caulfield

Regisztráció: 2011. február 23. (6 év, 2 hónap)

Születési év: 1984

Lucía y el sexo
A szex és Lucía
3 2017-01-03 3,9

2017-04-16 07:32:28 Turist (2014) / Lavina caulfield (5) #60

Talán pont akkor lenne happy end a film vége, ha a férj nem engedné a buszról leszállni a feleségét a gyerekekkel, mert akkor az azt jelentené, hogy sikerült felnőnie. A viszonyítási pont a buszon maradó nő, aki nyílt kapcsolatban él. Ő képviseli a bátorságot, mert ő valóban fél és nem fél félni. Ezért szerintem ő az, aki a félelem szégyenét magára veszi, míg a többiek persze épp őt tartják szégyentelennek és megvetendőnek, pedig ők a gyávák, a főhőssel az élen. A film végén levő békés séta sokkal inkább a közöny megtestesülése, a törülköző bedobása, mintsem valamiféle kiegyensúlyozottság.

2017-04-04 08:30:59 Arrival (2016) / Érkezés caulfield (3) #221

Mert nem szereti őket.

2017-04-01 11:03:56 Silence (2016) / Némaság caulfield (4) #75

Azért nagyszerű, hogy vannak ilyen rádióbeszélgetések, még ha kicsit talán csaponganak és túl tömény is. Bár mondják, hogy nem tudtak rendesen kibontakozni, a műsor keretei igen szűkösek.

Egy amerikai püspök, Robert Barron is beszél a filmről. Megéri megnézni ezt is. Különösen azért, mert érdekes látni, hogyan értelmezi félre a filmet, szerintem.

előzmény: Varga Ádám (#72)

2017-03-29 01:57:16 Silence (2016) / Némaság caulfield (4) #68

Persze mindkét Rodrigues szenvedést okoz, de a személyében végbement folyamat a mérvadó. Ha kivonná magát, azzal a szenvedés nem szűnne meg, akkor nem beszélhetnénk változásról, ugyanaz maradna, aki volt, a térítő jezsuita… a hangsúly a hiteles életén van, a változáson. A másság elfogadásán, ha úgy tetszik.

2017-03-29 00:30:44 Silence (2016) / Némaság caulfield (4) #65

A film első felében bemártja, veszélyezteti őket, a falusiak szenvedését szó szerint ő okozza, mert nem képes Portugáliában maradni, látszólag a tanítója hitéért aggódik, miközben éppen ő őrlődik kétségek között.
A film második felében viszont elhatárolja, vagy meghatározza magát. Miután buddhistává lesz, már nem csak(!) az ő felelőssége az, ami a keresztényekkel történik. Létezik kollektív felelősség, csak azt helyesen kell értelmezni és Rodrigues az áttérése után már tisztában van azzal, hogy nem lehet megtéríteni népeket, mert az szenvedéssel jár. Önmagát veszi revízió alá.

2017-03-28 23:58:30 Silence (2016) / Némaság caulfield (4) #62

Rodrigues nem egy szuperhős, hogy odarepüljön mindenhova ahol bántás éri a keresztényeket. Az ő feladata az, hogy igaz életet éljen. A probléma az, hogy korábban nem így gondolkodik ezért márt be embereket, szó szerint.
Miután a kőre lép már nem a külvilágot akarja megjavítani, megtéríteni, hanem saját magát munkálja meg. Azt a magot, amit a végén ott tart a kezében. Igaz kereszténnyé lesz (meg igaz buddhistává, mivel a kettő egy.)
A külvilágban csak úgy lehet rendet rakni, ha belül is rend, egység van.

2017-03-28 20:59:13 Silence (2016) / Némaság caulfield (4) #55

De ugye az a tétel, hogy a tettek számítanak és nem a gondolatok az épphogy a csökött vallásosság és inkvizíció alapja, már persze ha abszolutizálod (amit a történelem során számtalanszor megtettek, sajnos).
A gondolat és tett egységét kellene megteremteni - ez a film is erről szól. És a legvégén ezt az éteri állapotot jeleníti meg. Nagy formátumú törekvés egy nagy formátumú alkotótól. Igazi nézőt próbáló cucc.

előzmény: Mizi (#50)

2017-03-28 03:42:04 Silence (2016) / Némaság caulfield (4) #49

​Szerintem mondjuk a film vége gyönyörű. Bár próbára is tesz az biztos.
Ha az álláspontod az, hogy kereszténység, buddhizmus egyenlő vallás, akkor valószínűleg írtózni fogsz a finálétól.

2017-03-27 08:27:22 Silence (2016) / Némaság caulfield (4) #44

Két kifejezés, ami talán közelebb vihet a szerzetesben végbemenő folyamatok megértéséhez:
- egyszer a cél, az "inqualieren" egymás áthatása, azáltal, hogy lebontja azokat a falakat, amik mögé az egyén bebújik. A rögeszme meghasadása, a bigottéria feloldódása, a másság elfogadása - indul ez a jelképre való taposással.
- emellett a célhoz vezető folyamat, az "infinitimalis subjektum" a mikroméretűre kicsinyített egoitás. Ez meló, nagyon komoly munka, ami igen érett személyiséget követel és mindenféle társas-, és párkapcsolatokban mutatkozik meg a hétköznapi élet keretein belül.
Rodriguesnek a szemléletmódja változott meg: jó lelkű, de makacs ficsurból érett férfivé vált. Elhatározása a benne lévő lélekzár zsugorítását jelenti, a másokkal való áthatás érdekében.

2017-03-06 04:44:01 Mindenki (2015) / Sing caulfield (?) #202

Nem mintha éppen a tehetségkutató versenyeknek ez a minden nyomorultat színpadra hívó hozzállása lenne hivatott az elcseszett oktatási rendszerből eredő feszültségeket levezetni? Azok az ott szereplő szerencsétlenek talán azért tűnnek annyira szánalmasnak, mert mondjuk kisiskolás korukban, mikor akár tisztán látták, tudták, hogy mihez van kedvük, mit szeretnének csinálni - énekelni, színészkedni, festeni... - egy karrierista erikanéni ahelyett, hogy bátorító lett volna velük inkább kegyetlenül elfojtotta őket.

előzmény: ZoLeEe (#195)