vudielen

2022-03-02 13:58:19 Mindörökké (2021) vudielen (3) #6

megelőztél.
akkor ezek szerint lehet Szegeden nem is lesz.

előzmény: Ágó (#4)

2022-03-02 13:57:31 Mindörökké (2021) vudielen (3) #5

ha minden igaz az első vetítés a Puskinban volt, amin tulajdonképpen a stáb és a szereplők vettek részt,
majd múlt pénteken volt még egy vetítés a Corvin moziban, amit követett egy közönségtalálkozó/beszélgetés amin marcilu és jómagam is részt vettünk.
úgy tudom, hogy már csak vidéki mozikban lesz vetítve. ebből is csak Szeged maradt meg nekem.

előzmény: ryood (#3)

2022-02-26 13:50:00 Mindörökké (2021) vudielen (3) #2

én is ott voltam a tegnapi vetítésen és egyetértek: a hirtelen beszűrődő, szüntelennek tűnő durrogások, robbanások félelmetesek voltak. egy pillanatra azt hihette az ember, hogy háborús övezetbe csöppent.

előzmény: marcilu (#1)

sziasztok, igen, nekem pár órája írt "Laura4" aki forró lányokat promotál.
teljesen meglepődtem, hogy itt ilyen üzenet vár rám.

2020-11-21 18:26:48 Arrival (2016) / Érkezés vudielen (5) #233

Köszi! A kommented nélkül lehet egy jó darabig nem jöttem volna rá, hogy ez egy könyv feldolgozása.
Már rendelem is!

előzmény: nejmed (#229)

2018-05-20 19:51:42 Isle of Dogs (2018) / Kutyák szigete vudielen (5) #10

imádtam az egészet az elejétől a végéig, így könnyen a kedvenc Wes Andersonos filmjeim listájába túrta be magát. aki csak teheti feliratosan nézze meg okvetlen.

ilyeneket olvasok az elso kommentek kozott??!! sablonos? gyenge??
sablonos es unalmasak a dialogusok??

egyik leghibatlanabb darab amit valaha lattam!

2013-02-01 10:30:14 Haunted High (2012) / Ghost Quake vudielen (1) #1

hát ez nagyon szomorú

úgy hiszem Tarantino egy évtized kiemelkedő filmjét csinálta meg a Django-val (ez igaz lehet a többi jelöltre is - igen kemény a mezőny). mégis szívem szerint Django, Amour és Silver Linings Playbook kapná meg tőlem a legjobb film oscart.

ámbár!: még 3 film hiányzik: zero dark thirty, nyomorultak és az argo-akció. valami tanács esetleg, hogy melyikkel kezdjem?

Kalti, BonnyJohnny.. a számból vettétek ki a szót. és most itt ülök és vacillálok az 5ös és a 4es között.
általában a sztorit szoktam alapul venni filmek osztályzásánál. hogy mennyire eredeti és különleges és mit akar mondani a film (és mennyire sikerül ez neki).
a film végén (tekintve a sztori eredetiségét), arra nem számítottam, amire valójában számíthattam volna:gondolok itt, hogy végül összejön Pat és Tiffany

előzmény: Kalti (#20)

2012-11-21 23:04:53 La fée (2011) / A tündér vudielen (3) #1

most voltam a művészben a belga filmnapok nyitó napján.
beszélgettem a rendezőkkel a film után külön, egy jó belga sör mellett. nagyon szimpatikusak voltak.
mondták, hogy a következő filmjüket párizsban forgatják.

a filmről: igaz 3ast adtam, de szimplán mert én nem ehhez a műfajhoz vagyok szokva. tipikus európai humorú, ami nekem különösen tetszett. sok jelenet megnevettetett.
tudni kell, hogy a 3 rendező, aki szintén szereplő is, a színházból érkezett, és szerintem ez meg is látszik a filmen. (de nem rossz értelemben)

azért menjetek el megnézni mit alkotnak a belgák!

2012-11-14 23:25:15 [In Memoriam...] vudielen #1231

Xantus János, nyugodj békében :(
Megtiszteltetés volt a tanítványodnak lenni és veled együtt dolgozni. Sosem felejtem el azokat a jó hangulatú forgatásokat..

2-3 hete is forgattunk, most küldtek werkfotókat, amin mindketten rajta vagyunk.

ezekszerint én is megírhatom neked, ha esetleg váltanám a mail címemet?

előzmény: azazell0 (#9059)

túlzással, de körülbelül 10-szőr megemlítik azt a szerencsétlen robotpilótát a film alatt, nem nehéz így kitalálni, hogy azzal végül mégis lesz valami a végkimenetelben. és alfrédról is tudtam, hogy nem csak meghúzódik és ennyi volt a szerepe a filmben, hanem tuti egyszer csak a végén leül valahova és boldogan intenek egymás felé bruce wayne-nel.

2012-07-31 20:39:02 The Shining (1980) / Ragyogás vudielen (5) #136

5555555555555555555555

nem, nem félre gépeltem. csak nem tudok elég ötöst adni erre.

nagyon jó film. kubricktól nem is várok mást.
találtam viszont egy kisebb bakit, akit érdekel, az érdekességek alatt megtalálja.

nekem tetszik, mert számomra az egész procedúra amit bemutat, amolyan a férfi léthez tartozó csodálatos rutin (persze a vér megjelenéséig)

2012-07-27 03:50:03 Donnie Darko (2001) vudielen (4) #76

úgy éreztem muszáj volt valamit írnom.
én a zenére különösen érzékeny szoktam lenni, de én itt semmi különöset nem éreztem, maximum az erőltetés és a hatásvadászat zenéje ütötte meg a fülemet.

ami kifejezetten nem tetszett (és röhögtem is tehetetlenségemben), az a jelenet amikor először bemegy az iskolába miután kiugranak az iskolabuszból. lassított felvétel váltva néha gyorrsal, valami irritáló zene, bemutatja azt a suli rossz fiúját (aki szintén borzalmas volt), és a többi diákot és a tanárokat. hát nem értem ez miért volt olyan fontos így bemutatni.

egyébként tetszett a film, de közel se annyira, mint amennyire mások dicsérik.

hát srácok, én nagyon döcögök az 5ös és a 4es között.
tetszett, nem éreztem egyáltalán vontatottnak, még ha jó hosszú snitteket is használt, magyarán ennek ellenére is pörgött számomra a film. steve buscemit mint színészt, karaktert imádom.
mégis csak egy jó-t tudok rá mondani.
szívesen várok meggyőző kommenteket.

imádom. és kubricknál a zenével mindig tökéletesen meg vagyok elégedve.

nem gond.
én is tök véletlenül láttam meg tegnap.

előzmény: carmine (#9012)

cucut idézem egy másik topikból
Buzz: a szerkesztőségnek ez megjelent már vagy egy éve is, most raktam ki publikusba. A szó ugye arra utal, hogy azok a filmek, amik épp "pörögnek", amikről beszélnek a népek, ténylegesen pedig azok a filmek vannak itt felsorolva, amikről a legtöbb komment született az elmúlt egy hétben.

előzmény: carmine (#9010)

ezen már csak úgy csavarhatott volna jobban a rendező, ha egy fekete zsidó meleg franciáról szólna a film..

nekem egyszerű, céltalan, mondanivaló nélküli klisé filmnek tűnt. az a tipikus film, aminek a végén megkérdezzük: ..és, mit akart az író mondani?

2012-07-05 21:37:44 Parada (2011) / Pride vudielen (3) #1

anyám felőli család délvidékiek, anyám szabadkai és ennek köszönhetően rengeteget jártam szerbiában/jugoszláviában. sokan nincsenek tisztában néhol milyen életkörülmények is folynak "odalenn". ez a film egy nagyon picit átadja a mentalitást, de átesett a ló túloldalára és már szerintem túl idétlenné sikeredett. (a klip című film a titanic filmfesztről például remekül átadja szerbia hangulatát).

néhol vicces, néhol megható is,
de én a végén a felvonulók és az ellencsapat harcát nem dramatizáltam volna ennyire idétlenül túl, mint valami óriási spártai csatát.

anyám mondja is mindig. nem véletlenül küzdött, hogy onnan budapestre jusson és ott neveljen fel.

2012-07-04 00:18:33 Comme un chef (2012) / Én, a séf vudielen (4) #2

elolvastam a véleményed még a mai mozi előtt és így a film után azt kell mondjam, hogy számból vetted ki a szót.

előzmény: Daemiaen (#1)

2012-06-20 21:15:11 Annie Hall (1977) vudielen (5) #32

remekmű

remekmű, főleg az utolsó fél óra. nagy kedvencemmé vált.
és Gene Hackman zseniálisat alakít.

2012-06-12 20:56:00 Easy Rider (1969) / Szelíd motorosok vudielen (5) #71

egész végig a 4es osztályzat véleményén voltam, majd elértem az utolsó 15-20 perchez. zseniális.

2012-05-20 21:11:58 The Dictator (2012) / A diktátor vudielen (4) #8

a töménytelen abszurd marhaságokon meglepően sokat nevettem. semmi komolyat nem vártam, így is osztályoztam.

sajnos elkísértem egy barátomat a filmre. a nézőtömegnek tetszett, nekem kevésbé.
a képek ócskák, tele van a film hatásvadász elemekkel, a klisé poénok viszont megmaradtak.
biztos meg vannak az ilyen műfajnak is a kedelői, de az nem én vagyok.

2012-03-01 00:04:34 Tréfa (2009) vudielen (?) #6

szerencsém van személyesen is ismerni Gárdos Pétert. egy nagyon művelt és okos ember, akit nagyon nagyra tartok.

2012-02-29 23:40:51 Shame (2011) / A szégyentelen vudielen (5) #10

egyet értek from hell-lel. teljesen lenyűgözött a film. most is a hatása alatt vagyok.
minden elismerésem és 5ös.

2012-02-20 23:36:38 Hukkle (2002) vudielen (5) #28

csak gratulálni tudok annyira zseniális.
remek, hogy a film minden egyes másodpercében érzem a 'tipikus magyarságot'. maga a terítéstől kezdve, a biciklis postáson át a rendőrig. de még ahogy a film elején megérkezik a rokonság és kinyitják a kaput, hogy beállhassanak az autóval, még abban is a magyart éreztem.

egy szót tudok csak mondani erre:
zseniális.
nagyon megfogott