von Schatu

Regisztráció: 2011. május 15. (5 év, 9 hónap)

Születési év: 1981

2 2017-02-01 3,7
Anomalisa

3 2017-01-30 3,9

2017-02-26 18:38:12 [In Memoriam...] von Schatu #2114

Noooo! Nagyon kedveltem. Isten nyugosztalja!

2017-02-10 16:41:07 [Általános fórum] von Schatu #6875

Egész biztos, hogy mindjárt jönnek és leszavaznak a Ghibli-rajongók, de szerintem randis/elérzékenyülös animének a Garden of Words a legjobb választás. Nem mellesleg Shinkai látványvilága magasan a legjobb, amit anime kínálni tud. Ha kicsit depresszívebb is megy, akkor pedig az 5 Centimeters per Second-ot ajánlom.

Arról nem is beszélve, hogy az AnimeAddictsról be tudod öket szerezni HD-ben - már ha ez szempont.

2017-01-24 23:53:05 [Megérdemelte-e az Oscart...] von Schatu #9727

Előrebocsátom, hogy nem láttam a Vörös teknőst, így semmiképp sem szándékozom megítélni a minőségét, de az évek folyamán egyre jobban felbasz, hogy japán animációs film csak akkor rúghat labdába, ha a Ghibli készítette. A Your Name nekem személy szerint nagyon hiányzik a listáról.

2017-01-22 10:02:09 The Great Wall (2016) / A nagy fal von Schatu (2) #11

Ha ezt a filmet nem Zhang Yimou rendezi, el sem megyek megnézni. És milyen jól tettem volna, ugyanis néhány jópofa színkombinációt leszámítva semmi zhang yimou-s sincs benne. Nem is tudom eldönteni, hogy Zhang ennyire pénzéhes módon dörgölőzik a hatalomhoz - amit szintén meg lehet érteni az 1 millás bünti miatt, mert nem csak egy gyereke van -, vagy pedig ezt osztották neki cserébe, hogy megrendezhette a Coming Home-ot.

Sono Sion és Shion Sono ugyanaz, és helyesen Sono Shion (még az imdb-n is rosszul van fent).

Hiányos filmek sztorija: Take Care of My Cat

A film öt lány életét követi nyomon azután hogy leérettségiznek.

Hiányos filmek sztorija: Cold Eyes

Ha Yoon-yo, a fotografikus memóriával rendelkező fiatal nő felvételt nyer a rendőrség megfigyelő részlegéhez. Feladatuk, hogy a bűnözők életéről minél több információt szerezzenek, minél kevesebb feltűnéssel. Azonban már a kezdet kezdetén nehéz dolga akad, mert egy sorozatgyilkos kerül a csoport látómezejébe.

Hiányos filmek sztorija: Your Name

Taki és Mitsuha két gimis, akik soha az életben nem találkoztak. Taki Tokióban él, és a suli mellett pincérkedéssel keresi a kenyerét. Mitsuha pedig egy isten háta mögötti faluban tengeti a napjait, segédkezik a templomi szertartásoknál, és borzasztóan unja az egészet. Valami csoda folytán azonban időnként a másik testében ébrednek fel, és fogalmuk sincs, hogy mi is történik. Idővel rájönnek a dologra, és felmerül bennük, hogy talán találkozni kéne a másikkal, és kideríteni, hogy mi is ez az egész. Csakhogy ez nem megy olyan egyszerűen.

Hiányos filmek sztorija: Happiness

Young-sut komoly betegséggel diagnosztizálják. Elhatározza, hogy felhagy az elvhajhász városi életével, és egy vidéki szanatóriumba megy meggyógyulni. Itt ismerkedik meg Eun-heevel, akivel közel kerülnek egymáshoz. Mikor mindketten jobban vannak, elhatározzák, hogy közösen fognak élni. A városi élet azonban továbbra is hívogató Young-su számára.

Hiányos filmek sztorija: Fighter in the Wind

A film Masutatso Oyama, a kyokushin karate megalapítójának életét dolgozza fel.