dorothygale

Regisztráció: 2011. február 13. (13 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Az egyik legjobb kikapcsolódás , hobbi és művelődési forma a filmnézés. Imádom. Főleg a nem amerikai filmek érdekelnek, ahol nem ismertek a színészek, nem unalmasak a karakterek v a sztori ,és más országok nézőpontjait is megismerhetjük.

Rendezők: Baz Luhrmann, Christopher Nolan, Federico Fellini, Quentin Tarantino, Sam Mendes
Színészek: Bill Murray, Emma Stone, Robert De Niro, Ryan Gosling
Műfajok: dráma, kalandfilm, vígjáték
Országok: amerikai, belga, olasz, spanyol
Korszakok: 1960-2000

5 2024-05-14 3,8
Crimson Peak
Bíborhegy
5 2024-05-13 3,2

Nem bírom a Muppetseket. A bábjátékot sem.

Méltánytalanul alulértékelt film . Pontosabban , nem helyén kezelt film .Ez egy életrajzi film , egy dráma , mely próbál minden oldalról bemutatni egy életpályát , több személyes nézőpontot, szemszögöt is figyelembe véve . A színészek nagyon jól hozták a karaktereket . Mind Tom H ., mind Elizabeth O. jól hozzák a civakodó , se veled se nélküled kapcsolatot . Pontosan azt , milyen nehéz is lehet egy ilyen híres ember árnyékában, mellette , vele élni .
Tom jól énekel , és jól is táncol , de ezt már megszoktuk tőle . Megnéztem wikipedian Hank életrajzát . Ebben ennyi volt . Erről szólt a drámája az életben is , amit itt Marc Abraham és a színészek bemutattak .Összességében ez egy jó életrajzi dráma .

Fú de jó volt ez . Teljesen más szemszögből mutatja meg a vámpírokat . Sok érdekes filozófiai kérdést latolgat a darab .Jók a dumák. Nagyon jó a zene , s ez a lassú mozgás. Nincs zaj , vagy mindenhonnan előugró blokkok. Nagyon bírtam.
Sok részlet fontos , és érdekes a filmben . Még a szereplők neve is . Ádám és Éva . Még a kosztüm is beszédes ,mint jin és jang .

pontosan...

előzmény: VVega (#3)

Sok mindenben igazad van , amit a spoilerben leírtál, de felesleges túlgondolni .
Ez egy klasszikus " James Bond " sztori . Mainstream szórakoztatásra hajaz , s azt el is éri .
Az 5 pont Tom Hiddleston nak szól . Jól hozta a karaktert . El tudnám képzelni Bondnak is .
Sok Bond elem volt a filmben egyébként is . Tom Hiddleston igazán jó színész . Viszont nálam H .Laurie leszerepelt . Szinte nevettségesnek tartom a játékát .
O.Colman -ért nem tudom miért vagytok oda annyira . Én nem látom a 211 arcát , és nem tetszik sem a hangja , sem a játéka .
Tom Hollander tényleg jól hozta Corky karakterét , de azért azt nem mondanám , hogy elvitte a showt, mert nem .
Ami még nagyon tetszett ,azok a közelik. Jó , hogy közelről mutatták a színészeket . Szép helyeken is játszották el ezt a sorozatot , és jó a zene is . Kiemelném még a kisfiút , Dany Ropert játszotta . Noah Jupe .
Nagyon ügyes volt szerintem .
Összesítésben a filmsorozat max 3,5 pont , mert tényleg sok a logikai bukfenc, Hollander és Hiddelston 5 pont .
Női szereplők : sajnos csak 2 pont...táj és látványvilág 5 pont , zene 5 pont .
Összhatás 5 pont , mert azért igazán élvezetes volt nézni .

2024-05-13 00:25:09 Crimson Peak (2015) / Bíborhegy dorothygale (5) #35

Mivel véletlenül keveredtem erre a történetre, el sem olvasván, miről szól , s mi a műfaj, én nem unatkoztam rajta . Persze én viszonylag kevés horrort nézek , szinte zerot…s lehet ez egy klasszikus darab, s klasszikus megmozdulások , klisék voltak benne, de én már az első ijesztgetős jelentnél majd szívrohamot kaptam… Nagyon tetszett a látványvilág . Igazad van. Csodálatos a kastély, s a vörös rémek nekem elég félelmetesek voltak. Abban is igazad van , hogy a csajok nem szerepelnek túl jól sajnos. Lehetnének még jobbak , de Mr T. Hiddelston itt is jobb mindenkinél. Ha jól látom, alig láttam még Toro filmet. De ez tetszett.

előzmény: The Cortez (#34)

2024-05-11 21:11:41 Loki (2021) dorothygale (5) #6

Tom Hiddelston levett a lábamról. Hihetetlenül jól hozza Lokit. Izgalmas fantazy sorozat, mely elvisz térben és időben minden irányba . Ajánlom mind 2 évadot. Tényleg jó.

2024-05-09 17:01:26 Loser (2000) / Lúzer dorothygale (1) #4

Ezek a számok amik mennek a filmben ... durva , hogy ezek voltak akkor a trendi számok . Blue dabadidabadiii.... -.-

2024-05-08 16:30:16 Con Man (2018) / A csaló dorothygale (2) #1

Ez a film rossz. imdb -n is 10 / 4 en van . Hiába a felsorakoztatott sztárok tömkelege . Ez a film egy hulladék ... lagymatag ... nem izgalmas ... valami hiányzik belőle .

2024-05-07 10:30:53 Dollárpapa (1956) dorothygale (2) #7

Nekem ez a film nem tetszett . Tudom mindent a helyén kell kezelni , de sok szereplő rettentően mesterkélten viselkedett . A színészek nem vették észre , hogy filmet forgatnak , nem színházban vannak. Egy kivételt tudok csak kiemelni, s ez Darvas Iván . Ő tényleg jó volt , ahogy az előttem szóló is írta . A hátán vitte a darabot .