nygaben

Regisztráció: 2010. december 17. (6 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

paul thomas anderson filmjeit nagyon bírom

Rendezők: Danny Boyle, David Fincher, David Lynch, Lars von Trier, Nicolas Winding Refn, Paul Thomas Anderson, Richard Linklater
Színészek: Tom Hardy

Jesus Christ Superstar
Jézus Krisztus Szupersztár
5 2017-01-11 4,0

2017-01-22 20:04:31 The Evil Dead (1981) / Gonosz halott nygaben (4) #47

Most pótoltam, nagyon stílusos horror - mostanáig nem nagyon akartam a műfajjal foglalkozni, de ez szerintem remek bevezetés volt :)). Fogós és rémisztő a hangulata, és mégsem veszi komolyan magát (pl. mikor egy félelmetes jelenet után vágás és Scott fejszéjét látjuk :DD) A zene, a kamerabeállítások... vérprofi és mai napig friss az egész.

2017-01-22 11:53:11 Strike Commando (1987) / Cobra Force nygaben (3) #1

Igazi, utánozhatatlan b-film és Rambo rip-off a mindig ordítozó Ransom őrmesterrel, aki az orosz Jakodával veszi fel a harcot a vietnámi dzsungelben. Ransom Disneyland-monológja, amelyet a kis haldokló Laonak ad elő, egyértelmű csúcspont.

2017-01-16 18:02:50 Dust Devil (1992) / Porforgatag nygaben (4) #1

Több embernek kellene ismernie, remek hangulattal bíró, helyenként Lynch legjobb pillanataira emlékeztető szürreális western/horror/thriller/fantasy. Akárhogy nézem, Stanley 26 éves volt a film bemutatásának évében, bizony nem mindennapi végeredményt hozott össze.

köszi, ilyesmire gondoltam :). reméltem, hogy lesz majd valaki, aki saját emlékek alapján ajánl valami hasonlóan remek filmet :).

előzmény: coles (#34)

féligmeddig off, de a rendezőt ki mennyire ismeri, vannak még ilyen jó filmjei? :)

Nagyon tetszett ez a film, főleg azért, mert fogott egy nagyon sokrétű történetet, és képes volt irtó érzékeny módon, rengeteg nézőpont felől közelítve, bátran és szabadon feldolgozni azt. Van benne egy jó adag provokáció is, de annyira okos az egész, hogy bárcsak minden film így tudna provokálni. A zene mellett a rendezés és a fényképezés... huh. Nem vagyok hívő ember, de néha azért elgondolkodom az evangéliumokon, és ez most nagyon betalált.

2016-12-13 16:32:53 The Rock (1996) / A szikla nygaben (4) #16

Ez a film még így húsz évvel a premier után, sokadjára is meg tudott fogni. Tegnap pörgettem le, előtte jópár éve láttam utoljára - 13-14 évesen az egyik kedvencem volt, videokazettáról rengetegszer megnéztük, és a zenéjét is agyonhallgattuk. És nálam még most is működik, kikapcsolt teljesen, jó volt.. Sean Connery meg az egyik legkúlabb akcióhős :)).

2016-10-15 10:38:45 Kút (2016) nygaben (5) #10

Nem tudom, mikor volt rám film ekkora hatással, mint a Kút tegnap este... az utolsó jelenetet szinte megkönnyeztem :). A film első néhány párbeszéde nekem (is) túlságosan szaggatott és színpadias volt, nem igazán éreztem semmiféle ritmust, de aztán a tábortüzes jelenettől kezdve magába szippantott az egész. Aztán pedig az azt követő jelenetek brutalitása teljesen sokkolt. Érdekes volt ez a többszörös finálé, én tartottam tőle, hogy feleslegesnek fog hatni az újabb szál felvetése. Nem tudtam hová tenni a sok moralizálást, bár addigra már annyira felerősödött a paródiás éle a történetnek, hogy nem is nagyon kellett túlagyalni ezt - és végül is szépen kiteljesedett a történet. A legutolsó jelenetre abszolút nem számítottam, de gyönyörűszép volt, beleborzongtam, annyira meghatott.

Azt nem értem, hogy miért kellett azt a két öltönyös, béna figurát beletenni egy olyan filmbe, amely az első perctől kezdve arra játszik, hogy ezzel a sokszor nagyon fullasztó atmoszférájával szinte agyonyomja a nézőt? Jó lett volna ez a film, mert szinte egy perc pihenőt se ad, végig azon dolgozik, hogy a néző ne érezze magát biztonságban -- helyesbítve csak dolgozna, mert a két bénaság valamennyi megmozdulása olyan olcsó és parodisztikus módon veri szét ezt a hangulatot, hogy arra szavak nincsenek :D.

A filmes utalások sokat dobnak rajta, amúgy nekem tipikus középszerű indie-film, csillogó-villogó filmnyelvvel, de felületesen megírt karakterekkel és nagyon szétkent, a végére borzasztóan giccses tartalommal.