ChrisAdam

Regisztráció: 2011. július 3. (8 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

Néha fotózok, na meg videózok: Instagram; aztán írogatok is.
Ha éppen nem, akkor filmet nézek.

Szerkesztő.

Rendezők: Charles Chaplin, Dario Argento, David Lynch, Denis Villeneuve, Ethan Coen, Joel Coen, Luca Guadagnino, Paolo Sorrentino, Stanley Kubrick, Woody Allen
Műfajok: dráma, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol, francia, kínai
Korszakok: mindenevő, de leginkább a 70-80-90-es évek

5 2019-10-14 4,0
Malèna

5 2019-10-06 4,1

2019-12-02 22:35:48 Seveled (2019) ChrisAdam (?) #3

Engem az előzetes hangjának tenyérbemászóan csábító "Az év leghazudozósabb vígjátéka" felkiáltása bizsergette meg lábujjhegyemtől fejbúbomig az egész testemet.

Úgyis mindenki tudja, mit várok legjobban, de azért mégis leírom, hogy bitang nagy pillanat lesz látni a történetnek ezt a végét. Napról napra több tűn ülök.

2019-11-30 18:26:33 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3725

Totál nem értem az összefüggést. Egyrészt az a maradi emberke vagyok, aki általában végignézi a stáblistát, és ezáltal elolvassa, hogy kik készítették a filmet (a főbb kategóriákat mindenképp), de . De alapvetően is meg szoktam nézni a rendező személyét - ha nem is feltétlen mindig, és leginkább csak a filmeknél -, hogy mit rendezett, mit alkotott eddigi pályafutása során.
Másrészt pedig mivel másképp nem tudok nézni egy filmet, csak hogy közben figyelem az alkotók - a rendező, az operatőr, a zeneszerző, vagy vágó - munkáját. Bryce Dallas Howard neve pedig duplán feltűnt, mert nem a rendezői székben szoktuk meg.

Olórin: Nem az írók munkájára értettem, ez sokkal "sziruposabb" volt a korábbi szikár részekhez képest, egyes jelenetek pedig valahogy "amatőrebbek" voltak.

előzmény: Kempesbaba (#3722)

Régen, mikor még a megboldogult Europa Europa (aztán Zone Europa) kábé hetente leadta, megnéztem vagy négyszer is rövid időn belül. Egészen jó emlékeim vannak róla, de azért rendesen elfelejtettem, most újranézném, szóval köszi necksprain. :)

2019-11-30 01:18:32 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3720

Ezen a legutóbbi Mandalorian részen azért érződött, hogy Bryce Dallas Howard rendezte, kicsit emlékeztetett az Ewok-filmekre. :D

2019-11-20 21:48:02 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3713

De most ezek szerint minden, ami megjelent a klasszikus, vagy bármelyik Star Wars-filmben, az egy átalkodott fan-service? Plusz azért a jawák nem csak felbukkantak egy másodpercre, hogy az ember emlékezzen, hogy mit is néz (remember, Abrams, remember, Edwards?), hanem ugyanolyan bajkeverői mellékszerepet játszottak, mint korábban. Engem inkább zavar egyébként Baby Yoda, de még nem török felette pálcát, mert túlságosan érdekel, hogy hova fog ez kilyukadni, ami lehet éppenséggel jó is. Én inkább attól tartok, hogy nem bírják ki, és túlságosan hozzákapcsolják a fővonalbeli eseményekhez a végére - akár csak utalásokkal, offscreen történésekkel. De nem szeretek előre ítélni, mert csak én járok rosszul.

2019-11-20 21:43:17 [Színház] ChrisAdam #204

Itt elsősorban arról van szó, hogy a téma nem ebbe a topikba illik, és nem ilyen módon. Mert tökre lehet erről beszélni - meg valamilyen szinten kell is, és ez még szerintem bőven elfér -, de nem itt, és nem ebben a hangnemben. Többek között ezért tudott a KT még ebben a cudar internetben egy értelmes sziget maradni.

előzmény: Interracial Facial Creampie (#203)

2019-11-20 20:30:02 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3711

Nekem kifejezetten tetszik a Baby Yoda Show Mandalorian, nagyon erős a hangulata, izgalmas és bitangul idézi a régi, mára Legendsbe száműzött Star Wars-könyvek világát. (Minden bizonnyal azért is, mert ez az egyszemélyes kaland-felállás gyakori volt ott, akár Boba Fettel, Han Soloval vagy Luke-kal.) Mondjuk ennek hátulütője, hogy néha pedig be-bevillannak a jobban sikerült Star Wars fanmade rövidek.
Kíváncsi vagyok, meg bizakodó.

Illetve elkezdtem az End of the Fucking World második évadát, egyelőre a negyedik részig jutottam: kellően elborult, kissé talán erőltetett néhol, már ha ezt a jelzőt lehet erre a sorozatra használni.

2019-11-14 00:26:02 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3700

Ki nézte a The Mandalorian első részét? Vélemények?

2019-11-12 22:11:08 Szép csendben (2019) ChrisAdam (3) #1

Jagten a konziban. Lehetne sokkal-sokkal merészebb. Megpiszkálja a témának egy nagyon különleges, és kevésbé tárgyalt aspektusát, ami nagyon érdekessé teszi, de sajnos amit aztán nem nagyon mer kibontani, pedig hiánypótló lenne. Mindazonáltal filmnyelvileg igényes és elismerésre méltó munka. A jóhoz viszont egyelőre kevésnek érzem.