ChrisAdam

Tapasztalat: 2086 film
Regisztráció: 2011. július 3. (7 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Néha fotózok, na meg videózok: Instagram | Flickr.
Ha éppen nem, akkor filmet nézek, mindig épp azt, amire rá vagyok pörögve. Most épp giallo, holnap lehet film noir, jövő héten meg közel-keleti ismeretlen gyöngyszemek, de lecsúszik ám amúgy minden.
KT szerkesztő.

Rendezők: Charles Chaplin, David Lynch, Denis Villeneuve, Ethan Coen, Joel Coen, Paolo Sorrentino, Stanley Kubrick, Woody Allen
Műfajok: dráma, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol, francia, kínai
Korszakok: mindenevő, de leginkább a 70-80-90-es évek

A Simple Favor
Egy kis szívesség
4 2018-09-15 3,4

2018-10-18 22:21:11 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3349

De örülök! És promózom is, amikor lehet, szóval nézzétek! :)
És igen, évadról-évadról egyre jobb. A negyediket még nem láttam, de pont azért, mert a harmadik olyan tökéletes, hogy félek, csalódnék, illetve: jó tudni, hogy még van Bron/Broenból, amit nem láttam. :) De hamarosan jönnek a hideg, szürke vasárnap délutánok, szóval szerintem újranézem az egész szériát.

előzmény: kwzatz (#3345)

Még mindig zseniális és egyben elképesztő, hogy mennyire más, mint az előző kettő. Az utolsó óra színtiszta zsenialitás, bár... most elgondolkodtam azon, hogy alapvetően a filmnek választania kellett: kit tesz meg negatív és pozitív féllé a vita során. Legalább úgy éreztem, a film választott és érthető módon nem tudta ezt a nézőre bízni, nem is kellett volna, nem is nagyon volt más "választása", hiszen a vita teljes egészét elénk tárta. Mármint: a vitában egyértelműen a női hisztérikát aggasztja rá Celine-re és a "szenvedő" férfi szerepét Jesse-re. Kíváncsi lennék, miért és mi alapján döntöttek így, mert bár nincs különösebben lényege - hiszen a házaspár életét tekintve egészen biztosan feltételezhető, hogy egyszer az egyik, másik alkalommal meg a másik "bolondul" meg -, de bemutatva egy szeletét így egyértelműen Jesse "A Nő" szeszélyes természetének szenvedő alanya, aki ráadásul egóját visszatartva próbálja menteni a menthetőt. Celine pedig... aki egy órán keresztül sokszor nonszensz badarságokkal fordítja ki Jesse szavait (persze ezt ugyanígy megteszi párszor Jesse is). Ez így lehet egy általánosító, sztereotip gondolat megvalósítása, amiben a klimaxoló nő fojtogatja az életet élvező férfit. Ez így nekem kicsit túl sovány egy Before-filmhez. Vagy csak nem éltem házasságban.
Mindazonáltal bennem van a gondolat, miszerint ehhez is szükséges még tíz év... főleg házasságban, hogy lássam és megértsem, miért így történik mindez. Most jelenleg még "örülök", hogy az életutamat járva a második részt taposom, átérzem, lélegzem...

Különleges... a Sierra Nevada hegyei közt töltöttem múlt hetemet, ahol valami olyasmi történt velem, mint ami Jesse-vel és Celine-nel az első részben. Hazaérve meg is néztem mindkettőt, mégis ezt, a második részt tudtam átérezni igazán. Egyszer régen mondta valaki, hogy ahogy öregszik az ember, úgy változik a Before-trilógia is. Szomorú és mégis szép.

2018-09-20 19:10:38 [Általános fórum] ChrisAdam #7645

Szerintem nagyon is jó lenne, ha szerepelnél benne. Gondold át még egyszer. :)

előzmény: dikalosz (#7643)

2018-09-20 16:40:12 [Általános fórum] ChrisAdam #7642

Nincsen szó KT taliról itt, csupán arról, hogy velem találkoznátok 15 percre Budapest (vagy más helyszín) egyik sarkán, hogy az összeállított 5 kérdésre válaszoljatok. Ebből egy összevágott montázs készül, amit majd mondjuk először az október végi KT talin láthatunk először és aztán weben (bár erről konkrét szó nem esett még). :)

2018-09-20 16:35:21 [JÁTÉK] ChrisAdam #31976

19. Ugor – 2
20. dikalosz – 2
21. Hulla88 – 2
22. Interracial Facial Creampie - 2

Gratulálok mindenkinek (és elsősorban BonnyJohnnynak, hogy megint futamhosszal nyert) és köszönjük a munkát a játékvezetőknek is!

Ami a jövőt illeti: a kérdés, hogy akartok-e játékot, illetve van-e bátor játékvezető, aki szívesen levezényel pár fordulót?

2018-09-20 10:47:44 [Általános fórum] ChrisAdam #7640

Köszi, az 13. akart lenni! :)

előzmény: Raul (#7639)

2018-09-19 11:29:39 [Általános fórum] ChrisAdam #7638

K Ö Z É R D E K Ű
K Ö Z L E M É N Y

Mint tudjuk, októberben lesz 15 éves a Kritikus Tömeg. Ez azt jelenti, hogy másfél évtizede létezik, kisebb túlzással, a magyar internet uralkodó filmes fóruma! :) Tény és való, hogy a KT egyedi példa a fórumok történetében, hiszen napvilágra jötte óta szeretetből működik, reklámok nélkül és így is rendkívül széles adatbázissá és minőségi közösségé válhatott. No, de a PR szöveg után jöjjön a lényeg: dobjunk össze egy szülinapi videót, ajándékozzuk meg a KT-t, a közösséget azzal, hogy elmondjuk, miért is szeretjük, mit is szeretünk a fórumban, mi volt a legemlékezetesebb eszmecsere, a legértékesebb film, amit itt ismertünk meg és így tovább.
Viszonylag rövid válaszokkal, pörgős kérdezz-felelek videó készülne, melyben a KT bátor, arcukat vállalni merő tagjai szólalnak meg!

Persze a dolog nehezebbik része, hogy mindehhez jó lenne, ha találkoznánk - mármint Te, a kamerám és a KT millió dolláros stábja. Nem kell komoly dolgokra gondolni, lezárjuk a Blaha Lujzát és 18 kamerával bullet-time effektben lubickolva elmondod, miért is jó a KT. Ami nehézséget okozhat, hogy nehéz összehozni az időpontot és helyet, hiszen valaki Csajágaröcsögén lakik, valaki meg Szibériából nyomja a KT-t. Van erre is megoldás: ha valaki olthatatlan vágyat érez arra, hogy részt vegyen a videóban, viszont nincs lehetősége a találkára, megoldhatja maga is a felvételt, ennek szigorú feltételeiről viszont a jelentkezési űrlapon olvashattok.

Plusz: fáradalmaitokért azon túl, hogy szerepelni fogtok a videóban, kaptok egy KT-s pólót is. Az évekkel ezelőtt elkészített pólóról van szó, a régi logóval és színnel, mely mára történelmi ereklye és valószínű pár év múlva több millió dollárt fog érni.

Ha meghoztuk a kedved, jelentkezz ITT.

*** Nem akarom letörölni a posztot a főoldaltól, szóval, csak itt csatlakozom hozzá, arcom van, büntetlen, nagykorú állampolgár vagyok, nincs mit szégyellnem rajta, és pólót is szívesen nyerek! :) Ugor

2018-09-18 22:30:10 Bilincs (2018) ChrisAdam (2) #1

Érdekes filmecske. Lehetne sokkal csiszoltabb, letisztultabb és merészebb. (Meg profibb.)

2018-09-18 18:19:55 Napszállta (2018) / Sunset ChrisAdam (?) #50

A jelenség amúgy igaz, leginkább a magyar filmeknél veszem észre én is.

előzmény: von Schatu (#49)