ChrisAdam

Regisztráció: 2011. július 3. (7 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

Néha fotózok, na meg videózok: Instagram | Flickr.
Ha éppen nem, akkor filmet nézek. Valamikor meg fordítva.

Szerkesztő.

Rendezők: Charles Chaplin, Dario Argento, David Lynch, Denis Villeneuve, Ethan Coen, Joel Coen, Luca Guadagnino, Paolo Sorrentino, Stanley Kubrick, Woody Allen
Műfajok: dráma, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol, francia, kínai
Korszakok: mindenevő, de leginkább a 70-80-90-es évek

Lakhely: ?

Child's Play
Gyerekjáték
3 2019-06-19 3,1
Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)

3 2019-06-14 4,2
4 2019-05-15 3,5
Brightburn
Brightburn - A lángoló fiú
3 2019-05-08 2,7
La dama rossa uccide sette volte
Red Queen Kills 7 Times
3 2019-05-07 ?

2019-06-19 23:05:09 Child's Play (2019) / Gyerekjáték ChrisAdam (3) #2

Szórakoztató horrorka, aminek akad pár jó jelenete, de folyamatosan ott lóg a levegőben, hogy lehetne sokkal több. Illetve odabiggyeszteném a vígjáték műfaját is. Ne is tessék komolyan venni.

Nem értem az utolsó bekezdést: időtlen idők óta felkapcsolják a világítást a stáblista alatt, még a művészmozikban is (talán annyi, hogy ott fél/egy percet várnak ezzel).

Én is a Westendben néztem, 3D-ben (sajnos a sajtóvetítésre meghagyják ezt az "élményt"), és elképesztően szellemképes volt a 3D, a totálok főleg, de olykor a közeliek is. Minden valószínűséggel félre volt kalibrálva a vetítő (meg mi is a szélefele ültünk, így gondolom hatványozódott), hiba lenne ezt felróni a filmnek, de az biztos, hogy a "látványos" akciókat mondhatni Godzilla erejével rombolta szét.

előzmény: bambula (#3)

Ilyen nagy örömmel régen adtam egyest. Rettenet buta film, látványokádék. A mozi padlójára kozmált az agyvelőm.

2019-05-29 09:02:31 Chernobyl (2019) / Csernobil ChrisAdam (5) #24

Tegnap sajnos csak a nyitójelenetre jutott erő, de már ott futkosott a hátamon a hideg.

előzmény: mrfaktor (#23)

Elképesztő, hogy milyen bődületesen Zs-filmet tettek össze, szinte fájt. Vannak pillanatai, amelyek elérik a közepes felső határát, de egyszerűen mindenben gyengélkedik. Technikai szempontból brutál összecsapott (néhány snitt felett nem tudok elmenni szó nélkül), forgatókönyv nincs, színészek sincsenek, és úgy látszik, Shane Black sincs. Legközelebb döntsék már el, hogy egy Hallmark családi filmet akarnak összeszuperálni, vagy pedig egy 90-es évek tökös soldier-moviet. Mert ez a film egyelőre úgy szaladgált a kettő között, mint a szívritmusom, mikor anyám a teljes nevemen szólít a konyhából.

2019-05-28 17:30:51 Love, Simon (2018) / Kszi, Simon ChrisAdam (4) #41

Aranyos film, ami témája ellenére nem tolakszik feleslegesen és erőltetetten. A végéért viszont nincs bocsánat, kár érte.

Én is így tudom, bár kérdés, hogy mikor tüntetnek fel egy országot. Azért is teszem fel a kérdést, mert például a Szárnyas fejvadász 2049 és az érkező Dűne adatlapján szerepel, hogy magyar (és való igaz, hogy a fele stáblista magyar) koprodukcióban készül a film, viszont egyetlen magyar cég sincs feltüntetve az IMDb-n egyik filmnél se. És nem is hinném, hogy bármennyi magyar pénz benne van abban a filmben, viszont az bőven lehetséges, hogy a szakmai, akár döntéshozó stáb egy része magyar, akik meg Amerikából kapják a zsetonukat (minden bizonnyal). De A kém, vagy A kém, aki dobott engem filmeknél, vagy a Vörös verébnél nincsen ott, hogy "magyar".

2019-05-26 19:03:38 Chernobyl (2019) / Csernobil ChrisAdam (5) #18

Nem tudom, de Stellan Skarsgård orgánumát nem adnám senkinek.

előzmény: Korben (#17)

2019-05-26 18:15:28 Chernobyl (2019) / Csernobil ChrisAdam (5) #16

Lehetséges, hogy az utolsó két részre csúnyán félremegy (láttunk a közelmúltban erre példát), de én már most rádobom az ötöst. Csontig hatol, elképesztően hatásos. Pedig egy pillanatig sem hatásvadász. Kíváncsian várom a folytatásokat.

Girona: beszámoló, galéria és videó. A Trónok harca otthonául is szolgáló kisváros egy napja azóta is az egyik legemlékezetesebb utazásom.