Horváth Szabolcs

Regisztráció: 2010. október 31. (11 év, 7 hónap)

Nem: nem publikus

Ideglelés Csernobilban
2 2022-03-15 2,2
Kate

3 2022-03-07 2,9

A negatív vélemények ellenérte, számomra szerethető darab a Richard király. Valamelyik ultra PC kritiában olvastam, hogy mennyire káros hősnek bemutatni, egy ilyen apát, aki tárgyiasítja a lányait és teljes kontorollban tarva a saját akaratát érvényesíti mindenkin, de én egyáltalán nem éreztem ezt. Én nem egy hőst láttam, hanem egy nagyon nehéz embert, akinek minden tüskéje a társadalmi helyszetéből fakad. Egy, a tolerancia előtti időkben játszódó és eszerint viselkedő világban érvényesülő családot, akik tűzben nevelték a gyerekeiket, hogy egy jobb életet szánjanak nekik. Nem tudom ennek mennyi köze van a valósághoz, néhány cikket elolvasva azért kivehető, hogy nem szolgai másolata a megtörténteknek, de részemről világos üzenettel bíró film, aminek káros hatását csak akkor feltételezem, ha a fogadó felet egy amőbának képzelem.

Néhány évvel ezelőtt a Babadook sikerrel végig vitte hasonló elképzelését a mentális zavarokról. Ez azonban itt és most tökéletesen érdektelnere sikeredett. Ami miatt végignéztem a filmet, az egyedül a festményszerű beállítások, rengeteg árnyékkal, csodaszép képekkel és figyelemreméltó megvilágításokkal, ami sokesetben emlékeztetett a The Witch - gyönyörűen félelmetes beállításaira. Viszont sajnos a párhúzam a két említett filmel ennyiben ki is merül. Dialógusaiban, karakterépítésében, szerkezetében és dinamikájában teljesen elvérzik a Pusztaság, így a végére nem marad más, mint egy szájbarágós, végtelenül unalmas, a végére teljes érdektelenségbe fulladó, de szépen fényképezett horrorocska

Egy közepesen monoton megváltástörténet, ami a közepe felé kellemesen felépül ahhoz, hogy tényleg szurkoljunk Routhnak, majd a végén, pont mire a legjobb, kukába dobja az egészet egyetlen húzással, hogy minimum egy jegyet rontson az összképen...

Ezt a f*skadék amerikai lezárást. Pedig jó film, remek színészi játékkal és bár az eredetitől életerő, de végig fenntartott feszültséggel.

Egy óra után sem tudtam azonosulni egyetlen szereplővel. A szálak kibogozása számomra teljesen unalmas és érdektelen volt. A párbeszédek gyengék, a látvány nem szól nagyot, a történet kesze-kusza. Az utolsó fél órában már csak arra vártam had menjünk haza.

Fú srácok. helyenként annyira lehetne szeretni ezt a filmet, ha nem vérezne el félúton oda ahová tartani szeretne. Ezt a Bostoni hangulatot már láthattuk a négy tesóban és ugyanaz a bajom most is mint ott. A részben kidolgozott karakterek végül sehová sem tartanak. csak úgy történnek az események és reagálnak rá valahogy, de a felszínesség és az egysíkúság az állandó... a történetvezetés kb mint egy bénább számítógépes játékban. a párbeszédek csak arra vannak, hogy lépjünk egyet a következő helyszínre, az mma-s srác meg egyszerűen kibontatlan és ezáltal értelmetlen.
szóval ez így szar...

2019-11-08 23:13:25 Midway (2019) Horváth Szabolcs (2) #2

Fú gyerekek, ezzel vallatni lehetne

2019-08-12 21:39:17 Shaft (2019) Horváth Szabolcs (2) #4

Szerintem egy nyomi, humortalan, kiherélt, színes - szagos, erőltetett időhúzás ez az egész... Szar

Elsőre csak tetszett, másodszorra viszont azt látom, hogy egy nagyszerűen átgondolt, aprólékosan kidolgozott történet, remek rendezéssel. Feszült, izgalmas és rendkívül nagy teret átfogó történet. Zseniális

A rossz kritika ellenére nekem meglepően tetszett. Rendkívüli módon mutatja be az emberek egymáshoz való viszonyát, a válaszokat a túlélési ösztönükre, a megbocsátjtás és továbblépés oldhatatlan csomóit önmagunk és a másik irányába. A belső békénk megtalálását és a mi mégnehezebb, a megtartását. Lassú film, nem is mond nagy dolgokat de nekem nagyon tetszett ahogy azt teszi.