszerűen nem tud igazán sokkolni.)
A Piercing tömény zsenialitása tehát sajnos nem található meg a Castingban, sőt: ha valaki olvassa azt a könyvet, akkor már nem üt akkorát a milliő és a hangulat sem, ez utóbbi sokkal gyengébb minden értelemben. A filmre viszont kíváncsi vagyok!

2018-07-20 07:51:29 [JÁTÉK] ChrisAdam #31895

Vasárnapra még mindig játékvezető kerestetik, hagyományos képes játékkal készüljetek! :)

2018-07-13 17:01:36 [JÁTÉK] ChrisAdam #31893

Rendben, mehet így. Szóval jövő hét vasárnapra várok játékvezetőket hagyományos képes játékra! :)

Kattints a szavazatodra, a csillagok mellett, majd meg fognak jelenni a szavazat módosítását lehetővé tevő opciók, dátumváltoztatás, illetve a szavazat törlése.

előzmény: betti (#12489)

2018-07-11 18:53:08 [JÁTÉK] ChrisAdam #31891

Ha az első részeredmény megérkezik, akkor a még nem megfejtett feladatok megoldásait meg lehet mondani az előtte beírt tippek alapján. Mert ha mind a három helytelen válaszlehetőség meg van tippelve (például) és nincs a részeredmény-hirdetésben, akkor egyértelmű, hogy melyik a helyes megfejtés.

Köszi a pontozást!

2018-07-10 08:01:10 [JÁTÉK] ChrisAdam #31885

1. b, 2222 (wayage - 3)
2. c, London, 1950 (critixx - 6)
3. a, 1977 (BonnyJohnny - 4)
4. d, Michael Clayton (BonnyJohnny - 4)
5. b, példa – a bűnös (Danesz99 - 2)
6. b, Chris Pine (Danesz99 - 2)
7. d, Pedro Almodóvar (aureliano - 4)
8. c, Párizsban – lány – a ruháitól (aureliano - 4)
9. a, Los Angeles (critixx - 6)
10. a, 1 (Danesz99 - 3)

Gratula! Ne feledjétek, vasárnap skippeljük a játékot a horvát-belga döntő miatt. ;)

2018-07-08 19:53:04 [JÁTÉK] ChrisAdam #31880

2. c, London, 1950 (critixx - 6)
3. a, 1977 (BonnyJohnny - 4)
4. d, Michael Clayton (BonnyJohnny - 4)
5. b, példa – a bűnös (Danesz99 - 2)
6. b, Chris Pine (Danesz99 - 2)
7. d, Pedro Almodóvar (aureliano - 4)
8. c, Párizsban – lány – a ruháitól (aureliano - 4)
9. a, Los Angeles (critixx - 6)
10. a, 1 (Danesz99 - 3)

Na hát ejjha, ez olyan volt, mint amikor hosszadalmas munkával édesanya megcsinálja a vasárnapi lakomát, a család meg két perc alatt gyomorba teszi. :) De azért jók vagytok, de van még két kérdés.

2018-07-08 19:00:33 [JÁTÉK] ChrisAdam #31855

2018. NYÁR
8. forduló

1. Az internet különösen trendi kifejezésének rövidítése volt az egyik legutóbbi nagyjátékfilmjének címe, karrierje nagy részét viszont nem a filmiparban éli. Ennek a színésznőnek születése előtt pár nappal mutatták be a kertévék egyik nagy kedvencét, mely első hétvégéjén tarolt a kasszáknál. Hány amerikai moziban játszották ezt a filmet ezen a hétvégén? (3 pont)

a, 2156
b, 2222
c, 2432
d, 2544

2. Puskás a 21. és a 73. percben lőtt gólt annak a nemzetnek a magyar válogatottal, akik e meccs évében mozikba küldtek egy animációs filmet, mely egy híres, Indiában született angol író könyvéből készült és ez év legjobb értékelésű, e nemzetiségű filmje. Hol halt meg ez az író és mikor? (3 pont)

a, New York, 1978
b, Kalkutta, 1944
c, London, 1950
d, Birmingham, 1962

3. Számtalan magyar volt igazán sikeres akár rövidebb-hosszabb ideig a régi Hollywood színpadán. Egyik színészünk, aki 1920-ban emigrált Amerikába igazán nagy ívet járt be, viszont élete vége felé nehéz kudarcokkal küzdött. Számos legenda kering róla, például hogy egy híres énekes segítette ki 1000 dollárral, melyet kórházi kezelésekre kellett költenie élete utolsó szakaszában. Nem az egyetlen eset, amikor ezt az énekest hírbe hozták a magyarokkal. Abban az évben, mikor fenti magyar színészünk elhunyt, ennek az énekesnek rövid afférja volt egy szintén emigrált magyar színésznővel, amiből – a színésznő állítása szerint – lány született, Deana, akinek születésekor a magyar színésznő már feleségül ment egy német színészhez. Melyik évben készült a KT-n legnépszerűbb filmje ennek a német színésznek? (4 pont)

a, 1977
b, 1965
c, 1961
d, 1971

4. Az alábbiak közül melyik 2007-es film hozott legtöbb pénzt a stúdió konyhájára? (2 pont)

a, Ultrakopó
b, Bazi nagy film
c, Gagyi mami 2.
d, Michael Clayton

5. „Nem látom, hogy bárki hogyan tudna *-* lenni ezekben *-* időkben.” Mi a két hiányzó szó ebből a filmes idézetből? (2 pont)

a, gazdag – az ínséges
b, példa – a bűnös
c, igazságos – a sötét
d, őszinte – a háborús

6. Kit hívott az US Weekly „az új Harrison Fordnak”? (2 pont)

a, Chris Pratt
b, Chris Pine
c, Shia LaBeouf
d, Ryan Gosling

7. Steve Carell legnézettebb filmjének készítési évében ki volt az, aki 3 elnyert és 2 jelölt BAFTA-díjat tudhatott magáénak és abban az évben még 2 jelölést is díjra váltott? (2 pont)

a, Fernando Meirelles
b, Daniel Day-Lewis
c, Anthony Mann
d, Pedro Almodóvar

8. „Ez az egyetlen jó dolog *-*: sok *-* akar megszabadulni *-*.” Melyik szavak hiányoznak a filmes idézetből? (2 pont)

a, a háborúban – katona – a félelmeitől
b, az álmokban – ember – a valóságtól
c, Párizsban – lány – a ruháitól
d, ebben a játékban – fiatal - az ártatlanságától

9. A magyar forradalom évében egy trash horrorfilm készült Amerikában – mely a KT-n is előkelő szavazatszámmal rendelkezik – és melynek egyik szereplője kis szerepet vállalt Hitchcock egyik kevésbé népszerű szerelmi thrillerében, melynek forgatókönyvírója számos híres filmnek volt írója, és egyik sztoriját felhasználták egy ’58-as sci-fi kalandfilmhez, melyben egy híres, emigrált magyar színésznő vitte a főszerepet. Hol halt meg ez a színésznő? (3 pont)

a, Los Angeles
b, Budapest
c, Párizs
d, New York

10. Abban az évben, amikor az MGM megvette az United Artist filmgyártó céget és megalakul a KFT együttes, egy londoni születésű rendező egy alacsony átlagokkal rendelkező akciófilmet készít, melynek remake-je 8 évvel ezelőtt került a mozikba. Hány Oscar-jelölése van a remake idősebbik főszereplőjének? (3 pont)

a, 1
b, 2
c, 3
d, 4

Jó játékot! :)

2018-07-08 12:15:00 [JÁTÉK] ChrisAdam #31854

Ma este 7 órától várlak titeket itt, ezúttal kvízfeladvány lesz! :)

Játékszabályok - KVÍZ

- A forduló lényege a gyorsaság. Az első 15 percen belül érkező megoldások pontszámai duplázódnak!
- Viszont: csak egyetlen lehetőséged van minden egyes kérdésre tippelni. Ha két tippet írsz egy kérdéshez, a játékvezető mindig az elsőt veszi figyelembe. Tehát jól gondold meg, mit írsz.
- A forduló 14 kérdésének megoldására 24 óra áll rendelkezésre. Ha a 24 órán túl marad megoldatlan feladvány, akkor azok a pontok elvesznek.
- 10 darab feladvány van, különböző pontozással: a könnyebb 2 pontot, a bonyolultabb rejtvény 3 pontot ér.
- Segítség: a játék kezdetétől számított 20. órától. Tehát jelen esetben leghamarabb a feladvány másnapján 15 órakor, a következő feladvány megkezdése előtti negyedik órában. Segítség utáni megoldás esetén 1-1 pont jár.
- Megoldás: Elegendő csak betűjelet leírni a szám után. Pl.: 1. b. A válaszlehetőségek közül csak egy megoldás lehetséges!
- Holtverseny: Az adott nap feladványainak közzétételétől számított 15 percen belül 20 másodpercen, azon túl az 5 másodpercen belül érkező, ugyanarra a kérdésre leadott helyes válasz minden megfejtője ugyanazt a pontot kapja.
- Segédeszköz használható, kifejezetten ajánlott (KT, IMDb, Google, etc.).
- Rejtett módban játszunk egészen addig, amíg az összes megoldás meg nem érkezik, vagy az adott feladványra szánt idő le nem járt. Rész-eredményhirdetés ugyanúgy többször a nap folyamán. (Hiszen a rész-eredményhirdetés után a beírt válaszok alapján kizárásos alapon meg lehet tippelni a helyes megfejtést.)

Ma este 19 órakor kezdünk!

2018-07-07 16:58:18 [JÁTÉK] ChrisAdam #31853

Holnapra még lehet jelentkezni játékvezetőnek, ne tolongjatok. ;)

2018-07-06 19:15:46 Them! (1954) / Hangyák! ChrisAdam (4) #16

Valaki észrevette még rajtam kívül, hogy az Alien első két része mennyit merített ebből a filmből? Konkrétan jeleneteket emeltek át. Jó kis film, remek hangulattal.

2018-07-03 23:18:55 [Foci VB 2018] ChrisAdam #155

Egyetértek. Amit a kolumbiaiak megint műveltek... Nagyon féltem, hogy ők mennek tovább.

2018-07-03 21:57:13 [Foci VB 2018] ChrisAdam #151

A tizenegyesek és a hosszabbítások világbajnoksága.

2018-07-02 13:10:54 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3288

Végignyammogtam az Egynyári kaland harmadik évadát is, az első kettő aranyos és felüdítő epizódjaihoz képest azonban ez mélyrepülés. Mint azt az első két évadnál elmondtam, az Egynyári kaland azért üdítő színfolt idehaza, mert egy nagyszerű közeget fogott meg jó kis karakterekkel és nem túl nagyvonalú, hatásvadász sztoriban. Azaz kicsiben gondolkodott és elérte a célját: egy nagyszerű kis ifjúsági sorozat volt, amiben ráadásul fel tudták idézni a 70-80-as évek MTV ifjúsági filmjeit, ha modernizálva is.

A harmadik évad azonban - Zomborácz Virág szárnyai alatt - egy klisés, hatásvadász valami, amiben habár a korábbi szereplők hiányát be tudják tölteni és a karakterek által érdekessé tenni az amúgy igencsak szappanopera stílusú történetet, de már messze nem az az ártatlan ifjúsági filmecske, amit annó megszerettünk. A Balaton helyett a nagy Budapestre költözik át a stáb, hiszen mindenki már a fővárosban keres munkát. Azon túl, hogy az alapvető filmes kliséket csokor rózsával tálalják, hogy a történet konkrétan hülyének nézi nézőjét, hogy a dialógusok és a rendezés sok helyen kifejezetten dilettáns, hogy a történet már zavarbaejtően szexuális túltengéstől szenved - a balatoni atmoszférával megszteroidozott első két évad után a harmadik olyan szinten sótlan, hogy azt elképzelni sem lehet. Nem is értem, hiszen Budapest nyáron csodás, gyönyörű és legalább annyira hangulatos Normafán barangolni, a Lánchídon alkonykor keresztülsazzézni, a Margiton hesszelni és a többi, mint a Balaton vizében naplementekor csobbanni. De az alkotók a budapesti hangulatot még csak feléleszteni sem akarják, egyetlen konkrét budapesti helyszín se jelenik meg a filmben, így a második-harmadik epizódra kicsit az az érzésünk, hogy egy képzeletbeli város ismeretlen helyein járunk. És persze ilyenkor hasít azért belénk az is, hogy az első két évadban is mekkorát adott hozzá a füredi atmoszféra, a lángos és az igazi balatoni nyár hangulata, de hiába: a nem túl acélos történethez igenis sokat tett hozzá és valahol pont ezért néztük az Egynyári kalandot.

A harmadik évad tehát sótlan szappanopera, ahol az örökké ugyanolyan helyszínek váltakoznak, a történet pedig igazából krétai labirintust megtéve jut előre csak hangyányit a hat részben. Meglepetés nincs, talán egyedül Waters Lili az, akit olykor igazán elkap a tehetség. Na és Schmidt Sára... hát ez a lány egyre gyönyörűbb lesz, eláll a szavam olykor!

Összességében, összegyúrva, tálcára dobva nem máglyára való ez a harmadik évad, viszont hatalmas potenciált hagytak ki... ami valószínű azért történt, mert nem volt elég pénz. Vannak jó pillanatai és jó motívumai, de már nem az, amiért szerettük annak idején az első két évadot. Vecsei Miki, hiányzol, Dobos Eszti, hiányzol... :(

10/4,5

2018-07-02 08:14:25 [JÁTÉK] ChrisAdam #31850

1. "Maguktól mindössze egyet kérek, éljenek úgy, mintha itt se volnék." Latinovits Zoltán/Őrnagy úr, Isten hozta, őrnagy úr! (mimóza, BonnyJohnny, Danesz99, aureliano, guybrush, manuva - 2 pont, pomogács - 1 pont)

2. A gyilkos csókja (BonnyJohnny, guybrush, manuva - 3 pont, critixx - 1,5 pont)

3. Nicolas Cage (guybrush - 3 pont)

4. Dakota Fanning (Ugor, BonnyJohnny, Danesz99, guybrush - 2 pont; manuva, aureliano, mimóza - 1 pont)

5. Dombokon túl (BonnyJohnny, guybrush - 3 pont)

6. Kenosha, Wisconsin (bambula - 2 pont)

7. Két félidő a pokolban (Danesz99 - 4 pont, manuva, aureliano, pomogács - 2 pont)

Gratulálok nektek, nagyon királyak vagytok. Elég hamar ki is lettek találva a kérdések, bár gondolom, ez sok agyalást jelent, de akkor lehet, hogy a következő fordulóban érdemes több 4 pontos, többszintes kérdést beiktatni. :)

Ami a jövőt illeti: mivel a hagyományos képes játékból már volt jó pár, jobb lenne, ha arckitakarós képes, totó vagy a most játszott szöveges feladvány játéktípusokkal készülne a leendő játékvezető, akit jövő vasárnapra ugyancsak keresek!

Két hét múlva vasárnap Foci VB döntő, magyar idő szerint 17 órakor, ami azt jelenti, hogy habár vége lehet 19 órára, de aki koccintani akar Putyinnal, az tuti nem ér ide. Ha meg tizenegyesekig jut a dolog, akkor meg főleg. Nem szeretnénk, ha tömegesen hagynák ki a döntőt a játék miatt.
Úgyhogy két hét múlva kihagyjuk a játékot, de ha van még szufla, akkor utána +2 forduló belefér július végéig.

Állás a 7. forduló után:

ChrisAdam - 2
necksprain - 2
aferi - 2
agymosott09 - 1

Köszi a játékot, várom a játékvezetők jelentkezését! :)

2018-07-02 07:37:14 [JÁTÉK] ChrisAdam #31848

1. "Maguktól mindössze egyet kérek, éljenek úgy, mintha itt se volnék." Latinovits Zoltán/Őrnagy úr, Isten hozta, őrnagy úr! (mimóza, BonnyJohnny, Danesz99, aureliano, guybrush - 2 pont, pomogács - 1 pont)

3. Nicolas Cage (guybrush - 3 pont)

5. Dombokon túl (BonnyJohnny, guybrush - 3 pont)

Nagyon jók vagytok. A hatodik kérdés még hiányzik, pedig az a legegyszerűbb - szerintem. Úgyhogy hajrá! :)

2018-07-01 20:50:01 [JÁTÉK] ChrisAdam #31833

Figyelem, érdemes elolvasni a játékszabályt még egyszer (a feladvány alatt eggyel), ugyanis kicsit változott tavalyhoz képest.
Az első óra, amikor mindenki ugyanannyi pontot kap a megoldásáért, kettő óra lett. A rejtett mód végéig, azaz a 12. óra végéig (holnap reggel 7 óráig) mindenki kap pontot, de ha az adott kérdésre érkezett helyes válasz, a második/sokadig megfejtő csak a pont felét kaphatja. Holnap reggel 7-kor a rejtett mód eltűnik és onnantól kezdve a hagyományos holtverseny szabálya él.
Ennek megfelelően az első megoldás holnap reggel 7 után érkezik.
Egyébként ha nehéz is, jók vagytok. :)

2018-07-01 18:58:57 [JÁTÉK] ChrisAdam #31818

1. M**uk**l min**ss*e *g*et kér**, él*en*k úgy m*nt*a **t se v**n*k.
1966-ban egy kisregény jelent meg egy hazai folyóirat augusztusi számában, amely aztán külföldön is kisebb-nagyobb sikereket aratott. A film is pár éven belül elkészült és a fenti idézet a főszereplő szájából hangzik el. A főszereplőt az a színész formálja meg, akinek halála előtti utolsó filmje a KT egyik legnépszerűbb és legjobban értékelt 2000-es évek előtt készült magyar filmje és amely a Moszkvai Nemzetközi Filmfesztiválon Fődíjat nyert. Mi az idézet, ki mondta és melyik filmben? (2 pont)

2. Abban az évben, amikor Oscar-díjra jelölték az első fekete bőrű színésznőt főszereplő kategóriában, egy akkor még nem, de később igen nevessé váló rendező is bemutatta első film noirját. Ez a film kis költségvetésből készült, gerillaszerűen filmezve, sztárok nélkül, mégis a Times Square-n úgy volt reklámozva, hogy az a magyarországi gyökerekkel rendelkező híresség teszi tiszteletét benne, akinek színésznő lánya idén azt a legendás horrorfilm-szériát támasztja fel főszereplésével, amivel a 70-es években igazán híres lett. Melyik ez a film noir? (3 pont)

3. Felmenői közt olasz, angol, skót, német és lengyel is van; azt vallotta, hogy művész keresztnevét az első fekete bőrű szuperhőstől vette - habár az első fekete szuperhős Fekete Párduc volt. Udvarolt egy szőke hajú, híres, de akkor még felfutó színésznőnek, aki hosszú és őrült listát állított neki, hogy mivel nyerheti meg a szívét. Amikor a színész elkezdte elvégezni a listát, a színésznő megijedt és lekoptatta. Majd’ tíz évvel később – mikor már befutottak voltak – találkoztak újra és össze is házasodtak. Megvette 24 millióért John Wayne otthonát, kétszer volt Oscar-díjra jelölve, de csak egyszer váltotta azt díjra, abban az évben, amikor fent említett feleségével összeházasodtak. Melyik színészről van szó? (3 pont)

4. Steven Spielberg legnézettebb filmje a fórumon a Kapj el, ha tudsz. A főszereplő DiCaprio négyszer volt Oscar-díjra jelölve teljesítménye alapján, mielőtt megkapta volna a szobrot. Jövőre egy olyan filmje érkezik, melyben azzal a színésznővel is fog együtt játszani, akinek testvére egy szürrealista thrillerben tette tiszteletét abban az évben, amikor a füredi Szilvay Mariskát alakító színésznő 84 évesen elhunyt. Ki ez a színésznő? (2 pont)

5. A közelmúltban készült egy európai dráma, tőlünk keletre, melynek egyik főszereplője az a színész, aki tavalyelőtt ugyanezzel a rendezővel dolgozott együtt. A rendező első volt országában, aki egy korábbi alkotásával megnyerte az Arany Pálmát és tagja az Akadémiának. A kérdésben szereplő dráma egy valós eseményen alapuló történet egy világtól távol eső helyen és a legjobb idegen nyelvű film kategóriájában rövidlistára került az Oscaron. Melyik ez a dráma? (3 pont)

6. Szuperhősláz söpör végig a világon. Az Amerikában, inflációval számolva legkevesebb bevételt hozó Marvel-film rendezője egy másik filmjében ennek a képregényfilmnek a főszereplőjével dolgozott együtt. Hol született ez az Oscarra jelölt színész? (2 pont)

7. Az egyik leghíresebb magyar származású rendező leghíresebb filmje abban az évben készült el, amikor a midwayi csatában az USA legyőzi Japánt. A film pedig azon a helyszínen játszódik, ahol az a nem amerikai rendező született, aki a második világháború egyik legikonikusabb alakjáról készített filmet, de 7 évvel előtte egy hazai koprodukcióban pedig egy kevésbé ismert háborús hősről rendezett egy több mint háromórás életrajzi, háborús filmet. A filmben az a magyar színész is játszik, akinek legnépszerűbb filmje a KT-n a saját rendezésű vígjátéka a 80-as évek végéből. Legjobb értékelésű filmje, egy szatíra-dráma, pedig éppen 2 évvel a midwayi csata után játszódik és a rendezője ugyanaz, mint az első kérdésben szereplő film rendezője. Melyik ez a szatíra-dráma? (4 pont)

Hajrá! :)

2018-07-01 18:46:15 [JÁTÉK] ChrisAdam #31817

Játékszabályok - szöveges feladvány

- 7 darab feladvány van, különböző pontozással: a legkönnyebb, egyszavas válaszos kérdés 2 pontot, a bonyolultabb rejtvény 3 pontot, a nehéz, több elemből felépülő kérdés 4 pontot.
- Segítség: a játék kezdetétől számított harmadik nap reggelén. Tehát jelen esetben szerda reggel érkezik segítség, kedd reggel csak akkor, ha egyetlen jó megoldás sem született. Segítség utáni megoldás esetén: 1-1 pont a könnyű, vagy a bonyolultabb feladványok esetén, 2 pont a nehéz, több elemből felépülő kérdés esetén.
- Megoldás: filmcím csak magyar lehet, ha van. Nevek esetén egész megoldás fogadható el (nem Cameron, hanem James Cameron). Amennyiben több filmnek is ugyanaz a magyar címe, abban az esetben kötelező a tipp mögé zárójelbe odaírni vagy a rendező nevét, vagy a film gyártási évét! Ha több választ írsz, mindig csak az utolsót fogjuk figyelembe venni!
- Az első két óra: minden helyes megfejtés ugyanazt a teljes pontszámot jelenti rejtett módban. Utána a 12. óra - azaz a rejtett mód - végéig a pontszám felét kapja a játékos, ha korábban már meg lett fejtve a megoldás.
- Holtverseny: A 12. óra után az 5 másodpercen belül érkező, ugyanarra a kérdésre leadott helyes válasz minden megfejtője ugyanazt a pontot kapja.
- Segédeszköz használható, kezdve a filmes könyvektől a Google-ig (sőt, ajánlott!).

Az első 12 órában rejtett módban játszunk, hogy a sűrűbben érkező megoldások ne legyenek hatással egymásra, utána mindenki lát minden kommentet.

19 órakor kezdünk!

2018-07-01 16:14:17 [Foci VB 2018] ChrisAdam #108

Ez a legnevetségesebb (ön)gól, amit szerintem valaha láttam. Putyin Szibériába küldi a fiatalembert, rá volt írva az arcára... :)

2018-06-30 20:40:15 [JÁTÉK] ChrisAdam #31816

Holnap 7-től újra játszunk, szöveges feladványok lesznek, gatyát felkötni! :)

2018-06-30 12:20:51 Napszállta (2018) / Sunset ChrisAdam (?) #5

Szerintem egyszerűen csak át akarják tolni a következő év fesztidényére, hogy Berlinale/Cannes idején legyen középpontban.

előzmény: guybrush (#4)

2018-06-25 21:27:05 [Foci VB 2018] ChrisAdam #74

Szerintem egyértelműen a videóbíró hatása is. Pl. most.

2018-06-20 21:34:45 [Foci VB 2018] ChrisAdam #66

A spanyolok patikafutballja meg az irániak káoszjátéka nehezen fér meg egymás mellett. :D

2018-06-20 04:42:09 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3282

Nos, azok után, hogy tavaly javarészt végigszenvedtem a 13 Reasons Why első évadát, most a második is lecsúszott - húgom nagyon győzködött, hogy micsoda magasfeszültség uralkodik benne, így hát...
Tavaly kifejtettem, hogy miért nem tetszett az első évad - a melodramatikus picsogás és az unalomba fulladó történetmesélés nem különösen ad sok újat, de aztán sokadik vélemény és beszélgetés után elismertem: sok közrejátszik, ha a néző nem tudja magát beleképzelni egy ilyen sulis környezetbe, vagy "bullied" személy szerepébe. Én nem igazán tudtam és ezért sem ültem tűkön végig mind a 13 részt.
Így aztán elismertem, hogy a sorozat nem csak fontos lehet jelenkorunkban: ekkora nyilvánosságot és népszerűséget ritkán kap a téma, bár ezt az őszi szexuális zaklatás után már nem mondhatjuk el. Viszont azt is elismerem, hogy az alkotók mertek annyira bátrak lenni, hogy Hannah Baker tragédiáját egy életszerű történetbe ágyazták bele. Azaz az első évad nincs tele szappanoperás fordulatokkal, hihetetlen történetekkel, hanem az apró kis (vagy egy-két nagyobb) részletekben találja meg a 13 okot. Ez pedig segíti a nézőt és inkább a bajban levőket, hogy még inkább magukénak érezzék a sztorit. Így összességében bármilyen patetikus ömlengés a sorozat Hannah Baker narrációban tolt Coelho-boldogmondásaival, a sorozat fontos és jó, hogy elkészült. Az már más kérdés, hogy mennyivel lehetett volna ezt jobban.

És itt a második évad, ami az első évadban a feszültség tetőfokán elhelyezett cliffhanger után több hónappal folytatja a sztorit és igazából ugyanazt járjuk újra és újra körbe, miközben újabb elképesztően izgalmas részleteket tudunk meg Hannah életéről.
A sorozat pedig végérvényesen itt bukik el, nem is csak elbukik, hasal és fetreng, vérzik és haldokol... merthogy az utolsó erényét is elveszti a második etapra: az első évad életszerű elemeit, karaktereit és drámáit totálisan túltolja, a giccs és ömlengés szerintem még sosem volt ilyen magas frekvencián mozgóképen. Olyan szintű nyáladzás ömlik a képernyőre, egyenesen szembe a nézővel, hogy kénytelenek vagyunk a szemünk helyett a monitort törölgetni. Persze Hannah Baker és barátai drámája nagyon részletesen be van mutatva, annyira, hogy tökéletesen elég lenne mindez a sok információáradat, hogy a monitor helyett mégis a szemünket törölgessük, a drámáskodás olyannyira tolakodó, mint a hasisárus a kispesti piacon. Az utolsó rész kifejezetten díjazott ebben, Hannah temetése egyszerűen undorító és gátlástalanul érzelgős. Egyszerűen szégyentelen, hogyan bír valaki ilyet rendezni... na meg persze nézni. Az amerikaiak nagyon értemek ehhez...

A baj viszont igazából az, hogy eközben a második évad még érdekesebb drámával hozakodik elő. Mert a 13 Reasons Why problémája nem az, hogy a történet rossz vagy benne a karakterek, hanem a mód, ahogy elmeséli és bemutatja azt. Hannah Baker meghalt és mögötte dominóban dőlnek ki az emberek, megvannak az újabb célpontok és depressziós diákok, és ez nagyon is jó, lenne benne spiritusz, hisz láthatjuk, milyen károkat tud okozni egy közösségben egy ilyen horderejű ügy. Viszont mindig egy lépéssel, vagy egy méterrel előrébb húzza meg a határt és mindig éppen annyira lesz "túlzás" a sorozat, hogy képtelenek legyünk igazán elérzékenyülni. Az első évadnál érdekesebb dráma pedig éppen azért lehetséges, mert Hannah Baker tulajdonképpen szerethető, de nem kifejezetten izgalmas karakter. Tulajdonképpen az egész sorozatban csak szellemként jár-kel, flashbackek állandó szereplője, így közel sem kap akkora dimenziót, mint mondjuk Jessica, Justin Foley vagy Alex Standall... vagy esetleg Clay Jensen Clay barátnője, kár, hogy őt csak felületesen érintjük.
És éppen a második évad róluk szól: az ő drámájuk és kálváriájuk és habár Clay még mindig clumsy és örökké csak drámakirálynő lesz, karaktere íves változásokat jár be. Az igazi és átérezhető, valódi dráma viszont Jessica és Justin drámája. Az ő ügyük igazán valódi, Jessica félelmei és szégyenkezése a történtek miatt, Justin családi háttere és mély bűntudata, Alex "halál utáni" élete és saját maga elfogadása... Ezek mind jól vannak bemutatva, de mégis olyannyira elvesznek és nem domborodnak ki Hannah Baker agyonrágott drámája miatt, hogy mégsem hagynak maradandó nyomot. Főleg, hogy a második évad - talán a 13 rész kitöltése végett - tele van felesleges és irreális sztoriszálakkal Tony és barátja szála, aminek semmi, de semmi értelme és haszna nincsen, csak a kötelező homoszexuális karakteréhséget elégítik ki, amikkel nem is tud igazán a sorozat életszerűsége megharcolni, papírszagú csavarok és fordulatok, kiszámítható fejlemények várnak ránk. A finálé pedig egyenesen szörnyű, úgy, ahogy van, borzalmas Tyler Terminátorosdija nevetséges, de talán még inkább Jessica és Justin szexjelenete, amivel éppen a "gondosan" felépített pozitív karakterüket ásták el a nézők előtt, Alexszal mi lett?? Persze a kötelező cliffhanger ott van - aminél szerintem nevetségesebbet nem nagyon láttam - és ezáltal tényleg átlépett egy olyan határt a sorozat, ahonnan már nincs visszaút: ebből vagy tömény thriller lesz, ömlengős, gyenge kivitelezésben, vagy pedig egy újabb kör bíráskodás és nyavalygás, siránkozás. De ez a vég nem sok jót sejt a harmadik évadra.

Kár érte, pedig ha fókuszáltabb lenne és szikárabb, nagyon is jó sorozat lenne, főleg, hogy a legtöbb színész nagyon is jó, a történet is remek, csak rengeteg felesleges mellékutat jár be, ráadásul jó tocsogósan... Kíváncsi vagyok, akinek az első évad tetszett, hogyan jön ki ezzel.
Mindenesetre tőlem kap egy 10/4. Annak a pár jelenetnek, amiben azért van erő és valódi dráma. De azért ez még kevés.

Meglepetés a film, mert habár tudtam, hogy szatíra, nem gondoltam, hogy ennyire frappáns és különleges humorú. Peter Sellers zseniális. Ez akkoriban nagyot "robbanhatott". Megnéznék egy jelenkori verziót is.

2018-06-17 22:21:32 [JÁTÉK] ChrisAdam #31772

Ha senki nem jelentkezik, akkor a jövő hetet én vinném, a jó öreg "chrisadames" agycsorbító feladványokkal. Addig olajozzátok az agysejteket. Köszi mimóza a játékot! :)

2018-06-17 18:59:20 [JÁTÉK] ChrisAdam #31755

nem elérhető, kis türelmeteket.

10.

Mimóza sajnos egyéb okok miatt nem lehet jelen a kezdésnél, ezért az ő képeit most én közlöm.

Jó játékot!

Sokszor elhangzott már, hogy a jelenkorunk a világegyetem eddigi legbiztonságosabb világa. Az összes ismert betegséget szinte tudjuk gyógyíttatni, a közbiztonság többnyire stabil, az éppen folyó háborúk az emberiség nagyon kis százalékát érinti és nem követelnek több százezer, millió életet, az oktatás szinte minden élő emberre kiterjed, sose eddig nem volt ennyire "jogosult" az életre és élethez való feltételekre az ember elviekben, mint ma, a globalizáció újabb és újabb lehetőségeket nyit az emberek előtt... Minden negatív lenyomat ellenére a mai világunk tényleg felettébb jó azokhoz az időkhöz képest, amit az emberiség elszenvedett különböző korokban.
Viszont a béke relatív és mivel az emberiség fejlődése egy felfelé ívelő folyamat, ezért valahogy mindig is a jelenkor lesz az, amiről elmondhatjuk azt, hogy a "legjobb". Kivéve persze egy világháború kellős közepén. A történelem viszont arra is rámutat, hogy a fejlődés egyik - és sajnos leggyakoribb - útja a rombolás. Ezért a körforgás: felfelé ívelő világ és porrá zúzó csapások, háborúk és újra; éppen milyen periódusban.
Éppen ezért a hála nem maradhat el, de azért a hála mögött bennem mindig ott van egy kis gondolat, hogy mi egy felfelé ívelő világban élünk...

2018-06-15 20:09:35 [JÁTÉK] ChrisAdam #31753

Eladó még mindig a játékvezetői műszak vasárnap estére! Órabér és bónuszok privátban.

update: Mimóza vezeti a játékot vasárnap este, hagyományos képek jönnek, de a jövő hétre még mindig szabad a vásár!

2018-06-14 22:13:50 [Általános fórum] ChrisAdam #7466

Az alábbi eseményre dikalosz kolléga felajánlja páros nyereményjegyét "aki kapja, marja" alapon. Sajnos egyéb elfoglaltsága miatt nem tud ott lenni, most pedig épp vezet, ezért szólok nevében. Aki először válaszol a kommentre, az már írhatja is nekem privátban a nevét és fent lesz a VIP-listán. :)

2018-06-12 20:16:57 [JÁTÉK] ChrisAdam #31750

Egyébként most megnéztem, tényleg majdnem ugyanaz a kép. (Ide feltöltöttem, még a gépemen még megvan.) És a fákat persze senki nem felejti el... de ha felhasználnád újra, csak szólj, még azok is megvannak. :D

2018-06-12 19:38:11 [JÁTÉK] ChrisAdam #31748

Pedig tudhattam volna, hogy a Forma-1 nem maradhat ki a fordulódból... Ó. :)
Haha, hát erre az Erőszakikos képre nem is emlékszem!

2018-06-12 14:51:54 Ant-Man (2015) / A Hangya ChrisAdam (3) #61

Na, ezt is letudtam így sok-sok év után. Merthogy két éve egyszer elkezdtem és annyira békésen belealudtam, hogy csak a mostani megtekintéskor ugrott be, hogy egyáltalán láttam az elejét. És még így is teljesen újként hatott. Ez azért nem jó ómen, főleg, hogy most is sikerült megszakítani egy nyolc órás szunyával a filmet. A második felére viszont érdemes azért kivárni, mert javarészt ott lapulnak a jó dolgok. Mert az utolsó fél óra kifejezetten jó, azért is, mert általában a szuperhősfilmek esetében pont fordítva szokott lenni, a finálé durrogtatásait már csak üveges tekintettel, élőhalott módban szokás nézni - legtöbb esetben. Itt azonban egész szórakoztató és látványos ez a végjáték, az atomok közti tripet pedig nyáladzva néztem... viszont összességében azért nem volt elég merész, lehetett volna sokkal több eredetiség benne és bátorság. Akár ezt a kis tripet tekintve. Valahogy hiányérzetem maradt, mert tudott volna többet is, Edgar Wright nevét megpillantva meg aztán pláne! De még így is kellemes csalódás és egynek bőven jó szórakozás. Hangya jó karakter, szerethető és sokkal inkább kézzel fogható, mint a többi kirakat Avenger. Michael Douglas és Evangeline Lilly viszont szörnyes sablonos, főleg előbbi coelhói magasságokba röpködött szentbeszédei és unalmas megjegyzései elég bosszantóak, viszont ellensúlyozza Pena és Rudd párosa. Lehetett volna sokkal jobb is a Hangya, viszont másrészről lehetett volna mérföldekkel rosszabb is. Alvási problémáim meg legalább nincsenek. :)