Horváth Szabolcs

Regisztráció: 2010. október 31. (8 év, 2 hónap)

Nem: nem publikus

3 2018-10-19 3,0
The Shape of Water
A víz érintése
2 2018-10-19 3,1

A végére valóban szétesett egy kicsit és néhány jelenet sótlan illetve felesleges volt, de ezek ellenére és jó és kreatív film, főleg a mostani mezőnyben.

2018-10-25 09:52:22 Glass (2019) / Üveg Horváth Szabolcs (?) #1

Ez a borító valami szenzációs... Istenem add, hogy ne kúrják el ezt a filmet...

Béláim... Túltoltuk...

Én azon kevesek közé tartozom akinek egyáltalán nem tetszett a film. Unalmas, érdektelen karakterek, idegesítő izzadságszagú párbeszédek (pedig pont azok építhették volna fel a filmet), értelmezhetetlen reakciók, és egy annyira szar vég, hogy az már fáj, Az pedig, hogy az utolsó jelenetben a csaj Segítő Orsivá válik még rádobott egy lapáttal.

Úgy egyébként ti mit gondoltokmi volt Thomasin bűne? A többieké világos, az ővé még nem. Lehet újra kell néznem.

Hú de nagyon erős volt ez... mint a méreg. Abszolút favorit nálam, és bár még én sem tudom pontosan miért, de engem erősen emlékeztet a Rosmary gyermekére. Mármint ami a feszültséget illeti. Nem elsősorban a téma miatt. Talán a lány tehetetlensége és kitartása is erős közös pont a két film között Képi és hangvilága remekül teremti meg a hangulatot és tartja fenn végig. Számomra nem volt megülés, laposság. Végig remek teljesítményt nyújt.

2016-06-04 21:55:30 Deadpool (2016) Horváth Szabolcs (2) #70

Gúnyosan kineveti az összes sztender műfaji elemet, majd ugyanazokból a zsánerekből felépítkezik... hatásvadász humor és vérfürdő, ronda cgi, és sablonhegyek (melyek ironikusak....nem).

És íme a példa, hogy a pazar látványvilág, és a (számomra olykor tolakodó) stílus önmagában nem elég, s bár Lubezki egyértelmű kézjegye a nagylátószög, néhol azért túl tolta. Üres bábukon keresztül bemutatott túlélő gyakorlatok, egy csodás természetfilmbe helyezve. Amúgy a vége felé elkezdtem szeretni, de a finálé ismét lerontotta, és csak úgy halkan megjegyezném,hogy az egy snittes harc erősen bakis itt-ott, koreográfiai szempontból. A képek pedig tényleg szépek, kimerevítve, simán elférnének egy NatGeo magazinban. Szenvedéspornó érezhető metamorfózis nélkül.

Tragédia történt... Két remek színészt , és egy tehetséges rendezőt gázolt halálra egy ámokfutó tolvaj forgatókönyv.

Helló! Csak ajánlani szeretném, hogy a Winners and Sinners / Qi mou miao ji: Wu fu xing című filmet kössétek össze a nyomozun-sorozat ban szereplő Fuk sing go jiu és folytatásával, mert bár a cím eltér, az egy sorozat.