Locke(d)

Regisztráció: 2010. szeptember 22. (7 év)

Rendezők: Alfonso Cuarón, Alfred Hitchcock, Charles Chaplin, Christopher Nolan, Clint Eastwood, Danny Boyle, Darren Aronofsky, David Fincher, David Lynch, Frank Darabont, George A. Romero, John Carpenter, Kitano Takeshi, M. Night Shyamalan, Martin Scorsese, Mike Nichols, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Raoul Walsh, Stanley Kubrick
Színészek: Al Pacino, Anthony Hopkins, Audrey Hepburn, Audrey Tautou, Ben Kingsley, Bette Davis, Brion James, Bruce Willis, Charles Bronson, Charlize Theron, Choi Min-sik, Christoph Waltz, Christopher Walken, Clint Eastwood, Dennis Hopper, Edward Norton, Elizabeth Banks, Elizabeth Taylor, Elle Fanning, Emma Stone, Eva Green, Evangeline Lilly, George C. Scott, Henry Fonda, Humphrey Bogart, Ida Lupino, Jack Nicholson, Jackie Earle Haley, James Cagney, James McAvoy, Joe Pesci, Joel Edgerton, John Goodman, John Malkovich, Kitano Takeshi, Kurt Russell, Lauren Bacall, Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Marlene Dietrich, Marlon Brando, Mary Elizabeth Winstead, Max von Sydow, Mel Gibson, Michael Caine, Michael Douglas, Michael Fassbender, Michelle Pfeiffer, Michelle Williams, Mickey Rourke, Morgan Freeman, Natalie Portman, Nicole Kidman, Orson Welles, Philip Seymour Hoffman, Ray Liotta, Rebecca De Mornay, Richard Burton, Robert De Niro, Robert Downey Jr., Robin Williams, Rutger Hauer, Samuel L. Jackson, Sean Connery, Sylvester Stallone, Tom Hanks, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, dráma, film noir, horror, krimi, sci-fi, szatíra, thriller, vígjáték

Születési év: 1990

A felszín alatt
5 2017-09-14 3,3

2017-09-15 13:37:41 [Filmet keresek] Locke(d) #2165

film.zene.kft@gmail.com

Ezen az e-mail címen érdeklődhetsz.

előzmény: manuva (#2164)

No, akkor én most bejelentkezem a diskurzusba. :)

Ennél a filmnél sokszor találkozom azzal a problémával, hogy már a címe hallatán elhangzik a "nem nézek ilyen öncélú, aprítást premier plánban prezentáló hülyeségeket", ami persze érthető, ha a film utóéletét tekintjük (itt most a folytatásokra, remake-re, előzményre egyaránt gondolok), amik ugyan próbálták tovább vinni az első rész hangulatát, ám mindezt az abban látott erőszak fokozásával képzelték el.

No, és itt a probléma, mert az első filmnél ezek csak kiegészítő eszköz-szerepet töltöttek be, ugyanis a fő cél az emlékeim szerint családnévvel itt még el nem látott família elképesztő mélységekben leledző romlottságának, tébolyának ábrázolása, aminek a (többek közt) láncfűrészt használó Bőrpofa csak egy eleme.
Ugyanolyan szelete a téboly tortájának, mint a szokásokhoz még a síron túl (vagy ahhoz közel) is hozzáigazított életmód (vacsora), a különféle csontokból, precízen összeeszkábált használati eszközök (amit jól megfigyelhetünk az ezeket hosszan ábrázoló snittekben), a halott, vagy épp félhalott rokonok otthon történő tárolása (fenntartva az egykori összkép töretlenségének érzetét), vagy épp az emberi húst teljesen elfogadott élelmiszerként elkönyvelő nézőpont.
A szellemileg visszamaradott, láncfűrészes behemótnál számomra sokkal ijesztőbb, nyugtalanítóbb az, ha felteszem magamnak a kérdés(eke)t:

- miképp juthattak ilyen mélységekbe Bőrpofáék (bár helyesebb lenne a Szakácsék megnevezés, mert ha jól figyeltem meg, Bőrpofa csak a legifjabb tagja a kompániának, míg a szakács/séf a félholt nagypapit nem számítva a legidősebb)?
- náluk indult-e el az aberráció, vagy már ilyen alapokra felhúzott nevelés eredményei ők maguk is?

A válaszok ellenben nem érdekelnek, mert éppen elég borzasztó, hogy a kérdéseket fel kell tenni.

Továbbá értékelendő, hogy a véresebb események döntő többsége nem kerül prezentálásra. Sokkal hatásosabb, ahogy a szakács kérdésére Bőpofa szimpla mutogatással tudatja velünk a fiatalok borzasztó sorsát. De említhetném az erdőbéli üldözést is, ahol Franklin halála ugyan sokkoló, de az azt követő, végtelennek ható üldözés kilátástalansága, a rögtönzött faágvagdosással, és a felek között csökkenő/növekvő távolságokkal egész más univerzumát nyitja meg a nyomasztásnak.

Teljesen érthető, ha a főhősnőt a film második felétől elviselhetetlennek érezzük, mert ennek alapja a számára ismert tűréshatár addig elképzelhetetlennek hitt mértékben történő átlépése. A filmvégi, fékevesztett nevetése is az általa tapasztalt, felfoghatatlan események eredménye, melyet az agya minden más feldolgozási lehetőség híján hozott ki belőle.
Olyan ez, mint amikor valaki egy temetésen, minden ok nélkül, kényszeres nevetésben tör ki, amiről szintén úgy tartják, hogy a feldolgozhatatlanság leszomorúbb megnyilvánulása. Az élet gonosz vicce.

előzmény: MicaHiro (#75)

2017-09-14 12:07:31 It (2017) / Az Locke(d) (?) #45

Ezt viszont nem tudtam. Köszönöm Az információ. :)

előzmény: dikalosz (#44)

2017-09-13 11:26:22 It (2017) / Az Locke(d) (?) #41

A Spoiler gomb után, a kommentíró ablakban megjelenő "rejtvény" közepén lévő két, ellentétesen álló kapcsoszárójel közé kell bal egérgombbal kattintani. Onnantól onthatod a titkos információt! :D

előzmény: nightrace (#40)

2017-09-04 15:31:51 [Tévésorozatok] Locke(d) #3115

Ha Lynch rajongó vagy, akkor a korábbi epizódok, ÉS a Tűz jöjj velem mellett érdemes a teljes életművet ismételni/pótolni, mert az eddig megnézett 7 részben sok "belső körnek címzett" utalást vettem észre.

előzmény: Korben (#3114)

2017-08-31 11:34:03 [Tévésorozatok] Locke(d) #3108

Audrey ébredését, Cooper zuhanyzásával kiegészítve (szigorúan cselekmény-technikai szempontból). :)

előzmény: kajaktej (#3107)

Grindhouse: Terrorbolygó

2017-07-26 13:46:48 Phantasm IV: Oblivion (1998) Locke(d) (?) #2

Van még keverési lehetőség... :D

előzmény: gomez1000 (#1)

2017-07-26 12:59:10 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Locke(d) #22801

Az IMDb-n a magyar címe cselesen: Bogárűző. :)

Áthelyezve a(z) Bug topikból.