chaplinfann

Regisztráció: 2011. április 22. (9 év, 5 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Alfred Hitchcock, Billy Wilder, Charles Chaplin
Színészek: Cary Grant, Charles Chaplin, Charles Laughton, Humphrey Bogart, James Stewart, Leonardo DiCaprio, Mifune Toshirô, Shimura Takashi
Műfajok: dráma, thriller, vígjáték
Országok: amerikai, francia, japán, olasz
Korszakok: késő némafilm-korszak (20-30 között), klasszikus Hollywood (40-50-es évek), neorealizmus, európai művészfilmek

Születési év: 1993

Remember the Time

4 2020-04-25 3,5
Bad

4 2020-04-25 3,9

Szerintetek mit jelképez a vízen járás?

2019-11-03 09:43:07 [Melyik a kedvenc "kék" filmed?] chaplinfann #18

A kék angyal

Többek között pont az ilyen dolgok miatt sem szeretem és nem is nézek szinkronizált filmeket.

előzmény: Dorian Gray (#109)

Utálom a karácsonyt, a karácsonyi filmeket szintúgy, DE Az élet csodaszép a legjobb ebben a kategóriában úgy, hogy az nem is karácsonyi film.

Igen, ez egy hajszállal jobb film, bár azt régen láttam, érik egy újranézésre, pláne, hogy tévesen emlékeztem a film végére...

Ja, és köszönöm a válaszodat.

Nagyon kár az utolsó 10 percért, bár ettől függetlenül is mestermű és korának egyik meghatározó filmje,blabla. Mondjuk már közhely ilyet írni, mondani, mert annyi "egyik legjobb film" van, meg "korának legjobb filmje", hogy már Dunát lehet vele rekeszteni... Na mind1 ennek is ott van a helye a legjobbak között. :)
Szépen játszik a színekkel, a fogathajtó verseny nagyon élethű, nagyon jól meg van csinálva, a krisztusi vonal sincs túltolva, a csatajelenetek, a díszletek, stb.

Csak a vége... Nagyon régen láttam az '59-es változatot... Ott is meggyógyulnak a leprások?? Nekem úgy rémlik, hogy nem.

HATALMAS EGYES!
48 és fél percig bírtam, idegesítő, logikátlan,értelmetlen butaság. Viccesnek nem vicces, hanem inkább szánalmas, drámaiság nulla, kalandfilmhez semmi köze.
Az eleje tetszett, elvileg jól indul a sztori, kiszökteti a férjét a rehabról, de utána leül bugyuta, unalmas.

Vannak nagyon jó pillanatai a filmnek, de többször "leül". Számomra Cary Grant viszi a show-t, nekem azok a jelenetek tetszettek a legjobban, melyekben ő (is) szerepelt. Ebből a történetből és szereposztásból sokkal többet is ki lehetett volna hozni. Jobbra számítottam, csalódás volt. :(
Ebből a korszakból vannak sokkal jobb (más típusú) vígjátékok is. Sajnálok rá 3-ast adni, de ez nálam tényleg csak elmegy kategória lett.

2018-10-26 09:01:15 First Man (2018) / Az első ember chaplinfann (?) #10

Felháborítónak tartom, hogy sehol nem vetítik feliratosan a filmet! Vagy szinkronosan vagy eredeti nyelven FELIRAT NÉLKÜL...

'54-es film