ChrisAdam

Súly: 1965
Regisztráció: 2011. július 3. (5 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Instagram. | Alkotói blogom. | Amerikai Plán.

Filmszerető, amatőr fotós, filmes. Jelenleg Németországban egy kisebb videóstúdióban dolgozom. Írás, kiadványok vizuális tervezése, Photoshop-őrület.
KT szerkesztő.

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Charles Chaplin, Christopher Nolan, Denis Villeneuve, Ridley Scott, Stanley Kubrick, Terrence Malick
Színészek: Amy Adams (III), Brad Pitt, Charlize Theron, Harrison Ford, Jake Gyllenhaal, Matthew McConaughey, Michael Fassbender, Natalie Portman
Műfajok: dráma, kalandfilm, sci-fi
Országok: amerikai, angol, francia, kínai
Korszakok: mindenevő, de leginkább a 60-70-80-as évek

3 2017-04-05 3,9
Sunrise: A Song of Two Humans
Virradat
5 2017-04-04 4,5

Elég ha hozzászóltok valamelyik Star Wars filmhez és bárhol legyek kerek e világon, a következő másodpercben itt leszek. :)

Balgaság mindez, mit mondtok! Snoke eredete hivatalos.

2017-04-25 00:34:53 Kárhozat (1988) / Damnation ChrisAdam (5) #42

Végre valahára megtekintettem a keményvonalas Tarr első állomását. A Panelkapcsolat sem sétagalopp, de a Kárhozathoz képest matiné. Már jó régóta a várólistám elején volt, de mindig eggyel hátrébb raktam a sorban, mert féltem. Féltem attól, hogy nem fogja bevenni a gyomrom. Nem olyan rég csúnyán elhasaltam Jancsó előtt, s nem egyszer volt már, hogy ötösnek elkönyvelt filmből aztán betonközepes lett. Ugyanígy voltam a Kárhozattal és a Tarr életmű további fejezeteivel, de mondhatnám Tarkovszkijt is, félek belekóstolni, mert mi van, ha nem tetszik?

Szerencsére a Kárhozat esetén szó sincs ilyesmiről. Sőt, elképesztő hamar beszippantott. Egész pontos leszek: kerek két perc kellett hozzá, hogy odaszegezzen. Pedig aztán régen ültem végig ilyen lassú lefolyású filmet. De éppen ez benne az egetrengetően zseniális! Tarr olyan szinten megfogja a jelenet atmoszféráját, hogy az ember nem is érzékeli az időt, nem filmbéli percekként tekint a cselekvésre, hanem mintha ott ülnénk mi is és figyelnénk a sivár pusztaságot. Persze, ez az "mintha ott lennénk" szólás már sok film esetében meg lett említve, de ez a film egészen új értelembe helyezi ezt a kijelentést, felülír minden korábbit.
Szinte izgalmasnak mondanám a filmet. Halálkomolyan. Izgalmas megfigyelni az arcvonások árnyékait, hallgatni a háttérzaj lüktetését, figyelni a fókuszon kívüli világot, a színészek grimaszait, érzelmeiket, ahogy a kamera mély türelemmel egyre többet mutat az emberekből és ebből a kilátástalan világból, az egész olyan élő és valóságos, mégis egyben reménytelenül halott és pusztuló. Érdekes ellentmondás, de így van.

Most nem mondanék többet, egyrészt emésztenem kell, másrészt újra megnézni. Ez az a film, ami nem első blikkre lesz tiszta. Tarr életművén pedig most már bátran haladok tovább, következhet a Sátántangó.

2017-04-24 20:35:46 Visszafelé (2017) ChrisAdam (?) #1

Rövid kis kísérleti filmnek készül, jelenleg még pofozgatom a végleges formája felé, de egy jelentéktelen kis beharangozó, valamint a plakát és egy képkocka a filmből már látható a képek menüpont alatt.

2017-04-24 01:34:38 Everest (2015) ChrisAdam (4) #33

Összességében egy lépést hátrálva azt tudom mondani, hogy jó film volt. Beszippantott, elkápráztatott, néhol megfeszítette minden izmomat, még a könnycsatornákat is olykor működésre invitálta és meg is rémített: de talán mégsem eléggé, mert most még inkább el akarok egyszer menni az Everestre, gyerekkori álmom, Kormákur nem tudta ezt derékbe törni.
Egyébként nagyjából elhangzott minden a film kapcsán, a karakterek olykor igencsak gyengék és kidolgozatlanok és jó sok időbe telik mindenkit beazonosítani, annyian vannak, Worthingtont és Gyllenhaalt olykor-olykor elfelejti a film, az pedig kicsit érthetetlen, hogy miért nem az elvesztett orrú Bridgest tette a középpontba a film - az igazi dráma talán inkább az volt. Ja, és valamiért nekem még ebből a híres-neves gárdából már csak Christian Bale hiányzott.
A finálét összecsapottnak éreztem, kicsit gyorsan lezárták, kellett volna neki egy levezető szekvencia, ami még fent a hegyekben játszódik. Egyébként baromi látványos film, bár kicsit néha megszaladt a keze a színekkel és az effektekkel a kollégának, de még monitoron, 2D-ben is átüt a hideg és a mélységek. Van egy jó hangulata, de ugyanakkor mégsem olyan erős, talán a családtagok beköszönései mindig kicsit kizökkentettek, sosem szeretem az ilyet, nem lehet belesüppedni egészen a tájba és az ottani atmoszférába, ha közben Texasból hívogatnak.
A színészek egyébként tök rendben vannak, hozzák az elvártat, Keira Knightleyt meglátva szomorúan sóhajtottam, de a fináléban egészen túlszárnyalja önmagát, mérföldekkel kevésbé idegesítő, mint amennyire az szokott lenni. Ne feledjük el a zenét se, nekem pluszt adott, megérdemli, hogy egyszer-kétszer az ember végighallgassa az ember az albumot, sőt.

Nem az a film, ami brutalitásával és megdöbbentőségével padlóhoz vágja az embert, azért érződik, hogy ez egy szombat esti RTL filmnek készült látvánnyal, izgalommal és drámával, de amúgy nem vág oda. De szerencsére nem vállal többet, műfajában megállja a helyét. És még mindig akarok menni az Everestre, de azonnal. 70%

2017-04-23 03:31:49 [Általános fórum] ChrisAdam #6946

Édesanyám. Ez valami agyas troll lesz. Mindenképpen jóváhagyást kell beiktatni, inkább pipálgatjuk mint aztán javítgatjuk.

előzmény: The Hungarian (#6943)

2017-04-23 03:22:44 The Shining (1980) / Ragyogás ChrisAdam (5) #184

Igen, azóta már megvan a válasz a kérdésre, de azért köszi. :)

2017-04-22 01:44:15 [Filmet keresek] ChrisAdam #2132

Nem valami ilyesmi van az egyik Reszkessetek betörőkben?

előzmény: Édouard (#2128)

2017-04-20 01:18:42 Liar Liar (1997) / Hanta boy ChrisAdam (3) #3

Szórakoztató kis filmecske, Carrey legjobbjai közt van. Sokszor azért túllőnek a célon, de szerencséjére a film erőssége a fináléban van - a tárgyalásos jelenettől kezdve a stáblista alatti baki szekvenciáig. A mondanivaló is aranyos és nem is giccses... annyira. Erős hármas.

2017-04-19 23:47:31 Fast & Furious (2009) / Halálos iram ChrisAdam (2) #41

Ez is olyan film, hogy szépen el van a levében, elüldözgetik egymást, elcsaládozgatnak, meg miegymás, de amúgy nem sok vizet kavar és biztos vagyok benne, hogy három nap múlva semmire nem fogok rá emlékezni. Kliséhegyek, sablonvölgyek, de nem lehet rá mérgesnek lenni, mint ahogy az első részre se. Célközönség zabálja, én csak elnyammogom, oszt jóvan. A filmtörténelmi besorolása így csak betonkettes, ugyanazon a szinten mint az első.

Apropó: Vin Diesel szinkronhangja azon versenyzett végig, mikor tud lassabban és mélyebb hangon megszólalni vagy mi a frászkarika? :)