nygaben

Regisztráció: 2010. december 17. (7 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

paul thomas anderson filmjeit nagyon bírom

Rendezők: Danny Boyle, David Fincher, David Lynch, Lars von Trier, Nicolas Winding Refn, Paul Thomas Anderson, Richard Linklater
Színészek: Tom Hardy

Groundhog Day
Idétlen időkig
4 2018-02-04 4,3

2018-02-04 17:36:05 Beyond the Black Rainbow (2010) nygaben (2) #6

Kevés filmnél szoktam úgy érezni, hogy felesleges volt elkészíteni, de ennél nagyon. Nem a sztorit hiányolom, inkább az egyediséget, azt a karizmát, ami egy alkotást emlékezetessé tesz, akár a sztori, a színészi játék, a rendezés, az operatőri munka, bármi. Itt nagyon nehezen tudnék bármi pozitívumot felhozni... igen, van valamicske atmoszféra, ami jobbára az iszonyat kihagyásos elbeszélésmódból épül fel -- utóbbival nem lenne bajom, de annyira kevés kapaszkodót kínál, hogy minden hatásosnak/filozofikusnak szánt kép, tehát gyakorlatilag a teljes játékidő csak átgondolatlan benyomásként csapódik le. A rendezés is vontatott, unalmas... steril, lelketlen, számomra érdektelen mozi ez, amelynek rendezője egyszerre akar Kubrick/Tarkovszkij/Lynch lenni, de látványosan híján van annak a plusznak, amitől más lenne ez a film, mint egy 110 perces masszív ötlettelenség, egy feleslegesen hosszúra nyújtott filmklip. Talán valamilyen trauma feldolgozását láttam az alkotó részéről -- ebben az esetben remélem, sikerült felgyógyulnia, de kérem, hogy terápiás jelleggel, pusztán önmagának ne csináljon filmet.

Csodálkozom, hogy ennyire kevesen látták, abszolút rendben van, a Tangerine Dream zenéje baromi menő, és Brickman se rossz rendező (kár, hogy ezen kívül sok minden mást nem csinált...). Vagány kis film ez, a sztorija nem valami eget rengető, de a hangulat viszi a hátán az egészet. Éljenek a nyolcvanas évek :).

2017-12-22 10:25:14 It (2017) / Az nygaben (4) #79

... érdekes egyébként, hogy épp az merül fel kritikaként, hogy ez a film lopja a Stranger Thingst, miközben már annak a sorozatnak sincs jóformán egyetlen eredeti pillanata se, egy gigantikus tisztelgés az egész a 80-as évek horrorjai/kalandfilmjei felé -- elég meggyőző módon amúgy :D. Mondjuk az is igaz, hogy én az ilyesmit életem végéig tudnám nézni, annyira közel állnak hozzám ezek.

ezt a Luke-os dolgot remekül összefoglalta valaki redditen :D
Luke: "If you strike me down, I will (presumably) be seeing you as a force ghost" (Kylo strikes him down) Luke: "Haha! I wasn't here all along! See you around kid" (in person) (Luke dies anyways)!

2017-12-12 22:44:10 Wonder Woman (2017) nygaben (3) #50

Hát igen, szó ami szó, az amazonos világ bizony elég gyászos volt :DD, ilyesféle párbeszédekkel:
– It looks very good. – Very good. – How is she doing? – She's good. – Keep working with her. – I will.

előzmény: unfamous (#49)

Az pozitív, hogy végre nem valami üresen csillogó-villogó, komolytalan függetlenfilmet kaptam, a rendezés se rossz, csak kevesellem a forgatókönyv mögötti koncepciót és fura volt a műfajváltás is a vége felé. Melanie Lynskey játéka viszont még így visszafogottságában is erős, nekem ő most nagy felfedezés volt.

Sandler tényleg jó, Ben Stillert viszont már nem tudtam semennyire se komolyan venni. Jó kis film ez amúgy, ugyan néha kicsit megbicsaklik, túl sok a duma, de azért megvannak a maga pillanatai... bár úgy rémlik, Wes Anderson a Tenenbaumnál kicsit jobban csinálta :).

2017-10-18 08:22:27 The Square (2017) / A négyzet nygaben (2) #16

Nekem se jött be, kicsit érthetetlen is a sok pozitív kritika... bár az biztos, hogy a baráti társaságban is elég megosztó film lett.
Én borzasztóan untam. Az elején még elvoltam vele, de aztán egyre világosabb lett, hogy nem tart semerre se, túl van nyújtva az egész és teljesen indokolatlan a hossza. Egy nappal előtte az új Blade Runnert néztem, hát az se rövid, az is lassú, de fényévekkel élvezhetőbb, igazán remek film. Ennél viszont... úristen, nagyon szenvedtem a végére.
Nincs egyértelmű fókusz, belekap a szolidaritás témakörébe, kicsivel később művészetelméleti fejtegetésekbe bocsátkozik, aztán boncolgatja a kiüresedett emberi kapcsolatokat és a jóléti társadalom visszásságait is, de mindvégig borzasztó epizodikus és felszínes formában. Annyira inkoherens az egész, annyira nincs ritmusa, hogy bármiről is legyen benne szó, számomra totálisan érdektelen maradt. Persze van annyira hosszú, hogy egy idő után akarva-akaratlanul is valamennyire összeálljanak benne a történetdarabkák és kirajzolódjon valamiféle fő csapásirány, de összességében nem mond újat, a problémafelvetései pedig ilyen formában meglehetősen bugyuták és a legkevésbé se frissek. A majomemberes jelenet amúgy nálam egyértelmű csúcspont, egyébként általában a humora is működik, de ezeken kívül bőven felejthető, és iszonyatosan idegesítő. A Lavina anno nem volt rossz Östlundtól, ez viszont hatalmas csalódás.

... és mindennek tetejében az a Pink Room-jelenet.. édes istenem :). Lynch elképesztő zseni, ezzel a filmjével se vallott szégyent :).

2017-04-29 22:32:00 Weiner (2016) nygaben (4) #2

Jó kis film, sokszor meg tudott lepni egy-egy fordulatával (nem ismertem a sztorit), végül is az élet a legjobb forgatókönyvíró. Nehezen tudok kiigazodni Weineren... egy számító idealista és egy igazi lúzer, aki megy a saját feje után, aztán meg nem győzi feldolgozni a következményeket :D. Mindenkinek ajánlom, egy nem mindennapi történet feldolgozása ez a doku, egy nem mindennapi főszereplővel. Azt hinnéd, hogy játékfilm, de a bejátszott híradórészletek világossá teszik, hogy mindez megtörtént nem is olyan régen. (Az pedig sokat elárul a közéletről, hogy Weiner programjából alig ismerünk meg valamit. Fogalmam sincs, hogy ért-e ahhoz, amiről beszél, jók-e a politikai elképzelései. Persze nem erről szólt most a dolog, de ez azért elgondolkodtató.)