Locke(d)

Regisztráció: 2010. szeptember 22. (7 év, 2 hónap)

Rendezők: Alfonso Cuarón, Alfred Hitchcock, Charles Chaplin, Christopher Nolan, Clint Eastwood, Danny Boyle, Darren Aronofsky, David Fincher, David Lynch, Frank Darabont, George A. Romero, John Carpenter, Kitano Takeshi, M. Night Shyamalan, Martin Scorsese, Mike Nichols, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Raoul Walsh, Richard Kelly, Roman Polanski, Stanley Kubrick
Színészek: Al Pacino, Anthony Hopkins, Audrey Hepburn, Audrey Tautou, Ben Kingsley, Bette Davis, Brion James, Bruce Willis, Charles Bronson, Charlize Theron, Choi Min-sik, Christoph Waltz, Christopher Walken, Clint Eastwood, Dennis Hopper, Denzel Washington, Edward Norton, Elizabeth Banks, Elizabeth Taylor, Elle Fanning, Emma Stone, Eva Green, Evangeline Lilly, George C. Scott, Henry Fonda, Humphrey Bogart, Ida Lupino, Jack Nicholson, Jackie Earle Haley, Jake Gyllenhaal, James Cagney, James McAvoy, Joe Pesci, Joel Edgerton, John Goodman, John Malkovich, Julianne Moore, Kitano Takeshi, Kurt Russell, Lauren Bacall, Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Marlene Dietrich, Marlon Brando, Mary Elizabeth Winstead, Max von Sydow, Mel Gibson, Michael Caine, Michael Douglas, Michael Fassbender, Michelle Pfeiffer, Michelle Williams, Mickey Rourke, Morgan Freeman, Natalie Portman, Nicole Kidman, Orson Welles, Philip Seymour Hoffman, Ray Liotta, Rebecca De Mornay, Richard Burton, Robert De Niro, Robert Downey Jr., Robin Williams, Rutger Hauer, Ryan Gosling, Samuel L. Jackson, Sean Connery, Sylvester Stallone, Sylvia Hoeks, Tom Hanks, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, dráma, film noir, horror, krimi, sci-fi, szatíra, thriller, vígjáték

Születési év: 1990

- Sliders 3. évad
- Szentjánosbogarak sírja 1 lemezes kiadás
- Bin-Jip 1 lemezes kiadás
- Zombi 1 lemezes kiadás
- A sötétség fejedelme (B-roll)
- Versus 1 lemezes kiadás

A következőkre cserélném:

- A pokol hét kapuja 1. kiadás
- A halál csöndje
- Black Jack (Black Mirror)

Bármelyiket bármelyikért, akár kettőt egyért / hármat kettőért / mindet háromért felállásban is. :)

farkasv90@gmail.com

Szívesen, máskor is. :)

előzmény: ChrisAdam (#12042)

Szavazhatóság be van kapcsolva:

Szerintem a legtöbb 2018-as filmet érintheti a probléma.

A következő filmek esetében indokolatlan az értékelés lehetősége:

2017-10-18 10:08:56 [Melyik filmen sírtál?] Locke(d) #15

Hatodik érzék ; Szentjánosbogarak sírja ; King Kong (2005) ; Egyik kopó, másik eb ; Halálsoron ; Csillagok között ; Vuk ; Legenda vagyok ; ...

A The Nun megfertőzte ezt a filmet is. ;)

Ennél a filmnél be van kapcsolva a szavazás lehetősége.

2017-10-02 11:48:39 [DVD topic] Locke(d) #1192

Üdvözlök mindenkit / Sziasztok!

Donnie és Frank találkozásának évfordulója alkalmából cserére kínálok egy példányt a Donnie Darko rendezői változatának 1 lemezes kiadásából.
Elsődlegesen a film magyar kiadásához tartozó információs füzetkét szeretném cserealapnak.

Érd.: farkasv90@gmail.com

2017-09-15 13:37:41 [Filmet keresek] Locke(d) #2165

film.zene.kft@gmail.com

Ezen az e-mail címen érdeklődhetsz.

előzmény: manuva (#2164)

No, akkor én most bejelentkezem a diskurzusba. :)

Ennél a filmnél sokszor találkozom azzal a problémával, hogy már a címe hallatán elhangzik a "nem nézek ilyen öncélú, aprítást premier plánban prezentáló hülyeségeket", ami persze érthető, ha a film utóéletét tekintjük (itt most a folytatásokra, remake-re, előzményre egyaránt gondolok), amik ugyan próbálták tovább vinni az első rész hangulatát, ám mindezt az abban látott erőszak fokozásával képzelték el.

No, és itt a probléma, mert az első filmnél ezek csak kiegészítő eszköz-szerepet töltöttek be, ugyanis a fő cél az emlékeim szerint családnévvel itt még el nem látott família elképesztő mélységekben leledző romlottságának, tébolyának ábrázolása, aminek a (többek közt) láncfűrészt használó Bőrpofa csak egy eleme.
Ugyanolyan szelete a téboly tortájának, mint a szokásokhoz még a síron túl (vagy ahhoz közel) is hozzáigazított életmód (vacsora), a különféle csontokból, precízen összeeszkábált használati eszközök (amit jól megfigyelhetünk az ezeket hosszan ábrázoló snittekben), a halott, vagy épp félhalott rokonok otthon történő tárolása (fenntartva az egykori összkép töretlenségének érzetét), vagy épp az emberi húst teljesen elfogadott élelmiszerként elkönyvelő nézőpont.
A szellemileg visszamaradott, láncfűrészes behemótnál számomra sokkal ijesztőbb, nyugtalanítóbb az, ha felteszem magamnak a kérdés(eke)t:

- miképp juthattak ilyen mélységekbe Bőrpofáék (bár helyesebb lenne a Szakácsék megnevezés, mert ha jól figyeltem meg, Bőrpofa csak a legifjabb tagja a kompániának, míg a szakács/séf a félholt nagypapit nem számítva a legidősebb)?
- náluk indult-e el az aberráció, vagy már ilyen alapokra felhúzott nevelés eredményei ők maguk is?

A válaszok ellenben nem érdekelnek, mert éppen elég borzasztó, hogy a kérdéseket fel kell tenni.

Továbbá értékelendő, hogy a véresebb események döntő többsége nem kerül prezentálásra. Sokkal hatásosabb, ahogy a szakács kérdésére Bőpofa szimpla mutogatással tudatja velünk a fiatalok borzasztó sorsát. De említhetném az erdőbéli üldözést is, ahol Franklin halála ugyan sokkoló, de az azt követő, végtelennek ható üldözés kilátástalansága, a rögtönzött faágvagdosással, és a felek között csökkenő/növekvő távolságokkal egész más univerzumát nyitja meg a nyomasztásnak.

Teljesen érthető, ha a főhősnőt a film második felétől elviselhetetlennek érezzük, mert ennek alapja a számára ismert tűréshatár addig elképzelhetetlennek hitt mértékben történő átlépése. A filmvégi, fékevesztett nevetése is az általa tapasztalt, felfoghatatlan események eredménye, melyet az agya minden más feldolgozási lehetőség híján hozott ki belőle.
Olyan ez, mint amikor valaki egy temetésen, minden ok nélkül, kényszeres nevetésben tör ki, amiről szintén úgy tartják, hogy a feldolgozhatatlanság leszomorúbb megnyilvánulása. Az élet gonosz vicce.

előzmény: MicaHiro (#75)