Veres Szilárd

Regisztráció: 2011. április 21. (12 év, 11 hónap)

Születési év: 1992

2 2016-09-28 3,0
Forbidden Planet
Tiltott bolygó
4 2016-09-27 3,6

az eredeti forgatókönyvben pl. Emmett nem volt jófiú

olyan szempontból mindegy, hogy állítólag Damien Chazelle újraírta a nagyját, és állítólag egy sokkal jobb verziót írt, végül az is került vászonra (úgy volt, hogy ő is rendezi, már minden kész volt, aztán a Whiplash sikere révén összejött a La La Land, inkább azzal akart foglalkozni, és last minute ugrott be Dan Trachtenberg a helyére)

Nem hinném. Negatív hangok a Man of Steel után: Superman több embert öl meg zúzás közben, mint amennyit megment. Reakció: a Dawn of Justice-ben minden bunyó előtt elhangzik, hogy az adott épület/hely éppen üres (csodás módon). De ha elolvasol bármilyen interjút Zack Snyderrel, a fickó teljesen idióta, és tényleg nem érti, hiába próbálja, bizonyos dolgokkal mi a baj.

Az én tippem: erős nyitóhétvége, gyors zuhanás, a Man of Steelnél nem sokkal jobb végösszeg. 3 ekkora névvel (mármint Batman, Superman, Wonder Woman) ez bukásnak fog számítani akkor is, ha amúgy alapjáraton siker. Egy Batman - Superman filmnek Star Wars/Avengers szintű bevételt kellene generálnia (ne vicceljünk, egy, a többségnél csalódást keltő Avengers 2 is egy milliárd felé jutott, pedig mindegyik karakterénél ismertebben cseng Batman vagy Superman neve bárkinél), de szerintem még a Deadpool bevételét sem sikerül majd megugraniuk nekik, és az lesz az igazán nagy kudarc. Az meg, hogy imdb-n hogy értékelik az emberek, pont nem releváns, a nagy pénzt hozó nézők azt fogják látni, hogy itt egy hosszú, unalmas, magát túl komolyan vevő, sokszor nevetséges film, vagy ezt fogják hallani a barátaiktól, akik látták, és úgy döntenek majd, hogy passzolják. Amire mozikba kerül a Civil War, szerintem el fog tűnni régen az amerikai box office top10-ből, a Civil War meg félkézzel nyomja majd le a kasszáknál.

előzmény: kwzatz (#120)

Mondjuk szerintem nincs DC rajongó, aki pozitívan fogadta volna, hogy
miután végre felbukkan Jimmy Olsen, rá egy percre már le is lövik egy olyan jelenetben, amihez nem is lett volna szükség Jimmy Olsenre, annyira nulla impaktja van a történetre.

Ajánlom olvasásra ezt, ha esetleg valaki, akinek tetszett a film, képet akar kapni arról, hogy akinek nem, miért nem (és nem azért, mert a Bad Grandpa a kedvenc filmje):

előzmény: Gasz András (#109)

Ugye nem haragszol, ha ez a mondat után inkább nem is olvasom tovább "Technikailag tehát abszolút rendben van a dolog, de akkor miért is húzták le a kritikusok?" :) (mintha valami objektív tényt fogalmazna meg a kedves barátod, amiből aztán valamiféle összeesküvés elméletet akarna megfogalmazni, vagy megfejteni, hogy a kritikusok mind hülyék, amiért Zack Snyder egy tök zavaros filmet csinált, plusz a film elsősorban nem technika, hanem történetmesélés)
A filmet azért húzták le a kritikusok, mert szar (szerintük), és mert kb. semminek nincs semmi értelme. De tovább megyek, a kritikusok egy része, aki lehúzta a filmet, maga is képregényrajongó, aki szereti a DC képregényeket. Sőt, Max Landis, aki most egy Superman fiatalkoráról szóló szériát visz, hatalmas DC rajongó, mellette forgatókönyvíró, és Superman a kedvenc karaktere, szintén utálta a filmet. Ezt a képregényrajongó kártyát meg előhúzni ennél a filmnél nagyon gyenge húzás, mivel Zack Snyder a film alapján teljesen félreértette a The Dark Knight Returns-t, pedig nem egy bonyolult történet, és a filmben egyik karakter sem igazán felel meg bármelyik DC képregényes verziójának.

előzmény: Gasz András (#109)

Az egy felvezetés akart lenni szerintem a Justice League-hez, aminek valószínűleg Darkseid lesz a főgonosza (ő a DC univerzum Thanos-a), amolyan prófécia jellegű álom. Elég sután, mint amilyen suta minden más is a filmben. De a Justice League-ben (már ha lesz és ilyen formában), akkor kapni fogsz még belőlük többet is.

"nekem Kurt inkább a Nirvanat jelenti, mintsem a lányát és a felesége melleit"
erről szólt a film. nagyon találó volt, amikor Kurt arról beszélt, a halálát kívánják, mert ez a klasszik rocksztár narratíva.

előzmény: zetor (#3)

Szavazhatóvá lehetne tenni? VOD szolgáltatásokban elérhető, és nem hiszem, hogy itthon be fogják mutatni.

2015-10-16 22:29:13 Macbeth (2015) Veres Szilárd (3) #1

moziünnepen volt hivatalos premier előtti vetítése, szavazhatóvá lehetne tenni lécci?