von Schatu

Regisztráció: 2011. május 15. (6 év, 1 hónap)

Születési év: 1981

Nagai iiwake
The Long Excuse
I Am a Hero

5 2017-06-01 ?
Kono sekai no katasumi ni
In This Corner of the World

2017-06-21 23:52:09 Su-ki-da (2005) von Schatu (2) #1

Tokyo.Sora 2.0: unalom minden mennyiségben.

2017-06-21 23:51:16 Tokyo.Sora (2002) / Tokyo.Skies von Schatu (2) #1

Ez az a fajta drámainak eladott sekélyes művészfilm, ahol azt kell kifinomultnak és életszerűnek tekintenünk, hogy a szereplő ül a mosodában és perceken át bámulja a pörgő ruhákat, vagy instant ráment főz magának. Nem vágyom mindig nagyívű történetekre, de ez dögunalom a köbön. Nem bírtam végignézni, pedig biztos még rengeteg távolba révedésről maradtam le.

2017-06-21 23:44:17 Song to Song (2017) von Schatu (3) #1

A malicki életmű "Az élet fája" utáni szakaszának legélvezhetőbb darabja, de most már tényleg semmi eredeti nincs Malick filmkészítési módszerében. Ötödszörre adja el ugyanazt. Az utolsó filmje volt, amire pénzt adtam ki.

2017-06-03 20:25:03 I Am a Hero (2015) von Schatu (5) #3

Nem értek egyet az előttem szólókkal! Habár a Train to Busan valóban jó film volt, nekem semmi igazán eredetit nem mutatott. Egy izgalmas zombifilm sok klisével, ennyi. Itt viszont kapunk egy jó adag humort - igaz a nehezen emészthető japán fajtából -, némi társadalomkritikát (a túlélők gyökér viselkedése egymással a la 28 nappal később), és egy csodálatos hentelést a végén. A Shaun of the Dead és a Hullajó izgalmas keveréke ez a film. Szerintem magasan veri a koreai párját!

Ö és ö ugyanz, és helyesen: Harada Masato

Ő és ő ugyanaz, és helyesen: Sato Shinsuke

Most kértem felvételre a Happiness című filmet, de elrontottam a rendezőt: SABU az!

Mélyen egyetértek!

Habár azt nem tudom tiszta szívvel kijelenteni, hogy ez A legjobb film, amit valaha láttam - bár közel van -, de az biztos, hogy még egy ilyen alkotás nemigen létezik. Nem lehet szavakkal visszaadni az élményt, amit nyújt.

Vannak filmek, és van a Love Exposure.

előzmény: dikalosz (#21)

Hiányos filmek sztorija: Su-ki-da

Szabadidejében Yosuke a folyóparton gitározik. Az osztálytársnője Yu gyakran hallgatja a játékát és beleszeret. Yu próbál egy találkozót összehozni, hogy Yosuke dallamával felvidítsa a nővérét, aki az elhunyt barátját gyászolja. Azonban a találka egy tragédia miatt nem jöhet létre és a két fiatal évekre eltávolodik egymástól. Felnőttként azonban újra találkoznak.

Nem. Nagyon, de nagyon nem!
Csak sajnos sokan nem jutnak tovább a Dragon Ballnál és a Ghiblinél (szerintem a Ghibli filmjei 1-2 kivételtől eltekintve inkább mesefilmek, mint sem, ha mégoly komplexek és igényesek is).

előzmény: Mizi (#2)