Fonghi

Regisztráció: 2011. május 15. (8 év, 4 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, David Lynch, Giuseppe Tornatore, Ingmar Bergman, Luis Buñuel, Milos Forman, Paolo Sorrentino, Sidney Lumet, Stanley Kubrick, Terry Gilliam

Születési év: 1989

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
Narnia krónikái: Caspian herceg
2 2019-06-15 3,1

2019-08-12 21:29:26 The Night Of (2016) / Aznap éjjel Fonghi (4) #1

Meglepően jó dráma. Általában beszippant az atmoszféra. Nincsenek hősök. Mindenki vétkezik, senki nem jó vagy gonosz, sőt sokszor nincsenek is helyes döntések. Elég jól láthatók a cselekvések hátterei, miközben mégsem ítélkezik.

2019-08-03 11:56:47 Chernobyl (2019) / Csernobil Fonghi (4) #83

Nekem is tetszett, de a szuperlatívuszokat annyira nem éltem meg. Nincs bántóan sok hibája, és tényleg elég jól teljesít minden szinten (színészi játék, atmoszféra, sztorifelépítés), de azért bármi tekintetében lehetne sokkal jobbakat mondani. Valamennyire emeli az értékét persze a húsbavágó valódiság, de egy kicsit kevésbé vagyok fogékony az általános önsajnálatra, mint a többség, úgyhogy még így sem elég az ötösre. A szovjet világ szociális-hatalmi viszonyain érezhető, hogy nyugatiak csinálták, de meg kell mondjam, hogy a ti kritikátokból is az jön át, hogy nem érzitek át igazán azt a világot. Az elnyomó rendszer lényege nem annyira abban áll, hogy a rendetlenkedő embereket elviszik, megölik... (ekkoriban már semmiképpen), hanem abban a társadalmi közegben, ahol az egyénieskedés fel sem merül.

2019-07-23 01:25:27 Die Blechtrommel (1979) / A bádogdob Fonghi (5) #24

Ezzel nagyjából egyetértek, de még így is zseniális film, amennyire emlékszem.

Ez is egy lehetséges magyarázat. De Ockham borotvája azért mégiscsak azt súgja, hogy valószínűbb az először általam felvetett, miszerint nem tartom jó színésznek. Egyébként csapnivalónak sem, csak mivel ő áll nyerésre, hangot adtam az ellenvéleményemnek. Meryl Streep valóban jó példa, mert őt sem a legnagyobb színészek polcán tartom számon.

Annál kínosabb, ha ez volt a legfőbb attribútuma közben...

Nyilván nem, mert ott nem csak úgy bűbájosan ott kell lenni...

Én elég kevés színészi tálentumot fedeztem fel Bergmanban. A névrokon az Őszi szonátában többé-kevésbé tudta működtetni, de ott sem hasaltam el tőle (különösen annak fényében, hogy mennyi bravúros időskori szereplést láthattunk más sztároktól: Dietrichtől, Davistől, Crawfordtól, Swansontól, K. Hepburntől, Signoret-tól, Magnanitól MacLaine-től, Psotától...). Ha már a másik Bergman felmerült, Liv Ullmannt jelöltem. A krédés hibája, hogy ha valaki egy nevet ismer a listáról, akkor rábök, oszt heló. Egyébként örülök az ilyen "ostoba" kérdéseknek.

Esetleg ki lehetne dolgozni egy komplex mutatót, aminek a gerincét a film elkészítésében jelentős szerepet játszó személyek (stáb...) származása képezné valahogy súlyozva és aggregálva. Ez alapján a domináns nemzetet jelölnénk. Ha esetleg nagyon vegyes a kép, nem lehet egy ország vagy nemzet nevével leírni, akkor plasztikusan össze lehetne vonni a leginkább jellemzők nevét, az alábbi módon például: framenyol, törkorzil, svájusztrárögngol stb. ;)

2019-05-24 01:25:15 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Fonghi #24251

Azt vágod, hogy a királyvíz oldja az aranyat?

Áthelyezve a(z) Pope Francis: A Man of His Word topikból.

2019-05-19 22:47:00 The Chase (1966) / Az üldözők Fonghi (5) #13

Kicsit vontatottan indul, de végül is a mellékszereplők drámája sem érdektelen, és általuk szokatlanul részletgazdag miliő épül fel. Tulajdonképpen csak a seriff (első) bukásánál csapott arcul igazán, addig a mini "Nem félünk a farkastól - Macska a forró bádogtetőn..." jellegű drámaszálak sem keltették fel a gyanúmat eléggé. Westerntematika, mítoszrombolás, rettentő kínos, meg amit írtatok, bennem is ugyanezek fogalmazódtak meg. Zseniális film, zseniális Brando és a többi. És milyen érdekes, hogy négy évvel később újra fenekestül felforgatja Penn a westernt, teljesen másképp: vadnyugati környezetben művel valami egészen mást (eposz?), rengeteg humorral. Kezd ott lenni a kedvenc rendezőim között.