von Schatu

Regisztráció: 2011. május 15. (9 év, 6 hónap)

Születési év: 1981
Lakhely: Németország

Around the World in 80 Days
80 nap alatt a Föld körül
4 2020-11-29 3,5
Fifteen

4 2020-11-16 ?
Nakitai watashi wa neko wo kaburu
Muge

On the Rocks

3 2020-10-10 3,4
Skorbut

4 2020-10-03 ?
Sayonara no asa ni yakusoku no hana o kazarô

4 2020-09-13 ?
Demonstone
Az amulett
3 2020-09-11 ?
Midareru
Yearning
4 2020-08-30 ?

2020-11-28 20:03:39 [Általános fórum] von Schatu #8931

Nem is értem ezt a listát, mert egyszerre tartalmaz olyanokat, akik 2000 után futottak be, meg olyanokat is, akik már mentek egy kört a 20. században is. Dafoe, Washington, Kidman, Moore pont ilyenek, bár tény, hogy az utóbbi kettö jobban muzsikált az utóbbi évtizedekben, mint korábban.
Ha már a fiatalabb generáció ikonjait akarjuk piedesztálra emelni, ami mondjuk egy 21. századi felsorolásnál logikus lenne, akkor kínosan hiányzik Tom Hardy, Scarlett Johansson, Adam Driver, Michael Fassbender, Carey Mulligan, Diane Kruger...és még sokan mások.
Washington helyezését már csak azért sem értem, mert nem emlékszem semmi kiemelkedöre töle az elmúlt 20 évböl. De javítsatok ki, ha van!

EHHEZ a filmhez légyszi vegyétek fel Mastuoka Mayut! Ö a föszereplö. Köszi!

P.S. ez egy katasztrófa az IMDb-n, hogy a japán filmeknél teljesen random vannak odahányva a szereplök. Nem lehet könnyü dolgotok a felvételnél. Majd csekkolom továbbra is a kiegészítenivalókat.

2020-11-05 10:34:57 [Általános fórum] von Schatu #8856

Leld meg a lelki békédet, aztán gyere vissza, hogy célzott ázsiai filmekkel lerombolhassuk :D
Jó kalandozast odakinn!

előzmény: elzablues (#8853)

A Whisker Away-t légyszi vegyétek fel az animék közé. Köszi!

A Maquia kommentszekciójában már vakon ajánlottam az A Whisker Away-t, és nem is löttem mellé! Abszolút hozza azt az érzelmes vonalat, amiért Mari Okadát szeretni lehet. Egy jópofa történet arról, hogy hogyan fogadjuk el önmagunkat, és hogyan vegyük észre magunk körül azokat, akik szeretnek minket!
Mivel fent van a Netflixen magyar felirattal, nem bonyolult hozzájutni. Aki szereti a könnyed romantikus tinifilmeket (Japánban mostanában kb. minden anime tinifilm :D), annak uccu neki!
Nem utolsó sorban pedig roppantul örülök, hogy a zenét a kedvenc kortárs japán rockduóm, Yorushika produkálja!

ENJOY!

2020-11-01 10:56:58 Gisaengchung (2019) / Élősködők von Schatu (5) #121

Szíved joga, hogy ne tetsszen ez a film, senki nem kéri, és kötözködni sem akarok, de jobban kifejthetnéd, hogy mit értesz az alatt, hogy a filmes eszközök faragatlanok és gyerekesek!
Az hogy itt nincs müvészi színvonal igen erös kijelentés, és ez lenne kábé az utolsó amit Bong Joon-ho munkáiról mondanék.

előzmény: gyengeandras (#120)

2020-10-31 17:05:57 [In Memoriam...] von Schatu #2756

Isten nyugtassa, és legyen része sok jó vodka-maritniben, vagy skót whiskyben, bármelyiket is kedvelte!
Még 2017-ben az ö nyomdokait követve jutottam el Kuala Lumpurba. Felejthetetlen volt!

Hiányos filmek sztorija: A Life Turned Upside Down: My Dad's an Alcoholic

Sakinak nincs könnyü dolga: apja szinte sohasem józan, az anyja pedig ezt kompenzálandó egy szektában keres menedéket. Saki éveken át töpreng, hogy lehet fontosabb az apjának a következö pohár a családi kapcsolatoknál.

Elrontottam a felrakásnál :(
Ja, és légyszi szúrjátok be a szereplökhöz Shibukawa Kiyohikót (ez a helyes névsorrend), valamint Matsumoto Honokát, mert ök a föszereplök!
Köszi!

Most nekiálltam felvetetni azt a kb. 50 filmet, ami elfekvöben volt nálam az elmúlt két évben. Azért a nagy aktívkodás. Ha végeztem velük, megy rájuk az osztályzat.
A Little Forest szerintem speciell közepes, hátrébb sorolhatod. De van egy nagyon fasza, nyugtató hangulata az tény.

előzmény: elzablues (#13644)

Itt az elödje, ha esetleg érdekel a sztori koreai formában. Bár a wikipedia szerint sok mindenben különböznek.
Kíváncsi lennék melyik tetszik jobban!