skizo

Regisztráció: 2010. november 22. (13 év, 3 hónap)

Uramisten

Patton
A tábornok
4 2023-01-01 4,0

2022-01-01 20:56:33 Don't Look Up (2021) / Ne nézz fel! skizo (1) #20

Rég nem láttam ennyire rossz filmet.

Végignéztem. Most belefért. A kedvenc jelenetem: hogy az ajándék nem a globalis felmelegedes ellenszere hanem csak egy (azaz egy) fegyver ami segít predatorokat lelőlni. Hát köszi. Maradtál volna inkább otthon.

Őőő tök fölösleges cementet fogok írni, nem szoktam ilyet. De ekkora csalódást... Nem tudom miért vártam ettől a filmtől többet. Talán jó volt a posztere? De hát ez ritka béna volt. Talán az egyetlen értékelhető dolog a szokatlan befejezés volt: a pátoszos moralizálós megnyugvásos happy end helyett szörnyella elmondja amit úgyis tudtunk, így is úgy is megszívjuk. Szóval gratula. De ezt a befejezést olyan szarul sikerült megcsinálni hogy csak na, csak egy kellemetlen érzés marad utána, egy hiány mint a lányok bal mutató újja. :)

2014-01-05 09:48:33 The Holy Mountain (1973) / A szent hegy skizo (5) #10

Most láttam a napokban ezt a filmet a Jodorowsky maratonon az átriumban, szerintem jó kis film, lenyűgöző mennyiségű szimbolikával és ötletes megoldásokkal, burjánzó. Értelmezésébe még nem mennék bele, mert ahhoz meg kell nézni még egy párszor, nyilván csak a legnyilvánvalóbbakat tudnám elmondani mint a szerelem ereje, a jellem fejlődés, a gyarlóság megmaradása még akkor is ha kiválasztatott hogy magasabb szintre lépjen (Gondolok itt arra, hogy amikor elégetik a pénzt főhősünk még akkor is lop egy két bankót.). Szerintem azért lehet ez egy nagyszerű film mert elég sokat mond ahhoz hogy több megnézésre is adjon új gondolatokat, megfejtéseket. Bár kicsit tartok tőle hogy minden megfejtett szimbólumot a végén le lehet csupaszítani egészen egyszerű, didaktikus mondanivalóra. Viszont mint vizuális alkotás akkor is egy nagy, átfogó, tömény mű marad. De egy picit előre szaladtam hiszen még nem értem a filmet igazán mélyen magam sem.

2014-01-05 09:37:50 El Topo (1970) / A vakond skizo (4) #2

Mindenkinek akivel beszéltem az első fele volt érdekesebb, többen azt is mondták, hogy úgy érzik mintha a felénél elfogyott volna a pénz. :)) Szerintem nem a legjobb filmje Jodorowskynak, de értékelhető, engem elgondolkodtatott, rengeteg szimbólum van benne, közben elég didaktikus is ami le is rombolja a különlegességét. Hozzá kell tenni, hogy második játékfilmje és ha jól tudom annak idején Mexikóban teljesen szembe ment a mindennemű filmrendezéssel, már csak azért is mert egy filmes bizottságnak volt tisztje eldönteni hogy ki és mit forgathat, Jodorowsky pedig ezzel a bizottsággal szembe menve azért is leforgatta a filmjét. Ezzel egyfajta lázadást váltva ki, példát mutatva más filmeseknek is hogy ne hódoljanak be. Aki ezt látta először Jodorowskytól az ne adja fel, szerintem például következő filmje a Szent hegy sokkal érdekesebb, arról nem is beszélva hogy milyen lett volna a Dűne, ha megkapta volna rá a pénzt...

2013-03-31 12:58:43 Subway (1985) / Metró skizo (4) #3

Sok év várakozás után most néztem meg ezt a filmet és nem értem miért húztam eddig.. Szerintem remek kis film. A zseniálist nem éri el, de nagyon jó ötlet a subway kultúra feldolgozása, isteniek a helyek ahol forgattak, főleg amikor Fred először fedezi fel ezt a földalatti világot. A kontroll nekem is beugrott illetve az, hogy biztos sokat inspirálódott a Kontroll rendezője ebből a filmből. Kicsit industrial, kicsit urban exploration, és szerintem van egy kis cyberpunk hangulata is ennek a neon világnak..

2012-11-04 21:14:04 [Filmet keresek] skizo #1449

Sziasztok! Egy olyan filmet keresek, melynek a főszereplője vagy inkább narrátora egy férfi, aki a barátnője kérésére feleségül vesz egy lányt, hogy az zöld kártyához juthasson az adott országban. Ekkor még mindannyian úgy tudják, hogy az ara leszbikus, viszont később kiderül, hogy a hölgy napról napra változtatja a személyiségeit. A férfi, (főszereplő) pedig beleszeret, mivel így kicsit olyan mintha a világ összes nőjével járna. Előre is köszi! Ha valakinek megvan priv-nek örülnék, mert félek itt nem tudom visszakeresni a választ!

2012-03-17 15:05:45 Red Dawn (1984) / Vörös hajnal skizo (3) #3

A korábbi véleményeket osztom, viszont kosztümök és harcászati elemek szempontjából jól megcsinált film. Rengeteg orosz haditechnika látható a filmben, a kölykök zsákmányolt orosz fegyvereket és gyakorlókat használnak. Tetszik továbbá, hogy nem egy tipikus csípőből tüzelős film, hanem a főhősök adoptálódnak a környezethez. Felderítéskor álcázzák magukat,a fronton hóálcát viselnek. Sok helyen közelített meg a film egy nagyon jó hangulatot. Szóval ha valakinek sikerül elvonatkoztatnia attól, hogy mit próbál meg a nézőbe diktálni a forgatókönyv akkor találhatunk néhány érdekes képet és jelenetet.