miraculum

Regisztráció: 2010. november 10. (13 év, 7 hónap)

Születési év: 1978

Bogyó és Babóca - 13 új mese

3 2024-03-25 3,3
Bogyó és Babóca - 13 mese

3 2024-03-25 3,2
Magyar csapat - "...még 50 perc..."

4 2024-03-24 4,0
Egy mindenkiért

4 2024-03-24 3,8

A szegény ember Pillangó-hatása, de annyira jól szórakoztam, és igazából a maga által kiszabott kis kereteken belül annyira keveset hibázik, hogy egy gyenge négyest megér nálam, teljesen vállalható film.

2024-04-01 23:40:20 Valami madarak (2023) / Some Birds miraculum (3) #7

Egészen jól megcsinált kis film ez, Szacsvay kiváló benne, uralja a terepet, és ebben az operatőri munka is szépen támogatja. Ugyanakkor a forgatókönyv szerintem kicsit eszköztelen sok esetben, a főszereplő lány pedig nálam is lehúzza a filmet - karakterre jó, de a beszédmód illetve a stílus szerintem túltolt, nekem kilóg az összképből. Erős ez a hármas, de a négyestől azért tisztes távolságra áll az értékelésem.

Egy nagyon szépen összerakott 3 órás videoklip, jó operatőri munka, fények, díszletek, koreográfiák, vizuálisan ritka jó munka. Van stílusa is még mindig, jók a karakterek, nyilvan karikatúraszerűek, egyszerűek de megjegyezhetőek, megkülönböztethetőek, ide pedig nem kell több. Jó a zene is, története nincs, párbeszédek se nagyon, de van néhány újszerű dolog, ami egy negyedik résztől elég tisztességes. Erős hármas, de csak akkor, ha a forma tud szórakoztatni a tartalom felett.

J Law jó, ahogy mindig, de sírnom kell, ha ez számít manapság egy korrekt vígjátékszerű valaminek. Gyenge, erőltetett forgatókönyv, semmi váratlan dolog vagy jó poén plusz polkorrekt, megúszós megoldások végig, 2023 gyakorlatának megfelelően. Nekem hiányzik manapság a kínálatból az Apatow-Rogen-Hill féle vonal.

Tegnap megnéztem másodszorra is figyelmesen (sokszor láttam belőle részleteket csak úgy össze-vissza, illetve amikor kijött akkor természetesen odafigyelve láttam) és letoltam az osztályzatot négyesre, az eredetit pedig feljavítottam ötösre. Most sokkal jobban feltűnt hogy Villeneuve mekkora blöffmester, azon kívül hogy a díszletek, a design és az atmoszféra úgy összességében kimagasló, de túl sokszor üresek a díszletek, túl sokszor öncélúan lassúak a jelenetek, és buta módon semmit nem tesz hozzá az első rész egzisztencialista drámájához, csupán szolgaian használja annak a narratíváját. Most jöttem rá, hogy az első rész mennyivel összetettebb, bátrabb és formabontóbb mint ez. Az egyetlen pozitívum ami elsőre nem jött át, az Ana de Armas karaktere, érdekesebb és jobban is játssza, mint ahogy emlékeztem rá. Jó film így is, de a rendező korlátai miatt nem lehet akkora klasszikus belőle mint az alapmű.

Ez szerintem a Torinói ló McDonagh-féle adaptációja. :)

2022-09-11 08:00:37 Pinocchio (2022) / Pinokkió miraculum (3) #1

Nem hittem, hogy ezt ennyire el lehet rontani, a szemkápráztató külcsín miatt adok rá egy gyenge hármast, de azon kívül szinte minden rossz benne. Olyan mintha halvány fogalma sem lett volna senkinek arról, hogy miről szól ez a történet, a drámai részek elsikkadnak, az arányok pocsékak. 20 perccel hosszabb mint a 80 évvel ezelőtti rajzfilm, és mégis kevesebb dolgot tartalmaz, érthetetlen. Gepetto motivációját világosabbá tették, de Pinokkiónak a jellemfejlődése követhetetlen, a kék tündér nem avatkozik be a történet folyásába, holott deus ex machinának kéne lennie , a hazudozás mint állandó jellemzője a fabábnak egyetlen jelenetben szerepel és ott is erőltetve, a végét pedig összecsapták. Most hogy így leírtam ezeket, még a hármast se értem amit adtam rá.

2022-08-25 23:22:48 Az unoka (2021) / The Grandson miraculum (3) #9

Az első félóra brutál erős, aztán hiába a sok pozitívum, ha a szerintem nevetségesen túlírt forgatókönyv maga alá temeti az egész alkotást. Fél órával rövidebb, egyenesebb történet kellett volna, és még sötétebb tónus, ugyanakkor a színészgárda egységesen jó volt. Illetve Jordán Tamás messze kiemelkedett még a jók közül is.

2022-08-16 16:09:59 Zazongpari (2021) miraculum (1) #20

Igen itt a hossz a lényeg elsősorban. Nem adnék egyest ha max 10 perces lenne, de az egyes osztályzathoz a megnevezés a 'nézhetetlen', márpedig én ezt képtelen lennék 15-20 percnél tovább nézni (elsőre talán 5 és 10 között bírtam), azért ennél rövidebb az életem hogy ezzel töltsem, tehát ezért ment rá a nézhetetlen osztályzat részemről.

Ebben a filmben benne volt a lehetőség hogy egészen kiváló legyen, csak az az érzésem hogy két szék közül a földre zuhantak az alkotók. A keret számomra nagyon érdekes, a színészek között jó a kémia, csak annyira tetszett a forma, hogy úgy tűnik nem maradt hely a mondandónak. Romkomnak koncentrálatlan, misztikus valaminek koncepciótlan és megalkuvó. Őszintén szólva én inkább a romkomot erőltettem volna, műfajon belül nagyot szólhatott volna több sziruppal és magára a kapcsolatra való nagyobb fókusszal. Kár érte de még így is szórakoztató, érdekes film.