kisseva

(kitiltva)

Regisztráció: 2010. december 19. (7 év, 6 hónap)

Nem: nem publikus

Kedves Ivan,
miért kéne visszafognom magam? Már kérdezni sem lehet? Te is tudod, hogy működik ma is hálózat, több is.
A filmmel az a fő bajom, hogy kellett volna hozzá még vagy 10 millió, hogy hibátlan legyen a körítés. Én még vagy egy tucaqt hibát találtam benne az ezen a topicon leírtakon túl, de ettől még nagy élveztem.
Más: az az ájtatos kigyúrt rab nem Száva Lajos, a Sárgalábú?

...és az ügynökökét is jó olvasni! Kedves Cucu, vajon ez volt a fedőneved is a III/hanyaséknál?

Tisztelt Urak!
A filmnek hatalmas sikere van, telt házakkal megy az art mozikban. Furcsa mód mindenkinek tetszik - az egész baráti köröm elájult tőle,pedig van köztük balos és jobbos is.
A film kisebb szakmai hibáit feledtetik a témaválasztás, a szakmai egyéniség,a bátorság, kiváló színészi játék. Ennyi jó színészt ritkán látni együtt,Andorai élmény, Lukács fantasztikus, Karalyos az új generáció,Kubik a felnőtt Réka. A történet elképesztő, csak az utálhatja, aki érintett valamennyire... Ezt a történetet csak a 80-as évek stílusában lehetett elmesélni -aki a Szomszédokkal hasonlítja össze, az nem ért az egészből semmit. Az egy szappanopera/lektűr volt, ez pedig egy dráma a javából, amely a miéletünkről szól.A rendezőnek épp a vita elindítása (is) volt a célja: beszéljük már ki, mi is történt miért.
Más: ne beszéljünk midnig mellé.Megnéztem az indavideón Dézsy 1992-94-es Pincebörtönét, abban Baxant (és nem Bakszant!) Olga beszél az Andrássy úti savas kádakról - Győrffy Miklós mikrofonja előtt! Baxant elvtársnő csak tudta miról beszélt, Rajk közvetlen munaktársa, szeretője volt.
Szóval ne keverjük a szezont a fazonnal, Az ügynökök stb. minden gyermekbetegsége ellenére élvezhető és fontos film, sorjázatlanságai elnézhetők más filmrendezők marhaságaihoz, közönség-ellenességeihez képest. Aki bírálja,előbb nézze meg.