von Schatu

Regisztráció: 2011. május 15. (7 év, 8 hónap)

Születési év: 1981
Lakhely: Németország

Korova
Cow
3 2019-01-16 4,1
Slit

3 2019-01-16 ?
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Pókember: Irány a Pókverzum!
5 2019-01-13 4,4

4 2018-12-16 ?
Fang Hua
Youth
3 2018-12-16 ?

Soha nem voltam még hálásabb Szirmainak, hogy felhívta erre a figyelmemet, ugyanis korunk szuperhős-dömpingjében - mely engem korábban sem izgatott, mostanra meg már kurvára nem érdekel - simán elsiklottam volna az év legkreatívabb, legvagányabb és legjobb filmje felett.
Vapitit neki, de azonnal!

u.i. Nekem az anime csaj is bejött, de tény, hogy csak az ázsiai piacnak és a hozzám hasonló hardcore anime rajongóknak rakták bele eyecandynek. Jobb kidolgozást érdemeltek volna.

2018-12-24 09:33:08 [Általános fórum] von Schatu #7729

Áldott Karácsonyt minden filmrajongónak itten!

Ezt a filmet minden zombi-, horror-, és horrorparódia rajongónak látni kell!!!
ELKÉPESZTŐ META!!!
Nem is beszélve arról, hogy milyen magas szintű munka van Zs-kategóriának álcázva, mert mondjuk a film első 40 percében egy vágatlan zombis hentelést nézhetünk végig.
Nem véletlenül csinált 3 milliárd jenes bevételt mindössze 3 milliós büdzsével.

Az idei (tavalyi?) év egyik legjobb filmje, magasan!

Ja a Yocho angol címe: Forebonding

Köszi!

Hiányos filmek sztorija:Ribâzu ejji

A gimnazista Haruna jó barátja a meleg Ichironak. Ichirot rendszeresen megverik, de Haruna mindig kiáll érte. Egy nap Ichiro felfed egy titkot Haruna előtt: talált a folyóparton egy csontvázat. Ez a titok azonban hamar sokakat érdekelni kezd.

Az angol címe: River's Edge

És az angol wikipedia link:

Hiányos filmek sztorija: Yocho

Tokió felett megváltozik az ég, az emberek furcsán viselkednek, és rejtélyes események követik egymást. Miyuki szellemeket érzékel a lakásában, ami miatt Etsuko pszichológushoz viszi. Azonban Etsuko úgy érzi, a kiválasztott pszichológus nem emberi lény.
Mindebből azt szűri le, hogy közeledik a világ vége. Megpróbálja megakadályozni, de úgy tűnik kifut az időből.

The Disappearance of Haruhi Suzumiya, személyes kedvenc.
Második helyen a Tokyo Godfathers (lentebb már emlegetve).
Szorosan követi a Die Hard, és a Bad Santa :D

Kb. egyetértek veled, leszámítva a kameramunkát :D

Én nem értem, hogy miért kell minden egyes kics*szett filmbe, ami nem valami blockbuster franchise része ezt az arcbatolós, életlen, buta snitt-ellensnittre épülö operatöri munkát eröltetni, amiröl Nemes Jelestöl kezdve Fatih Akinon és Bardley Cooperen át egészen Damien Chazelle-ig bezárólag mindenki azt hiszi, hogy ez az autentikus filmkészítés netovábbja. Most már kezd kurvára idegesíteni! És sajnos gyürüzik be a távol-keleti moziba is, pedig az az utolsó mentsváram.

Egyébként a film élvezetes, és jó pillanatomban kapott el. Lehet, hogy még lemegy hármasra, de annyit simán megér. Föleg a színészek miatt, Gaga elött le a kalappal!

A - japánul tanuló - úttörö segít, ahol tud :D

Ő szimplán Yamada Naoko (japán sorrend).