dézi

Regisztráció: 2011. január 4. (7 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

feminizmus, nőközpontú filmek és sorozatok

Rendezők: Dario Argento, David Lynch, Jane Campion, Julio Medem, Lars von Trier, Michelangelo Antonioni, Olivier Assayas, Quentin Tarantino, Rebecca Miller, Sofia Coppola
Műfajok: dráma, horror

3 2018-01-30 3,9
L'enfer
A pokol
4 2018-01-25 3,6

zseniális. klip is, zene is.

előzmény: Umberto (#1494)

White Dog, Year of the Dog, Wendy és Lucy

2018-01-17 12:13:16 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] dézi #23402

"emberi oldal" :D :D :D kit érdekel ez itt, szerinted? :D kb olyan ismeretlen fogalom ez itt, mint az empátia meg a szolidaritás (főleg nőkkel, persze). (amúgy ez egy valós és komoly erkölcsi dilemma szerintem is, csak azt akarom jelezni, hogy ez a közeg nem hiszem, hogy alkalmas a kérdés boncolgatására.)

előzmény: St4nt0N (#23400)

2018-01-16 22:54:01 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] dézi #23374

persze a legtöbbet a férfiak tehetnék ezért (hatalmi helyzetük miatt), csak most a nők részvétele volt a kérdés.

előzmény: dézi (#23371)

2018-01-16 22:46:11 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] dézi #23371

az a baj, hogy ez az egész (miért nem szólnak bele a nők az őket is érintő ügyekbe) is összefügg magával a szexista társadalom működésével. a nők arra szocializálódnak, hogy a férfiak jobban tudják, a férfiak majd megmondják, a férfiak majd döntenek, a férfiak dolga a "politika" stb. akkor is, ha a férfiaknak konkrétan fingja nincs, milyen nőként élni. jó lenne, ha ezt sok nő ismerné fel, hogy nőként mik a lehetőségei, hogy változzon a helyzet, és igazságosabb (és persze biztonságosabb) világban éljünk, de nem egyszerű a helyzet.

előzmény: Hulla88 (#23369)

2018-01-16 22:32:00 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] dézi #23367

nem sok nő szokott ide írni, bár nem is csodálom, amilyen a légkör itt. egyébként attól, hogy nő valaki, még ugyanúgy tolhatja a tipikus szexista baromságokat, illetve attól, hogy férfi, még felfoghatja, miről van szó. (de persze a szexuális zaklatás témája nyilván nőket érint többségében, ennek a tényét, valóságát egy nő sem vitatja szerintem.)

előzmény: Hulla88 (#23363)

2018-01-16 22:26:01 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] dézi #23364

őszintén szólva nem is érdekel, hogy egy tipikus mra szerint mire vagyok példa. :)

előzmény: saatonda (#23361)

2018-01-16 22:21:22 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] dézi #23359

igen, a luxusprostituáltaknak is milyen jó dolga van, lásd VV Fanni esetét. de a nagyon jól kereső pornószínésznőket is említhetted volna, irigylésre méltó az életük, hát nem? végülis mondjuk ki végre, hogy a férfiak itt az igazi áldozatok, főleg az alaptalanul, hamisan megvádoltak, mert belőlük aztán olyan sok van.

2018-01-16 21:27:16 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] dézi #23337

szegény Matt Damon, agyam eldobom... ja igen, vele könnyebb azonosulnia egyeseknek, mint mondjuk a Weinstein-áldozatokkal (vagy bármelyik nőnemű embertársunkkal tulajdonképpen), értem. (büszke mondjuk nem lennék rá. Woody Allen mosdatására meg pláne.) egyébként amit itt az utolsó bekezdésben nyilatkozott Damon, az teljesen korrekt, lehet követni a példáját. (ja és Alyssa Milano reakcióját is érdemes elolvasni, de legfőképpen megérteni.)

2018-01-16 19:25:23 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] dézi #23320

szokás szerint megint próbálod félremagyarázni, amit írtam. kb méltatlan is reagálnom. kérdezd meg pl. a NANE jogászát, hogy mennyire hímsoviniszta vagy sem a magyar bűnüldözés - igazságszolgáltatás, illetve mit lehet tőle várni a gyakorlatban, bár lehet, hogy elég lenne egy kicsit tájékozódni a témában. az elméletben (és írásban, törvényekben rögzített) jogegyenlőség ugyanis nagyon szép dolog, az meg más kérdés, hogy mi történik a gyakorlatban, az életben. illetve, hogy minek milyen következménye van az áldozatra nézve, kap-e megfelelő védelmet a bírósági eljárás alatt / után. sőt, előtt... bár végülis lehet abban is hinni, hogy a rasszizmus sem egy létező dolog, meg abban is, hogy a föld is lapos, lelked rajta. csak hirdetni mondjuk elég gáz ilyesmit.