ChrisAdam

Tapasztalat: 2060 film
Regisztráció: 2011. július 3. (7 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

Néha fotózok, na meg videózok: Instagram | Flickr.
Ha éppen nem, akkor filmet nézek, mindig épp azt, amire rá vagyok pörögve. Most épp giallo, holnap lehet film noir, jövő héten meg közel-keleti ismeretlen gyöngyszemek, de lecsúszik ám amúgy minden.
KT szerkesztő.

Rendezők: Charles Chaplin, David Lynch, Denis Villeneuve, Ethan Coen, Joel Coen, Paolo Sorrentino, Stanley Kubrick, Woody Allen
Műfajok: dráma, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol, francia, kínai
Korszakok: mindenevő, de leginkább a 70-80-90-es évek

Them!
Hangyák!
4 2018-07-06 3,9
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
Dr. Strangelove, avagy hogyan szoktam le az aggódásról és szerettem meg a bombát
5 2018-06-16 4,4

Didaktikus giccshalmaz egy nagyon sallangos forgatókönyvvel, összeszedetlen rendezéssel. Nicholson zseniális, de ez a romantikázás nagyon nem hozzá való, de az egész sztori nagy katyvasz, életszerűtlen úgy, ahogy van. Nagy csalódás.

Túl hatásos volt a marketingem... :/ bocs, srácok.

2018-08-17 18:04:01 [In Memoriam...] ChrisAdam #2335

Ha a közösségi médiát az a korosztály uralná, aki igazán ismerte és szerette Aretha Franklint, akkor ez fordítva lenne. Ez csak ennyi. (Plusz Avicii más életkorban és más körülmények közt halt meg, ez "nagyobb" hír.)

előzmény: bambula (#2334)

Ne aggódj, a legújabb közbeszerzések (csak pár milla sajnos, de kifacsarjuk!) következtében hamarosan emojik és like gombok is lesznek az oldalon, valamint live bejelentkezésre is lesz lehetőség (meg videóhívás, egyebek). Na meg persze reagálhatsz majd a kommentekre, ha valami nem tetszik, csak uccu neki, mérges fej rá. Mémeket is lehet majd osztani! Aztán elvileg - bár ez nem megerősített infó - társkereső részlege is lesz majd, egy szív lesz a KT logó mellett, amire kattintva egy rózsaszín oldalon találod magad és a hasonló filmes ízlésűekkel tudsz randizgatni. Ja, és persze hamarosan a fórumon megnyitjuk a "Jelölj, lájkolj, bökj" csopit, mert ugye bökés funkció is lesz az oldalon (egyfajta előfutára a társkeresőnek ugye). Szóval szerintem maradj, mert sok-sok kaland várható itt még.
Mellette meg ugye lehet értelmesen filmekről beszélgetni, naplózni, mit láttál, osztályozni, szavazni kérdésekről, megismerni értékes, intelligens felhasználókat, jó filmeket... bár ez snassz, szóval ez csak olyan apróbetűs az aljára, amit már úgyse olvas el senki szóval bármit írhatok ide, a mai szendómba nem jutott ma reggel paprika, hogy a fene vigye el.

előzmény: Cassiopeira (#12530)

Nálam kört vert az elsőre, ami ugyancsak egy roppant jó animáció (pont két hete pótoltam azt is), itt viszont tényleg nagyon egyben van minden. Talán nem is annyira gyerekeknek készült ez... vagy talán úgy fogalmazok, hogy a gyerekek nem is tudják annyira élvezni, mint a korosabbak. Mind a karakterek, az akciók, az egész hangulat és lendület szinte zseniális és merész, no meg baromi látványos, az elsőnél pedig stílusosabb, komplexebb és mégse esik szét. Nos... igen, így kell folytatni valamit 14 évvel később is. Nagyszerűen szórakoztam (a mögöttem lévő 3-4 évesek időnkénti sivalkodása, székrugalódzása ellenére is, a szülőknek innen is grat).

2018-08-13 13:33:48 Bao (2018) ChrisAdam (3) #1

Azért régen a Pixar-kisfilmek sokkal kreatívabbak voltak... vagy hogyismondjam. Merészebbek.

2018-08-13 08:05:32 Youth (2015) / Ifjúság ChrisAdam (5) #43

Kíváncsi vagyok a véleményedre, hogyan és mi kerül helyére a film végén? Nem kötözködés, csak tényleg kíváncsi vagyok, hogy látod. :)

előzmény: sleepingdancer (#42)

2018-08-10 11:57:39 Loving Pablo (2017) / Escobar ChrisAdam (3) #3

Lehetett volna acélosabb, egyedibb - egy-két jelenet kivételével - és ha valaki a Narcoson végig lovagolt, akkor biztos kevesebbet ad, de azért Javier Bardemet ritkán látjuk ennyire lubickolni szerepében (Cruz viszont elég halovány). A "Loving Pablo" pedig zseniális cím. Egy négyesről indult nagyon erős hármas.

Szép film. És kellett bele Lynch kissé szürrealista fűszerezése is. De amúgy messze lemarad a mester többi filmje mögött, bár egyébként gyakran kapott el a Twin Peaks atmoszférája. Lynch ért ehhez a közeghez.
"Mi a legfájdalmasabb az öregkorban? - Emlékezni arra, hogy milyen volt ifjúnak lenni."

2018-08-06 14:34:48 [Általános fórum] ChrisAdam #7546

Budapest a világ közepe. Érdekes írás, angolul tudók előnyben.