Muhrel

(kitiltva)

Regisztráció: 2010. december 3. (13 év, 3 hónap)

Le mépris
A megvetés
5 2011-09-18 3,7
Záhrada
A kertben
5 2011-09-02 4,2
Ensayo de un crimen
Archibald de la Cruz bűnös élete
4 2011-08-31 4,2
5 2011-06-23 4,1
Arn - Tempelriddaren
Arn, a templomos lovag
5 2011-06-11 3,5
Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom
Tavasz, nyár, ősz, tél... és tavasz
5 2011-05-29 4,4
The General
A generális
1 2011-04-28 4,5
Butch Cassidy and the Sundance Kid
Butch Cassidy és a Sundance kölyök
3 2011-04-21 4,3

Most itt nem a tudás forrása a lényeg , de korábban már megadtam a műfajok fogalmának
magyarázati elérhetőségét. Remélem mostantól a fórumban a műfajokról beszélgetünk !

Szerintem mindig a témája - szerkezete ,mi játszódik benne, dönti el a film műfaját! Egyszerű logika.

Thriller :
A bűnügyi film és a horror határterületein elhelyezkedő műfaj, amely elsősorban a bűn pszichológiai hátterére, a bűntett(ek) elkövetésére és következményeire - nem pedig felderítésére-, valamint az elkövető személyére helyezi a hangsúlyt. Bár az - angol eredetű, izgalmat, borzongást okozó jelentésű - thrillerek nem nélkülözik a krimikre jellemző csavaros fordulatokat, izgalmas szellemi feladvány helyett inkább borzongató, esetenként sokkoló ,lélektani drámákat dolgoznak fel, akcióelemekkel és feszültségkeltés kifinomult technikáival dúsított cselekménnyel.

A horrorfilm a tömegfilm jellegzetes műfaja, melynek darabjai félelem- és borzalomérzetet kívánnak kelteni a nézőben. A horrorfilmeket a fantasztikus filmek családjába is szokás sorolni, és noha a legtöbb darabja valóban ide is tartozik, jó néhány kivétel is akad: a slasher vagy a gore - bár kétségtelenül a zsáner része - ritkán él a fantasztikummal. A horrorfilm - a pornó mellett - a filmműfajok között a legalantasabbnak tekintett zsáner. Története során csupán háromszor tört be a főáramba: az 1930-as évek Universal produkcióival, az 1970-es években a sátánfilmekkel és - részben - a giallóval, illetve az 1990-es évek tinihorrorjaival. A horrorfilm hőse sokszor két világ határán vergődő, átmeneti lény.

Filmes műfajok , ahova a filmeket besorolhatjuk :
Fantasztikus filmek csoportja : - alműfajokkal
Sci-fi műfaj :
Horror műfaj :
Giallo :A giallo speciálisan olasz műfaj, nagyjából a szolid erotika, a minden belsőséget kiforgató slasher és az idegeket teljesen kikészítő thriller keveréke. A zsáner az Itáliában megjelenő sárga kötésű krimiktől örökölte nevét (a giallo szó jelentése: sárga). Nem igazán slasher, mert a nyomozós szál legalább annyira fontos eleme, mint a szex és a vizuális erőszak. Nem is krimi, mert ahhoz túl sok a dugás és a zsigerelés a filmvásznon. És végezetül nem vegytiszta thriller, bár detektívesdi közben óhatatlanul veszélybe kerül főhősünk élete, így máris beindul a suspense-dramaturgia. Jellemző még a giallo-filmekre a roppant ízléses kameramunka és a szokatlan zenei aláfestés.
Cyber - Cyberpunk műfaj : ember- számítógép-robot kapcsolata
James Cameron teszi ismerté a műfajt .
Tudományos-fantasztikus film :
Katasztrófa műfaj :

Itt az oldalon sincsenek pontosan meghatározva hogy a filmek pontosan melyik műfajtipusba tartoznak.A filmekhez több filmtipius van alárendelve.A filmben nem az a lényeg, hogy mikor játszódik és hol. Hanem, hogy mi játszódik, miért és hogyan. Így a film története alapján tudjuk talán legjobban eldönteni hova soroljuk be.

Tényleg jó az Altman cikk.

2010. no. 1.: Magyar műfaji film
2010. no. 2.: Globalizáció és filmkultúra
2010. no. 3.: Hollywoodi Reneszánsz
2010. no. 4.: Magyar film az 1980-as években
1999 ősz: Műfajelmélet / Makk Károly

Valakinek megvannak a metropolis régi kiadásai ?

Régebben a Metropolis magyar filmes újságnak volt ezzel kapcsolatban több megjelent kiadása. A műfajokat : az amerikai elnevezéseknek köszönhetjük .... Remélem másokat is érdekel a téma és megfejtjük a titkokat .

Szeptember filmje : Johnny English . Nagyom szeretem !

2011-09-09 10:37:49 Los olvidados (1950) / Elhagyottak Muhrel (?) #2

Hasonlítható az Isten városához , gengszter film ?

Remek paródia