sajoferenc

Regisztráció: 2010. október 2. (7 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

A Film = Ünnep :-)

Rendezők: Almási Tamás, Ingmar Bergman, Vittorio De Sica, Woody Allen
Műfajok: dráma, vígjáték
Országok: dán, francia, olasz
Korszakok: Inkább a fekete-fehér film áll hozzám közelebb

Dead on Time

3 2018-05-28 3,7
Kung Fu Panda 3
Kung Fu Panda 3.
2 2018-05-28 3,4

Nagyon tetszett a film. Ami viszont elgondolkodtató, hogy a sok-sok viszontagságon átmenő főhősök egymás nevét sem ismerik és semmilyen kommunikációt nem hajlandóak megtenni a másik nyelvén. Nyilván ennek szimbólikus jelentősége / üzenete van, bár szerintem nem életszerű...

2018-06-05 06:30:14 Szeressétek Odor Emíliát! (1968) sajoferenc (5) #5

Sok hasonló filmet találunk a filmtörténetben. Olyan filmekre emlékeztet, mint az Abigél, Kóristák, 400 csapás stb. De Sándor Pál mégis önálló gondolatvilágú és hangulatú film. Végig benne az elvágyódás a szabadságvágy, a lázadás...Jancsó és a Ködös utak jutnak hirtelen eszembe. És a színészek, le a kalappal: Sulyok Mária, Bulla Elma, Ronyecz Mária, Moór Marianna, a zseniális Szabó Ildikó (aki, ugye később rendezőként is leteszi a névjegyét) valamint Törőcsik Mari!

2018-06-05 06:22:13 Szeressétek Odor Emíliát! (1968) sajoferenc (5) #4

Fantasztikus hangulatú film. Szerintem zseniális. A kisasszonyok is jól és hitelesen játszanak.

Nagyszerű szórakoztató filmek, barátságos, vér nélküli verekedések. Jó családi filmek szinte kivétel nélkül mindegyik.

2018-01-28 13:24:51 [Melyik a legjobb focis film?] sajoferenc #4

Véleményem szerint nem nagyon jók a futballról szóló filmek. Az én listám:
1. Puskás Hungary (Almási Tamás a kedvencem! Remek alkotás a mestertől!)
2. Régi idők focija (korszakos remekmű)
3. A csodacsatár (inkább a hangulata miatt, de nagyon szórakoztató és visszarepít az akkori politikai elit és a lelátók világába.)

Pasolini és Tarantino művészetét elismerem, de művészi megnyilvánulásukat nem tartom megfelelőnek az ábrázoláshoz. Előbbinél többször túlkapásnak érzek néhány jelenetet, míg az utóbbinál sokszor szájbarágós, illetve infantilisnek érzek néhány kifejezési eszközt.

Nézhetetlent adok akkor is, ha egy-egy jelenet teszi nézhetetlenné a filmet...

Az én listám:
1. Annál súlyosabb a bukásuk...
2. Millió dolláros bébi
3. A kőkezű (elsősorban Robert de Niro miatt)

Igazi sztárparádé! Vittorio de Sica (aki maga is szerepel a filmben) igazán káprázatos színészeket hívott meg a filmjébe. A történet kissé abszurd, de érdekes téma az utolsó ítélet "bejelentése" a lakosságnak. Jó látni akár mellékszereplőként is azokat a színészeket, akik olyan sok szép pillanatot okoztak már nekünk más filmekben!

Tisztelt Szerkesztők! Kérhetnék egy személyes kontaktot? E-mail elérhetőséget a szerkesztőhöz. Köszönettel: dr.Sajó Ferenc