von Schatu

Regisztráció: 2011. május 15. (13 év)

Születési év: 1981

4 2024-03-06 4,0
Past Lives
Előző életek
4 2024-03-03 4,1

Szerintem animerajongók között ki nem mondott szabály, hogy live action feldolgozás nemigen lehet jó :D
Mindenesetre a kommented ezt megerősíti, köszi a figyelmeztetést!

előzmény: terika (#2)

2024-04-22 16:18:34 Kinamand (2005) / Kínai szerelem von Schatu (?) #4

Köszi!
Az nekem most nem játszik, de fejben tartom :)

előzmény: josibaba (#3)

2024-04-21 18:51:39 Kinamand (2005) / Kínai szerelem von Schatu (?) #2

Felkeltetted az érdeklödésemet, ehhez hol lehetne hozzájutni?

előzmény: josibaba (#1)

2024-04-07 20:19:02 [JÁTÉK] von Schatu #54581

9. A tanú?

2024-03-21 22:36:59 [Vapiti 2023] von Schatu #108

Arany
Pókember: A Pókverzumon át

Női ezüst
Catherine Clinch (A csendes lány)

Férfi ezüst
Ryan Gosling (Barbie)

Szerintem meg igen, lásd a kínos találkozást a testvérével. Milyen durva köztük a társadalmi különbség (soförös limuzin), hogyan beszélnek egymással, a férfi alázatos testtartása végig, stb.
Valami nagyon félremehetett ott, és jobban örültem volna ha ebbe egy kicsit belemászunk. Nem muszáj durván, arcbatolóan, de ez így azért nem több egy felszines - bár hozzáteszem nagyon kellemes - zen haikunál összekötve egy reklámvideóval a tokiói vécékröl.

előzmény: hhgygy (#5)

OFF:
Egy fenét luxusvécék, sima útszéli klozetok!
Többször voltam Japánban, és olyan minőségű és mennyiségű nyilvános vécé van az országban, hogy még a nyugati világ is csak pisloghat, mint az egyszeri béka. Minden nagyobb téren, minden egyes metróállomáson, minden közepesnél nagyobb üzletben ragyogó tipp-topp, bidés, melegíthető ülőkével, babatartóval ellátott klotyók vannak. Gondolom abból indulnak ki, hogy mivel mindenkire rájöhet a szapora, közös célunk, hogy ne legyen ez kellemetlen vagy kínos. Márpedig a japán közösségi nép. Ezt a németek se érik soha utol, nemhogy mi magyarok!

ON:
Jól irtad, kis zen mozi ez, megfelel a jobbfajta japán hagyományoknak. Ugyan nekem volt némi hiányérzetem, mert a főhős életének a drámájába jobban belemehettünk volna. Sejtették, hogy jóval több van mögötte, mint hogy szeret méltósággal budit takarítani. De ezzel együtt is kellemes volt nézni, és elgondolkodni azon, hogy a nyugodt életben maradáshoz nem kell annyi minden, mint azt a modern társadalmunk az orrunkba tolja.

előzmény: hhgygy (#3)

2024-02-21 20:36:29 [Vapiti 2023] von Schatu #52

Arany
Spider-Man: Across the Spider-Verse (magasan)
Suzume
Szörnyeteg

Női Ezüst
Catherine Clinch (A csendes lány)
Margot Robbie (Babylon)
Alma Pöysti (Hulló levelek)

Férfi Ezüst
Bradley Cooper (Maestro)
Ryan Gosling (Barbie)
Colin Farrell (A sziget szellemei)

Hála Istennek, nekem idén pont nem kell fanyalognom, hogy mennyire rossz volt a termés. Nagyot ment az animáció, már maga a tény hatalmas mosolyt csal az arcomra, hogy Shinkai-filmet lehet Vapitire jelölni. És ráadásul milyet! De a Spider-Verse nálam idén mindent visz.

Emellett külön boldog vagyok, hogy iszonyatosan sokat combosodott a női jelöltek listája. Emlékszem, néhány éve úgy kellett három jelöltet összekaparnom. Most meg annyi jó alakítás volt, hogy Margot Robbie nem jutott be a Barbie-val, Carey Mulligan a Maestróval, Sakura Ando a Szörnyeteggel, Sandra Hüller az Egy zuhanás anatómiájával, vagy épp Annette Benning a Nyaddel. Ezek mind-mind top alakítások voltak, és ez csak abból az elenyészően kevés filmből, amit láttam! Csak így tovább!

2023-12-27 00:50:13 [Filmet keresek] von Schatu #3231

Polka-Dot Puss (episode 39)

előzmény: Mizi (#3230)

2023-12-25 07:40:44 [Általános fórum] von Schatu #10172

Áldott Karácsonyt minden kedves filmrajongónak!