flake

Regisztráció: 2010. november 26. (6 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

horror.mindfuck.suspense.

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro Jodorowsky, Anders Thomas Jensen, Andrej Tarkovszkij, Ang Lee, Billy Wilder, David Fincher, Denis Villeneuve, Ingmar Bergman, Kon Satoshi, Martin Scorsese, Na Hong-jin, Park Chan-wook, Paul Thomas Anderson, Rian Johnson, Roman Polanski, Sono Shion

Születési év: 1986
Lakhely: Paper Street Soap Company (Middlesex)

Alien: Covenant

2 2017-05-20 2,9
Cet obscur objet du désir
A vágy titokzatos tárgya

Fleabag

4 2017-04-09 ?

3 2017-04-01 2,5

2017-05-12 16:28:42 La moustache (2005) / A bajusz flake (5) #12

Sajnos viszonylag régen láttam és nem is emlékszem minden részletre, de az biztos, hogy nem éreztem blöffnek. Ebből a távlatból egzisztencialista drámának rémlik, önkép vesztéssel meg kezdődő, de sehova sem tartó őrülettel. Mintha a párkapcsolata is fontos szerepet játszott volna az identitás válságában. Meg persze a bajusz, ami számomra férfi mivoltát jelképezte. Igyekszem újranézni és érdemben válaszolni :)

ryood:

Engem is az atmoszféra talált meg leginkább. Megoldásom nem is volt a filmre, bár az egész mozit javrészt úgy értelmeztem, mint egy pszicológiai torzulás folymatának direkt kontúrtalan ábrázolását. De tényleg újra kellene néznem, mert nem szeretnék hülyeségeket írni :)

előzmény: kwzatz (#10)

2017-05-01 11:44:14 Ai no mukidashi (2008) / Love Exposure flake (5) #24

Bizony! :)

2017-04-18 18:12:44 [Filmet keresek] flake #2120

Nem dél-koreai, hanem japán. Valószínűleg ezért nem találtad :)

Cold Fish

előzmény: necksprain (#2119)

Nagyon érik az újranézés, így ránéztem a film adatlapjára... Most komolyan ezt a filmet ketten láttuk? Ez kicsit azért szomorú, ennél jóval többet érdemelne.

Persze, de attól még mélységet adhattak volna neki. Azért a GitS világa erre bőven ad lehetőséget. A Stand Alone Complex bármely része kitűnő bizonyíték erre :)

előzmény: Yuriko-chan (#7)

Lehet bejön majd neki, de rajongani biztosan nem fog érte :)

Yuriko-chan:

A legnagyobb gondom vele, hogy az utalásokat/másolásokat nem számítva semmi olyan nincs benne, amitől ez valóban Ghost in the Shell lenne. Teljesen nélkülözi a 95-ös eredeti gondolatiságát. Baromi felszínes, közepesen látványos akció film lett belőle, de számomra annak sem kielégítő.

Hát ez elég gáz lett, de pihenek rá egyet hátha el tudok majd vonatkoztatni az zseniális eredetitől. De úgy érzem, ez így önmagában is maximum egy nagyon gyenge hármas lenne.

Nekem ez az anime mindig is a felnőtté válásról szólt. Arról hogy gyerekként mennyire más értékrendünk van. Teljesen más dolgokat ítélünk fontosnak, mások a fogalmaink és a viszonyrendszerünk az élethez. Viszont ebben az infantilis, határokat feszegető korban velünk van valami nehezen megfogalmazható, naív de valódi igazság.
Az elválás a fiútól számomra ettől az igazságtól való elbúcsúzást jeleníti meg.

előzmény: terika (#7)

2017-03-18 22:12:45 Logan (2017) / Logan - Farkas flake (5) #44

Azért is kérdeztem rá direkt a First Class-re, mert olyan szépen van felépítve benne Magneto karaktere illetve rajta keresztül valamennyire Charles Xavier is. Hozzám soha nem állt olyan közel Logan, mint Magneto a First Class-ben.