miraculum

Súly: 1955
Regisztráció: 2010. november 10. (10 év, 5 hónap)

Születési év: 1978

4 2021-04-17 3,1
BÚÉK

4 2021-04-16 3,7
Raya and the Last Dragon
Raya és az utolsó sárkány
4 2021-04-03 3,6

Richard Jewell
Richard Jewell balladája
3 2021-02-10 3,9

2021-04-17 13:30:54 Possessor (2020) / Gyilkos tudat miraculum (4) #6

Nagyjából már el is mondott mindenki mindent, amit lehetett a filmmel kapcsolatban. Mindezek mellett nálam ez még így is egy stabil négyes.

2021-04-12 21:55:48 Kung Fury (2015) miraculum (?) #22

Poénnak jó, de egy átlagos film kontextusában értelmezhetetlen, nem is tudom osztályozni. Nyilván lehetne egyes és ötös is, de tényleg felesleges az értékelés ebben az esetben.

Technikailag egészen durva erődemonstráció ez a film. A sztorit tekintve langyos-közepes, összességében viszont egy elég magabiztos négyest adok, kellemes családi szórakozás volt.

2021-03-29 20:05:50 The Fountain (2006) / A forrás miraculum (5) #92

Szerintem rendkívül jól öregszik ez a film. Épp a filmzenét hallgatom és arra gondolok, de szívesen néznék valami új filmet, ami egyszerre ennyire szép vizuálisan, hipnotikus atmoszférájú és közben teljesen elborult. Anno nekem is megvoltak vele a magam bajai, de visszanézve, inkább el voltam kényeztetve, nálam évről-évre stabilabb ötös.

Szerintem teljesen korrekt kis tinihorror ahhoz képest hogy csak rosszat hallottam felőle.

2020-02-10 07:33:38 Gisaengchung (2019) / Élősködők miraculum (4) #58

Nem akarom bántani a filmet,véletlenül pont tegnap este néztem meg, és nálam egy gyenge négyes volt, a közepestől a kiváló operatőri munka, illetve tulajdonképpen a rendezés mentette meg. 4 Oscar díj mellett viszont saját magamon töprengtem el, talán nem véletlenül nézek egyre kevesebb filmet... A nagy meglepetéseket emlegetve, hát én általában nem vagyok az az ember aki kitalálja a sztorit előre, sőt, legtöbb esetben direkt nem is akarom, de ezúttal az egyetlen meglepő momentum számomra talán az volt, amikor a srácot lecsapják a kővel a pincében. De onnantól nyilvánvaló volt, hogy most koreai módra átváltunk egy vérengzős részre. A házvezető néni, meg a család visszafordulása, hát, számomra ezek nem tartoztak a nagy twist kategóriába. De az idei Oscar összességében már a jelölteket tekintve is valahogy nekem olyan béna kacsa volt, nem is abból a szempontból hogy a legtöbb díjazottnál tudnék jobbat mondani, mert ez nem igaz, hanem inkább az a csalódás hogy ezek a díjazottak tényleg a legjobbak lehettek idén.

Na végre, pont egy ilyen kommentre vártam, mert nem alszom nyugodtan amióta berántottam ötösre.

Nem. Az én véleményem egy szubjektív igazság.

Adok rá egy protesztötöst, bár inkább erős négyesnek érzem, mert rettenetesen túlzásnak érzem azt az össztüzet amit kap a film akár itt is, akár világszerte. Nem is akarnék igazán részletekbe belemenni, mert logikailag bele tudnék kötni öt percenként, de ez igaz az eredeti trilógiára is. De sokat változott a világ, azt biztos. #régenmindenjobbvolt, de tuti hogy nem a filmek, hanem leginkább az, hogy az emberek még tudták élvezni őket, mára meg hétmilliárd kritikus világa lettünk. Én hálás vagyok hogy tudtam hagyni a filmet mesélni, tényleg rossz lehet, ha az ember elvárásait képtelen teljesíteni valami amit pedig görcsösen szeretne, hogy teljesítse. Valahol átérzem, évente már én is alig osztok ki egy-két ötöst, és most meglepődve tapasztalom, hogy elő bír bújni belőlem a fanboy. Bárcsak sokszor történne ilyen, mert az ilyen élmény miatt érdemes moziba járni. És felkelek a székből, tényleg meghatottan, szétcsavarva, és akkor kezdődik a hátam mögött a k*rvaanyázás meg az ezdefosvolt,huhh. Üdv a valóvilágban.

Teljesen vállalható kis tini-kalandfilm, én, mint ősi Dóra-rajongó abszolút jól szórakoztam.