mokiszin

Tapasztalat: 2057 film
Regisztráció: 2011. február 10. (7 év)

Bemutatkozás

fényfestő.

Rendezők: Andrej Tarkovszkij, David Fincher, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Huszárik Zoltán, Janisch Attila, Kenneth Branagh, Roman Polański, Tom Tykwer, Vittorio De Sica
Színészek: Ben Whishaw, Charles Chaplin, Charlize Theron, David Tennant, Edward Norton, Kenneth Branagh, Latinovits Zoltán, Lika Babluani, Marcello Mastroianni, Paul Dano, Peter Capaldi, Ruttkai Éva, Sinkovits Imre, Zoe Kazan
Műfajok: dráma, minisorozat, szatíra, thriller, vígjáték
Országok: angol, grúz, magyar, olasz, orosz, örmény
Korszakok: 1950-es évek, 1960-as évek

Születési év: 1988
Lakhely: bp.

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
Dr. Strangelove, avagy hogyan szoktam le az aggódásról és szerettem meg a bombát
3 2018-02-20 4,4

Női ezüst:
Florence Pugh - Lady Macbeth

Férfi ezüst:
Adam Driver - Paterson

Ezen film magyar címe: Bűnök (imdb)

2017-02-05 21:09:21 Jackie (2016) mokiszin (2) #3

számomra tipikusan az a film amiről nem tudom eldönteni hogy miért készítették. nem olyan gyatra de minek van?……

egy mondatban: Natalie Portman andalító zenére, réveteg tekintettel sétálgat szobákban.

színészileg ennyire pontos filmet is régen láttam...

2016-12-06 02:49:30 Ema (2016) / Anya mokiszin (3) #1

nem rossz film, csak végig érezhető rajta Aki Kaurismäki hatása másolása. Ezzel nem is lenne gond (számomra ő egy nagyon fontos rendező), de semmi egyéni nincs benne. Viszont Kaurismäki-filmet csak Kaurismäki tud rendezni. És bár Kõusaarnak is furcsa neve van, mégsem ugyanaz.

2016-12-01 23:57:08 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] mokiszin #22526

Mondhattam volna Uwe Bollt, Sas Tamást, vagy a Sharknado alkotóit, de róluk a nézők 97%-ának ugyanaz jut eszébe: "Ez mi a ©®¥π℅£}?!". Míg a Marvel - ahogy írod is - pozitív kritikai fogadtatást kapott, most "illik" imádni.
Az eredeti kérdéshez visszatérve, "azokat a filmeket ítélem jónak, amelyek elszórakoztatnak, vagy valamilyen szempontból lekötik a figyelmemet, és nem a kísérletező jelleget vagy a komplexitást keresem a filmvásznon" (Leppard #57) - ott van pl Guy Ritchie Ravasz, az agy.... filmje. pisilésig röhögöd magad, de közben komoly mélység van abban a filmben. bár persze ez komplexitásnak nevezhető, amit az idézett elvet.

(befejezem, ez már nagyon off)

2016-11-30 21:35:46 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] mokiszin #22523

sehol nem írtam , hogy az a mélypont. az nyilvánvalóan hibás gondolat lenne, hiszen azt nézik a legtöbben, az hozza a legtöbb pénzt. csak nincs benne (szerintem) művészet. CGI: Computer Generated Image. nincs benne operatőri munka, a rendező a stúdió igényei alapján bármikor lecserélhető - akár forgatás közben is, a színészek egy zöld anyag előtt ugrándoznak, nem tudva arról, hogy a vásznon mi lesz köréjük kerítve, emiatt rendszeresen fel lehet fedezni a szemeikben a fókusz hiányát. Shakespeare királydrámái sokkal összetettebb és emberibb "univerzumot" teremtenek.
Nem a filmgyártás mélypontja, de az én igényrendszeremben teljesen értéktelen.

2016-11-29 17:00:08 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] mokiszin #22520

fuss a marvel-univerzumhoz!! ott semmi gondolatot nem kapsz, csak zöld háttér előtt bohóckodó színészeket és teljesen jellegtelen rendezőket - hiszen ott a stúdió (sok öreg pénzéhes orángután) a lényeg, nem pedig az egyéniesített, felismerhető alkotó(i szándék).

előzmény: Leppard (#57)

A film leírásában célszerűbb lenne a Bodas de sangre cím helyett a magyar Vérnászt használni. És nem regény, hanem dráma. Köszönöm

Sziasztok!
Ehhez a filmhez ajánlom ezt a leírást:
Három fiútestvér ugyanabba a lányba szeret bele, bár ez a szerelem egyiküknek sem hoz boldogságot. A II. világháború kitörésével azonban a testvérek elválnak és egymás ellen kénytelenek harcolni.