budaik

Regisztráció: 2005. július 21. (15 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

Disappearance at Clifton Hill
3 2021-01-18 2,5
Mulan

3 2021-01-17 2,9
Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time
2 2021-01-16 3,7
L'incredibile storia dell'isola delle rose
Rózsa-sziget
3 2021-01-15 3,5

Minden reményemmel ellentétben inkább bosszantó volt a film, mint jó. Miért tért vissza a magyar filmekbe ez a dialógus mód? Így beszélnek feszült helyzetben az emberek? Végszavaznak agyműtét közben? Komolyan. Ez annyira idegesítő volt.

Másrészt, persze lehet kiindulni abból, amit itt mindenki leírt, de nagyon szerettem volna, ha nem a tízezer szimbólum segít a megoldáshoz, hanem valamennyire a mozgókép is segít... Szemernyi kétségem sincs afelől, hogy melyik magyar filmes iskola növendéke Horvát Lili, kár érte.

Stork Natasát imádtam az Isteni műszakban , s nagyon vártam, hogy itt is lenyűgöz, sajnos nem segített. Szerintem kár lenne visszakanyarodni a '90-'10-es magyar filmes időszakra...

Ez azért nagyon jó film, fúúúú.

2021-01-09 09:38:31 Macerás ügyek (2001) budaik (2) #8

Végre egy magyar film, ami lényegretörően közvetít nekem valamit.
Egy olyan mű, ami nem lubickol önmaga virtuozitásába, hanem a nézőnek el akar mondani valamit,
erről a világról. Hogy bizony van értelme (vagy nincs) a lényegről , az élet nagy kérdéseiről beszélni,
megosztani a világgal a gondolatainkat.

Ügyes krimi, de sajnos a sok rosszul tálalt mellékszál, illetve az alacsony színvonalú színjáték teszi közepessé a filmet...

Jól elkészített dráma, kedves, szivszorito. Mégis az ember egy ilyen filmtől azt várná, hogy tépje ki a szívem és csavarja a kést a gyomorban. Ez itt nem történt meg.

Talán nem az a probléma, hogy nézik, hanem hogy mire használjak fel. S hogy kik. Van ebben valami, még ha ez most ártatlanul is jön le. De a következő generációk számára ez már mást jelent. Én látom az árnyékos oldalát.

2020-12-26 22:56:31 BLACKPINK: Light Up the Sky (2020) budaik (3) #1

A zene mekije. Mintha valami sportakadémia lenne.

A Kis nagy ember nem volt a listán, mondjuk az is zseniális :)

előzmény: hollyaudreyanne (#13)

Megmondom őszintén én többet is láttam, sőt a Kelly hősei, ami kifejezetten kommersz film ebben a listában még tetszett is. De , mindamellett, hogy kultikus filmek is vannak benne én lehet, hogy egyiket sem emelném ki magamban, ahogyan a Vapitikat nyerő filmekkel teszem, mert például az Eredet egy nézhető és gondolatébresztő és csipetnyi drámával ügyeskedő film. Lehet érteni, érezni és élvezni is. S , hogy most mást ne mondjak a Wajda film jó volt , de azért kellett hozzá egy sajátos érdeklődés is :)

előzmény: Xuja (#11)

Fogalmam sincs :D