Irak7

Top 12 kedvenc filmkarakter

2014. március 26.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Donnie Darko (2001)

Richard Kelly dráma, sci-fi, thriller 1417 4,3 Donnie Darko (Jake Gyllenhaal) Gretchen Ross: Hátborzongató vagy. Donnie Darko: Bocsánat. Gretchen Ross: Ne! Ez bók volt.
2 Star Trek: The Motion Picture (1979)
Űrszekerek
Robert Wise dráma, kalandfilm, sci-fi 235 3,7 Mr. Spock (Leonard Nimoy) "Hosszú és eredményes életet!"
3 Psycho (1960)

Alfred Hitchcock horror, krimi, thriller 1161 4,6 Norman Bates (Anthony Perkins) "Mindannyian kicsit bolondok vagyunk néha. Maga talán nem?"
4 Pierrot le fou (1965)
Bolond Pierrot
Jean-Luc Godard dráma, krimi 252 3,7 Ferdinand/Bolond Pierrot (Jean-Paul Belmondo) "Nem vagyok egyéb, mint egy hatalmas kérdőjel a mediterrán horizonton."
5 From Dusk Till Dawn (1996)
Alkonyattól pirkadatig
Robert Rodriguez akciófilm, fantasy, horror, ... 1148 3,8 Richard Gecko (Quentin Tarantino) Kate Fuller: Richie, adnál egy nyelves puszit a cicámnak, kérlek! Richard Gecko: Áh, persze.
6 The Master (2012)

Paul Thomas Anderson dráma 443 3,7 Freddie Quell (Joaquin Phoenix) Lancaster Dodd: Aggódsz, hogy milyen benyomást keltesz? Freddie Quell: Nem értem. Lancaster Dodd: De igen, érted. Freddie Quell: Hát, a legtöbb ember egy seggfej, ha erre gondol.
7 Fight Club (1999)
Harcosok klubja
David Fincher dráma, krimi, thriller 2142 4,6 Narrátor (Edward Norton) "És akkor... történt valami. Elengedtem magam. Igazán jó beleveszni... a feledés homályába. Sötét, csöndes és teljes. Ráleltem a szabadságra. A teljes reménytelenség volt a szabadság."
8 Taxi Driver (1976)
Taxisofőr
Martin Scorsese dráma, krimi, thriller 1319 4,4 Travis Bickle (Robert De Niro) "A magány egész életemben elkísért. A kocsimban, otthon, bárokban, mindenütt. Isten magányosnak szánt engem."
9 Hamlet (1990)

Franco Zeffirelli dráma 217 3,7 Hamlet (Mel Gibson) "Ó, nagy ég! Egy csigahéjban is ellaknék, s a végtelen királyának érezném magam."
10 Twin Peaks: Fire Walk with Me (1992)
Twin Peaks: Tűz, jöjj velem!
David Lynch dráma, fantasy, horror, ... 474 3,6 Agent Dale Cooper (Kyle McLachlan) "Diane..."
11 Det Sjunde inseglet (1957)
A hetedik pecsét
Ingmar Bergman dráma, fantasy 605 4,5 Antonius Block (Max von Sydow) "Ez a kezem. Tudom mozgatni. A vérem lüktet az ereimben. A Nap még magasan fenn jár az égen, és én, Antonius Block, a halállal sakkozom."
12 Dellamorte Dellamore (1994)
Cemetery Man
Michele Soavi fantasy, horror, szerelmi történet, ... 270 4,2 Francesco Dellamorte (Rupert Everett) "Azt hitték, előttük az élet, pedig már mögöttük volt."

Kedvenc színészek

2014. február 17.