Bowman

Regisztráció: 2010. december 29. (11 év, 7 hónap)

Nem: nő

elírtam:)
kicsit késő van már

előzmény: Bowman (#216)

2011-03-18 00:17:04 Black Swan (2010) / Fekete hattyú Bowman (4) #216

így elírva ez nagyon unalmasnak, tipikusnak és kiszámíthatónak tűnik
bár persze logikus, én is erre gondolnék illetve hozzá kell még tennem
hogy mikor az anyja képei sikítoztak, valószínűleg ezt mondták Ninának is, vádolták, hogy nem tesz meg mindet...amúgy látszik az anyja görcsös próbálkozása, ahogy festeni próbál,de rájön, hogy nem ért semmi máshoz, csak a tánchoz(pl. mikor sir festés közben), de már azt sem tudja

előzmény: terika (#172)

2011-02-20 16:59:03 Black Swan (2010) / Fekete hattyú Bowman (4) #169

Minden embernek vannak fóbiái, rossz szokásai. Az érzékenyebbeknek több.
Amennyit én láttam, abból nem tűnt súlyos betegnek, nem vágta pl. magát. Bár lehet komoly előzménye volt, de én ezt inkább túlaggódásnak éreztem az anya részéről. Nem derült ki egyértelműen a filmből, bár tény, hogy nem 'normális' viselkedés. De nem okozott neki örömet a fájdalom, nem is könnyebbült meg, állandóan le akarta mosni, el akarta tüntetni a vért a kezéről.

előzmény: Kremy (#166)

2011-02-20 16:54:57 Black Swan (2010) / Fekete hattyú Bowman (4) #168

Benne volt a tükördarab, gondolom ez azért elállította a vérzést, mikor kihúzta, kezdett el igazán vérezni. Ezt valaki, aki jártas az orvoslásban, felfedhetné, hogy ez milyen seb volt.
Amúgy meg nem hiszem, hogy feltétlenül meg kell halnia, főleg ha van közelben orvos.

előzmény: Balint (#167)

2011-02-20 01:17:29 Black Swan (2010) / Fekete hattyú Bowman (4) #165

Már hogy a kórházba lehetne
nem valós személy...?
Nina végig magával harcolt, végig a saját fekete hattyújával, Lily meg jól megszemélyesítettte mindazt, ami Nina fekete hattyúja, amit meg nem, azt hozzáképzelte. Pl. a bár jelenet valóságos volt egészen addig, amíg Nina és Lily haza nem mentek, innentől már az volt az, amire Nina vágyott. Vagyis beszólhatott az anyjának, szexelhetett és egyéb nyalánkságok. Nina szerintem nem beteg a szó tipikus értelmében. Az anyja, a saját döntési képtelensége, a stressz az, ami miatt képzelődik, már amikor azt csinálja, és nem a rendező akarja valami agyament de szép módon ábrázolni a balerina érzéseit a látomások útján.

Másrészt a főhősnő olyan gyenge és törékeny, és legfőképp érző, mint a francia regényekben a hölgyek(legalábbis a régebbiekben), akik már egy különösebb izgalomtól elájultak.

előzmény: osi (#125)

2011-02-20 01:07:44 Black Swan (2010) / Fekete hattyú Bowman (4) #164

Az az árnyékos trükk nagyon tetszett, mikor táncolt a fekete hattyút.
(Az árnyékon szárnyai voltak.)
Ma néztem meg először, és azt akartam írni, hogy nagyon jó ugyan, de nem akkora durranás, de mióta megnéztem, azon kapom magam,, hogy újra meg újra megnyitom a filmet, hogy egyes részeit visszanézzem. Szerintem az egészet megismétlem holnap.

Csak az elejét láttam, nekem a zene nagyon tetszett addig a pár percig és színek még jobban. Remélhetőleg holnap már az egészet látni fogom.

2011-01-03 19:04:14 Despicable Me (2010) / Gru Bowman (3) #13

Érdekes, nekem annyira nem jött be, pedig vevő vagyok az animációs filmekre. Eredeti szinkronnal néztem, nekem az akcentus kifejezetten nem tetszett az elején, a végére már azért megszoktam.
Többet vártam, sőt, sokat vártam ettől a filmtől, mert maga az alapötlet nagyon jó... de olyan sok mindenre el lehetett volna ez vinni, még ez az ellopom a holdat szál se kellett volna bele, elég lett volna egy dologra fókuszálni, tehát pl hogyan lesz 'jó' Grú...egyébként nem értem miért kellett neki jónak lennie, hiszen pont a főgonoszságától izgalmas a karaktere. Nyugodtan maradhatott volna főgonosz apuka.
Túl sok mindent akart egyszerre és az alapötlet ezt nem vitte el a hátán. Arról nem is szólva, hogy Agnes egyedül bőven elég lett volna, mint akár a Szörny Rt.- beli kiskölök. Sok a mellékszereplő, felhígul tőle az egész film.

2011-01-01 17:36:00 Sphere (1998) / A gömb Bowman (3) #16

A bonyodalom nagyon tetszik benne, főleg ahogy jönnek a gyanúsítgatások és az események egyre inkább kuszálódnak, de szerintem az eleje és a vége cakkumpakk értelmetlen, vagyis inkább kissé erőltetett.
Igazából egy négyest adnék rá szívem szerint, de ez csak a film azon részeinek szólna, amiket élveztem.

2011-01-01 17:33:23 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Bowman #9238

Meglesz, felkerült a listámra:)
Kérdés, hogy a rendező/forgatókönyvíró szándéka is ez volt-e és vajon tudatosan csinálta-e azt, amit csinált és csak egy teljesen félreértett film?

Áthelyezve a(z) Piranha topikból.

előzmény: Ivan/ (#9237)