ChrisAdam

Tapasztalat: 1942 film
Regisztráció: 2011. július 3. (6 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

Instagram.
Lynch, Coen és Woody Allen minden mennyiségben.
KT szerkesztő.

Rendezők: Charles Chaplin, David Lynch, Denis Villeneuve, Ethan Coen, Joel Coen, Paolo Sorrentino, Stanley Kubrick, Woody Allen
Színészek: Amy Adams (III), Brad Pitt, Harrison Ford, Jake Gyllenhaal, James Stewart, Jeff Bridges, Kevin Spacey, Matthew McConaughey, Michael Fassbender
Műfajok: dráma, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol, francia, kínai
Korszakok: mindenevő, de leginkább a 60-70-80-as évek

4 2017-11-29 3,9
Guardians of the Galaxy Vol. 2
A galaxis őrzői vol. 2.
3 2017-11-29 3,7

Ez az idő is eljött, az örök négyesem egy hármassá redukálódott. Gondolkodtam és lehet, hogy ennek az az oka, hogy a Machete Order szerint nézem, tehát A birodalom visszavág után. Míg a Baljós árnyak után felüdülés eme darab, addig az ötödik epizód után kész katasztrófa.
Most nem sikerült tolerálnom Anakint, valamint Padmé és az ifjú Jedi kínkeservesen szar románcát. Maga a film egyébként unalmas volt sok helyen, rengeteg felesleges elem, jelenet van benne. Dramaturgiailag is hullámzó, az effektek sok helyen kínosan rosszak. A geonosisi csata a klónok megjelenése után viszont zseniális és a kezdő coruscanti hajsza is remek. Még mindig azt mondom, hogy Lucasnak jobban át kellett volna gondolnia ezt az egészet, nagyon nincs meg az egyensúlya ennek a prequel trilógiának, ez örökké gyász lesz a szívekben, mit hagyott ki az öreg... Ehhh.

Na, de nem rossz film, fáradt is voltam, hangulata is megvan azért, viszont banális baromságok éktelenkednek benne. Tudom, valószínű ennek beismerésével léptem a felnőttkorba, hát ez van. :)

Felfoghatatlan, hogy milliomodszorra is milyen elsöprő erővel bír a film. Yoda jelenetei, a finálé egy intenzív libabőr-hullám tetőtől-talpig. Makulátlan.

2017-12-09 21:38:50 [Kritikus kód] ChrisAdam #2022

Most feltettem egyet próbaképpen, nem tudom, erre gondoltál-e.
Néha a PNG-vel gondja akad a rendszernek és hibát ír ki, néha pedig az IMDb-ről leszedett képekkel van probléma (a kép feltöltése után egyszerűen eltűnik a kitöltött form és a kép sincs feltöltve), mégpedig azért, mert az IMDb képeinek fájlneve bitang hosszú, ami valószínűleg olykor meghaladja az itteni beállított limitet, ilyenkor a legegyszerűbb megoldás, hogy a képet már lementésnél átnevezed valamire (ki lehet élni a "belecsapok random a billentyűzetbe" ingert), aztán úgy felteszed. Más esetben nem tapasztaltam problémát a képfeltöltésnél.

előzmény: dikalosz (#2021)

2017-12-09 21:31:04 [Kritikus kód] ChrisAdam #2020

Ja, értem a problémát. Sajnos egy ideje így jelenik meg a megosztás, ezt cucu tudja változtatni, már jeleztük neki, ha visszatér, remélhetőleg meg is teszi a változtatást.

előzmény: dikalosz (#2019)

2017-12-09 21:27:34 [Kritikus kód] ChrisAdam #2018

Ha az értékelés előtt a Facebook ikonra kattintasz és utána nyomsz az osztályzatra, akkor mielőtt a szavazatod megjelenne, a Facebook megosztás egy külön ablakban felugrik, ahol tudsz osztani.

előzmény: dikalosz (#2017)

2017-12-09 21:23:31 Star Wars (1977) / Csillagok háborúja ChrisAdam (5) #268

Tegnap újranéztem a filmet, de igazából nem volt hozzá affinitásom (igen, van ilyen). Kicsit féltem attól, hogy mivel az elmúlt két évben újranéztem a közelgő filmek előtt, mára unni fogom. De hát micsoda balga, naiv gondolat, de most halálosan komolyan mondom. Ahogy eltűntek a betűk és el lett fogva a Tantive IV, felzúgtak a szirénák és megszólalt C-3PO, hatalmába kerített az a mélyről feltörő izgalom és kíváncsiság, mintha csak először láttam volna. Érdekes, hogy kívülről tudom a szöveget, minden egyes jelenetet, mégsem tudom megunni, képtelenség. Kevés filmek egyike, ahol minden a helyén van, és minden snittben benne rejtőzik egy bizsergető érzés, hogy itt valami nagy dolog kezdődött.

Will Ferrell kb. mindig sok. :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#2)

Pár napja fejeztem be a Jóbarátokat, első alkalommal néztem végig a tíz szezont és hát egyértelműen szerelmes lettem, nem csak Anistonba, hanem az egész bagázsba. Így aztán kellett valami, ami betölti az űrt. A Családi üzelmek egy bámulatosan jó Rachel Greennel pedig a legjobb választás volt erre. Merthogy bizony, régen szórakoztam ilyen jól mai vígjátékon. Alapvetően nem vagyok e műfaj szeretője, kivéve, ha keverik valami más zsánerrel, ez viszont színtiszta, oldatlan komédia, ráadásul mai és amerikai... és működik!
Méghozzá baromi jól. Igaz, persze, gyengén indul, meg a vége is olyan sablonhegyek, klisévölgyek, de szórakoztató, rendkívül humoros és basszus Jennifer Aniston, pedig a Jóbarátok előtt kifejezetten nem bírtam őt. A sorozat friss emléke és rajongása pedig fellángolt a stáblista alatti jelenetben. :)
Ha még több ilyet készítenének, igazán nem lennék hálátlan! :) 75%

Ja, és embernek nem volt ennyi irigyese szerintem kerek e földön, mint Will Poulternek, hogy szakadna rá a...!

A soundtrack viszont elsőrangú, zseniális a zeneválogatás (az elsőnél sem különben).

2017-12-06 12:16:03 Atomic Blonde (2017) / Atomszőke ChrisAdam (4) #13

Örülök én is, hogy nem vagyok egyedül. :D Kicsit meglepődtem az átlagon, azt hittem, legalább eléri a 3.6-ot.