von Schatu

Regisztráció: 2011. május 15. (6 év, 9 hónap)

Születési év: 1981
Lakhely: Németország

Kimi no Koe wo Todoketai
Your Voice -KIMIKOE-
4 2018-02-11 ?
Uchiage hanabi, shita kara miru ka? Yoko kara miru ka?
Fireworks

A legnagyobb showman
4 2018-01-15 3,7
Csillagosok, katonák

3 2018-01-14 3,7

EZT légyszi vegyétek fel az animék közé.
Köszi!

2018-02-11 20:39:03 I Am a Hero (2015) von Schatu (5) #8

Nem ítélnélek el ezért. Nekem is sok időmbe telt megszokni a japán humort. Nekem az a zombi csaj tetszett a legjobban, amelyik élőhalott korában is a leárazásokra volt rágyógyulva :D

2018-02-11 15:58:26 I Am a Hero (2015) von Schatu (5) #6

Nem hiszem, hogy ebben a filmben valami eget verő innováció lenne. Csupán keverte a zombis toposzokat egy rendesen elbaszott japán vígjátékkal, amikért én élek-halok.
Ami a lezárást illeti, nos valóban nem fut sehova. De ahogy én látom ez egy hosszabban futó mangának csak egy szeletét dolgozza fel, szóval valahol meg tudom bocsátani.
A finálé viszont csodálatos, azt nem engedem bántani :D

előzmény: magichorze (#5)

2018-02-06 20:17:06 Okuribito (2008) / Eltávozók von Schatu (5) #18

Nekem már az melegíti a szívemet, hogy a nap filmje lett.
De sajnos ez van, nem túl ismert alkotás. Mi, akik megtapasztaltuk, és elvarázsolt minket, terjesszük a hírét az a fő!

előzmény: kwzatz (#17)

2018-01-21 20:17:22 [Vapiti 2017] von Schatu #36

Arany:

Némaság - hibái ellenére egy mélyen elgondolkodtató film a hitről.
Coco - hosszú ideig herótom volt a nyugati animációs filmek sekélyes világától, de az utóbbi évek pár kivételes alkotása (Coco, Agymanók, Zootopia) jelzi, hogy jó irányba haladunk.
Testről és lélekről - nekem nem volt világrengető, de támogassuk, hogy még ilyen alkotások szülessenek.

Még említést érdemel A régi város, mert nagyon erős a drámája, még ha nekem kicsit túl száraz is volt, és a Legnagyobb Showman, mert rég nem szórakoztam ennyire jól filmen.

Női ezüst:

Borbély Alexandra (Testről és lélekről)
Nicole Kidman (Csábítás)
Taraji P. Henson (A számolás joga)

Férfi ezüst:

Casey Affleck (A régi város)
Andrew Garfield (Némaság)
Michael Keaton (Az alapító)

No kérem ilyen egy jó musical! És még csak nem is hazudik magáról, csak szórakoztatni akar. A sztori akár a faék, a karakterek féldimenziósak, viszont remekek a dalok, amit tehetséges zenészek adnak elő - beleértve Rozsomákot és Troy Boltont -, az egész hangmérnökileg profi módon van megcsinálva, szuper a koreográfia, fantasztikus az operatőri munka, és összességében cseszettül szórakoztató.
Erős négyes, de lehet, hogy egy elfogultabb pillanatomban ötöst is adok rá. És ezennel leviszem a La La Land-et hármasra, mert az számomra minden volt, csak nem ilyen.

2018-01-12 00:06:28 [Általános fórum] von Schatu #7275

Én például sok helyre írtam japán és koreai filmeket, csak ugye azok is jórészt az angol címük alapján azonosíthatók be. Nem minden amerikai, ami annak látszik :D

előzmény: dikalosz (#7269)

Ezt nem is kétlem, lehet, hogy fordítva az a film is kettesen állna. Viszont annak számomra egyedüálló hangulata van. De ez inkább annak a filmnek a topikjába tartozik.

Szerintem mimóza kolléga még túlságosan is jóindulatúan osztályzott a leírtak tükrében.
Mélyen egyetértek a kritikájával. Azt gyakran elfogadom, hogy egy film rosszabb vagy tömörebb, mint egy regény, elvégre egy két órás filmbe egy 200 oldalas könyvet is nehéz belepaszírozni, nemhogy egy 700 oldalasat. Akaratlanul is maradnak ki dolgok. Viszont az Édentöl keletre és az Ígéret az a két film, ahol ezt nem tudom megbocsátani, mert itt a müvek mondanivalója veszik el. Arról nem is beszélve, hogy itt a kínai szolgáló a film generációkat átkötö központi alakja, és a filmben híre hamva sincs. Érdekelne hogy fogadnának egy olyan Gyürük ura adaptációt, amiböl hiányik Gandalf.
Emiatt - és James Dean förtelmesen fapofa alakítása miatt - én nem tudom ezt a filmet szeretni, és ezt csak az osztályzatommal tudom kifejezni.
Egyébként nekem is volt olyan, hogy a film hozta meg a kedvemet a regényhez. Ilyen a Rózsa neve és a Diadalív árnyékában.

Én csak részben veszem szó szerint a nézhetetlen kategóriát.
Van olyan amit tényleg nem tudok/akarok végignézni vagy egyszerűen minősíthetetlen, és van olyan, amit ugyan végig tudtam nézni, még talán vannak is erényei, de olyannyira sikerült felbasznia, hogy azt valahogy jeleznem kell.