ChrisAdam

Regisztráció: 2011. július 3. (5 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

Instagram. | Alkotói blogom. | Amerikai Plán.

Filmszerető, amatőr fotós, filmes. Jelenleg Németországban egy kisebb videóstúdióban dolgozom. Írás, kiadványok vizuális tervezése, Photoshop-őrület.
KT szerkesztő.

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Charles Chaplin, Christopher Nolan, Denis Villeneuve, Ridley Scott, Stanley Kubrick, Terrence Malick
Színészek: Amy Adams (III), Brad Pitt, Harrison Ford, Jake Gyllenhaal, James Stewart, Jeff Bridges, Kevin Spacey, Matthew McConaughey, Michael Fassbender
Műfajok: dráma, kalandfilm, sci-fi
Országok: amerikai, angol, francia, kínai
Korszakok: mindenevő, de leginkább a 60-70-80-as évek

The Mummy
A múmia
3 2017-06-19 3,5
Twin Peaks: Fire Walk with Me
Twin Peaks - Tűz, jöjj velem!
5 2017-06-13 3,6
The Gods Must Be Crazy
Az istenek a fejükre estek
4 2017-06-12 3,6
A Dog's Purpose
Egy kutya négy élete
3 2017-06-05 3,3

2017-06-22 12:22:17 Kárhozat (1988) / Damnation ChrisAdam (5) #44

Természetesen nem amiatt aggódok, hogy más mit gondol majd, ha nekem nem tetszik. Ezzel sose volt problémám, úttörője vagyok a KT-n az ellenvéleménynek, főleg, ha mondjuk a Prometheusról van szó, vagy a Rogue One-ról, stb. :) De egyébként nem aggódok annyira, hogy nem fog tetszeni. Szóval régen valóban így voltam, hogy mi van, ha... ma már inkább csak a megfelelő pillanatra várok. :) Látatlanban is tudom, hogy Tarkovszkijt nem csak nézni kell, hanem látni is, ahhoz meg kell az alkalmas idő. Mostanában pedig csak igénytelen fosokra van leginkább energiám, pedig a gépemen van már az egész Tarr és Tarkovszkij életmű. (Kivéve a Sátántangót, olyan nagy merevlemezem nincs, haha.)

2017-06-22 12:16:42 [JÁTÉK] ChrisAdam #31581

Hát az egyik legmagasabb átlaggal rendelkező film és egyben a legnézettebb, úgyhogy a KT ízlését reprezentálja. Tudom, hogy neked nem tetszik, de ez még nem azt jelenti, hogy a film buta és igénytelen (remélem nem ezt mondtad azzal a mondatoddal, mert én is megsértődök). Attól még, hogy nem elvont magasművészet, attól még egy örök klasszikus, ami műfajának nagyon is alapja és filmnyelvileg is tanítandó. :) Lehet, hogy nincsenek benne filozofikus, magvas gondolatok, de nem azoktól lesz egy film zseniális és "műértő" (bármit is jelentsen ez a szó).

Amúgy éppenséggel tervbe volt egy új borítókép, mert ez a Ponyvaregényes se mostani, csak tegnap tettem át erre, mert a Modern idők bemutatóját hirdető cover már idejétmúlt volt, de egyelőre időm és ötletem se volt újat kreálni.

előzmény: dikalosz (#31580)

2017-06-22 10:33:03 [JÁTÉK] ChrisAdam #31579

Mostanában szokott lenni a KT Facebook oldalán egy-egy poszteres rejtvény, és még lesz is, szóval ha valaki kedvet érez és tudást, ne fogja vissza magát.

2017-06-22 01:24:38 The Fountain (2006) / A forrás ChrisAdam (4) #90

Nagyon különleges film, ez tény és való, az sem vitatható, hogy ez nem is csak film, hanem élmény is. Egészen szokatlan utakat jár be, olyan helyeken járunk, amiket ritkán látunk mozgóképen. És ez jól is van így. Viszont mégis azt érzem, hogy annyira nagyot akar markolni a film, hogy a stáblista alatti némaság nem a csodálatnak szól, hanem annak, hogy mégis "mégis mit láttunk most?".
Kicsit megosztott a film. Habár az összkép mindenképp süvegelendő, egy részem kicsit idegenként kezeli a filmet, a másik részem pedig egy-egy jelenetnél meghatódott, ahol meg kellett. Mert való igaz, vannak benne igazán erőteljes, magával ragadó jelenetek, de ugyanakkor ezek a jelenet inkább azon a fertályon vannak, ahol a kevesebb és ezért lesz több. A nagyot szóló finálénál pedig előbújt belőlem az ódzkodó, szemöldöktornásztató néző, aki nem biztos abban, hogy az adott pillanatban éppen jó irányba halad a film.
Egyébként gyönyörű látványvilággal bír a film, az operatőri munka pedig zseniális, a zene se volt rossz, de talán nem elég kreatív és eredeti volt ahhoz, hogy igazán szeressem. De kellemes volt a film alá. Hugh Jackman Hugh Jackman, tehát jó és való igaz, hogy az egyik legjobb alakítása, de a film legjobb alakítása mégis Rachel Weisz, aki nem csak hogy gyönyörű, de rendkívül hatásos játéka van. Áttört.
Összességében nagyon különleges élmény, ami attól lesz jó vagy rossz, hogy a néző hogyan fogadja be és mennyire tolerálja a filmben látottakat. Nálam nem vizsgázott túl fényesen, a "fecseg a felszín hallgat a mély" szindróma sajnos fel-felbukkan, pedig én mindig vevő vagyok a humbug szövegekre és a hatásvadász drámákra, legalábbis azt hittem eddig, de lehet az az idő is elmúlt. Mindenesetre érzem, hogy nagyon-nagyon akar törtetni és hatni az emberre, de ugyanakkor nem adott semmit. Nem érzem azt, hogy tanultam volna, hogy elgondolkodtam volna, hogy igazán megérintett volna. Nem tudom, mi az oka. Lehet, hogy én. Ezért van az, hogy valakinél meg fényesen vizsgázik. Mindenesetre egy gyengébb négyest megér mindenképpen és "megjegyzendő filmek listájára" is bőven felfér, mert az tény, hogy ilyet nem minden nap látni. 65%

2017-06-21 21:26:57 [Hamarosan a mozikban!] ChrisAdam #6254

Hidd el, hogy Nolan ide vagy oda, erre a filmre nem fognak úgy tolongani az emberek, mint az előző Nolan filmre, főleg nem tinilányok. Csillagok között, Eredet, Batman filmek, csupa hangzatos címek, bennük hangzatos színészek. Lehet, hogy drága film, ettől függetlenül ez közönségben nem fog akkorát szólni, főleg, hogy nincsen hiperszuper előzetese, meg miegymás. Lehet, hogy Nolannek viszont éppen ez hozza el majd az igazi kritikai elismerést (díjak, stb.).

előzmény: BalaKovesi (#6253)

2017-06-21 19:11:21 [Hamarosan a mozikban!] ChrisAdam #6252

Egyébként szerintem ez nem az a közönségfilmes mainstream film lesz, mint az előző filmjei (az Álmatlanságtól). Ezért sem volt akkora nagy dobra verve és ezért lesz "csak" 1 óra 50 perc. Ami tök oké, egy film nem attól lesz jó, mert rövid vagy hosszú.

2017-06-21 10:49:47 [Általános fórum] ChrisAdam #6999

Olvastam valahol, hogy kapott egy szerepet, ami arról szól, hogy egy színész visszavonul a színészettől, s lehet, hogy totál átszellemüléssel arra gyakorol!

2017-06-20 11:46:12 The Narrow World (2017) ChrisAdam (4) #4

Hihetetlenül látványos, brutálisan szépen, stílusosan van fényképezve, a vágás lehengerlően jó, remek lendületet ad neki, a speciális effektek is hollywoodi minőséget produkálnak többnyire. És mindez 15 ezer dollárból, le a kalappal. A sztori is tetszett, a vége meglepett és szerintem nagyon nem igaz az, hogy "semmi", mert egyrészt hangzottak el érdekes dolgok és volt neki egy nagyon szép íve, gyönyörű jelentéstartalommal él a film, a feszültség és a kíváncsiság is kellően húzva volt és amit egy rövidfilmnek hoznia kell 13 percben, azt bőven hozza, sőt, bizonyos értelemben többet is hoz, ha már csak a technikai megoldásokat nézzük. Nem ötös, de egy erős négyes.

2017-06-19 01:15:51 The Mummy (1999) / A múmia ChrisAdam (3) #13

Ha mondjuk ezt 14-15 évesen látom, biztos szerettem volna, de sok-sok kalandfilmen és fantasyn túl már azért nem ájultam el tőle. A látványvilágon nagyon látszik az 1999, mintha egy mai film végső render előtti fázisát látnánk. A sztori se nagy szám, de azért élvezhető. Az első fele valóban jobb, a finálé már egyenesen rossz. Brendan Fraser pedig nem egy Indiana Jones, sem Harrison Ford és habár nem is kell az lennie, az tény, hogy sosem volt az a színész, aki hátán el tud vinni egy filmet. És tulajdonképpen igaz ez mindenkire a filmben: senki sem olyan karakter vagy színész, aki igazán kiemelkedne a mezőnyből. Maga a főgonosz sem, félni nem lehet tőle, nem fenyegető, bár azért érezni lehet, hogy szándékosan nem akarták befosatni a mozidélutánon piknikező közönséget. S valamiért a Scooby Doo jutott eszembe, persze az eredeti sorozat, de azon kívül, hogy a legendás rajzfilmsorozat '72-es szériájában is van egy múmiaszörny, nem sok közük van egymáshoz, de mégis a feeling valahogy ahhoz közelít - a kergetőzés, a titokzatos helyszínek és csapdák, stb.
Összességében nem rossz film, de közelít hozzá. Sajnos a felétől kezdve érdektelenné válik és kiszámíthatóvá, de nagy erénye, hogy még a régivágású kalandfilmek közé tartozik, amiknek megvan a bája és a maga hangulata, a boldog 90-es évek szele pedig még jócskán tetten érhető. Az ocsmány számítógépes animáció ugyanakkor büntetendő, néhol rendkívül rosszul néz ki, persze minden bizonnyal 1999-ben nem volt ez olyan szörnyű. Ma igen.
A film pedig egyszernézős, közepes és nem sok vizet kavar. 50%

2017-06-18 00:44:50 Forrest Gump (1994) ChrisAdam (5) #124

Szinte napra pontosan két éve láttam utoljára és most újra felidéződtek bennem a szilveszter esték, amikor a család leült Forrestet nézni. Mert ez mindenki kedvence volt. Akkoriban még nem fogtam fel sok mindent, máshogy érintett érzékenyen Forrest élettörténete. Aztán két éve, sok év után nagyon meghatott. S hiába láttam ma tizedik alkalommal, még ma is mutatott újat és találtam benne a jelenre vonatkozó üzenetet. Hihetetlen jó forgatókönyve van ennek a filmnek, talán egy kezemen se tudom megszámolni, melyek azok a filmek, amik ennyire összeszedetten tudnak sok mindenről mesélni. Bitang erős jelenetekkel van tele, különleges lendülete van hihetetlen jó zenékkel a háttérben, Forrest Gump pedig önálló életre kel.
Bizony, még mindig a világ egyik legszebb filmje. :)