miraculum

Regisztráció: 2010. november 10. (11 év, 6 hónap)

Születési év: 1978

Zootopia
Zootropolis - Állati nagy balhé
3 2022-03-10 4,1

2022-04-13 09:24:48 The Batman (2022) / Batman miraculum (4) #58

Kiváló film, még egyik Batman sem kapott tőlem 5-öst, talán most voltam hozzá a legközelebb hogy megadom neki, de tény hogy volt benne - különösen a vége felé - néhány üresjárat. De összességében nagyon sötét, nagyon mocskos, nagyon depresszív, na ilyennek kell lennie egy Batmannek. Nekem jobban bejött ez a noir detektívfilm-koncepció, mint a Nolan-féle akciófilmes megközelítés, a karakterek még sosem voltak ennyire jól eltalálva, a főbb szerepekben mindenki olyan természetességgel játszik, mintha mindig is ők lettek volna az egyértelmű választások a szerepekre. Ez nyilván nem csupán a színészek érdeme, hanem a rendezői vezetés eredménye is, illetve az, hogy volt hajlandóság a karakterek elmélyítésére. Rengeteg korábbi film keveredik össze itt - elsősorban a Hetedik és a Fűrészt érzem benne, de láttam Matrixos beállítást is, és nagyon vigyorogtam amikor a Christian Bale-es Equilibrium egyik harci jelenete is újra lett hasznosítva. :) Az Arkham-i részek tényleg hátborzongatóak, a folytatásban - mert persze kell,hogy legyen - erre a vonalra lehetne nagyobb hangsúlyt fektetni, Gotham pedig pont annyira kilátástalanul romlott, mintha valami posztapokaliptikus filmben táncolnának az anarchia szélén. Ilyen képregényes megközelítést várnék a továbbiakban is, soha rosszabbat!

Hát ez gyenge. Egyszerű kamaradráma, nulla feszültséggel, minimális fordulatokkal, unalmas motivációkkal. Szeretem Jason Segelt, Lily Collinsért meg titokban rajongok, de ez az egész annyira olcsó... A mexikánó kertész halála meg egy burleszkfilmbe való, két percig röhögtem rajta, hogy hogy lehet ennyire bénán megcsinálni valamit.

2022-03-13 11:41:57 Turning Red (2022) / Pirula panda miraculum (?) #1

Ez a film olyan szinten lányoknak készült, hogy nem is tudtam végignézni. :) Pedig nem tűnt rossznak, de egy idő után az érdektelenség-mérőm túlcsordult és elszaladtam.

2022-02-18 15:35:43 A kilépő (2021) miraculum (3) #2

Szépen összerakott film, az erősebb közepes fajtából. Nekem a végére túl didaktikussá vált, illetve a rommá rángatott kamerát sem éreztem jó választásnak, ezzel abszolút nem is tudtam kibékülni, de azért összességében inkább pozitív érzéseim maradtak, szórakoztató mozi volt.

Mellettem ez a történet abszolút elmegy, szinte semennyire sem tudtam rá rezonálni, viszont képtelen vagyok rá hármast adni, annyira magas színvonalú az amit összehoztak ennek a filmnek majd' minden elemével a készítők. Nagyon szeretném hogy ugyanennyi energiát bele tudjon rakni Enyedi Ildikó még egy filmbe, ami valahogy jobban képes lesz megszólítani engem is.

Teljesen cuki kis családi mozi, egyszeri délutáni szórakozásra. Semmi gond nincs vele igazából, de sajnos az erényeiből sincs túl sok. Tulajdonképp a megszokott biztonsági játék és a nosztalgiafaktor meglovagolása, se több, se kevesebb.

2022-01-06 21:47:05 Nine Days (2020) / Kilenc nap miraculum (5) #6

Ez egy annyira frankó film volt, hogy a megtekintése után 20 perccel már be is fizettem rá a moziban egy újrázásra. :)

2021-12-29 23:41:16 Don't Look Up (2021) / Ne nézz fel! miraculum (4) #17

Sokszor tényleg ellaposodik, és nehéz eldöntenem hogy ez most szatíra vagy dokumentumfilm. Adok rá azért egy gyenge négyest, de nagyon ellentmondásos érzéseket kavart fel bennem.

Szerintem ez pont nekem volt jó, én 21 voltam az első film idején, és 43 vagyok most. Ez a film pontosan olyan öregnek érződik, mint amennyit én magam öregedtem. Tehát minden kritika igaz, de nekem így és ebben a formában tetszik, engem meg tudott szólítani, szükségem volt rá, és örülök hogy láthattam. Nem érdekel már sem az akció, és nem vártam újdonságot se, sem világformáló dolgokat, mert a cancel-culture és a posztposztposztminden világát éljük, ahol már mindent elmondtak és csak keserédesen röhögni lehet (vagy csak röhögni hagyják az embert) komoly dolgokon, és az emberek legtöbbje egyrészt csípőből tüzel mindenre ami szembejön másrészt meg mindent magára vesz és megsértődik. Szeretem ezeket a karaktereket, élveztem a sztorit és a párbeszédeket, jól szórakoztam, de világos hogy magamtól elvonatkoztatva ez nem egy jó film, és nem is friss, de én sem vagyok az, és ezért különös, megértő szimpátiát érzek iránta.

Meglepően jó film lett, vontatottabbra és unalmasabbra számítottam, de a karakterek fejlődése abszolút lekötötte a figyelmemet, ízlésesen és finom adagokban történt. A nyomozás önmagában a gyengébb szál volt, a marseille-i gettó is sokkal polkorrektebben lett ábrázolva mint kellene, de a színészi játék (nem csak Damon, hanem a full cast) nagyon viszi a hátán a történetet, nálam így ez egy nagyon erős négyes.