budaik

2024-03-26 15:52:16 [Box-Office] budaik #453

Más gyűjtötte az adatokat....

Nekem anno az volt fura, hogy pl nem volt a DVD-k értékesítéséről statisztika :=)

előzmény: bambula (#452)

2024-03-26 15:34:09 [Box-Office] budaik #451

Pont múlt héten kérdeztem az elnököt, mármint a film forgalmazó szövetségének elnökét. Nem tudott segíteni....

előzmény: bambula (#450)

Jó kis spagetti western. Semmi nagyon nagy dolog nem történik benne, de az akkor készült sok ezer film közül talán felfelé kilóg. Kicsit. S jó volt látni Pasolini-t feltűnni benne. Mindenkinek ajánlom, aki szereti a hasonló stílusú filmeket. Aki nem, azért ne ezzel akarja megismerni :)

2024-03-15 19:04:27 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! budaik (?) #47

Igen, ezeket tudom. Akkor úgy mondom, hogy megtartotta az egy ablakos rendszert. A többi jogos. S igen. Vajna úgy tűnik, hogy az egyetlen ember aki értett a szakmájához. :=)

2024-03-15 16:31:33 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! budaik (?) #44

Én úgy tudom, hogy a Vajna koncepciójat vitte tovább Kael. Részben. Nyilván ő alkalmatlan rá. Én a Vajna előtti korszakrol beszéltem, nyilvánvalóan.

2024-03-15 14:22:00 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! budaik (?) #40

Igen, értem, hogy Phillip nem önálló alkotó. Én is ezt gondolom. Csak a fejemben él egy olyan rendszer, ahol minden alkotó készített filmet. Eladósodott a film gyártás és nem tudunk mondani nagyon filmet abból az időszakból. A mostaninak az alapja jó. De nyilván nem Kael Csaba és Philip fogja megtolteni nívós tartalommal. Viszont én mégneznem a filmet, hátha van értelme....

2024-03-14 16:47:29 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! budaik (?) #22

Világos. De ha ezt a 6 milliárdot jól ossza be, mondjuk Török Ferenc. S készít belőle egy szuper történelmi drámát, teszem azt egy történelmi szembenézést. Akkor rendben van a politika?

előzmény: Joeker81 (#21)

2024-03-14 14:14:15 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! budaik (?) #19

Nem akarom a filmet sem dicsérni, sem megvédeni. Viszont Gellért azért eléggé fájó kritikus nekem. A helyesírási hibáról meg a mostani VOX-ban megjelent 25+1-es listája jutott az eszembe. Nyilván a srác nem elfogult, s ez lehetett volna szerinte is jó film. Én a film tartalmi, kivitelezési szempontjából lekakilom mennyibe került, mert ha a végén rossz az, ami kijön, akkor rossz. Szóval szerintem nem ez a jó megközelítés. Nyilván jó az esély rá, hogy ez nem egy jó film. De negyed ennyi pénzből sem lettek volna képesek jó filmet készíteni vélhetően, de én így gondolom ez pl. Fliegauf Benedekről is.

előzmény: Joeker81 (#18)

Olyan szempontból van lényege, hogy nincs eldöntve, hogy nem erre kell koncentrálni. (tehát nem lényeges:) ). Nyilván, ha lesz amerikai remake-je a filmnek, ott lesz erkölcsi győztes. Nagyon érdekes film, s valóban a vita jelenet a férj és feleség között ad egy nagyfokú adrenalint, jó nagyot.

előzmény: hhgygy (#6)

2024-03-12 08:29:43 Oppenheimer (2023) budaik (5) #83

Gondolom nem Nolan az első alkotó, aki nem a legjobb filmjéért kap Oscart. :)
Én örülök neki, mármint, hogy Nolan kapott, de nyilván a csúcs az lett volna, ha a 10 évvel ezelőtti darabjaiért kap valami ilyesmit.

2024-02-25 13:11:14 [DVD topic] budaik #1240

Ha van listád azért beleneznek :=)

előzmény: Ágó (#1239)

Amolyan mexikói Miért éppen Alaszka? film. Bájos.

2024-02-06 11:03:18 Freestyle (2023) budaik (3) #1

Hangulatában a film nekem a Pusher / Elátkozott város jutott az eszembe erről a filmről. Aki bírja az ilyen züllött, a mocsárban ambiciózus karakterek történetét, nekik ajánlom :)

2024-01-26 10:51:26 Boldog új élet (2007) budaik (3) #6

Szerintem első filmnek ok. A zene néha nagyon jó, de a végére már kicsit fárasztó volt. Az volt az érzésem, hogy ez egy 25-30 perces rövidfilmnek tökéletes alapanyag. A cselekményét én sem értettem, vagy nem éreztem. De talán a kilátástalanság az érződik benne valamennyire. Viszont valóban a művészfilmes toposzok megjelennek benne, s néha hamiskásan csengenek a karakterek.

2024-01-25 10:15:52 Családi tűzfészek (1979) budaik (5) #43

Én is azt gondolom, hogy mestermű. Éles kritika az akkori életről, rendszerről. Szerintem nem csak a lakhatási dolgokkal szembesülünk, amennyire emlékszem, nagyon éles jelenet, amikor a fia hazajön a katonaságból és egyből alkohollal kínálja. Nem tudom , hogy ez tényleges célzás volt-e, de nekem nagyon imponált és nagyra értékelem. Ahogy emlékszem a későbbi filmek, játékfilmes jellegű filmek már nem tetszettek ennyire. Bár azt is gondolom, hogy Tarr kicsit olyan is, mint a kiművelt kocsmatöltelék, viszont az is biztos, hogy nagyon jól ki van művelve. :)

előzmény: LockkerDee (#42)

2024-01-23 14:47:17 [Megérdemelte-e az Oscart...] budaik #11903

Mit is küldtek?

előzmény: Ágó (#11902)

2024-01-22 14:56:23 [Box-Office] budaik #416

A Semmelweis eléggé jól teljesít a mozikban... :)

Most fogom Altman filmjeit tömbösítve megnézni. Azt olvastam korábban a rendezőről, hogy az volt a pláne a filmjeibe, hogy sok sok ember egymással párhuzamosan beszélt, s az irónia. Lehet ez a film csak nekem tűnt abszolút olyannak, mintha Woody Allen filmet látnék, zajosan?

2024-01-18 11:25:34 Táncdalfesztivál '66 (2023) budaik (3) #1

Az átvezető zene rettenetesen idegesítő. Amúgy korrekt kis dokumentumfilm, sok megszólalóval.

Jó pár évig pihentettem a trilógiát. Azt kell mondjam, hogy ez a folyam és a Q-ügyosztály első 4 darabja tartalmazza a thriller esszenciáját. Nyilván ennek a Millenium trilógiának is van egy jó adag TV film jellege. Viszont, jók a színészek, jó a történet, izgalmasan van tálalva. Szerintem ennél nem kell több. Az is biztos, hogy ezek a skandináv filmek (meg gondolom a Híd című sorozat) tettek egy nagy szívességet a műfajnak.

2024-01-12 13:35:51 L'enquête (2014) / A Clearstream-ügy budaik (3) #1

Közepesen csordogáló thriller. Fontos történésekről, vélhetően. Igazából, ha az ember hozzászokik a szenzációhajhász netflix "dokumentumfilmekhez" vagy az amerikai gazdasági thrillerekhez, akkor nehéz ezt értékelni. Viszont úgy érzem, hogy majd ha adok ennek még egy esélyt, jobban fog tetszeni. Mert minden rendben volt vele, kis történelmi szelet, jó színészek, követhető cselekmény (még ha az ember nem isért minden pénzügyi kifejezést), jó vonalvezetés, képek, zene. Szóval tulajdonképpen ez a részemről a kétszer érdemes megnézni kategória.

2024-01-11 14:18:31 Utolsó esély (2022) budaik (4) #2

Nagyon rendben van a film. Tényleg ez 26 percben így szórakoztató volt.

2024-01-10 10:17:57 Café Marylin (2022) budaik (2) #1

Nagyon jó, hogy az új filmekben is nagyon erős a színészvezetés. Csak nehogy természetesen viselkedjenek a színészek a kamera előtt, mert bizony akkor életszerű is lehetne a végeredmény.

Köszönöm

Ezt hol lehet látni?

2024-01-08 09:14:52 Next Goal Wins (2023) / A győztes gól budaik (4) #3

Abszolút Waititi közege. Nagyon jó, szórakoztató és drámai film. Érdekes jó focis filmet látni, persze ez nem sportfilm, inkább kultúrális utazás. Ami engem meglepett, hogy eléggé durva drámát milyen módon lehet jól tálalni. Úgy, hogy ne szedje ki az ember szívét egyből nézés közben.

2024-01-08 08:46:27 Blue Jean (2022) budaik (3) #1

Nem rossz, sőt. Kicsit olyan a hangulata, mint egy Black Mirror résznek. Viszont nekem nem eléggé feszült vagy drámai stb... Végig volt egy feszültség a filmben, viszont valahogy megragadt. Talán a széteső forgatókönyv vagy a nem is tudom minek lehet tulajdonítani. De aki szerette a Black Mirrort, nekik mindenképpen ajánlható.

2023-12-31 12:32:31 [Filmet keresek] budaik #3234

talán ez?

előzmény: Mityu (#3233)

itt elrontottam az egyik szereplő nevét, mindenki magát játssza :)

2023-12-27 21:41:13 Semmelweis (2023) budaik (3) #1

Nagyon sajnálom, hogy ezt kell írjam, hogy bár film témája kiváló,viszont ez a színészvezetés, az valami röhejes. a tárgyalóterembe kifuttatott konfliktusban, Baumgartner a tanácsos, akinek friss gyász van a szívében, kiderül, hogy hatalmi játszma áldozata a felesége és gyereke és teljesen nyugodtan ül, az eljárás lebonyolodásában bízik

2023-12-25 12:30:19 [Filmet keresek] budaik #3229

2 napja láttam.
Szerintem francia film.
Kissé ducibb lány, akinek ismert író az apukája. Az apuka mindig stresszel az írás miatt, a lány késői kamasz. Bántja a teste. Énekelni tanul. A tanárnő akkor lesz lelkes, amikor megtudja, hogy az apukája az aki, mert az ő férje is író.

Egyszerű filmecske. Ismerős valakinek?

Jó film, nem a legpörgősebb. De nagyon érdekes kis thriller. Jó látni a francia Dustin Hoffmant :)

Nagyon régen láttam, de most moziban újranézve, valóban bájos film.

Viszont a forgalmazó gondolhatott volna azokra a nézőkre is, akik nem beszélnek portugálul és angolul. Nem nagyon akarták feliratozni a vonatkozó részeket...

2023-12-13 19:51:25 [Általános fórum] budaik #10150

Nagyon helyes :)

előzmény: Ágó (#10149)

2023-12-13 12:04:46 The Gift (2000) / Rossz álmok budaik (3) #8

Jó film. Nem a legkeményebb, legfordulatosabb thriller, amit láttam. Viszont nagyon jó színészek játszanak benne, szinte minden szerepben. Cate Blanchett zseni, de a többiek is. A történet dráma is. Eléggé elveszett kisváros, mármint a szereplők mentális egészségére gondolok. Trauma trauma hátán.

Nekem van 3-4 filmjük, amelyik most is zseniális. ...És megint dühbe jövünk például. Azt tényleg akármennyiszer meg tudom nézni.

előzmény: oscarmániás (#14)

A zenéje nagyon jó. Engem ez a film nem kapott el azok közül, amelyeket emlegetni szoktak, mint top. A másik a Nyomás utána!. Meg sem tudnám fogalmazni, hogy mi a baja. Egyszerűen szerintem nem akkor láttam, nem annyi idősen, amikor kellett volna.

Ha ez így van, akkor a film nem volt vicces. Mert nagyon ritkán nevettem fel.

2023-12-08 08:24:17 Látom, amit látsz (2023) budaik (3) #5

Ez egyfelől lehetett volna érdekes, mármint ez az egész misztikus képesség. Nem is volt rossz. De a végén elcsigázódott. Nyilván a világ szebb hely lenne, ha ez lenne a legrosszabb magyar film, mert nem az. De nem annyira többször nézős. Nem fáj, hogy láttam. Ez a főszereplő srác, ahhoz képest, hogy mennyi filmben szerepel, abszolút nem zavar a jelenléte, mint mondjuk anno Csányi Sanyié.

Egy teljesen átlagos 12 egy tucat mozi ez. Annyi érdekesség van benne, hogy a főszereplő nő egy ereje teljében lévő oszkár díjas színésznő. Mondjuk nekem vicces volt Broderick is :)

A mozi, mint a filmek kutúrális temploma. Helyszín. Ez a rövidfilm erről emlékezik meg, illetve egy konkrét helyszínről is. Mindenkinek ajánlom.

2023-12-04 08:02:30 Napoleon (2023) / Napóleon budaik (2) #11

Attól függetlenül, hogy maga a film mennyire unalmas volt. Vannak nagyon zavaró körülmények.
Nem ismertem Napóleon történetét, de most kicsit utánaolvasva, hááááát. Nagyon nem volt elővéve semmi abból a hatásból, amit például a Code Napóleon adott.

Nagyon gyermeteg hozzáállás ez a háborús algebra.

Állítólag Jozefin rettenetesen ronda nő volt :)

Napóleonból meg sikerült csinálni egy ilyen kamaszt. Idős koráig kamasz volt.

Szóval sajnálom, mert Scott-ot szeretem. Még a banálisabb filmjeit is. De ez nagyon nem kellett volna. Főleg, ha belegondolok, hogy az Oppenheimer mennyivel jobb volt.

Akkor lett volna jó, gondolom, ha egy rövidebb szakaszt dolgoz fel a film. Nem lett volna ennyire felszínes.

Megéltem a történetet, követtem is. Viszont abszolút nem voltam tisztában ennyire a háttérrel. Nagyon komoly történet. Kicsit betekintést nyerünk egy cégszerű működésbe, illetve hogy ez a versenysorozat mennyire politika is. Button mindig is egy jófej srác volt. Barrichello meg akármennyire is, mindig is másodhegedűs.

2023-12-04 07:56:11 Eraserhead (1977) / Radírfej budaik (3) #54

Azért lett a részemről közepes, mert nem jött át a szimbóluma, az eredete. Ez abszolút rólam szól. Az biztos,ahogyan itt korábban is majdnem mindenki írta, kegyetlenül erős hangulata van. Mondjuk nem szeretem ezt a nagyon a különböző ingereken táncoló hangulatokat, viszont már értem. Én a Lynch egyenesebb filmjeit szeretem jobban, de ő Lynch és nagyon karakteres. Vélhetően mindenki tudja ki ő.

Szóval ajánlani mindenképpen ajánlanám , ha megkérdeznek, de biztosan szólnék az illetőnek, hogy kell hozzá "gyomor" :)

2023-12-04 07:53:26 Dog (2022) / Katonadolog budaik (4) #3

Szerintem ez a film rosszul lett bekatalogizálva. Anno sokat beszélgettem róla, hogy kellemes csalódás. De nem Lessie. Azt nem mondom, hogy mély dráma, de az biztos, hogy nem cuki kutyás film.

Sziasztok,

küldtem be 1 elemzést. Töröljétek lsz :)

2023-11-23 11:08:55 [Általános fórum] budaik #10128

Kemény munka volt :D

Hajrá!

előzmény: gaben (#10124)

Teljesen igazad van. Én is hiányolom az önreflexiót. Viszont annyi igazság van a kritikában, hogy az állami oldalról nyomuló propagandát kritizálja. Vagyis a mi közös tortánkból művelik ezt. Nyilván kétség sincs bennem, hogy fordított esetben nem lenne így, hogy akkor objektív tájékoztatás lenne és a vezetőink akkor felelősséget vállalnának... Nyilván nem.

előzmény: hhgygy (#2)

Én értem, hiszen a média a 4. hatalmi ág :=).

De igen, a hatalom a médián keresztül.

Pontosan. Olyan, mintha a média (hatalom) légtere rátelepedne a magánéletre, a belső tereinkre. Emlékszem a 2000-es évek legelején már lehetett erről olvasni, hallani (nyilván a filmben említett kokárdázós esemény is ezt katalizálta), hogy a családi és baráti kapcsolatokra is erősen hatott ez. Csak az az élményem, hogy ez talán korábban is így lehetett... Ahogyan az ember szorong, mint az 1984-ben, a körülvevő világtól.

2023-11-06 08:09:12 Song to Song (2017) / Daltól dalig budaik (3) #6

Amikor néztem nem tudtam, hogy ki rendezte. De végig az volt a fejemben, hogy valami fiatal angol videóklip rendező. Nagyon ismert és jó színészek. A hangulata sem rossz, de nekem sok volt ez a narráció. Az őrület határán és a Mennyei napokkal még adós vagyok magamnak, de úgy érzem, hogy még hagyok időt :)

2023-10-26 09:42:15 [Általános fórum] budaik #10116

Kedves Ugor!

Őszintén gratulálok ehhez a viszonylag rövid kalandhoz :) . Nem szoktam személyes dolgokat megosztani, de nekem az inttellektuális töltéspontom a KT. Szeretem ezt a nyugodt közeget, ahol töltődöm is, szórakozom is, informálódom is. Valóban nagyon jó a közösség.

S hát Ugor. Elnyűhetetlen munkabírás, korrekt moderálás és a buddha pozició. Ez van.

Sok sok évet még. :)

2023-10-25 10:58:17 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] budaik #27080

Az, hogy nem volt szadista vagy sorozatgyilkos, azzal lehetne vitatkozni.

Áthelyezve a(z) Saw topikból.

előzmény: Dangar (#27078)

Van az a közmondás, hogy az a véleménycsere, amikor bemegyek beszélgetni a feleségemmel a szobába a véleményemmel, és kijövök az övével.

Ez zseniális :)

előzmény: BalaKovesi (#172)

2023-10-18 08:00:15 Idiocracy (2006) / Hülyék paradicsoma budaik (3) #29

Messze nem a legjobb szatira, amit láttam, főleg úgy, hogy a narrátor mindent a szájbarág. De nem rossz utópia. Maga az alapötlet amúgy vicces.

Most újranézve, már amennyit tudtam a keményebb jelenetekből, azon gondolkodtam, hogy miért az Oldboy a legnépszerűbb. Nyilván QT hírverése kellett hozzá, de ami nekem nagy különbség volt, egyrészt a sebessége, főleg az első órának, illetve a zene. Meg nekem ezek a társadalmi aggályok, amelyeket bizonyos karakterek képviselnek csak bezavarnak, mert ugye nem egy társadalmi dráma, a szónak abban az értelmében, hogy keressen választ szociológiai problémákra. De, ami biztos, a rendező nagyon tud és azért mégiscsak értelmezhető első, közvetlen rétegben is a történet és vannak még alatta is felfedezni való szálak, lásd lentebb kb 50 hozzászólásban :)

2023-10-17 08:05:17 RoboCop (1987) / Robotzsaru budaik (4) #33

Persze, nem mondom ,hogy rossz színészek, hanem az A vonalas színészek. :)

2023-10-17 07:43:30 RoboCop (1987) / Robotzsaru budaik (4) #31

Nagyon jó , tipikus '80-as évek hangulatát ídéző film. Még nem minden filmjét láttam a holland rendezőnek, de szerintem ez kifejezetten jó. Nyilván nagyon billeg a B filmek határán. Főleg a színészek terén. Viszont sok jelenet és főleg megjelenítés számomra nem csak nosztalgia, hanem abszolút élvezhető mozi.

Nem tehetsz róla, nem veled vitatkozom. Szerettem volna szeretni a filmet. Nem tudtam.

Viszont fontos:
- valóban jó, ha konkrétan megfogalmazza az aktuális helyzetet, de itt tényleg, ezek a karakterek nincsenek megírva.
- hogy ne lenne elfogult, azt kétlem, mert ha már visszament a kokárdázásig, ami tényleg véleményes mozzanat volt, akkor az azóta történt eseményeket is felgöngyölíthette volna.

előzmény: ryood (#23)

Nem türelem kell, hanem érv. Köszi a nyelvtani kiigazítást :=)

előzmény: ryood (#21)

Gondolom nem teljesen véletlen a megjelenítése a dolognak. A tanár sportos, modern dolgokkal foglalkozik, videót vág, koncepciót érzékel, interjúztat, ambiciózus. Jógázik, vagy mit csinál. A fideszes apuka, dagadt, újságot olvas, értetlenkedik azzal szemben, akiben van ambició... Tehát azt nem mondanám, hogy nem egyoldalú. De mint az első hozzászólásomban írtam. Megértem Reisz Gábor sértettségét és nem vitatom el a jogosságát sem. De attól még ez a film messze nem társadalom kritika. S nem azért nem , mert ki van mondva benne az , ami most is hangzik az országunkban. Hanem mert nem átfogó, nem lesz érvényes stb...

Nekem, bármennyire is lehetett rá számítani, hogy rossz lesz, az elkurtuk is ilyen csalódás volt. Mert ott meg nagyon erős alapanyagot sikerült a barátok közt szintjére levinni...

előzmény: ryood (#18)

De nem úgy van a rendszerkritika, mint mondjuk a Harcosok klubjában? Szimbolikusan megfogalmazom az álláspontomat és ráhúzom a kritikát, nem tetszésemet a helyzetre. Mert nem a konkrét nevekkel van a baj, mármint, hogy most profán legyek. Nem Hitler személye a baj, mert persze ő tehet róla, de nagyon valószínű, mint ahogyan ez megtörtént a világ más pontjain is, jött volna más személy. A folyamat a baj.

előzmény: Rotbaroness (#16)

Nem provokálni szeretnék, sőt. Viszont ez a film számomra hatalmas csalódás.

A pozitívuma mindenképpen az apuka és a tanár közötti vita volt, mármint, hogy végre magyar filmben is látok egy olyan vitát, ahol nem végszavaznak és körülbelül a szóhasználat is stimmel. Illetve a zenék és kórusdarabok jók voltak.

A többi bosszantó volt.
Valóban rendszerkritikus alkotás akar lenni. S abból eléggé demagóg. Én örültem volna húsvér karaktereknek. Szinte végig az volt az érzésem, hogy ezt egy fiatal ellenzéki sajtót olvasó ember írta

Nagyon átjött Reisz Gábor sértettsége, s még el is tudom képzelni, hogy jogos, mert sokkal kvalifikáltabb, mint a most favorizált NFI-s alkotások alkotói, többnyire. De ez számomra ennyi. Sértett volt, elkuldte Orbánt és az egész Fideszt a francba....

Nálam a rendszerkritika árnyaltabb, nem ilyen direkten konkrét és a szereplői minimum 3 mondatos mélységet elbír a jellemzésük.

VHK-ról hallottam, de sosem hallgattam őket. Nekem valahogy az FO System zenéje tetszett, ami hasonló, de nekem befogadhatóbb. Viszont ez a dokumentumfilm kellően képbe hoz a személyekkel kapcsolatban. Eléggé elszált zene, viszont én nem szeretem....

2023-10-03 10:43:49 Caché (2005) / Rejtély budaik (3) #40

Egyetemen kaptuk feladatként megnézni. Emlékeztem rá valamennyire. Sajátos ez a kitartott képi megközelítés. 1-2 jelenet nagyon feszült és nagyon erős. De összességében szerintem nem a legjobb, legfeszültebb film, amit láttam. S kicsit néha soknak éreztem ezeket a kitartott képeket. De egyszer tökéletesen elmegy. S valahogy most azt éreztem , hogy tetszett, hogy rám bízza a megoldást, illetve a továbbgondolást. Legalábbis nekem nem jött át minden morális és társadalmi kérdés, ami nyilván Haneke fejében megvolt.

Sokkal , de sokkal rosszabb, mint a netflix-es párja. Itt nagyon aktuális szemszögből lett közelítve. Az is biztos, hogy nem lehet elmenni a zaklatások mellett, de itt sok más, nagyon problémás dolog is volt. Szerintem a hangsúly jobban meg volt oldva, amikor a szervezőket állították pellengérre és sok sok szervezéssel kapcsolatos visszásságot vetett fel, mint például a szennyvíz ívóvízként való "szolgáltatása" stb...

Érdekes, s érdemes történet az övé is. A dokumentumfilm hitelesnek tűnik, nem ül fel propagandának. Vélhetően nagyon kemény időszakban volt úttörő, mármint a zenéjén keresztül.

Rettenetes zseni, aki nem tudott mihez kezdeni a lelki és szellemi terével. Szétfeszítette a morális és erkölcsi határokat. Hatásosan és informatívan mutatták be az életét és karrierjét. Szerintem még csak nem is ítélkeztek felette, pedig , ahogyan elnézem lehetett volna...

2023-09-25 11:03:18 You People (2023) / A magadfélék budaik (2) #1

Talán jó a téma, amit ki akart forgatni, de nagyon rosszul tette... Viszont jó felé megyünk, csak lassan.

2023-09-25 09:59:52 [Megérdemelte-e az Oscart...] budaik #11876

Ott egyéni feljelentés ment egy svéd újságírónőtől, mert őt nem vették fel, s ha jól tudom Návait találta be. De nem tudom a pontos sztorit. De szerintem maximálisan nem kár Návaiért, a filmes újságírás freitamása....

előzmény: manuva (#11875)

Az IMDB-n nézek meg adatokat, de a KT az egyetlen, ahol osztályozok, kommentelek.

2023-09-23 22:57:21 [Általános fórum] budaik #10004

Kicsivel több, mint 18 éve regisztráltam. S alapjába véve határozta meg a filmes kommunikációs hozzáállásomat az oldal. Egy intellektuális sziget. Számomra.

2023-09-14 13:50:26 [Általános fórum] budaik #9973

Érdekes, jó. Nem arra akartam reflektálni, hogy fölösleges dolgokkal foglalkozni, hanem nyomasztó szerintem az, hogy ez az egész nemi kérdés eluralta a közbeszédet, sőt, talán direktíva is van, hogy mit szabad gondolni a dologról :)

előzmény: oscarmániás (#9972)

2023-09-14 13:30:46 [Általános fórum] budaik #9970

Itt azért nem ilyen változásról van szó :)

előzmény: oscarmániás (#9967)

2023-09-14 12:50:40 [Általános fórum] budaik #9964

Magam részéről, pedig aztán tényleg próbálok kellően türelmes és elfogadó lenni. Az ilyen szintű felülírása mindennek talán sok. Arról nem is beszélve, hogy a problémák nyilvánossági faktora és fontossági sorrendje ellentétes. Valóban fontos, hogy Elliott Page milyen kategóriában indul az oscardijban meg ilyenek, de valóban a világ akár nyugaton, akár keleten ezekkel küzdd a leginkább? Tehát , mondjuk a szociális létminimum alatt élő tömegek ... stb. Tudom demagóg vagyok, de ezek már tényleg olyan problémák, amelyek egyszerűen felfoghatatlanul nagy publicitást kapnak szerintem.

S itt senkivel nincs bajom, aki ezzel foglalkozik, csak az impresszióm ez.

2023-09-13 06:38:17 [Magyar filmek] budaik #591

Azért nehéz, mert az eredmények az elkészült filmek azt mutatják, ahogy a 60-as években,Filmalapos időszakban is készültek nagyon jó filmek, kontra az MMKA idejében, amikor rengeteg film készült a lila ködbe

2023-09-12 13:34:35 Jövő nyár (2022) / Summer to Come budaik (2) #3

Nem azért , de egy történet nem ártott volna neki. Biztos a rendező el tudja mondani, hogy a koncepció a koncepciótlanságban volt, hogy a tinédzserek rapszódikus nem koherens érzelmi és racionális énjük közötti kölcsönhatás stb... De azért nem kellett volna ennyire eltitkolni.

2023-09-11 13:09:31 [Magyar filmek] budaik #589

Nehéz megítélni, hogy melyik a rosszabb rendszer. Amikor mindenre gyártási támogatást adtak és rengeteg film készült, vagy az 1 ablakos rendszer, ahol a forgatókönyv fejlesztés fontos szempont. Nyilván a mostani egy ideológia vezérelt rendszer, de azért az, hogy mindent le lehetett gyártani és jöttek a nagyszerű magyar filmek, mint a Vespa pl. azért nem gondolnám, hogy annyira jó lenne.

De a beadott filmterv a korrupcióról zseniális :)

2023-09-08 08:15:18 Barbie (2023) budaik (5) #89

Már ne is haragudj kedves Virág elvtárs, mióta működik ez az aki nem velünk van, az ellenünk van elmélet és gyakorlat? Nehogy már ne lehessen erről a filmről, ami szerintem egy szellemes szatira, őszintén hisztériamentes és autentikus önnálló vélemény. Nyilván értem, hogy ha beülök egy filmre akkor előtte fel kell készülni egy filmre, sőt már a vélemények dzsungelében kell harcolni és onnan , abból a harcedzettségből kell kikászálódva élezni a filmet, vagy utálni.

Én a magam részéről az előzeteseket sem nézem meg. Sőt kifejezetten manipulatívnak tartom.

Szóval szerintem érdemes ezeket a folyamatokat kikapcsolni. S értelmezni és élvezni, befogadni, amit az ember lát...

előzmény: einstein (#84)

Korrekt német sporttörténelmi és életrajzi film. Boris Becker-ről én magam nem sokat tudtam. Annyit, hogy teniszező.

Mindezzel együtt a szokásos íven túl, nincs sok érdekesség egy kívülállónak.

A film, minisorozat lassan csordogál. Nagyon jó színészek játszanak, jól. S öröm látni. A dráma súlyozása a végér tolódik, ami szerintem nehézzé teszi az élvezhetőségét. Sajnos.

Stephen Curry, bár az édesapja profi kosaras volt, nem nőtt elég nagyra a profiligához. Így azt választotta, hogy rengeteg munkát fektet abba, amire viszont van ráhatása. S bejött. Teljesen megváltozott az NBA miatta, s teljesen kifordult a sarkából az is, hogy mit jelent MA egy jó játékos, mint akkor, amikor Curry elkezdte. A film külön pozitívuma még, hogy a diplomáját befejező, s ezt küldetéstudatát tápláló embert lerajzoló vonal is belekerült. Több jó dolog került itt össze.

2023-09-02 13:14:40 Streltsov (2020) / Sztrelcov budaik (3) #1

Tökéletesen átlagos történelmi és sportfilm. A drámai részek nem lettek túl drámaian megcsinálva, nem nyomasztó. Sportjelenetek korrektül néznek ki.

2023-08-31 08:50:26 Olympic Dreams (2019) budaik (3) #1

Egy ügyes (talán marketing) fogás, amikor egy keserédes romantikus helyzetet belekerülnek a világ legnagyobb és legszélesebb sportrendezvényre. Viszont a kotta nagyon ismert, amiből játszik. A dokumentarista stílus jó, de nyilván a szituáció megköveteli. Amúgy semmi olyat nem lát az ember, amit ne látott volna már , ha van 3 filmnyi romantikus film tapasztalata.

2023-08-29 11:34:08 Barbie (2023) budaik (5) #68

Szerintem pont az a jó benne, hogy nem a legegyszerűbb, első rétegben érdekes és vicces. Nem úgy legondolkodtató, hogy elsőre megérted. Hanem nagyon sok görbe tükröt mutat...

előzmény: Korben (#67)

2023-08-29 09:42:56 Barbie (2023) budaik (5) #66

Természetesen, én meg majd ezt fogom dolgozni: Strand :D

Amúgy a filmben rengeteg vicces jelenet van. Nem is értem, hogy miért nem szeretik sokan :)

előzmény: MicaHiro (#65)

Több próbálkozásom volt Altman-nal, de megmondom őszintén. Nem sikerült. Olvastam a formai újításait. Érdekesnek is találtam, de számomra nem volt katarzis eddig egyik filmjében sem, amit láttam tőle.

Ami tény az tény. A háború borzalmait nagyon színvonalasan mutatja be. Egyértelmű, bárki bármit is gondol. A háború borzalmas. Embert ölni és csatatéren meghalni olyan célokért, amelyek nagyrészben a hatalom kreált, igazságtalan és nyomorult helyzet...

2023-08-29 09:26:39 Barbie (2023) budaik (5) #64

Azt írta, hogy agymosás. Milyen érvet szeretnél még? :)

Amúgy szerintem mindenki olyan osztályzatot ad, amilyet szeretne...

S nem is értem. Nem olvastam sem a film előtt , sem a film után szinte semmit a filmmel kapcsolatban. Érteni vélem a kérdéseket, állítások, amelyek a filmben megjelennek. S örülök egy ilyen filmnek a Marvel - DC rengetegben, ahol semmilyen kérdést soha nem tettek fel...

előzmény: MicaHiro (#63)

2023-08-29 09:17:08 Belfast (2021) budaik (3) #6

Valamit előhozott a gyerekkoromból, amikor láttam a híradóban, hogy milyen zavargások vannak Írországban a vallás okán. S nem értettem. Ez érdekes volt. De a film egy teljesen átlagos életrajzi film, egy rövid időszakról. Egyszer meg lehet nézni, vannak benne szép képek, jól játszik a színes és fekete-fehér képekkel a rendező, de szerintem semmi nem fog memgaradni ebből...

Biztosan van olyan műfaj a dokumentumfilmek esetében is , hogy ponyva, félcmű. Ez az. Valóban szélsőséges helyzet volt a Capitolium ostroma, de ezt ennyire elfogultan, röviden és hiányosan bemutatni nem szabadna. Pont azért, amiért kritizálta a Trump-ért rajongókat, hogy félinformációból, vagy nulla információból korbácsolnak indulatokat.

2023-08-24 10:30:21 The Revenant (2015) / A visszatérő budaik (3) #183

Egyértelműen azért kapott Oscar díjat, mert már gyakorlatilag iszonyú nagy volt a hisztéria. Abszolút jó színésznek gondolom, de messze nem olyan kiváló, mint, amilyen híres. Magam részéről azt figyeltem meg, hogy a nagyon jó filmekben átlagosakat alakít, viszont, mint ez is, a kevésbé jó filmekben (ebben speciell amúgy nem is), jókat. Nekem mindig a Tégla jut az eszembe, hogy abban teljesen átlagosat alakított, míg a végére már fárasztóan unalmas Wall Street Farkasa-ban kiválló volt...

Nyilván jár neki az Oscar, mert az Oscar marketing díj, illetve fontos a bevétel is... ezért is alapították.

előzmény: The Cortez (#179)

2023-08-24 09:59:55 A hattyú (2022) budaik (2) #1

Értem én, hogy ez nem készült milliárdokból, meg nem Philip nevéhez kötődik. De komolyan, olyan atmoszférája, hangulata van a filmnek, mint egy általános iskolai produkciónak.
Na itt tényleg lehetett hallani a rendezői instrukciókat, látni a világosítót és operatőrt... Ez még TV filmnek is vacak. Bár a történet jó és érdekes, de megöli a hangulata...

Azért engem is érdekelne, hogy ebben a filmben mi a jó. Megnéztem, de nem mondom, hogy értettem... Sajnos. Az Oscar, azt meg hagyjuk :D

előzmény: Agent Dale Cooper (#26)

2023-08-20 18:02:26 Tropic Thunder (2008) / Trópusi vihar budaik (3) #96

Nagyon régóta hallgatom, hogy Tom Cruise így meg úgy... S elfogadom, hogy nem szimpatikus magánemberként, ripacskodott stb... S én sem szívlelem az akciófilmjeit... De nah, azért , amikor látom, hogy igazán jó filmekben játszik igazán jól, akkor azért nem értem... Persze fontos az emberi része, de szerintem kifejezetten jó szerepválasztásai voltak sokszor és magas szinten teljesítette, messze jobban, mint amilyen a híre neki :)

előzmény: Fujimi (#95)

Nem nagyon voltam tisztában Malcolm X munkásságával, így eléggé újszerűen hatott rám ez a dokumentumfilm. Érdekes is, vélhetően kissé egyoldalú, de teret ad több nézőpontnak. S érdekes az is, hogy az utódok hogyan élték meg a történeteket....

2023-08-18 12:51:50 A bereki ember (2021) budaik (3) #1

Korrekt és érdekes dokumentumfilm Fekete Istvánról.