budaik

Regisztráció: 2005. július 21. (18 év, 12 hónap)

Bemutatkozás

Fly Me to the Moon
Vigyél a Holdra
4 2024-07-11 ?
To End All War: Oppenheimer & the Atomic Bomb
Minden háború vége: Oppenheimer és az atombomba
3 2024-07-11 ?

Ugye itt sok minden más is közrejátszik. Különböző izmusok elterjedése, a kapitalizmus sajátos működése stb...

Tökéletesen egyetértek. Nekem is az a benyomásom, hogy a személyek, akár pozitív , akár negatív szereplői a történelemnek. A helyzet képzi őket. Nyilván kell hozzá a személyes ambíció, karizma stb... De a történelem is kicsit hasonlóan működik , mint a kultúra, reagál a korábbiakra.

Ezek szerint, Oliver Stone értelmezése is kicsit távol van a valóságtól. Ő ilyen kőbunkónak írta le, aki még egy vállalkozást sem tudott működtetni. (?)

2024-07-16 09:33:04 Steel Toes (2006) / Acélbakancs budaik (3) #1

Természetesen elmarad a legismertebb (ebben a tematikában) drámáktól, vagyis a História X, Hitetlen, Romper Stomper triótól.

Viszont ez is egy érdekes konfliktust, belső vívódást hoz elő, amikor a zsidó ügyvéd véd egy neonácit, gyilkosság ügyében.

David Strathairn-t én a Good Night and Good Luck-ban fedeztem fel. Zseniális színész. Itt is jól, nagyon jól játszik. Talán miatt és a konfliktus miatt érdemes megnézni.

Nekem tetszett a film. Blődli. De szerethető. Még, ami pozitívum, hogy ha már a marketinget párosítják a hazugsággal, az elnyeri a maximális tetszésem.

Negatívuma a filmnek egyértelműen Channing Tatum karaktere. Nem létezik, hogy valaki ennyire tufa legyen egy NASA operatív vezetőnek...

Én anno azt a választ kaptam a kérdésre, hogy Japán az első után nem adta meg magát. Csak a film alapján az volt bennem a kérdés, hogy egy ekkora böszme nagy és veszélyes bombát miért vinnének magukkal még egyet, ha nem akarják ledobni....

Ezt talán a Nolan film megnézése után kellett volna látnom, mert akkor izgalmas volt a téma. Viszont ez már a harmadik mozgókép (Nolan film, Oliver Stone féle történelmi sorozat és itt), ahol Truman elnököt ilyen gyökérnek ábrázolják. Nagyon kíváncsi lennék, hogy tényleg az volt-e.

A dilemma, amit ez a dokumentumfilm is feszeget, valóban komoly. Mert egy zseniális tudományos munka, ami tömegpusztító fegyvert eredményez. Egy ilyen munkát el kell-e vállalni, s amikor szembesül a következményekkel, az pszichésen elviselhető-e.

Nem túl szofisztikáltak a történelmi ismereteim erről a momentumról, de nekem úgy tűnt a Nolan filmből, hogy a 2. bombát mindenképpen le akarták dobni, s ez a szememben sok mindent elárul Truman elnökről.

2024-07-16 08:34:37 A zöld torony (1985) budaik (3) #1

Kellemes gyerekfilm. Azért nagyon jó, hogy a szocializmus évei alatt tényleg raklapszámra készültek játékfilmek, gyerekfilmek, TV játékok stb...

2024-07-16 08:33:29 Inside Out 2 (2024) / Agymanók 2. budaik (4) #2

Az ötlet az egyik legjobb, amit a Pixar összehozott. Mármint az alapkoncepció. Ábrázolni a tudatalattit, érzelmeket, ezeknek a váltakozását... Zseniális. Ez a második rész sokkal jobb, mint a legtöbb második rész, viszont nem jobb az elsőnél. Csak azért nem, mert a cselekménye szinte ugyanaz. Minden más, amit hozzátettek az alkotók, az szórakoztató volt és helyén való. Sajnálom, hogy a cselekménybe nem nagyon tudtak egy csavart rakni, mert ez kissé önismétlővé tette a dolgot.

Sokkal , de sokkal több argentin filmet kéne néznem. Nem volt a legjobb film, amit láttam, viszont ez az egész katyvasz, ahogyan innen tűnik Dél-Amerika, nagyon izgalmasnak hat.