nygaben

Regisztráció: 2010. december 17. (6 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

paul thomas anderson filmjeit nagyon bírom

Rendezők: Danny Boyle, David Fincher, David Lynch, Lars von Trier, Nicolas Winding Refn, Paul Thomas Anderson, Richard Linklater
Színészek: Tom Hardy

Sing
5 2017-02-27 4,2
Doctor Strange

4 2017-02-26 3,6
La corta notte delle bambole di vetro
Short Night of the Glass Dolls

4 2017-02-20 3,6
Tenebre
Tenebrae
3 2017-02-19 3,9
Cosa avete fatto a Solange?
Mi történt Solenge-zsel?
3 2017-02-18 4,1

Ez tényleg egy átlagon felüli giallo, sokkal jobban tetszett, mint a Solange vagy a Tenebrae, és főleg az utolsó 25 perc az, ami emlékezetessé teszi. Mintha Lado a vége felé magára talált volna, sokáig untam a sztorit, annak ellenére, hogy tényleg nem az a szokványos bőrkesztyűs gyilkolászás ment. Mindenesetre a rendező egy ponton valahogy elkezdte szállítani a jobbnál jobb beállításokat, és végül eljutott addig az őrült és felkavaró (dupla-)befejezésig. Olyan hatalmas hatást sajna váltott ki belőlem (lehet, hogy nem tudtam túlzottan ráhangolódni), de mesterien keverte ki a hangulatot. A műfaj rajongóinak nagyon ajánlott, és külön köszönöm necksprainnek a közreműködését :)).

2017-02-25 16:18:54 Dead & Buried (1981) nygaben (3) #1

Hát nem egy nagy valami, az eleje szokatlanul hangulatos, aztán hamar középszerű lesz. A maszkok remekek, James Farentino se játszik rosszul, és akad pár olyan jelenet, ami a frászt hozta rám, de összességében nem igazán tudott lekötni.

Hogy ennek a filmnek micsoda fekete humora van... a főhős egyrészt jólelkű, törődő fickó, aki viszont a trauma miatt képtelen kifejezni az érzelmeit, képtelen kommunikálni a családjával. Egy-egy félbemaradt mozdulatával vagy elmotyogott mondattal tudja csak jelezni, hogy mennyit jelent neki a másik. Ez eredményez olyan zseniálisan morbid jeleneteket, mint mikor
a fiatal srác pánikrohamot kap, és Lee azt mondja neki, hogy rohadtul menni kéne a kórházba, ha egy fagyasztott csirkétől ennyire összeomlik :DD. Jaj, és amikor betöri az ajtót.... miközben a srácnak leesik, hogy meghalt a fater, elképesztő.
és a találkozásnál... ennél durvább melodráma a világon kevés van
ebédre hívja az exe, aztán összeomlik a nő, vinnyog, Lee nem tud az egésszel semmit se kezdeni, a nő megkérdi, hogy "akkor nem ebédelhetünk?" és aztán azt mondja neki, hogy "szeretlek", ezt ép ésszel felfogni se lehet. Az álomjelenetre a végén már szerintem nem is nagyon lehet mit mondani.

A rendezés is remek ezekkel a negatív terekkel. Biztos, hogy nem utoljára láttam, nem kizárt, hogy fel fog javulni idővel az osztályzat. De amúgy mindenkinek ajánlom, látni kell.

arról nem is beszélve, hogy ha jól emlékszem,
Gyllenhaal írókaraktere elég ironikusan áll hozzá a saját sztorijához is, legalábbis a regénybeli fickó nem tudja véghezvinni a tökéletes bosszút, nekem az utolsó jeleneteiben - bár nagyon tragikus a története - szerencsétlennek tűnt, és hát ugye saját magával is végez. Szóval ha ezt a regénybeli főhőst kicsit rokonítjuk az íróval, akit otthagyott a párja, akkor a történetnek van egy ilyen önironikus végkicsengése, hogy oké, ahogy a hősöm kinyírta a szemétládákat, úgy én is kilábaltam a szakításból, de persze egy-egy ilyen kicsinyes bosszúval (hogy pl. nem megyek el a vacsorára) magammal is végzek :D. Lehet, hogy ez már túlértelmezés, de nekem vmi ilyesmi jött le.

2017-02-20 22:50:05 Moonlight (2016) / Holdfény nygaben (4) #23

Mahershala Ali jelölését én amúgy meg tudom érteni, tényleg csak néhány percet van a vásznon, de jelenléte (és később a hiánya) alapjaiban határozza meg az egész sztorit, a karakter nagyon fontos viszonyítási pont a főszereplő életében. A film pedig szerintem szép, egy-két képi megoldásában talán giccses, történetében leegyszerűsített, de ízlésesen összehozott alkotás. Nem mond igazából nagyot, de bárcsak mindenki legalább úgy tudna beszélni a másságról - legyen az bőrszín, szexuális beállítottság stb. -, mint Barry Jenkins itt. (Rád nézek most, Steve McQueen, a 12 Years... c. undorítóan patetikus filmed miatt!) A zenéért pedig nagy pluszpont :).

köszi, engem Argento valószínűleg elkényeztetett kicsit :D.

előzmény: GothMan (#10)

nagyon szépen köszönöm az ajánlást, mindenképpen felkutatom őket :). A nevető ablakos házat sok helyről emlegették már, a Tenebre is tervben volt, viszont a másik kettőről most hallok először. Ez a 70es-80as évekbeli olasz giallo és horroriskola nagyon tetszik eddig, kedvenc lett a Profondo rosso mellett a Demons és a The Beyond is. Nem volt rossz ez se, sztem csak mást vártam, valami sokkal lendületesebb filmet.

előzmény: dikalosz (#8)

Lehet, hogy csak nem voltam hangulatban hozzá, vagy túl magasra tette a lécet giallo-ügyileg a Profondo rosso, de a csavaros sztori és a helyenként tetszetős fényképezés ellenére untam. Nem a gore hiányzott belőle, inkább a kreativitás vagy a frissesség (dacára a meztelen csajoknak :D).

2017-02-17 16:11:10 La chiesa (1989) / Démonok temploma nygaben (3) #2

Nem rossz annyira (pl. a zene tényleg kiváló, éljen Philip Glass & a Goblin) de a Demons köröket vár rá. Jópár helyen stílusos, csak sajna lassú a tempó és nem valami szórakoztató és lehetett volna jóval elszálltabb - kecskedémon ide vagy oda :D.

2017-02-14 22:33:43 Fright Night (1985) / Frászkarika nygaben (4) #9

Peter Vincenttel simán el tudnék képzelni egy mai sorozatot a 80as évek stílusában :DD. Jó kis film amúgy, az eleje kicsit untatott, de a diszkós jelenetnél nagyon feljavult és a végéig már szépen működött.