dézi

Regisztráció: 2011. január 4. (9 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

feminizmus, nőközpontú filmek és sorozatok

Rendezők: Dario Argento, David Lynch, Jane Campion, Julio Medem, Lars von Trier, Michelangelo Antonioni, Olivier Assayas, Quentin Tarantino, Rebecca Miller, Sofia Coppola
Műfajok: dráma, horror

5 2020-03-27 ?
Weekend at Bernie's
Hóbortos hétvége
3 2020-03-27 3,8

a fentiek közül: Black Mirror, Bron/Broen, GoT, Homeland, Twin Peaks, OITNB (első pár évad)
és amik még kedvencek:
Enlightened, UnREAL, The Killing, Broadchurch, Line of Duty, Happy Valley, Scott & Bailey, Top of the Lake, Big Little Lies, The End of the F***ing World, Graceland, Banshee, Animal Kingdom, About a Boy, Rita, Welcome to Sweden, No Tomorrow, Ground Floor, The Divide, Raised by Wolves, 3% + egy csomó brit minisorozat

imádtam. kiváló karakterek, egyszerű történet, könnyed hangvétel, komoly téma, jó zenék. megható, egyedi alkotás.

nagyon jól megcsinált film, kár, hogy egy baromság. szóval forma: 4, tartalom: 2, a végén a zene (Chromatics - Petals): 5. (a téma pedig jó lenne, de sokkal hitelesebben dolgozza fel pl. a Top of the Lake, a Line of Duty vagy a Graceland. bár tény, hogy más műfajban.)

egyik se rossz, de a legjobb a színdarab (Teljesen idegenek, Játékszín), ajánlom mindenkinek.

2018-11-28 20:59:44 [Általános fórum] dézi #7706

nekem az nem működik, de közben úgy tűnik, sikerül a letöltés (köszönöm a linkeket itt is), azért köszi neked is!

2018-11-28 19:24:26 [Általános fórum] dézi #7703

nem filmes kérdés, de valaki tudja esetleg, honnan lehet letölteni / megnézni az olasz x-faktor adásokat? a hivatalos oldalon elvileg fent van, csak éppen tőlünk nem nézhető - ha erre tud valaki valami megoldást, hogy mégis nézhető legyen, az is jó lenne persze. köszi előre is!

meg lehet és meg kellene, de maga a lexikális vagy elméleti tudás nem elég az értelmezéshez. kell hozzá egy csomó minden más is (pl. empátia, érzelmi intelligencia, nyitottság), amit nem (csak) filmek kapcsán kellene megtanítani és megtanulni. sőt, ez utóbbi képességek sokkal fontosabbak (bármilyen művészeti alkotás megértéséhez), mint az előbbiek.

zseniális. klip is, zene is.

előzmény: Umberto (#1494)