ChrisAdam

Tapasztalat: 1993 film
Regisztráció: 2011. július 3. (6 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

Instagram.
KT szerkesztő.

Rendezők: Charles Chaplin, David Lynch, Denis Villeneuve, Ethan Coen, Joel Coen, Paolo Sorrentino, Stanley Kubrick, Woody Allen
Műfajok: dráma, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol, francia, kínai
Korszakok: mindenevő, de leginkább a 70-80-90-es évek

Születési év: 1996
Lakhely: Veszprém

L'uccello dalle piume di cristallo
Kristálytollú madár

2 2018-02-06 2,6
Nyeljubov
Szeretet nélkül
4 2018-02-05 4,4

Ha bánt, egy délutánomat rászánom és kiteszem OFF-ba, oké?

előzmény: PG (#631)

2018-02-23 17:50:58 [Vapiti 2017] ChrisAdam #97

Lehet egy 5 percet kések, ha odaérnétek, a nevemen van az asztal (Csabai Kristóf). De igyekszem. :)

2018-02-23 12:44:01 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ChrisAdam #23498

Én vagyok a hülye, hogy válaszolok még rá. :D

2018-02-23 12:42:01 [JÁTÉK] ChrisAdam #31613

JÁTÉK!
Tegyél félre minden statisztikát, elemzést és pletykát, mert most csak a saját ízlésed számít!
Állítsd sorrendbe a kilenc Oscarra jelölt filmet a saját véleményed alapján: első helyen legyen az, amit a legjobban szerettél, utolsón pedig az, amit a legkevésbé kedveltél. Nem kötelező minden címet listázni, de egy TOP 3 azért kerekedjen a dologból :)
A listádat másold be Facebookon a kép alá a kommentek közé és ezzel be is neveztél a játékra, amelynek végén megnyerheted a 4 Oscar-díjra jelölt Mudbound alapjául szolgáló nagyszerű regényt az Athenaeum kiadó jóvoltából.
A játék vége: február 27. éjfél.

Tovább a Facebookra >>>

2018-02-23 11:25:24 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ChrisAdam #23495

A Csillagainkban a hibát láttam már. Az Alkonyatot is.

Áthelyezve a(z) L'uccello dalle piume di cristallo topikból.

előzmény: Havierez (#23494)

Igen, erre a megoldásra gondoltam.

IMDb: Ha nem is tartalomleírás, sok minden más (kép, cím, bemutató) - leginkább ismeretlenebb filmeknél - pontatlan.

Hát mert az IMDb-n ész nélkül fogadják el a tartalmakat például. Ez csak rajtunk, szerkesztőkön múlik. :)

Ennek az lenne a megoldása, hogy a törzstagok beírnak tartalmat és azt mi engedélyezzük egy kattintással. Ez tök elképzelhető megoldás és más oldalon is így működik. Jogos felvetés.

Korrekt kis krimi, amiből meglepő módon kihagyták az agyatlan logikátlanságot, az eszeveszett, szürreális vérengzéseket és a női testek imádatának vérgőzös ábrázolását. Így aztán tényleg ez is egy atipikus giallo, egyrészről látszik, hogy Argento első munkája, másrészt beköszön pár későbbi filmjében csúcsra járatott filmes elem. Elsőfilmként egyébként eléggé erős, masszív darab. A feszültség egyes jelenetekben csúcsra van járatva, rettenet jól működik. A gyilkos személyének kérdése egész végig izgalomban tartja a nézőt, a megoldás pedig egészen meglepő - habár a nő, mint gyilkos igencsak felemásra sikeredett, nekem kicsit gagyi volt ez a idiótán vihogó stílus, bár persze meg is magyarázzák, miért. Viszont kifejezetten örültem neki, hogy végül nem a kiszámítható befejezéssel hagytak magunkra - miszerint a férj a gyilkos.
Összességében tehát hangulatos kis krimi, sikerült folyamatos feszkót pumpálni a játékidőbe, Argento egyedi stílusa már itt megmutatkozott, a hangsávban hallható zajok és Morricone zenéje pedig itt is hátborzongatóan jó. A 71 szavazat talán kevés is neki, többet érdemelne! 75%

Ez valamelyik régi VHS-borítóról kerülhetett ide, ott nyomtak ilyen szövegeket. :)