Tamás Ildikó

(kitiltva)

2010-10-18 14:59:48 A Föld szeretője (2010) Tamás Ildikó (?) #2

A film békéscsabai bemutatója után, a beszélgetésen úgy láttam, az alkotók pontosan tudják, mit hoztak létre és miért. A film nem a klasszikus dramaturgiát követi, bár látszólag egy romantikus mese. A mese azonban több rétegű, addig-addig hámozódik, míg valóság lesz belőle. A halálon túli beszélgetések, a főhős elszántságának képi tükröződése, az apa-fiúk viszony életszerűsége és humora mind mind kiadnak egy hihetetlenül érdekes és szép emberi történetet. Láthatóan a rendező a színészek kreatívitására épített, és jól tette, Koncz Gábort régen láttuk filmvásznon, nagy kár! Görög László és Kézdy György is felfedezés-értékű volt, különösen a lányomnak, aki nem is ismeri őket. Nagyon sokat megtudtunk egy korszakról, anélkül, hogy tolakodó lett volna a történelmiség. Lux Ádámot a Kisvárosban láttuk utoljára, de ezentúl szívesen néznénk másban is. Összességében úgy gondolom, hogy a mai ingerszegény korban született egy igazi történet, valódi emberekkel, és hiteles színészi alakításokkal. A mai korban ez már nem mindegy /még a férjemnek is tetszett, pedig talán húsz éve nem tudtam elcipelni moziba./