miraculum

Regisztráció: 2010. november 10. (10 év, 8 hónap)

Születési év: 1978
Lakhely: Budapest

The Vast of Night
Határtalan éj
3 2021-07-25 3,6
Spiral: From the Book of Saw
Spirál: Fűrész hagyatéka
3 2021-06-22 3,7
Blue Miracle
A Casa Hogar megmentése
3 2021-06-05 ?
Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan
Borat utólagos mozifilm: Királyságos vesztegetőajándék leszállítása amerikás vezéreknek egykor dicső kazah nép javára
2 2021-05-13 3,2

Nem is értem miért féltem ettől a filmtől, most rászántam magam és nagyon betalált. Gyönyörű képek, fekete humor, az epizódszerepeikben lubickoló színészek, kiváló ütemérzékű rendezés. Bejött ez az epizodikus struktúra is, mostanában valahogy nem vágyom nagyobb lélegzetvételűbb dolgokra, de itt a hat részre darabolás kiszolgálta ezt a kívánságom is. Szóval ez nálam ez egy váratlan ötös.

2021-06-28 16:13:22 Ready Player One (2018) miraculum (3) #30

A könyv fantasztikusan szórakoztató, a filmnek nagyjából semmi köze hozzá, a karakterek stimmelnek de tök más a cselekmény. Nehéz osztályozni, mert a könyvhöz képest karót kapna, ha elvonatkoztatunk tőle akkor egy gyenge hármast megér talán. Kíváncsi voltam, lehetséges-e adaptálni a regényt, de bebizonyosodott hogy lehetetlen, tulajdonképp ezért meg se próbálták igazán.

2021-06-22 16:22:35 Nobody (2021) / Senki miraculum (3) #19

Pont jó egy közepesre, szokásos lövöldözős-hentelős darálás, a szokásos szimpi főhőssel, a szokásos ellenségekkel, a szokásos háttérsztorival, némi-denemelég stílussal, volt is, meg lesz is jobb is, rosszabb is.

Tipikus könnyed, családi mozi vasárnapra, emésztés közbenre. Az operatőri munka kifejezetten tetszett, a többi az leginkább jószándékú klisék halmaza.

2021-04-17 13:30:54 Possessor (2020) / Gyilkos tudat miraculum (4) #6

Nagyjából már el is mondott mindenki mindent, amit lehetett a filmmel kapcsolatban. Mindezek mellett nálam ez még így is egy stabil négyes.

2021-04-12 21:55:48 Kung Fury (2015) miraculum (?) #22

Poénnak jó, de egy átlagos film kontextusában értelmezhetetlen, nem is tudom osztályozni. Nyilván lehetne egyes és ötös is, de tényleg felesleges az értékelés ebben az esetben.

Technikailag egészen durva erődemonstráció ez a film. A sztorit tekintve langyos-közepes, összességében viszont egy elég magabiztos négyest adok, kellemes családi szórakozás volt.

2021-03-29 20:05:50 The Fountain (2006) / A forrás miraculum (5) #92

Szerintem rendkívül jól öregszik ez a film. Épp a filmzenét hallgatom és arra gondolok, de szívesen néznék valami új filmet, ami egyszerre ennyire szép vizuálisan, hipnotikus atmoszférájú és közben teljesen elborult. Anno nekem is megvoltak vele a magam bajai, de visszanézve, inkább el voltam kényeztetve, nálam évről-évre stabilabb ötös.

Szerintem teljesen korrekt kis tinihorror ahhoz képest hogy csak rosszat hallottam felőle.

2020-02-10 07:33:38 Gisaengchung (2019) / Élősködők miraculum (4) #58

Nem akarom bántani a filmet,véletlenül pont tegnap este néztem meg, és nálam egy gyenge négyes volt, a közepestől a kiváló operatőri munka, illetve tulajdonképpen a rendezés mentette meg. 4 Oscar díj mellett viszont saját magamon töprengtem el, talán nem véletlenül nézek egyre kevesebb filmet... A nagy meglepetéseket emlegetve, hát én általában nem vagyok az az ember aki kitalálja a sztorit előre, sőt, legtöbb esetben direkt nem is akarom, de ezúttal az egyetlen meglepő momentum számomra talán az volt, amikor a srácot lecsapják a kővel a pincében. De onnantól nyilvánvaló volt, hogy most koreai módra átváltunk egy vérengzős részre. A házvezető néni, meg a család visszafordulása, hát, számomra ezek nem tartoztak a nagy twist kategóriába. De az idei Oscar összességében már a jelölteket tekintve is valahogy nekem olyan béna kacsa volt, nem is abból a szempontból hogy a legtöbb díjazottnál tudnék jobbat mondani, mert ez nem igaz, hanem inkább az a csalódás hogy ezek a díjazottak tényleg a legjobbak lehettek idén.