miraculum

Regisztráció: 2010. november 10. (8 év, 4 hónap)

Születési év: 1978
Lakhely: Budapest

Free Solo
Free Solo - Mászókötél nélkül
4 2019-03-14 4,2
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Pókember: Irány a Pókverzum!
5 2019-03-01 4,3

Journal 64
A 64-es betegnapló
3 2019-02-20 4,1
The Hand that Rocks the Cradle
A kéz, amely a bölcsőt ringatja
3 2019-02-17 3,7
My Little Pony: Equestria Girls

3 2019-02-17 ?
Our Idiot Brother
A lökött tesó
2 2019-02-17 3,3

2019-03-24 11:49:33 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] miraculum #24135

A fél topiknak most már az offban lenne a helye.

Áthelyezve a(z) Leaving Neverland topikból.

Jó film, jó film, Isten ments, hogy bántsam, de azért nem átütő erejű. Igazából nehéz egy olyan valakiről doksit forgatni, akinek a leghevesebb érzelmi kitörése egy széles mosoly, és a fő téma közben nem lehet hozzá közel menni, mert az azonnal a halálát is okozhatja. Ettől függetlenül érdekel a téma, és végig valamennyire izgalmas tudott maradni a történet.

Na ez már valami! Huhh de jó kis film lett ez, a fene gondolta volna. Messze a legjobb Pókember-adaptáció eddig, egyértelmű hogy teljesen megérdemelt az Oscar, és nagyon régen láttam összességében is olyan animációt ami jobb lenne ennél. Ha minden szuperhős-film ilyen szintű lenne, háááát asszem addikt lennék.

2019-02-24 08:50:48 Creed II (2018) / Creed II. miraculum (4) #7

Teljesen korrekt, szikáran és alapvetően lassúra megrendezett film, ami jól is áll neki. Így a játékidő nagy részében elkerüljük a bazári, giccses körítést, persze a meccsek még mindig más tészta, azoknál így a nyolcadik rész felé már nem is várok nagy csodát. A színészek jók, a sztori kiszámítható, Dragoék szálában sokkal több lehetőséget érzek, mint ami kijött. Igazából lehetne ez simán egy hármas is, de elfogult vagyok a szériával kapcsolatban, ezért egyelőre legyen jó.

2019-02-01 21:18:43 Glass (2019) / Üveg miraculum (4) #30

Tipikusan Shyamalan-film abból a szempontból, hogy ha akarnám, harminc helyen lehetne belerúgni, de ha meg akarom, nagyon sok olyan dolog van amibe kapaszkodni lehet, ami kreatív, bátor vagy éppen meglepő. Ezért nagyban függ a filmhez illetve a rendezőhöz való előzetes érzéseinktől hogy ez mennyire fog bejönni. Nekem furcsamód épp fordított utat járt be a film, mint itt néhányan említették: egy óra körül már kezdtem fészkelődni, mert rettentő vontatottá vált, nem volt igazán cselekmény csak a sok duma, és McAvoy pofátlanul túl lett használva a többiekhez képest, miközben Willis és Jackson a nagy semmit adták elő. A végére nekem viszont jó értelemben pörgött fel, emlegetnek itt sokan túlzott csavarokat, de azt gondolom, itt nem valódi csavarokról beszélünk, semmi nem fordult az ellenkezőjére, itt magyarázatokról van szó, illetve arról a váratlan húzásról, hogy ki meri nyírni az összes főszereplőjét. A lezárás pedig felvet bennem kérdőjeleket, mert közben folyamatosan kapjuk az eltereléseket, hogy mi a potenciális folytatása a történetnek, de aztán végül semmi konkrétum nem utal erre. Tudniilik, hogy Willis fia apja nyomdokaiba léphetne a cég elleni bosszúhadjáratban. Volt egy snitt amikor szemez az edzőpaddal, azt vártam, hogy ő maga is odaugrik és kitol 300 kilót rajta. Genetikailag nem lenne értelmetlen hogy ő maga is sebezhetetlen legyen, illetve az utolsó snittek egyikében a képregényboltban Batman ment, amire nekem ez ugrott be, hogyha ez egy eredettörténet, akkor hasonló Batmanéhez, és a gyermek szuperhőssé válásának alapjait fektették le- Szinte már láttam a vállára terítve a fater orkánkabátját.. No mindegy, szerintem ez egy erős trilógia lett, nem egyeneletesen erős, de hadd legyek őszinte, ez a fajta szuperhős-megközelítés ezerszer szimpatikusabb számomra mint amit a Marvel/DC kiköpköd magából orrvérzésig.

A zenék és Malek jó, de ezen kívül rettentő idegesítő, hogy nincs egy olyan pont a filmben ami pont úgy, pont akkor és pont azokkal az emberekkel történt volna, ahogy a valóságban. Márpedig ez még azokat a dolgokat is hitelteleníti, amikről amúgy fogalmam sincs, hogy valósak-e, például a zeneszerzéssel kapcsolatos jeleneteket. De ha már így történt, és mindent összekuszáltak, akkor legalább egy pergős, izgalmas történet bontakozna ki, ehelyett egy tényleg sótlan, családbarát és rendkívűl felületes filmet kapunk. Nagyon sajnálom, de ez így nagy csalódás.

2019-01-03 14:00:35 A Hologram for the King (2016) miraculum (3) #4

Nagyon-nagyon középen áll a négyes és a hármas között. Tykwer jó rendező, Hanks kiváló színész, de a történet elég lagymatag, többnyire szituációs komikummal és némi szürrealizmussal próbálnak végiglavírozni a közhelyes cselekményen. A lezárás, illetve az utolsó körülbelül 20 perc húzza felfelé az osztályzatot, az friss volt és bátor is sok szempontból, de a stabil és megbízható hármasról csak odáig, hogy elgondolkozzam a négyes lehetőségén is. Azért azt mondom, soha rosszabbat.

2018-12-29 22:29:10 Rossz versek (2018) / Bad Poems miraculum (5) #13

Nagyon kemény film, engem jobban megütött, mint a VAN. Igazából ha akartam volna, végig tudtam volna bőgni, de inkább a röhögésbe kapaszkodtam. Ijesztően valódi és bőr alá kúszó élmény volt.

Botrányrossz film, fullba' nyomják benne a kretént. :D

2018-10-16 13:39:26 Apostle (2018) miraculum (3) #2

Én sajnos semmi különlegeset nem látok ebben a filmben, nem értem igazán az átlagát. Nálam ez egy gyenge hármas, de egy óra után már rettenetesen untam. Ami ma Netflix, az régen a videotékák alsó polca.