ChrisAdam

2019-12-02 22:35:48 Seveled (2019) ChrisAdam (?) #3

Engem az előzetes hangjának tenyérbemászóan csábító "Az év leghazudozósabb vígjátéka" felkiáltása bizsergette meg lábujjhegyemtől fejbúbomig az egész testemet.

Úgyis mindenki tudja, mit várok legjobban, de azért mégis leírom, hogy bitang nagy pillanat lesz látni a történetnek ezt a végét. Napról napra több tűn ülök.

2019-11-30 18:26:33 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3725

Totál nem értem az összefüggést. Egyrészt az a maradi emberke vagyok, aki általában végignézi a stáblistát, és ezáltal elolvassa, hogy kik készítették a filmet (a főbb kategóriákat mindenképp), de . De alapvetően is meg szoktam nézni a rendező személyét - ha nem is feltétlen mindig, és leginkább csak a filmeknél -, hogy mit rendezett, mit alkotott eddigi pályafutása során.
Másrészt pedig mivel másképp nem tudok nézni egy filmet, csak hogy közben figyelem az alkotók - a rendező, az operatőr, a zeneszerző, vagy vágó - munkáját. Bryce Dallas Howard neve pedig duplán feltűnt, mert nem a rendezői székben szoktuk meg.

Olórin: Nem az írók munkájára értettem, ez sokkal "sziruposabb" volt a korábbi szikár részekhez képest, egyes jelenetek pedig valahogy "amatőrebbek" voltak.

előzmény: Kempesbaba (#3722)

Régen, mikor még a megboldogult Europa Europa (aztán Zone Europa) kábé hetente leadta, megnéztem vagy négyszer is rövid időn belül. Egészen jó emlékeim vannak róla, de azért rendesen elfelejtettem, most újranézném, szóval köszi necksprain. :)

2019-11-30 01:18:32 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3720

Ezen a legutóbbi Mandalorian részen azért érződött, hogy Bryce Dallas Howard rendezte, kicsit emlékeztetett az Ewok-filmekre. :D

2019-11-20 21:48:02 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3713

De most ezek szerint minden, ami megjelent a klasszikus, vagy bármelyik Star Wars-filmben, az egy átalkodott fan-service? Plusz azért a jawák nem csak felbukkantak egy másodpercre, hogy az ember emlékezzen, hogy mit is néz (remember, Abrams, remember, Edwards?), hanem ugyanolyan bajkeverői mellékszerepet játszottak, mint korábban. Engem inkább zavar egyébként Baby Yoda, de még nem török felette pálcát, mert túlságosan érdekel, hogy hova fog ez kilyukadni, ami lehet éppenséggel jó is. Én inkább attól tartok, hogy nem bírják ki, és túlságosan hozzákapcsolják a fővonalbeli eseményekhez a végére - akár csak utalásokkal, offscreen történésekkel. De nem szeretek előre ítélni, mert csak én járok rosszul.

2019-11-20 21:43:17 [Színház] ChrisAdam #204

Itt elsősorban arról van szó, hogy a téma nem ebbe a topikba illik, és nem ilyen módon. Mert tökre lehet erről beszélni - meg valamilyen szinten kell is, és ez még szerintem bőven elfér -, de nem itt, és nem ebben a hangnemben. Többek között ezért tudott a KT még ebben a cudar internetben egy értelmes sziget maradni.

előzmény: Interracial Facial Creampie (#203)

2019-11-20 20:30:02 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3711

Nekem kifejezetten tetszik a Baby Yoda Show Mandalorian, nagyon erős a hangulata, izgalmas és bitangul idézi a régi, mára Legendsbe száműzött Star Wars-könyvek világát. (Minden bizonnyal azért is, mert ez az egyszemélyes kaland-felállás gyakori volt ott, akár Boba Fettel, Han Soloval vagy Luke-kal.) Mondjuk ennek hátulütője, hogy néha pedig be-bevillannak a jobban sikerült Star Wars fanmade rövidek.
Kíváncsi vagyok, meg bizakodó.

Illetve elkezdtem az End of the Fucking World második évadát, egyelőre a negyedik részig jutottam: kellően elborult, kissé talán erőltetett néhol, már ha ezt a jelzőt lehet erre a sorozatra használni.

2019-11-14 00:26:02 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3700

Ki nézte a The Mandalorian első részét? Vélemények?

2019-11-12 22:11:08 Szép csendben (2019) ChrisAdam (3) #1

Jagten a konziban. Lehetne sokkal-sokkal merészebb. Megpiszkálja a témának egy nagyon különleges, és kevésbé tárgyalt aspektusát, ami nagyon érdekessé teszi, de sajnos amit aztán nem nagyon mer kibontani, pedig hiánypótló lenne. Mindazonáltal filmnyelvileg igényes és elismerésre méltó munka. A jóhoz viszont egyelőre kevésnek érzem.

2019-11-10 11:47:20 Monster (2003) / A rém ChrisAdam (4) #16

Elképesztő, hogy milyen szintű depressziót tud sugározni az Államok egyes vidéke: a benne ragadt kisemberek kénytelen-kelletlen kaparnak az apró élvezetekért, de kényelmetlenül is azt kell érezzük, hogy nem csak Aileen, de senki se ér el semmit, senki se tud igazán sikeres lenni, mindenkinek csak (tév)képzete van a boldogságról, tapasztalata nem. Avagy az amerikai álom nem véletlenül "álom". Kemény film.

2019-11-09 11:07:58 Shaft (2019) ChrisAdam (3) #6

Tökre rendben van ez az ökörség.

2019-10-24 18:18:51 [Általános fórum] ChrisAdam #8173

Gyertek!

2019-10-18 10:15:34 [Általános fórum] ChrisAdam #8129

...a PORT-nak? :D

2019-10-16 23:01:20 Taxi 5 (2018) / Taxi 5. ChrisAdam (?) #11

Most ugrott be, hogy ezt a filmet egy rossz percemben elkezdtem. De az a perc tényleg szörnyű volt, tovább nem jutottam.

2019-10-16 22:30:18 [Általános fórum] ChrisAdam #8102

Én is megtoltam egy kis monettát, hogy felbukkanjunk a víz felszínén. :)

2019-10-16 00:43:58 Joker (2019) ChrisAdam (5) #138

Igen, és egy érdekes cikk is van róla a megszokott fül alatt! És másodszorra is feliratosan, természetesen. :)

2019-10-15 23:31:17 Joker (2019) ChrisAdam (5) #136

Másodjára is ki tudom jelenteni, hogy egy kicseszett nagy mestermű ez a film. Elképesztő, ahogy felépíti az utolsó fél órát, hatalmas katarzis. Phoenixre nincsenek szavak, de említsük már meg az izlandi zeneszerzőnőt, no meg az operatőrt. Zseniális, bárhonnan nézve.

2019-10-15 09:42:48 [Általános fórum] ChrisAdam #8090

Tök menő, és gyertek! :)

előzmény: dikalosz (#8089)

2019-10-14 23:52:55 Toy Story 4 (2019) / Toy Story 4. ChrisAdam (5) #9

A kutya mindenit, a Pixarnál most se féltek játszani az érzelmekkel.

2019-10-09 19:43:59 Joker (2019) ChrisAdam (5) #116

Szerintem megérteni és átérezni egy karakter motivációját és tetteit nem ugyanaz, mint azonosulni vele.
Egyébként kicsit bővebben itt írtam róla.

2019-10-07 22:55:42 Joker (2019) ChrisAdam (5) #92

Hülyén hangzik - és legkevésbé kánon-kompatibilisen (bár a film sem az, oder?) -, de szerintem érdemes elvonatkoztatni attól a Jokertől, akit korábban megismertünk. Láttuk már őt infantilis tréfamesterként, szarkasztikus pszichopataként, anarchista ámokfutóként, a legutóbbi érinthetetlen, rejtélyes, totális őrültként bemutatkozó antagonista - Heath Ledgerrel - pedig tényleg megismételhetetlen. Nekem az volt pont az i-re, hogy ez a film felismerte, hogy képtelen azt az ábrázolást felülmúlni. Képtelen lett volna rálicitálni. Ez a teljesen más megközelítés viszont egy új karaktert formált bizonyos aspektusaiban, ami megengedte azt, hogy egyfajta mélyelemzést végezzen rajta. Így se nem Nicholson, se nem Ledger, se nem az animációs, vagy korábbi más karakter eredetére derített fényt. Viszont mégis megmaradt Jokernek. Csak így tudott működni ez a narratíva.

2019-10-06 19:36:32 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ChrisAdam #24357

Nekem egy cseppet sem, de lehet neked fog a figyelmeztetés, amit a folyamatos személyeskedésért és trollkodásért kapsz.

Áthelyezve a(z) Joker topikból.

előzmény: saatonda (#24356)

2019-10-06 19:17:53 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ChrisAdam #24355

Szerintem meg nem kell még egyszer elhangzania, hogy milyen furcsák azok az emberek, akiknek tetszik a (vagy egy adott) film. Főleg, hogy jelen esetben egy olyan alkotásról beszélünk, ami a többségnek tetszik. De teljesen felesleges ezen rágódni valódi érveket nem felsorakoztatva (tehát konstruktív vitát nem generálva). El kell fogadni, adni rá egy osztályzatot és a szócséplést tartogatni a következő filmre. Ahogy a másik oldal ezt teszi. Mert ez így nem a film értékelése, hanem az értékelőtársaké, ami meg bőven OFF, meg hát erősen súrolja a trollkodás határát... Köszi!

Áthelyezve a(z) Joker topikból.

előzmény: saatonda (#24354)

2019-10-06 17:38:59 Malèna (2000) ChrisAdam (5) #10

A legmegdöbbentőbb momentum számomra nem az volt, amikor a főhősnő a köztéren megtapasztalja, hogy hová tud fajulni a gyűlölet és kirekesztés, inkább az, amikor mindezt szavak nélkül, kétségbeesett tettekkel a társadalom megpróbálja kiradírozni, eltüntetni. "Buongiorno, signora!" A háború nagy lepel, és mindent letakar, a kérdés viszont azért csak ott marad, hogy elegendő-e ez a feldolgozáshoz, ami ugyanúgy szükséges Signora Scordiának és a kis szicíliai kisvárosnak. Azt hiszem, ez az utolsó jelenet adta meg az ötöst.

2019-10-05 10:13:37 Joker (2019) ChrisAdam (5) #31

Vagy miért nem selyemkalácsot és joghurtot árulnak a mozi büféjében, az legalább halkan csúszik.

polarbee: Én is feliratoson ültem...

előzmény: kaamir (#29)

2019-10-05 09:48:33 Joker (2019) ChrisAdam (5) #28

Ebben a filmben Joker mentális összeroppanását követjük végig egy mikroszkóppal, korábban Batman szemszögéből láttuk az eseményeket. És pont ezért sosem tudtunk ennyire közel kerülni Jokerhez, megtudni, hogy milyen a "színpadon" kívül. Egyrészt.

Másrészt pedig ez egy fejlődéstörténet, azaz Joker azzal, hogy maszkot vesz, válik erőssé, bátorrá, céltudatossá - persze ideig-óráig, amíg mentális instabilitása ezt engedi. A saját arcát mutatva a társadalom elnyomja, ebbe bele is betegszik, s mihelyst felteszi azt a mosolyt a képére, már nem is kell neki a gyógyszer. Tény, hogy ez a Joker sosem lesz az az anarchista, mint Heath Ledgeré, vagy az az eszelős maffiavezér, mint Jack Nicholsoné, és abban is kételkedek, hogy olyan furfanggal és taktikázással tudna majd Batman ellenfele lenni, mint ahogy azt korábban megszoktuk (és feltételezem a képregényben). De mégis, a mentális őrült Joker pont azért válik veszélyessé, mert egy másodpercig sem kételkedünk abban, hogy létezik dolog, amit ne merne megtenni a maszk alatt.

A második pontot nem is értem, nekem pont az volt a meglepetés, hogy minden egyes jelenet olyan gyönyörűen van összerakva, hogy azt öröm nézni. A metrós gyilkosság utáni tánc, a kollegák látogatása, az Arkhamos jelenet... és persze a tévés szereplés: az a monológ briliáns! De sorolhatnám. Pont azt csodáltam, hogy mennyire képtelen elnagyolt és trehány lenni a film, azaz tényleg minden ízében igényes és kidolgozott.

A harmadik ponttal egyetértek, de ezt nem rónám fel a film számlájára, sőt, éppen ellenkezőleg. Mivel tényleg arra hívatott, hogy Arthur mentális összeroppanását kövessük végig, ezért kész volt merész lenni, és közel hozni a karaktert, ami igen, azzal járt, hogy minden rosszával és jóságával együtt górcső alá tették. Az pedig, hogy fészkelődünk a székben Arthur esetlensége, abnormális viselkedése, Gotham egyébként igen kényelmetlen és irritáló közege miatt, az szerintem egy bitang jó húzás. Igen régóta akartam már képregényfilm alatt tényleg összeszorított gyomorral ücsörögni.

A gothami gazdagok és szegények közti tátongást pedig azért nem értem, miért hozzátok fel többen, mert hiszen ez a Batman filmekben mindig is így volt. Talán most azért szembetűnőbb mindez, mert igazán valódian ábrázolják a szegények közegét, az elszemetesedett Gothamet, a gazdagok világába pedig ténylegesen nem jutunk be. Plusz ez nem dokumentumfilm, ahol a valóságot kell bemutatni, hanem éppen valamiféle tanmese, ami sok mindenben görbe tükröt tarthat a mi társadalmunk elé. Ott pedig megengedett az, hogy ne legyen ebben hajszálpontos. Főleg, hogy alapvetően a város helyzetéről tényleg csak a szegénynegyedből értesülünk, nincs átfogó pászta.

Intermezzo.
A moziszékben állkapcsukkal csörtető, nachostársadalomra és kólaszlupákoló lovakra kéne Jokert rászabadítani, mert az, hogy a két órás film alá valaki megveszi a nagy popcornt és nagy nachost, hogy egy pillanatig se lankadjon a rágás művészete, az nonszensz. Tennék is rá magasról, ha nem működnének egy hetedik hangsávként a Dolby Surround mellett.
De megkockáztatom, hogy ezeknek a multiplexes fánkzabálóknak fingjuk se volt, hogy mire jöttek.

előzmény: pelu (#26)

2019-10-04 22:37:51 Joker (2019) ChrisAdam (5) #25

Makulátlan. Az első perctől az utolsóig. Tudnak még filmet csinálni 2019-ben is. [nyugodt sóhaj]

2019-10-03 19:43:33 [Általános fórum] ChrisAdam #8067

A rádió aranykora... vagy pedig, úgy látom, még mindig nem nézted meg A Föld sója c. filmet. :)) (Bár én se néztem meg egy tucatot, amit Te ajánlottál!)
Nagyon boldog ezrediket!!!

előzmény: mimóza (#8058)

2019-10-02 11:59:04 Downton Abbey (2019) ChrisAdam (4) #2

Azért Maggie Smith egymaga elcipeli a filmet a hátán. Valószínű a sorozat után kevésbé lenne ez négyes, de így nagyon kis pofás filmecske.

Drakulics, csak azért, mert a Jokerre nem kell már sokat várni. :)

Nagyon cuki film - és azt hiszem, ez a legmegfelelőbb szó rá.

Az utolsó fél óra és az Apokalipszis emléke megmenti a kettestől, de nagyon rezeg a léc.

Volt egy osztrák zeneszerző, Udo Friedrich Koch, a 18. század közepén próbált érvényesülni, tucatjával írta a versenyműveket, szimfóniákat, operákat, nagy hatással volt rá kortársa, Mozart. Mikor be akarta mutatni darabjait, volt, hogy Bécs lovaskocsijai közt apró kis ízelítőt adott a népnek, de a közönség fáradt legyintéssel csupán annyit mondott: "Á, ez is kottába írja a hangjegyeket, meg ebbe is áriáznak, ráadásul ő is osztrák..." Szegény nem is lett híres, az első világháborúban halt meg, pisztolytáskájába gyűrve Spotify-lejátszási listáinak linkgyűjteményeit. :(

előzmény: hhgygy (#4)

Aki látta: milyen a szinkron? Az IMAX miatt, valamit fel kell áldozni.

Nehezen indul be, de a finálé egészen parádés. Nagyon jó a páros.

Nekem is DiCaprio akcentusa tette fel a pontot az i-re. "Ja-ja."

Micsoda festmény! Elképesztő látvány, hangulat. Varázslatos mese.

2019-09-08 15:20:15 Grease (1978) / Pomádé ChrisAdam (1) #32

Elhatároztam, hogy ez lesz a film, amit leghosszabb ideig fogok nézni. Nem lesz nehéz, mert ahogy elkezdem nézni, szinte azonnal elalszok. Most tartok 1 hétnél.

Bizony, ha valaki, akkor Magda Vásáryová szépen öregedett. Kívül is, belül is. De még mennyire! Persze, nem véletlen, hisz olyan tünemény, derű és csupa báj, mint Mariska. Ugyanazok az apró grimaszok, mosolyok, szeretetteljes szempár. Mit neki 40 év!

Én pedig kaptam a sorstól 15 percet - örök hála érte -, amelyben vele beszélgethettem. Interjú itt.

2019-08-26 21:32:51 [Általános fórum] ChrisAdam #8011

"...and the true power of sand."

előzmény: Raul (#8010)

2019-08-26 15:11:04 [Általános fórum] ChrisAdam #8008
2019-08-25 12:58:56 [Hamarosan a mozikban!] ChrisAdam #6448

Holy sh*t!

előzmény: kaamir (#6447)

Hát ez baromi nagy kínszenvedés volt, pedig minden adott volt, hogy működjön, de sehogy se áll össze. Kifejezetten frusztráló film, borzalom. Nem is tudom, mire adok kettest.

2019-08-16 00:05:30 [Hamarosan a mozikban!] ChrisAdam #6440

Hát semmi sem garancia semmire. Kivéve a sör a hűtőben, mert az azt jelenti, hogy ma este is jót fogok aludni.

Végre Tarantino is szerelmet vallhatott A mozinak, A filmnek, és a bennük szerteágazó szabadságnak - és ahogy mindezt teszi a színészekkel, az operatőrrel, a vágásokkal, a zenékkel, az izzó, de mégis visszafogottabb szkripttel, az piszkosul tetszik, széles vigyor ragadt fent az arcomon. Így lesz igazán hiánypótló alkotás a filmográfiában, no meg: hogyan tud meglepni minket a mester a kilencedik (+) felvonás után is, bravúr!

2019-08-15 18:17:53 [Hamarosan a mozikban!] ChrisAdam #6437

Azért Franz Jägerstätter sztorija egy picit vastagabb annál, minthogy el lehessen mesélni egy "videoklipben".

2019-08-13 22:59:25 [Hamarosan a mozikban!] ChrisAdam #6423

A Rossz versek igazán kitűnő lenne, de túl magyar. Képtelenek lennének úgy értékelni, ahogy mi.

előzmény: Bogár Bence (#3)

8, 16 és 35! De egyébként körülbelül semennyire, mivel dcp-be van konvertálva. Bár így is biztosan hozzáad a feelinghez (színek, néha-néha felbukkanó tekercshibák, a szalag molekuláinak természetes nyüzsgése): főleg az erre érzékenyek fogják nyomokban érezni a lélegző celluloidot. (Most hirtelen a Hang nélkül ugrott be, ami filmre volt véve és a plázamozi se akadályozott meg abban, hogy ezt tisztán lássuk.)

előzmény: Korben (#6)

A zene (!), a fényképezés (!!), a hangulat, illetve Saoirse Ronan miatt megérdemli a négyest.

2019-08-03 12:02:32 Logan's Run (1976) / Logan futása ChrisAdam (2) #9

Nagyon hullámzik a film - a nézhetetlen és a gyenge hármas közt. Vannak apró pillanatai, amikor egy picit is élvezhetővé válik, de sajnos lehetetlen kihúzni a csávából akár az évszám miatt, akár a gyenge effektek miatt, rendkívül balga kis filmecske. Egy remake igazán ráférne, mert baromi érdekes az alapötlet.

2019-08-02 12:07:28 [Hamarosan a mozikban!] ChrisAdam #6422

Idehaza is elterjedt az a népszerű trend az utóbbi időben, hogy egy közelgő filmhez fasza előzetes dukál. Drakulics elvtárs

Aranyos kis posztszoci cucc. :)

2019-07-28 21:10:09 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák ChrisAdam (5) #14

Napok óta próbálok épkézláb véleményt mondani, de nem igazán megy. Szerintem nem volt még moziszék ennyire kényelmetlen, nem volt még moziélmény, ami ennyire a mellkasomra ült volna. Légszomj, ólomsúlyú lélegzetek, enyhe remegés. De lehet ez nem mond számodra semmit, mert totál máshogy ér célba. Megette a lelkemet, a félelem is, de inkább valami furcsa és megmagyarázhatatlan, ami a filmből árad.

2019-07-24 21:49:24 [In Memoriam...] ChrisAdam #2475

Nyugodjék békében!

Álljon itt talán a legkedvesebb filmjelenetem, ami neki köszönhetően lett felejthetetlen.

2019-07-19 23:28:00 [Hamarosan a mozikban!] ChrisAdam #6420

Nehéz eldönteni, hogy akkor röhejesebb, amikor Judi Denchet vagy amikor Ian McKellent látjuk macskapofával. Remélem a filmben lesz közös jelenetük.

2019-07-16 17:23:09 Desperado (1995) ChrisAdam (4) #10

Salma Hayek miatt kap egy négyest. De kicsit amúgy olyan, mintha egy hosszú videoklipet néznék.

Akad benne egy kis Disney-propaganda azért (jöjj és lásd, mi mindent uralunk mi), cserébe kapunk egy rakat jópofa áthallást. Igencsak kreatív film, kár, hogy kicsit túl lett nyújtva.

2019-06-26 13:44:27 Yesterday (2019) ChrisAdam (?) #5

A felvetés, miszerint Mozart vagy a Beatles ma nem lenne olyan népszerű, mint a korában, pont azért baromság, mert a népszerűségükhöz az a korszellem is összetevő volt, ami akkor tombolt. Ráadásul a mai kor zenéjében jelentősen ott van már Mozart, és/vagy a Beatles hatása.
A régen minden zene jobb volt felkiáltás pedig azért veszélyes, mert - ahogy a filmeknél is, úgy itt is - a jobbak maradnak fent. Csak a jóra emlékszünk, és maximum a paletta szélesedik a közösségi megosztók lehetőségének köszönhetően. A minőségi zene viszont nem kevesebb/több, szerintem. Persze az más kérdés, hogy nem lesz még egy Beatles vagy Pink Floyd, Beethoven vagy Mozart. De ne is legyen, csúnya is lenne.

2019-06-19 23:05:09 Child's Play (2019) / Gyerekjáték ChrisAdam (3) #2

Szórakoztató horrorka, aminek akad pár jó jelenete, de folyamatosan ott lóg a levegőben, hogy lehetne sokkal több. Illetve odabiggyeszteném a vígjáték műfaját is. Ne is tessék komolyan venni.

Nem értem az utolsó bekezdést: időtlen idők óta felkapcsolják a világítást a stáblista alatt, még a művészmozikban is (talán annyi, hogy ott fél/egy percet várnak ezzel).

Én is a Westendben néztem, 3D-ben (sajnos a sajtóvetítésre meghagyják ezt az "élményt"), és elképesztően szellemképes volt a 3D, a totálok főleg, de olykor a közeliek is. Minden valószínűséggel félre volt kalibrálva a vetítő (meg mi is a szélefele ültünk, így gondolom hatványozódott), hiba lenne ezt felróni a filmnek, de az biztos, hogy a "látványos" akciókat mondhatni Godzilla erejével rombolta szét.

előzmény: bambula (#3)

Ilyen nagy örömmel régen adtam egyest. Rettenet buta film, látványokádék. A mozi padlójára kozmált az agyvelőm.

2019-05-29 09:02:31 Chernobyl (2019) / Csernobil ChrisAdam (5) #24

Tegnap sajnos csak a nyitójelenetre jutott erő, de már ott futkosott a hátamon a hideg.

előzmény: mrfaktor (#23)

Elképesztő, hogy milyen bődületesen Zs-filmet tettek össze, szinte fájt. Vannak pillanatai, amelyek elérik a közepes felső határát, de egyszerűen mindenben gyengélkedik. Technikai szempontból brutál összecsapott (néhány snitt felett nem tudok elmenni szó nélkül), forgatókönyv nincs, színészek sincsenek, és úgy látszik, Shane Black sincs. Legközelebb döntsék már el, hogy egy Hallmark családi filmet akarnak összeszuperálni, vagy pedig egy 90-es évek tökös soldier-moviet. Mert ez a film egyelőre úgy szaladgált a kettő között, mint a szívritmusom, mikor anyám a teljes nevemen szólít a konyhából.

2019-05-28 17:30:51 Love, Simon (2018) / Kszi, Simon ChrisAdam (4) #41

Aranyos film, ami témája ellenére nem tolakszik feleslegesen és erőltetetten. A végéért viszont nincs bocsánat, kár érte.

Én is így tudom, bár kérdés, hogy mikor tüntetnek fel egy országot. Azért is teszem fel a kérdést, mert például a Szárnyas fejvadász 2049 és az érkező Dűne adatlapján szerepel, hogy magyar (és való igaz, hogy a fele stáblista magyar) koprodukcióban készül a film, viszont egyetlen magyar cég sincs feltüntetve az IMDb-n egyik filmnél se. És nem is hinném, hogy bármennyi magyar pénz benne van abban a filmben, viszont az bőven lehetséges, hogy a szakmai, akár döntéshozó stáb egy része magyar, akik meg Amerikából kapják a zsetonukat (minden bizonnyal). De A kém, vagy A kém, aki dobott engem filmeknél, vagy a Vörös verébnél nincsen ott, hogy "magyar".

2019-05-26 19:03:38 Chernobyl (2019) / Csernobil ChrisAdam (5) #18

Nem tudom, de Stellan Skarsgård orgánumát nem adnám senkinek.

előzmény: Korben (#17)

2019-05-26 18:15:28 Chernobyl (2019) / Csernobil ChrisAdam (5) #16

Lehetséges, hogy az utolsó két részre csúnyán félremegy (láttunk a közelmúltban erre példát), de én már most rádobom az ötöst. Csontig hatol, elképesztően hatásos. Pedig egy pillanatig sem hatásvadász. Kíváncsian várom a folytatásokat.

Girona: beszámoló, galéria és videó. A Trónok harca otthonául is szolgáló kisváros egy napja azóta is az egyik legemlékezetesebb utazásom.

2019-05-22 10:46:59 [Megérdemelte-e az Oscart...] ChrisAdam #11137

Hát lehet, hogy a meta nem 98, de a Ponyvaregény óta nem volt filmje, ami ilyen magas pontszámot kapott volna. Bár a kritikák még gyűlnek...

előzmény: #zombysoad (#11136)

2019-05-21 16:36:45 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3606

A baj szerintem megint nem az, hogy mi történt, hanem hogy hogyan. Egy ilyen kérdést lezavarni 10 percben kvázi őrültség. Tehát miután végiglovagoltunk Westeroson 9 éven át, 10 percben döntik el, hogy ki ül a Vastrónon? Mert igen, lehet rá magyarázatot adni, hogy a királyságok lányai és fiai a sok háborúzás után már békéért esedeztek, ezért nem ellenkeztek. De ha ezt felvezetik, kibontják és nem egy abszurd jelenetbe teszik, ahol Szürke Féreg senkiként pattog, Tyrion pedig két csettintésre megoldja az ügyet, szóval nemár. Ez a vicc.

Minél távolabb van egyébként a rész, annál dühösebb vagyok. Érthetetlen.

előzmény: HejjaX (#3605)

2019-05-20 21:35:07 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3596

Azt hiszem, az IMDb 4,6-os átlaga mindent elmond, amit bár nem tartok relevánsnak (lévén, hogy az internet népe egymást hergeli és túlzóan esik végletekbe), mégis látszik, hogy ennek a grandiózus sztorinak milyen lagymatag, semmilyen vége lett. Ami nem is lenne rossz alapvetően, mert egy tök normális lezárás volt, szépen varrták el a szálakat. De ez azután lett volna minimum kielégítő, ha tényleg olyan évad van előtte, ami megszólal, ami után már nem lehet mit húzni, nem lehet milyen lapot eljátszani, hanem tényleg csak a lélegzetvételnyi lezárás szükséges.

De nem így lett. És így pontosan olyan lett a sorozat, mint egy focimeccs, ahol az első félidőben záporoznak a gólok, sárga és piros lapok, erős helyzetek, még megy ez a második félidőben is, mire az állás teszemazt 7-7, döntetlen! Már a 70. perc felé közeledünk, drukkolunk, hogy hát azannyjátneki legyen valami, de már rettenetesen közeledünk a 90. perchez. Már túl is lépünk, a bíró felmutatja a négy percet, reménykedve fellélegzünk, de a csapat lusta, meggyötört, hajthatatlan. Mégis, hátha.
Aztán az utolsó támadás, na, majd ez betalál... bika lesz, meg gól, kupa és elfelejtjük azt a korábbi 20 percet, de nem, a lövés messze fölé ment, a labdaszedőnek külterületen kell majd érte bóklásznia.

Szóval így. Aztán már csak üres tekintettel nézzük, ahogy botorkálnak le a pályáról a kedvenceink.

Ennél gyávább, kiszámíthatatlanabb vég nem is történhetett volna.
Han Solo biztos mellkasához kapott, mikor Daenerys felnyögött fájdalmában. Az ébredő Erő előtt még csak-csak, de azóta meg főleg tilos ezt bárhol is bejátszani, ahol a meglepő fordulatokra akarunk építeni. Tényleg ennyi telik az íróktól? Egy ilyen sablonos, kiszámítható finálé a Sárkányok Anyjának? Tényleg nem következett konkrétan SEMMI azok után, hogy kiderült, Jon Snow Targaryen? Hát akkor minek kellett göngyölgetni a szálat? Innestova Bran is maradhatott volna csak egy srác, aki tolószéket fogott. Röpködött egyet Deres felett a csatában, és kész. Az a Bran, akinek ilyen képessége van, nem kap semmi szerepet egy egész évadon át? Az az Arya, akinek ilyen képessége van, tényleg ilyen fantáziátlanul hajózik ki a sorozatból? Az a Jon Snow, akinek éveken keresztül szurkoltunk, tényleg ilyen kétdimenziós karaktervisszafejlődés jár? Annak a Daenerys Targaryennek, aki a Sárkányok Anyja és Láncok Leverője és Minden Kutya Füle, aki éveken keresztül középpontunkban volt, egészen az utolsó előtti részig, ilyen csúnya, totálisan életidegen és kidolgozatlan pálfordulást és végzetet írnak? Az évadokon át tartó gyönyörűszép karakterfejlődést kukázzák, és behoznak egy hitlermintás ámokfutót a helyére, amivel nincs is baj, de mindezt lerendezték két darab fél epizód alatt. Na, ne már!

Az a sorozat, amelyik a részletgazdag világáról, tűpontos élességéről, tabudöngetéséről és meglepetéseiről híres, tényleg ilyen szánalmasan semmitmondó, összecsapott, elnagyolt finálét kapott? Nem tudok napirendre térni e felett!

Egyetlen, színvonalát mindvégig tartó karakter van ebben az egészben, Tyrion. És őérte érdemes végignézni.
Siralmas, és sírni is fogunk eleget, mert elképesztő ziccer volt.
Persze emellett még mindig sorozattörténelem, és jó pár szuperlatívusz. Elkezdtem nemrég előlről, és patináns, igazán zseniális. Remélem, elfeledjük ezt a csorbát, és nem ez határozza meg majd a sorozatról alkotott képünket, véleményünket.

2019-05-20 07:43:39 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3585

Meg, bizony. Most már imádkozok a régi és új istenekhez, hogy ne aludjak be a munkahelyen. :)

2019-05-20 05:22:39 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3583

Hát ez beleállt a földbe, mint a gereblye. Sad reacc only.

Keanu Reeves mindig úgy áll, mintha épp összeomlana, de aztán mégse. Amúgy régen nevettem ennyit, totál abszurd akciók, őrült szövegekkel. És még annyira sincs értelme, mint az előző kettőnek. De ez ezúttal pozitív. Na meg Bronn végre kapott egy kastélyt.

2019-05-13 20:08:09 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3566

És abba már ne is menjünk bele, hogy mindezt lezavarhatta volna Daeny kb. a harmadik évad magasságában, mikor a sárkányok elérték a kamaszkort. 3 sárkány, 10 percnyi meló cigiszünettel.
Nem szabad sokat gondolkodni, nem járunk jól. :)

2019-05-13 19:32:58 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3564

most meg kábé a 80-as évek akciófilmjeiben látott bunyók színvonalán vagyunk

Igen, ez megint idő hiányában elmaradt... Daenerys odabökte Szürke Féregnek, hogy "tudod, mikor támadj" és csá. Ennyi volt a nagy taktikázás. Azért ez fájt. Régen mennyi időn keresztül építettek egy csatát, okos párbeszédek, taktikázások, és a többi. De hát mit várunk, az előző rész elején még Deresben zabáltak kávéztak... Minél többet gondolkodok ezen, annál inkább fáj a szívem. Hogy tudták ezt így elhadarni. Elképesztő.

2019-05-13 16:46:43 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3561

Igen, rá én is tippeltem már. Egy ideig Aryával karöltve, bár utóbbi csúnya lett volna. De mégis, Gendry uralkodásának kezdete is egyfajta happy endet hagyna maga után, ráadásul nagy-nagy hiányt, lévén, hogy a csáveszt kevésbé ismerjük. A probléma az, hogy itt kábé nem megengedett a happy end.

Még mindig fennáll az az őrült fan theory, hogy Jon bánatában megöli magát a sárkánytőrrel, és ő lesz a kövi Éjkirály, Dany az Őrült Király(nő), kezdődik minden előlről. :)

2019-05-13 15:01:32 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3554

Alapvetően megemlegetem ezt a részt, mert vannak benne olyan jelenetek, ahol tátva maradt a szám. Apró momentumok, amik idézik a régi Trónok harcát. Leteszik a fegyvert, megkondulnak a harangok, Daeny pedig kissé sírva fakad, miközben Tyrion érzi a pusztítás előszelét. Az úgy wow. Aztán a Hegy és a Véreb harca is epikus volt, bár ott már éreztem azt, hogy inkább kiszolgálták a pózőr hatásvadászat régi és új istenét, mint a valamirevaló harcot. De azért ott is meg-megállt a szívem.
Arya minden pillanata aranyat ér, az utolsó jelenet mély lélegzetvétel, nagyon szépre sikeredett.

És persze összességében epikus, látványos és WOW, de... (és ami ez előtt van, az nem számít)
...de megint ott vannak olyan apró kis dolgok, amik nem hagyják békén a csőrömet. Például oké, hogy Daeny a királynő meg az atyaúristen, de Varys ily gyors kinyirbálása az WTF? Mármint egyrészt nem csupán ő bűnhődik az infóért, de ha mégis, ezt miért 10 percben intézik el? Bárcsak ily fénysebességgel száguldana a magyar bürokrácia is. Plusz ott van Jon Snow barátunk, aki némán áll és nézi végig, ahogy szerelmetes barátosnéja komplett megőrül. Hát mi a jó pikula? De tényleg, olyan kínosan össze van cseszerintve ez, hogy ezeken az apróságokon múlik aztán, hogy az amúgy rendesen odabaszkuráló csatajelenetet kevésbé élvezzük. Mint ahogy az is, hogy szélsebesen legyakja Daeny az egész Kompániát plusz a várost egyetlen Drogonnal. Akkor mi tartotta vissza 3 sárkánnyal már a harmadik évadban mondjuk? Most akkor mi is van Jaime-vel? Mik ezek az ide-oda cibálások? Miért kell drámáskodni állandóan? Legalább lett volna ebben is valami fordulat. Nem, Jaime, akinek a LEGJOBB jellemfejlődése volt az évadokban, egy pillanat alatt sutba dobja a józan eszét és visszamegy. Ne, ne már.

Egy pillanat alatt össze tudok szedni egy jobb sztorit.
Daeny mondja Tyrionnak Varys árulása után, hogy náluk van Jaime: Tyrion bemegy, elereszti. Jaime be is megy a várba, Cerseihez még a harcok alatt, majd röpke mozdulattal megöli. Jaime ekkor leveszi a maszkot: Arya van alatta, aki ezzel az egész Lannister-famíliát kitessékeli a másvilágra, ha Tyrion is megkapja az árulónak szánt Dracaryst.

Ennyi.

Ugyanakkor a Daeneryses fejlődéstörténet tetszik.
Bár egy, a könyvből táplálkozó, részletgazdag verzióban az ő drámája is sokkal inkább ki lenne bontva. De viszont az, hogy mindenkit elveszít és tulajdonképp senki nem marad mellette, ez szépen ki van találva (de ugye ezt sem mesélték el mesterien). Érthető is ez a pusztítás: ő már nem fog a Vastrónon ülni, ezt jól tudja. Ez az elkeseredett lépés persze ennek ellenére meglepő, mert ezt nem néztük volna ki a Sárkányok Anyjából. Szóval ő lesz most az első Arya listáján, de nagyon remélem, hogy nem egy olyan befejezést kapunk, ahol sikerül őt megölni, majd Jon a trónra lép és csá. Ez a happy end asztalburígatást okozna.

Viszont felmerül az, hogy tulajdonképpen ebben a "csatában" nem győzött senki. Olyannyira nem, hogy mivel a Lannister házastestvérpár elhunyt, és az ellenség porig rombolta a Királyvárat, nincs alkalmas és elfogadott ember a trónra. Jon Snow sem.
Ám ugyanakkor meg ha mégis a Láncok és Viharok, Sárkányok és Szemöldökök Anyja kerül valamilyen trónra, a történet szépen körbe ér: avagy igazolná azt az évszázados bölcsességet, miszerint hiába a jóság, a hatalom mindenkit éhessé tesz és kegyetlenné. És lehet, hogy ez nem a hatalom, de az oda vezető út. Ez így szép és kerek. De ehhez valami nagyon merészet kell lépniük, ami nem csúszna le olyan édesen a torkunkon.

Hát, kedves írók, csúnyán lelepleződtetek, hogy R. R. Martin szoknyája alól osztottátok az észt.
Most, hogy minap összefutottam a vadember Drogoval, elkezdtem újranézni a sorozatot az első évadtól kezdve: ég és föld. Kidolgozott, részletes, okosak a párbeszédek, a bölcsességek különlegesek, a történetszálak egytől-egyig feszesek és érdekfeszítőek... Ami ebből megmaradt, az a látvány, a rendezés, a színészek, és Ramin Djawadi. Ahogy Martin barátunk eltávolodott, úgy fulladt bele a klisékbe. Csupán fél tucatnyi üde pillanat maradt. Valahol ez végtelenül elszomorít...

2019-05-09 11:35:57 [JÁTÉK] ChrisAdam #31985

A nyertesek: íme.

Átlagos kliséktől hemzsegő kis horrorka, ami sajnos a meglepetések hiányában unalmas lesz. Amire esetleg emlékezni fogunk, az az utolsó jelenet, és a végkicsengés. Aközben pedig ráébredünk, hogy milyen jól mutatott volna a fajtája horrorjának enyhe paródiájaként.

Én értem, hogy folyamatosan tologatják, és ez rendkívül bosszantó, de ugyanakkor mégis azt mondom, hogy annak ellenére, hogy ezt a fajta rohamtempót a Disney/Marvel diktálja, nem jelenti, hogy ez lenne a norma is. Mert az valahol nem normális, hogy 4 év alatt látunk egy egész Star Wars-trilógiát (úgy, hogy az első részt volt 2 évük előkészíteni), plusz két spin-offot is. Az sem magától értendő, hogy a Marvel Univerzum égisze alatt 11 év alatt 23 filmet láthatunk.
Ezzel nem érdemes példálozni.
Ahogy abba is bele érdemes gondolni, hogy ha valóban 4 folytatás lesz, akkor arra a 10 év kevés, tekintve, hogy az Avatart is meddig készítette elő, meg hogy alapvetően hány év “lukak” vannak Cameron filmjei közt.
Szóval inkább dolgozzon rajta, ennek a mai őrült filmiparnak és az internet szomjas népének nem kell megfelelni. Az pedig csak adjon bizakodásra okot (szerintem), hogy ennyit ül rajta, látszik, hogy szíve ügye.

Szerintem egy picit sem fura. Annak idején az Alien 7 év után kapott folytatást, a Terminátor 2. is 7 évet váratott. Sok második epizód jött későn, amik aztán nagyot szóltak.
Lehet, a 10 év valóban soknak tűnik, de kevésbé bökné a csőrünket, ha nem az a trend venne körül bennünket, hogy évente készülnek folytatások, hogy pikk-pakk összedobnak egy Star Wars-filmet, egy Marvel-filmet.
James Cameront ezért tisztelem nagyon is, mert abból ahogy terelgeti utolsó nagy gyermekét, az Avatart, leginkább az látszik, hogy alkotni akar, lelkesedik a projektért, és nem csak munka.
Ideje meg van, már ő maga mondta, hogy nem fog semmi mással foglalkozni mígnem leteszi a lantot.

előzmény: Leo_Stotch (#1)

Tényleg a történet az, ami miatt a film brillírozhatna, mert csavaros, misztikus és érdekes. Viszont mégis összeszedetlen a rendezés, és nem is izzasztanak meg igazán a legfeszültebb jelenetek sem. Ami pedig megér egy misét - és már csak ezért is érdemes megnézni -, az a zene. Bruno Nicolai a giallok egyik legemlékezetesebb témáját hozta.
Összességében több azért, mint elmegy, de mégsem annyira jó, hogy négyest adjak rá. A műfaj szerelmeseinek azért ajánlom! (És szigorúan olaszul!)

2019-05-06 22:14:46 [JÁTÉK] ChrisAdam #31979

Kedves Fórumlakók, íme egy újabb lehetőség arra, hogy régi filmeket mozizzunk: a Pólus Mozi jóvoltából 2 darab páros jegyet lehet nyerni a május 10-én, 19 órakor, az első film 40. évfordulójára megrendezendő emléknapi vetítésre, ahol A nyolcadik utas: a halál digitálisan felújított, rendezői változatát nézhetjük meg a mozi óriási vásznán a Pólus Mozi Klasszik Filmklub keretében.

Sem lájkolni, sem megosztani nem kell semmit, csupán egyetlen kérdésre válaszolni:

Milyen címet adott a forgatókönyvíró Dan O'Bannon a film első vázlatának?

A válaszokat ide, a kommentekbe várjuk szerda éjfélig.
Sorsolás csütörtök reggel 8 órakor, mindaddig pedig a topik rejtett módban fog működni, így csak a saját válaszodat és az én kommentjeimet fogod látni.

A vetítésen túl más érdekesség is várható az eseményen, olvasgatni a Facebookon lehet.

Hajrá!

2019-05-06 12:04:25 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3530

Egyébként engem az bosszant fel, hogy ez az új évad (és talán már az előző is) egyszerűen képtelen bánni az idővel. Pont az a sorozat, ami ebben volt zseniális: minden ott volt, ahol kellett lennie és addig tartott, ameddig tartania kellett.
De most totálisan aránytalan. Mert a történettel még nem is lenne baj, ha nem hadarnák el azt, hogy egy pillanat alatt Sárkánykőnél van a csipet-csapat, ahol pikk-pakk lelőnek egy sárkányt és legyakják a fél flottát. Mintha minden a szomszéd utcában lenne.
De közben a szappanopera tódul, nagy lángon ég, ami pont, hogy frusztrálttá tesz, mert érezzük, hogy fogy az idő, de előre nem haladunk. És így kevésbé lenne furcsa, hogy Dany kezd megőrülni. Az is, hogy Jon elképesztő, meglepő eredetének információja seperc alatt végigrohan a fél Westeroson. Ez utóbb pedig különösen szívfájdalmam: az információ, a sorozat kulcsa, miszerint Jon Targaryen olyan szinten semmilyenné vált, hogy magam lepődöm meg. Értem én a belőle kiinduló drámát (ami király lesz, és remélem valami olyanba csap át, hogy Dany Jon ellen fordul, miközben Tyrionék Dany kiiktatásán ügyködnek Cersei halála után, de...), de ha a felvezetés összecsapott, mert inkább időt töltünk Tormund boros szakállán és azon, hogy Brienne szűz, de kimegy hugyálni, akkor nem lesz dráma a dráma.
A szívfájdalmam még Brienne kiherélése, a nő, aki lovaggá lett ütve, aki örökké kemény: most Rosalinda szerepére lett ítélve, akit elhagy Roberto. "Stay with me", már csak a háttérbe hiányzott valami kolumbiai gypsy hangsávszaggató nóta. Ne már, srácok, nem ezért jöttünk.
Egy vértől és kegyetlenségtől, inkább hideg és sokkoló drámától naggyá tett sorozatnak legyen vértől és kegyetlenségtől, és inkább hideg és sokkoló drámától naggyá tett lezárása. Ne kezdjen érzelmeskedni, ne legyen időnk erre. Legyen hideg, miközben pontosan tudjuk azt, amit most kimondanak. Tudtuk eddig is, hogy Brienne vonzódik Jaime-hez, ezen az se változtatott volna, ha nem hálnak. Vagy ha nem esik könnyek közt térdre, hogy maradjon.

Kicsit az az érzésem, mintha hirtelen most kezdene bizonyos karakterek esetében dolgozni azon, hogy hús-vér karakterekké avanzsálják őket. Miközben bakker, ők már azok. Mintha nem tudná a sorozat a saját határait. A fölösleges kéjelgésnek ott voltak a korábbi évadok, kiélhettük magunkat. Most már ki szeretném élni magamat mondjuk abban, hogy nem csak 2 percnyi "csata" során látom, ahogy Rhaegal megszűnik létezni a flottával együtt! (Főleg, hogy a rajtaütésre számítani lehetett.)
Az előző részt én nagyon szerettem: grandiózus volt, izgalmas, feszült. Nálam még sötét sem volt. Persze maradtak kérdéseim, bízva a következő részekben, de már úgy érzem, ez nem az a vég lesz, amire számítottunk. Vagy ha igen, akkor az lehozza a csillagokat az égről. De visszagondolva olyan részekre korábbi évadokból, mint a Hold The Door, vagy Jon halála és feltámadása, Dragonstone, vagy a Vörös Nész, Ned lefejezése... nos, akkor ebben a legújabb részben már tényleg csak nyomokban található a Trónok harca: mondjuk az utolsó jelenetben, aminek súlya miatt van lehetőségünk és kedvünk reménykedni.

2019-05-06 11:32:09 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3528

Beszálltak az argentin szappanoperaírók is a produkcióba.

2019-05-04 09:51:45 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3519

Nem hinném. Gyanítom, hogy lesz itt még valami csavar a sztoriban. Egyre inkább hiszem azt, hogy amilyen nagy hevességgel tesszük fel a kérdéseket, és fröcsögünk a legutóbbi rész miatt, az alkotók annál nagyobb mosollyal és megelégedettséggel nézik. Vannak kis apró részletek, amik nem kerültek a helyükre. Aztán ledobják az atombombát.
De nem kezdek el találgatni, mert Olórin agyf..... kap. :)

előzmény: Ragemarci (#3518)

2019-05-03 17:17:23 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3516

GoT:
Mi van azokkal a csecsemőkkel, akiket a Mások átváltoztattak? Ők nem nőhettek fel ilyen hamar, hogy csatlakozzanak a hadseregbe, nem?

2019-05-03 14:18:16 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3514

Hm, érdekes, mert nekem mindvégig nagyon stabilan jött a Full HD a gépen (IPS monitorban jobban bíztam ezúttal is), viszont a tévén gyakran visszamegy valami gyehennára való 144p-re.
De egyébként hiába kalózkodod le, ha ugyanazokkal a szar beállításokkal nézed a tévén (fps-turbó, meg cinematic anyámvalaga), akkor az így is úgy is borzadály lesz sajnos.

2019-05-03 13:53:37 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3512

A legutóbbi Trónok harca-epizód körül keletkezett (félig-meddig mű)balhé egyébként jól rámutat arra, hogy mi a baj azzal, ha a streamen tolt (vagyis Netflixen) egy egész estés film nem a bekalibrált mozigép, hanem az otthoni, trehányul alapértelemezett beállításokon tengődő teszkós tévén megy.

És egy alapvető komment ehhez a tanácshoz:
Kapcsoljunk ki minden automatikus képjavító szarságot, különösen a fényerőt és kontrasztot állítókat, energiatakarékos üzemmódot, fekete színt kiemelő varázslást, medzsik képjavító parasztvakítást, MINDENT.

Elképesztő, hogy egy ilyen "képjavító medzsik" milyen szinten szétcseszi az egész élményt. Leginkább az fps-turbó hatás, a legszomorúbb persze az, hogy ezt legtöbben nem veszik észre.

2019-05-03 01:19:04 [In Memoriam...] ChrisAdam #2438

Peter Mayhew, 74 éves volt. Újabb legenda hagyott itt minket. Az Erő legyen vele.

A kérdés még a bemutató előtt született. :)

2019-05-02 10:55:14 Alien: Ore (2019) ChrisAdam (4) #8

A nyolcadik utas + bolygó neve. (Föld alatt talált tojásrengeteg, lift, főhős, a diszpécser, stb.) De legalább jobban csinálta, mint a többi.

előzmény: Nordbright (#7)

2019-05-01 23:39:10 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ChrisAdam #24175

---

Áthelyezve a(z) La dama rossa uccide sette volte topikból.

Van egy furcsa vonzalmam a Godzilla II. felé. Megmagyarázhatatlan.

Erős. :D

De amúgy jogos, igen. Bár szerintem lenne még potenciál a karakterben, a képességei miatt, és a különleges otthona/világa miatt is. Csak ideje lenne már kicsit elkanyarodni a megszokott hőssztoriktól.
De egyébként Batman, Superman, alap. Hagyják már békén őket, elégszer erőszakolták meg a hullájukat.