miraculum

Regisztráció: 2010. november 10. (8 év)

Születési év: 1978

Szexterápia
4 2018-10-05 3,9
Kojot

3 2018-10-05 3,8

Botrányrossz film, fullba' nyomják benne a kretént. :D

2018-10-16 13:39:26 Apostle (2018) miraculum (3) #2

Én sajnos semmi különlegeset nem látok ebben a filmben, nem értem igazán az átlagát. Nálam ez egy gyenge hármas, de egy óra után már rettenetesen untam. Ami ma Netflix, az régen a videotékák alsó polca.

Szerintem ez egy elképesztően középszerű film. Minden egyes perce kiszámítható, előre elrendelt. Nem pont ezt és nem pont így, de mindent láttam már belőle itt-ott, mégpedig minden esetben ennél jobb tálalásban. Ez önmagában nem is lenne feltétlenül baj, de itt még karakterekre, történetre és drámai cselekményre sem futja igazán. Egyetlen mondatban elmondható az egész film, és ez nem csak a szinopszis :A seregben megkattant apa az örökkévalóságig csövezni akar az erdőben, a lánya rájön, hogy ennél van jobb is, ezért elválnak útjaik.. Az egész film egyetlen kétperces "párbeszédben" csúcsosodik ki, persze ott is beszéd helyett inkább az érzelmes hallgatás dominál (mert azzal annyi ember tud azonosulni - mondom én gonoszan), az az egy jelenet az, ami megüti a jó szintet. Egyébként van egy ilyen tipikus amerikai indie-filmes sablonhangulat illetve művészinek gondolt, de közben totál öncélú és inkább lusta hozzáállás, hogy a karaktereim ne beszéljenek, mert ezzel is megmutatom hogy milyen mély küzdelmeket vívnak magukkal, és elég ha az arcukon tükröződik a kétségbeesés - no ezzel lassan engem már ki lehet kergetni a világból. Valóján kettest kéne adnom, de díjazom a film igyekezetét hogy saját hangja legyen, akkor is ha szerintem nem sikerült.

2018-10-05 12:29:12 Kojot (2017) miraculum (3) #51

Vannak benne nagyon eltalált dolgok, és nagyon feszes a hangulat, de gyakran inkább kapkodássá csap át a sztori, a harmadik kurvaanyázós-nyaki ér kidagasztós-szétbaszomafejedet szinten működő, végtelennek tűnő tömegverekedéskor pedig inkább már komikussá vált a szituáció, pedig nagyon nem akart az lenni. Ez a mentalitás engem amúgy is taszít, senkit nem bírtam megszeretni, a főszereplő olyanná vált, mint aki rákattant a speedre és olyan mélységekbe süllyedt, ahová eszem ágában sem volt követni, egyedül Attila volt szimpatikus. A végén pedig hogy a nő visszatér mindezek után, egyszerűen értelmezhetetlen számomra, mondhatni pofátlan húzás, a néző arconköpése, trollkodás, megérdemelné hogy leverjem kettesig az ösztályzatot. A legutolsó snitt miatt tartottam meg csak közepesen, két másodpercre mégis az értelem csekély szikráját villantotta a főhös.

Eszeveszett tébolyda, brutális trip a pokol legmélyebb bugyraiba Jóhannsson egészen kivételes scorejával megtámogatva.

Semmi baj nincs ezzel a filmmel, teljesen szórakoztató kis űrkaland lett. Kicsit langyos itt-ott, de ahhoz képest hogy a kritikák miatt majdnem kihagytam, ahhoz képest remekül szórakoztam. Szerintem nem látszik meg rajta a káoszba fúlt forgatás sem, Howard szépen kipofozta és összevarrta a végére a filmet. Jó ez a Solo-t játszó gyerek is, Glover is, Woody Harrelson naná, Emilia Clarke meg szerintem nem lóg ki innen, ne tegyünk úgy mintha Carrie Fisher anno egy színészmogul lett volna, nekem ez így eléggé egyben van, na! Imdb-n éppen 7,1-en áll, kábé ezt én is reálisnak gondolom ezúttal, ez nálam egy jóindulatú négyes.

Ja és L3? Konkrétan a legjobb robot evör aki feltűnt valaha az SW filmekben.

2018-09-04 16:31:00 Hereditary (2018) / Örökség miraculum (4) #61

Szerintem a VVitch jobb ennél egy kicsit. Ez a film próbál csavarosabb lenni, de atmoszférában némileg almarad attól, és szerintem egy jó húsz percnyi vágás még ráfért volna, mert a középrész elég döcögős. Amúgy nagyon sok hasonlóság van köztük, és mivel az eredetiség is szempont egy osztályzásnál, nyilván nem az újabb felé emelem az osztályzatot.

2018-09-01 14:39:08 Climax (2018) / Klimax miraculum (?) #2

A metascoreja 85-ön áll, hát asszem így elég várós ez a film, mert eddig nem a kritikusok kedvence volt Noé.

Önálló filmművészeti alkotásként egyszerűen értékelhetlen. Billiónyi karakter rohangál fel-alá, egymondatosokat böffentve egymásnak a plasztik CGI- díszletek között, kvázi a karakterek nem léteznek, a történet ugyan létezik, de egy négyéves szintjén csak, a cselekmény kifullad verekedések és üldözések végtelenül egymásra dobált jeleneteiből. A klasszikus történetmeséléstől ami a Marvel első szakaszát jellemezte, fényévekre kerültünk, itt már minden annyira egymásra épül, annyira képben kell lenni az elmúlt huszonöt filmmel kapcsolatban hogy egy gyökértelen káosszá züllik az egész. Olyan szinten undorító giccs mint anno mondjuk a Flash Gordon.

2018-08-26 22:08:12 Upgrade (2018) miraculum (3) #14

Valamennyire kreatív és némileg friss B-kategóriás sci-fi-akció, de semmivel sem tud ezen túllépni. A zsáner biztosan nem ettől fog megújulni, de ennél rosszabb egyszernézős szórakozásom se legyen soha.