vlkv

Ez a film egy meditáció. Sokadik megnézés után is ez a film gyönyörű, üzenete van. Nem tudom megunni…

2021-09-19 22:27:22 Dune: Part One (2021) / Dűne vlkv (5) #10

Teljes egyet tudok érteni :)

előzmény: Gatyamadzag (#8)

2021-09-19 22:26:57 Dune: Part One (2021) / Dűne vlkv (5) #9

1 órával ezelőtt láttam. Zseniális a film...egyes jelenetek a filmben akár mediáció is lehetne. Gyönyörűen minimalista a képi világa, nagy látványos, film zene remek, remekül működik minden együtt. Én máris beülnék a folytatásra..

2021-01-23 14:47:34 Dronningen (2019) / Szívek királynője vlkv (4) #19

Velemenyem szerint teves az a megkozelites amelyik a boldogsag kutatasok eredmenyei tukreben kozeliti meg a filmet, valamint a skandinav autogyartas felol :D. A joleti tarsadalmakban ugyan ugy vannak hutlen ferjek es nok, eletunt es elet ertelmet kereso emberek, alkoholistak, drogosok, sorozatgyilkosok. Erdemes megnezni, hogy ezek a kutatasok milyen szempotok alapjan keszulnek. Tovabba az Amerikai szepseggel valo osszehasonlitas santit. Mig ott egy eletunt/elet ertelmet kereso, csaladjatol teljesen eltavalodott ferfirol beszelunk, addig ebben a filmben a foszereplo lathatoan nem ebben a helyzetben van.
Szamomra a film inkabb egy ember szakmai es maganeleti kudarcat mutatja be. A foszereplo egy gyermek bantalmazasokkal foglalkozo ugyved, maganeleteben es szakmai eleteben nem tur ellentmondast, mindig neki van igaza. Ilyen ertelemben a dan cim (Dronningen = A kiralyno) es mondjuk ebben a magyar cimadas sem sikerult rosszul. A foszereplo ennek megfeleloen is hozza a jo alakitast, mig a ferfi lathatoan egy gyengebb karakter. Szamomra ez abbol is kitunt, hogy a feleseg nyit ajtot nem egyszer az ejjel kozepen, mig a ferj edesen durmol. A fogmosos jeleneten nekem is felszokot a szemoldokom, ugyanakkor elkepzelhetonek tartom, hogy inkabb egy olyan motivum volt ami a csalad egyseget akarta hangsulyozni a srac kulonallosagaval szemben, mint a csaladi egyuttalvos jelenet is.
A film fo motivuma a szexualis kapcsolat a feleseg es feltehetoen 14-15 eves srac kozott. Tetelezzuk fel forditott a nemek felallasa. Hogyan reagal a nezo? Egyreszrol a mediaban sokszor lehet hallani, hogy idosebb ferfi letesit kapcsolatot egy tizenevessel. Egyreszt azt mondhatna a nezo, nah megint egy klise. Vagy erosebb indulatokat valtana ki a film. Itt a kommentek kozott max. egy sajnalom a fiut volt.
Tovabba a film hozza azt a dilemmas helyzetet, hogy ki mond igazat, kinek hinni? A felesegnek aki avval vedi magat, hogy a srac mindenkit manipulal, plusz o kevette el a rablast. Vagy a fiunak? Igy a film vegkifejlete mindket felnott borzalmas donteseinek az eredmenye.

P.S.: Elnezest az ekezetek nelkuli betukert, nincs magyar billentyuzetem.

2018-04-01 18:39:55 Geostorm (2017) / Űrvihar vlkv (2) #10

....ezt a filmet quasi egy ZS-kategóriás film szintjére húzták le azokkal a jelenetekkel

előzmény: Nordbright (#9)

2017-03-29 09:59:09 Paterson (2016) vlkv (5) #12

köszönöm ezt az ajánlást is :)

előzmény: yahooboi (#11)

2017-03-26 18:22:09 Paterson (2016) vlkv (5) #10

már keresem is :) köszönöm

2017-03-26 17:52:40 Paterson (2016) vlkv (5) #8

Tudna valaki ehhez hasonló hangulatú, hömpölygő filmet ajánlani.....?
Hálás köszönet érte.

2016-03-19 23:23:42 The Dressmaker (2015) / A ruhakészítő vlkv (5) #4

olyan hangulata van a filmnek, amit nem tudok megfogalmazni :) Hirtelen a groteszk jutna eszembe, de talán az sem megfelelő. A képi világa meg pazar :)

Zoltán zászlós kicsit olyan mint Cooper ügynök :D
Ritka jó magyar film.

2014-10-05 22:51:42 Utóélet (2014) vlkv (3) #26

elnyomók és elnyomottak...

2014-04-21 13:50:57 Need for Speed (2014) vlkv (2) #12

Vegyes érzelmeket keltett. Mint adaptáció szerintem jól sikerült, de a színészi játék, bakik miatt a film gyenge. Ezért nálam is két pontozást érdemelne a film.

előzmény: vadPINGvin (#3)

2014-04-11 13:18:16 Viharsarok (2014) / Land of Storms vlkv (5) #32

véletlenül nem tudod, hogy kitől származik az az Agnus Dei?

előzmény: sleepingdancer (#28)

2014-04-11 13:14:29 Viharsarok (2014) / Land of Storms vlkv (5) #31

egy hete 4 pontot adtam, de még most is egy hét (!) után is foglalkoztat.... most így 5 pont.

2013-07-19 12:46:38 Comme un chef (2012) / Én, a séf vlkv (2) #7

Egyszer meglehet enni. Kb. olyan minőségű, mint egy menzás kaja. Du. kettőre el is felejtettem, hogy mit ebédeltem. Miközben a történet épp az ellenkezőjéről szól. + trehányság is van benne.
A barátnő, a szülés után is abban a cuccban virít, az ágyban, amiben szülés előtt bevitték.

Csak látványfilm. Semmi több. Pocsék monológok és párbeszédek.

Charlize Theron sokkal jobb partnert érdemelne, mint Kristen Stewart-ot. Akkor talán a rossz és a jó pólus játéka sokkal, de sokkal izgalmasabbá vált volna. A filmből a gonosz mostohára fogok emlékezni nem Hófehérre :)

2013-01-19 15:44:40 The Mechanic (2011) / A mestergyilkos vlkv (3) #19

vannak benne jó gondolatok...

2012-11-18 17:31:31 Hysteria (2011) / Hisztéria vlkv (4) #2

A film jó, Maggie Gyllenhaal szipokázik. Megnéznék egy vibrátor kiállítást :)

Igen, az volt ;)

előzmény: The Hungarian (#2)

Nálam az élvezhetőség, vagyis amíg azt gondoltam, hogy van valami ebben a filmben, addig tartott, míg a hapsi női blúzban, szakadtan, laptop szanaszét állapotban meg nem jelent. Számomra kissé túlzó volt a sok bénázás egymásra pakolása. De ez csak számomra

megnézem.

Megnéztem, de még sem 5ös..., nem is 4es. A végén hogy került hozzá az a ruha, amit 6 évvel korábban Cristina-ra akart tukmálni? Hiszen több éven át be volt zárva. Vagy a mamival való shoppingolás alatt szerezte be?Thierry Jonquet könyve sokkal jobb. Korábbi filmjeihez képest ez nekem csalódás.

2012-02-26 22:53:47 The Iron Lady (2011) / A Vaslady vlkv (5) #28

Hiányoltam, hogy nem lett megemlítve/érintve a királynővel való kapcsolata.
Remekül játszik, a többi színész csak díszlet volt.

Esetleg valaki tudja, hol szerezhető be a könyv, amiről a hallgatókkal beszélget az egyetemen: Aldous Huxley, És múlnak az évek

módosítottam 5-re, még ott van a gondolataimban :)

előzmény: vlkv (#6)

2011-10-22 23:36:44 [Könyvajánló] vlkv #198

Thierry Jonquet, Tarantula c.
Ebből a regényéből készítette Almodóvar a Bőr amelyben élek filmjét. Nem láttam a filmfeldolgozást, azonban a könyv kiváló.

A zene, a kamera mozgása remek

2011-10-15 13:24:14 Okuribito (2008) / Eltávozók vlkv (5) #9

Szintén...

előzmény: yuriko (#5)

2011-07-22 22:48:10 Burlesque (2010) / Díva vlkv (3) #2

Nekem is tetszett, jó kis film. Könnyed kis film. A hangja tényleg jó.

2011-04-26 12:34:33 La Môme (2007) / Piaf vlkv (4) #14

Engem megdöbbentett a film. Pontosabban Marion Cotillard játéka. Halvány lila gőzöm sem volt Edith Piaf életéről. A bemutatott élet és személyiség ütött.

Erősen Gyűrűk Ura utánzat....