von Schatu

Regisztráció: 2011. május 15. (12 év, 10 hónap)

Születési év: 1981

Past Lives
Előző életek
4 2024-03-03 4,2
And the King Said, What a Fantastic Machine
És a király így szólt: Milyen csodás szerkezet!
3 2024-02-25 ?
Poor Things
Szegény párák
4 2024-02-18 4,2
Dua Lipa: Dance the Night (from Barbie the Album)

3 2024-02-07 ?
Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?
Bazi nagy francia lagzik

3 2024-01-31 ?
An Cailín Ciúin
A csendes lány
4 2024-01-14 4,3

Szerintem meg igen, lásd a kínos találkozást a testvérével. Milyen durva köztük a társadalmi különbség (soförös limuzin), hogyan beszélnek egymással, a férfi alázatos testtartása végig, stb.
Valami nagyon félremehetett ott, és jobban örültem volna ha ebbe egy kicsit belemászunk. Nem muszáj durván, arcbatolóan, de ez így azért nem több egy felszines - bár hozzáteszem nagyon kellemes - zen haikunál összekötve egy reklámvideóval a tokiói vécékröl.

előzmény: hhgygy (#5)

OFF:
Egy fenét luxusvécék, sima útszéli klozetok!
Többször voltam Japánban, és olyan minőségű és mennyiségű nyilvános vécé van az országban, hogy még a nyugati világ is csak pisloghat, mint az egyszeri béka. Minden nagyobb téren, minden egyes metróállomáson, minden közepesnél nagyobb üzletben ragyogó tipp-topp, bidés, melegíthető ülőkével, babatartóval ellátott klotyók vannak. Gondolom abból indulnak ki, hogy mivel mindenkire rájöhet a szapora, közös célunk, hogy ne legyen ez kellemetlen vagy kínos. Márpedig a japán közösségi nép. Ezt a németek se érik soha utol, nemhogy mi magyarok!

ON:
Jól irtad, kis zen mozi ez, megfelel a jobbfajta japán hagyományoknak. Ugyan nekem volt némi hiányérzetem, mert a főhős életének a drámájába jobban belemehettünk volna. Sejtették, hogy jóval több van mögötte, mint hogy szeret méltósággal budit takarítani. De ezzel együtt is kellemes volt nézni, és elgondolkodni azon, hogy a nyugodt életben maradáshoz nem kell annyi minden, mint azt a modern társadalmunk az orrunkba tolja.

előzmény: hhgygy (#3)

2024-02-21 20:36:29 [Vapiti 2023] von Schatu #52

Arany
Spider-Man: Across the Spider-Verse (magasan)
Suzume
Szörnyeteg

Női Ezüst
Catherine Clinch (A csendes lány)
Margot Robbie (Babylon)
Alma Pöysti (Hulló levelek)

Férfi Ezüst
Bradley Cooper (Maestro)
Ryan Gosling (Barbie)
Colin Farrell (A sziget szellemei)

Hála Istennek, nekem idén pont nem kell fanyalognom, hogy mennyire rossz volt a termés. Nagyot ment az animáció, már maga a tény hatalmas mosolyt csal az arcomra, hogy Shinkai-filmet lehet Vapitire jelölni. És ráadásul milyet! De a Spider-Verse nálam idén mindent visz.

Emellett külön boldog vagyok, hogy iszonyatosan sokat combosodott a női jelöltek listája. Emlékszem, néhány éve úgy kellett három jelöltet összekaparnom. Most meg annyi jó alakítás volt, hogy Margot Robbie nem jutott be a Barbie-val, Carey Mulligan a Maestróval, Sakura Ando a Szörnyeteggel, Sandra Hüller az Egy zuhanás anatómiájával, vagy épp Annette Benning a Nyaddel. Ezek mind-mind top alakítások voltak, és ez csak abból az elenyészően kevés filmből, amit láttam! Csak így tovább!

2023-12-27 00:50:13 [Filmet keresek] von Schatu #3231

Polka-Dot Puss (episode 39)

előzmény: Mizi (#3230)

2023-12-25 07:40:44 [Általános fórum] von Schatu #10172

Áldott Karácsonyt minden kedves filmrajongónak!

2023-12-08 15:46:41 [Általános fórum] von Schatu #10140

Gondoltam, hogy lesz valami Ôbayashi Nobuhikótól, de persze nem azok amiket én láttam :(
Így egyelőre nulla az eredményem.
Azért nem dőlök kardomba, mindig érdekes egy olyan lista, aminél lövésem sincs a rajta szereplö filmekről. Lesz mit felfedezni!

Sziasztok!

Hosszú évek óta ez az első alkalom, hogy akkor vagyok az országban, amikor KT tali van, úgyhogy koccintani mindenképp megyek :))
A mozi esetében billegek, de egyelőre inkább a nem játszik. Ha változás lesz szólok!

2023-05-25 12:45:48 [Tévésorozatok] von Schatu #4320

Azt hogy a Suchet-féle Poirot sorozat miért nem kerülhet fel spec én sem értem.
Teljes értékü, független filmek egyenként, bátran lehetne külön-külön osztályozni.
Jóval közelebb áll az emlegetett Columbóhoz (vagy akár a James Bondhoz, hamár), mint egy valódi sorozathoz, ahol van részek közti átívelés.

Ö szegény újra felkerült az idei cannes-i filmje kapcsán, mégpedig ide.
Légyszi vonjátok össze! Köszönöm szépen!

2023-04-16 22:59:59 [Általános fórum] von Schatu #9827

Köszi a felvételt az adatbázisba, de Koreedától a Monster valahogy lemaradt, pedig benne van a versenyprogramban.
Légyszi vedd fel ezt is! Nagyon köszi!