von Schatu

Regisztráció: 2011. május 15. (7 év, 6 hónap)

Születési év: 1981
Lakhely: Németország

Merry Christmas, Mr. Lawrence
Boldog karácsonyt Mr. Lawrence!
3 2018-11-19 3,8

A Bride for Rip van Winkle
3 2018-09-30 ?
No Time for Nuts

3 2018-09-22 4,1

Mennék én, de gazdasági migráncs vagyok egy másik országban, ahol sok a sör és kevés a szép nő.

Nekem talán a kedvenc Shinkai darabom, bár egy hosszabb, jobban összetett verziót el tudnék viselni.
De amit csinál 40 percben, azt tökéletesen csinálja!
Az egyik all time kedvenc romantikus filmem.

Pontosan!
Shinkai úgy érezhette, hogy Mijazaki nyomába kell lépnie és elkészítette ezt a zagyvaságot.
Még szerencse, hogy mindez nem vitte elöre, és megmaradt Shinkainak. Így lett nekünk Garden of Words és Your Name!

előzmény: Jereváni Rádió (#5)

A nap filmje kapcsán:

A rendezö neve japán (magyar) sorrendben Imaishi Hiroyuki, angol sorrendben Hiroyuki Imaishi.

Lehet, érdemes lenne egyet választani a kettöböl.

2018-09-18 15:41:07 Napszállta (2018) / Sunset von Schatu (?) #49

Mivel nem láttam a filmet, nem tudom megítélni. Lehet, hogy ez esetben nincs igazam. Csak azt írtam le, amit a saját fülemmel hallottam: kopogó, fahangú, visszhangos, mindenféle lágyságot nélkülözö európai filmekbe futottam bele mostanság. Némelyiknek olyan hangja van, hogy egy igényesebb Youtube vlogger jobbat csinál.

2018-09-18 11:34:30 Napszállta (2018) / Sunset von Schatu (?) #46

Érdekes, amiket írsz. A filmet még nem láttam, viszont a hanghoz tennék egy OFF megjegyzést:
Nemrég fejeztem be egy hangmérnöki sulit, és hozzáértöbb füllel hamar feltünt, hogy az európai filmeknek en bloc förtelmes a hangutómunkája. Legutoljára a Teströl és Lélekröl meg az Aus dem Nichts volt, ami gyakorlatilag horzsolta a dobhártyámat lefelé. Annyival szarabbak a hasonló büdzséjü amerikai és japán független filmeknél, hogy azt leírni nem lehet. Szóval nem igazán pénzkérdés, inkább az, hogy talán nincsen erre rendesen elkerített keret.
Ergo - bár nem ismerem jól az Uránia akusztikai viszonyait - én nem gondolnék bele koncepciót a hangkeverésbe. Inkább csak leszarták, és ezen spóroltak. A házimozi/fejhallgató meg teljesen más tészta, mert ahhoz újra be kell löni a hangot (a filmrestaurátor haverom mesélte).

előzmény: Bala01 (#45)

Ezt spec én is láttam, fent van az oldalon:

1974

1983

előzmény: PG (#783)

2018-08-25 22:20:36 [A film vasúti emlékei] von Schatu #270

Na erről nekem is beugrott valami: az I wish-ben, amit szintén Koreeda rendezett, a gyerekek elmennek megnézni a Shinkanseneket, és - ha jól sejtem -, egy N700-as és egy 800-as sorozatú vonat megy egymással szemben.

előzmény: PG (#269)

2018-08-25 14:17:10 [Általános fórum] von Schatu #7610

Nyilván jobban lehet, sőt jobban is KELL csinálni, mint Puzsérék, de nemigen tudom elhibázottnak tartani azt a műsort, mert anélkül nem ott tartanék ahol. Fogtak egy mezei filmkedvelő embert és geeket csináltak belőle.

előzmény: budaik (#7609)

2018-08-25 14:02:18 [Általános fórum] von Schatu #7608

Sok mindenért lehet Puzsért hibáztatni a félinformáltságán át az agresszív beszédmodoráig, de azért az nagyon vicces, hogy jó páran nem látják, hogy amilyen műsornak az ötlete itt felröppent, az pont olyan, mint a Hét mesterlövésze volt. Az itteni kommentekből az szűrhető le, hogy sokan csak felületesen ismerik a műsort, mert vagy elriasztotta őket egy-egy becsúszó baromság, vagy épp kifogták azt az 5-10 fikázó műsort szemben a maradék 190-nel, ahol jó rendezők igényes filmjeit ajánlgatták meleg szívvel. Még ha nem is mentek el a valóban művészfilmes magasságokba, de a midcult alkotásokat eléggé jól kivesézték. Vagy esetleg tudtok még olyan filmes műsort az elmúlt évtizedből, ahol nagy elánnal ajánlgatják az Equust, A pert, A vád tanúját vagy a Puszta formalitást? Arról nem is beszélve, hogy Puzsér beszélgetőpartnerei rendre szórakoztatóbbak és tájékozottabbak voltak nála, és emelték is a műsor értékét, csak hát Puzsér vitte a prímet!

Én majdnem mindet végighallgattam, és roppant hálás vagyok annak a műsornak, mert mielőtt elkezdtem volna, voltak ismereteim a filmekről, de azok nem voltak rendszerezve. A műsor késztetett arra, hogy szisztematikusan elkezdjek rendezőkkel és a stílusjegyeikkel foglalkozni, megnézzem bizonyos ismert alkotások előfutárait, vagy épp beszerezzem Bordwell könyvét. És mivel a műsor hatására fejlődtem és azóta megnéztem vagy 1000 filmet - különösen rákattanva a távol-keleti mozira - persze már látom, hol mond a Puzsér baromságokat, de egy kezdőnek szerintem rettentő ösztönző tud lenni. Lehet utána csinálni!