flake

Regisztráció: 2010. november 26. (6 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

horror.mindfuck.suspense.

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro Jodorowsky, Anders Thomas Jensen, Andrej Tarkovszkij, Ang Lee, Billy Wilder, David Fincher, Denis Villeneuve, Ingmar Bergman, Kon Satoshi, Martin Scorsese, Na Hong-jin, Park Chan-wook, Paul Thomas Anderson, Rian Johnson, Roman Polanski, Sono Shion

Születési év: 1986
Lakhely: Paper Street Soap Company (Middlesex)

The Forbidden Kingdom

Élet
4 2017-06-04 3,4
Wonder Woman

4 2017-06-03 3,7

Tulajdonképpen négyest kellene rá adnom, néhány baromi fontos ponton megcsúszik a film szerkezete és elég kizökkentővé válik olyankor. Lehet, hogy ez tudatos rendezői döntés, de én nem tudtam megnyugtató magyarázatot találni rá. Talán az emocionális töltetet szolgálta volna tompítani, megtartani a végére, de engem így is zavart. Egyébként elképesztő erejű mozi, Daniel Day-Lewis meg... Hát nem kicsit lett szegényebb a mozi világa az ő visszavonulásával :(

2017-06-13 22:49:58 [Általános fórum] flake #6995

Mindet láttam. Ennyi erővel lehetne imdb-s lista is, nem túl nagy a különbség. Nyilván nem értek vele egyet, de ez mindegy is. Engem abszolút nem zavar, hogy olyan filmek vannak rajta, amiknek nagyon nem kellene és hogy olyanok nincsenek, amiknek itt volna a helye. Bár egy dolog azért megmosolyogtatott. Raging Bull 99. és a Rocky 84. :) Még mielőtt bárki félreértené, semmi bajom a Rocky-val, de azért a Raging Bullt soha, semmilyen kontextusban nem lehetne alárendelni.

Van egy pont, amin túl a St4nt0N által is felhozott hibák, csúsztatások miatt már nem tudtam neki elhinni, amit állít magáról. Nekem ezt sikerült elfogadni, így tudtam élvezni a rendezést és a színészi játékot. Szórakoztatott, de semmi több. Lesújtó véleménnyel sem vagyok róla és a rászánt időt sem sajnálom. Ötös semmiképpen sem lehett volna, négyesre pedig hármasról a kedélyes rendezés emeli fel.

előzmény: dézi (#7)

Mondhatni tökéletesen egyetértek St4nt0N-nal, csak én benyeltem :)

Szintúgy :)

előzmény: Ágó (#1)

2017-05-12 16:28:42 La moustache (2005) / A bajusz flake (5) #12

Sajnos viszonylag régen láttam és nem is emlékszem minden részletre, de az biztos, hogy nem éreztem blöffnek. Ebből a távlatból egzisztencialista drámának rémlik, önkép vesztéssel meg kezdődő, de sehova sem tartó őrülettel. Mintha a párkapcsolata is fontos szerepet játszott volna az identitás válságában. Meg persze a bajusz, ami számomra férfi mivoltát jelképezte. Igyekszem újranézni és érdemben válaszolni :)

ryood:

Engem is az atmoszféra talált meg leginkább. Megoldásom nem is volt a filmre, bár az egész mozit javrészt úgy értelmeztem, mint egy pszicológiai torzulás folymatának direkt kontúrtalan ábrázolását. De tényleg újra kellene néznem, mert nem szeretnék hülyeségeket írni :)

előzmény: kwzatz (#10)

2017-05-01 11:44:14 Ai no mukidashi (2008) / Love Exposure flake (5) #24

Bizony! :)

2017-04-18 18:12:44 [Filmet keresek] flake #2120

Nem dél-koreai, hanem japán. Valószínűleg ezért nem találtad :)

Cold Fish

előzmény: necksprain (#2119)

Nagyon érik az újranézés, így ránéztem a film adatlapjára... Most komolyan ezt a filmet ketten láttuk? Ez kicsit azért szomorú, ennél jóval többet érdemelne.