von Schatu

Regisztráció: 2011. május 15. (6 év, 7 hónap)

Születési év: 1981

All-Round Appraiser Q: The Eyes of Mona Lisa
Gukoroku
Traces of Sin

2017-12-03 12:14:32 Kimi no na wa. (2016) / Your Name von Schatu (5) #6

A lánynak másodszorra - amikor ő van a saját testében - sikerül meggyőznie az apját az evakuálásról, csak éppen nem látjuk a jelenetet.

előzmény: kajaktej (#5)

2017-12-02 11:39:00 [Kritikus kód] von Schatu #2005

+1 az "ignorálom" funkcióhoz.

Illetve nekem hiányzik a "Tapasztaltak" funkció is, lehetőleg műfaj és ország szerint bontva. Jó lenne tudni mit érdemes egy adott ország/műfaj filmjeiből még megnézni. És ehhez nekem mindig segített, ha valaki "tapasztalt" listáját átnézhettem. Még akkor is ha később nem egyezett az ízlésünk.

előzmény: tomside (#1992)

2017-12-01 20:35:21 [Hamarosan a mozikban!] von Schatu #6318

Az Anilogue-on holnap játsszák a Your Name-et, vasárnap pedig az In This Corner of the World-öt. Mindkettő csodálatos alkotás, aki teheti menjen el és nézze meg!

2017-11-10 12:27:48 [In Memoriam...] von Schatu #2226

Isten nyugosztalja Higgi Bébi Urat!

előzmény: Mifi (#2225)

2017-11-06 22:42:10 Dark City (1998) von Schatu (2) #31

Ilyen rossz ritmusú filmet az életben nem láttam. Minden egyes jelenetből hiányzott az expozíció, és egymásra volt az egész hányva. Pedig a látványvilága egész egyedi. Huszonöt percet bírtam ki belőle.

2017-11-01 21:08:08 Happy End (2017) von Schatu (3) #7

Vérszegény, nagyon nagyon vérszegény. És unalmas.
Haneke minden témát, ami előjön a filmben, már sokkal jobban filmre vitt korábban.

Nemrég beszéltem anyámmal arról, hogy miért rosszabbak gyakran a folytatások, és a Kingsman 2 tökéletesen bemutatja, amire jutottam: van az alkotóknak egy elképzelése, hogy miért is működött egy adott film és azokat az elemeit igyekeznek túltolni, miközben elfelejtik, hogy így megborul a film egyensúlya. Csak hogy példákat hozzak:
1. Samuel L Jackson karaktere azért volt szuper, mert a világuralmi céljai mögött egy nyámnyila idióta bújt meg, és ez a kettősség szinte példa nélküli. Ezzel szemben Julianne Mooreból ez hiányzik, és csak onnan tudjuk, hogy elmebeteg, hogy embereket darál le. Ezt inkább hagyjuk.
2. Az első rész templomos jelenetében az volt a zseniális, hogy ártatlan emberek ölték válogatottan halomra egymást. Nagyon kevés ilyen jelenetet láttam nem japán filmben. Ezzel szemben a második rész akciójelenetei súlytalanok, mert visszatérünk oda, hogy végig a rosszfiúk és a jófiúk között zajlik - mint minden más akciófilmben.
3. A kütyüknek nyilván egyre több mindent kell tudniuk, mint egy James Bond-filmben, csak éppen ez semennyire sem szórakoztató (vö. a Skyfall zseniális önreflexiójával)
4. Az első rész a film kétharmadánál vesz egy durván a saját műfaját meghazudtoló fordulatot, amit a második rész szépen visszarendez. Ez végképp kínos volt.
Szóval, ami szerintük jó volt, abból több van, csak éppen ez nem az, ami miatt szerintem jó volt. Szórakoztató, de közel sincs az első rész eredetiségéhez.

2017-10-24 23:22:50 Borg/McEnroe (2017) von Schatu (3) #1

Jó kis sportfilm, és elég pontos róla az IGN kritikája. Ami nekem személy szerint bökte a csőrömet, az a - most már a művészfilmes irányból mindenhova átszűrődő - európai stílusú kamerakezelés: kurva sok életlen, rángó és végtelenül közeli felvétel. Komolyan, nem gondoltam volna, hogy a - tematikai és stílusbeli hasonlóság folytán előkerülő - Rush ezzel fogja a "jobb film" címet elorozni, de ez van. Pedig a sztori és a szereplők is nagyon pengék. De a Rush egyszerűen jobban van összerakva.

2017-10-24 23:14:43 Song to Song (2017) von Schatu (3) #4

Terrence Malick filmjei - nagy nevek ide vagy oda - nem épp a legkönnyebben befogadható művek, és nem is nagyon kiterjedt a rajongói köre, mint mondjuk egy Woody Allené. Az élet fájával azt hiszem el is hasalt a magyar forgalmazó.
Egyébként meg Malick művei már azoknál is kezdik kiverni a biztosítékot, akik kifejezetten kedvelték mondjuk Az élet fáját vagy Az őrület határánt. Durván önismétlők és üresek az új alkotásai. Elmegy a forgalmazó mondjuk egy filmfesztiválra, hogy megvegye a filmet (ott vannak az ilyen vásárok általában), megnézi, és azt mondja "De hát ez ugyanaz, mint az előző kettő volt! Ezt kurvára nem fogja senki megnézni", majd otthagyja. Tulajdonképp meg is tudom érteni. Azt hiszem Münchenben is talán ha két hétig ment egy vagy két moziban.

előzmény: Bogár Bence (#3)

Azért abban nagyon nem értünk egyet, hogy Kim Ji-woon munkássága színvonalasabb lenne, mint Park Chan-wooké vagy Bong Joon-hoé, de ez valóban az egyik jobban sikerült filmje. Remek háborús kémfilm.

előzmény: aser10 (#2)