Zolafish

2011-08-28 10:57:04 Limitless (2011) / Csúcshatás Zolafish (4) #17

Nem volt ez rossz, az alapötlet jó, a történetvezetés annyira nem, sajnos nem voltak olyan húzásai, hogy áll leesés legyen a végén. Viszont a nekem Cooper karaktere annyiból szimpatikus volt, hogy nem volt az erkölcs bajnoka, hanem inkább egy őszintébb főhőst kaptunk, meg a végén se nyomtak le a torkunkon valami moralizálós közhelyet, ezt a hibát nem egy film elköveti mostanság, hogy többnek akar látszani, mint ami valójában, itt szó sem volt erről. Nálam a vizualitás és a zene (!) húzza fel négyesre osztályzatot, szóval thrillerként tényleg nem az igazi, de a hangulata elkapott, úgy bevettem volna én is egy kis NZT-ét. :)

2011-08-06 18:37:25 [Általános fórum] Zolafish #2203

Van itt egy ilyen filmes link gyűjtőhely. Főleg magyar filmek. [link]

2011-08-03 14:56:41 The Traveler (2010) Zolafish (2) #1

Az biztos, hogy Val Kilmer-t nem ezért a filmért fogjuk szeretni. A történet alapvetően elég nagy baromság, a vége különösen gáz. Nem túl izgalmas a cselekmény se, mert elég kiszámítható. Félelmetesnek se igazán mondható.

2011-08-02 19:37:16 A négy évszak (2000) Zolafish (5) #2

Ügyesen elhibáztam a linket, itt már mind a 4 évszak megvan: [link]

2011-08-02 19:22:38 A négy évszak (2000) Zolafish (5) #1

Itt megtekinthető.

2011-07-30 12:18:11 A trombitás (1979) Zolafish (3) #1

Itt megtekinthető: [link]

Zseniális darab. Itt megtekinthető: [link]

2011-07-20 22:03:34 Jancsika és a libuskák (2009) Zolafish (1) #4

Igazán súlyos darab volt. Az már tényleg beteg, ha 6 percet nem vagyok képes végignézni. Szörnyű.

2011-07-20 19:32:18 Commando Duck (1944) Zolafish (3) #1

Itt megtekinthető: [link]

Ezt muszáj lesz megnéznem többször is. Itt kiváló és nagyon részletes elemzés, ami rengeteget segít az értelmezéshez. [link]

2011-07-18 17:47:12 Srpski film (2010) / A Serbian Film Zolafish (3) #12

Elsőre nem tudtam végignézni, most két cigi szünettel sikerült. Amúgy a kivitelezés tényleg jó volt, így feljavítottam az osztályzatom hármasra.

Elég sok a kapcsolat a válasz lehetőségek között, így nem is olyan könnyű dönteni, az egyéb opciót jelöltem. Szóval, ami igazán zavar, hogy nem is akarnak ezeken a jelenségeken változtatni. Hatalmas pénzeket pumpálnak egyes mozikba, megy a marketing ezerrel, nem rugaszkodnak el a jól bevált sablonoktól, nem kockáztatnak egyedi projektekkel... stb. DE a számok őket igazolják, ami piszkálja a csőröm, hogy ezek kellenek az embereknek és nem is remélhetek nagyon változást.

Amúgy egy kicsit OFF-szagú a hozzászólás, ezért sorry.

2011-07-14 18:05:21 Robots of Brixton (2011) Zolafish (5) #1

Tetszett, érdekes darab volt jó zenével és hangulattal. Ráadásul komolyabb tartalom is beleszorult ebbe az 5 percbe.

Az alábbi linken meg lehet tekinteni:

Ezzel csak az baj, hogy ha a rendező és a forgatókönyvíró is tudja, hogy a filmjére csak a látvány miatt ülnek be az emberek, akkor mi a tökömnek kell a történetet 2 óra 40 percre nyújtani és erőltetni a felesleges új szereplőket, a sok töltelék párbeszédet és miért kell a végletekig fokozni a baromságot, amivel azt érik el, hogy unalmassá válik végére. Egyszerűen Michael Bay nem olyan szintű rendező, mint Chritopher Nolan, aki tud úgy 2,5 órás mozit csinálni (Eredet, A sötét lovag), hogy végig lekösse az ember figyelmét. Szóval látvány, ízléses 3D ide vagy oda, ez csak egy gyenge hármasra futotta nálam.

előzmény: bedecs.hu (#43)

2011-07-10 12:39:16 Unknown (2011) / Ismeretlen férfi Zolafish (4) #34

Nem volt ez rossz. Jobb is lett, mint vártam. Szerintem a történet elég jól fel lett építve. Nem egy Memento, mert akad itt-ott hiba, meg egy pár klisé is, de jó kis thriller volt ez. Az idei év felhozatalában mindenképp a jobbak közé sorolnám.

2011-06-22 19:11:02 Nekem lőttek (2011) Zolafish (3) #2

Köszi a linket.

előzmény: maguska (#1)

Ez igen szép volt.

előzmény: Zolafish (#1399)

Ez nagyon jó. Sikerült feldobni a napomat :)

előzmény: ronin07 (#1719)

2011-06-03 18:41:32 Paul (2011) Zolafish (4) #7

Annyira nem kell kockának lenni, mint Scott Pilgrim-nél, amiben nem nagyon vágtam a poénokat. Viszont a Paul az kellemes csalódás volt. Ha a gyártási évet nézem, akkor ez az egyetlen, ami 3-asnál jobbat kapott nálam idén.

2011-05-22 19:33:45 [Szlogeníró pályázat] Zolafish #127

KT - Mindent anyámról és a filmekről.

2011-05-19 19:50:40 New Kids Turbo (2010) Zolafish (4) #2

"Tahó-filmek" királya :D Annyira szar, hogy már jó.

2011-05-12 21:16:48 A Bronx Tale (1993) / Bronxi mese Zolafish (4) #11

Egyetértek Osival, mert nekem is a Nagymenők érzése jött át az elején. Viszont utána nem egy hagyományos gengszterfilmet kaptam, hanem egy fiú felnőtté válásának történetét, aki rossz helyen élt, rossz időben. Szóval tudott pluszt hozni Robert De Niro filmje és egy erős négyest mindenképp megérdemel.

Remek, ezt filmet vártam idén nagyon, de a maradék kedvem is elment tőle.Haverom a Skyline-al sorolta egy kalap alá. Az idei felhozatalt elnézve jóval kevesebbet fogok mozijegyre költeni:)

1. Black Swan
2. The Fighter